Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα και εγώ σήμερα ένα από την προσφορά του gearbest . Κόστισε κάπου 96 ευρώ συν 3 την παρουσία των έλτα στο τελωνείο .

Ευτυχώς δεν είχε αλλά έξοδα τελωνείου.

Νομίζω ότι είναι εξαιρετική αγορά και αξίζει κάθε ευρώ που κόστισε.

Δεν έχω εμπειρία βέβαια από ακριβότερα smartwatches τύπου frontier η Garmin .

Μια ερώτηση προς τους κατόχους.

Σε εισερχόμενη κλήση μπορείς να κάνεις σιγαση και απόρριψη αλλά όχι αποδοχή κλήσης. Έτσι είναι ή υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις αποδοχή από το ρολόι και δεν τον ξέρω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα και εγώ σήμερα ένα από την προσφορά του gearbest . Κόστισε κάπου 96 ευρώ συν 3 την παρουσία των έλτα στο τελωνείο .

Ευτυχώς δεν είχε αλλά έξοδα τελωνείου.

Νομίζω ότι είναι εξαιρετική αγορά και αξίζει κάθε ευρώ που κόστισε.

Δεν έχω εμπειρία βέβαια από ακριβότερα smartwatches τύπου frontier η Garmin .

Μια ερώτηση προς τους κατόχους.

Σε εισερχόμενη κλήση μπορείς να κάνεις σιγαση και απόρριψη αλλά όχι αποδοχή κλήσης. Έτσι είναι ή υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνεις αποδοχή από το ρολόι και δεν τον ξέρω εγώ;

 

Μεγειες :) Θα το ευχαριστηθείς γιατί είναι πολύ καλή συσκευή για τα λεφτά της. Όπως τα λες, δεν γίνεται να κάνεις αποδοχή κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

Να ρωτήσω κι εγώ 2 πράγματα?

1. Αγοράζουμε την english version από gearbest? Σωστά?

2. Θέλω να πάρω και bluetooth headsets για μουσική. Τι έκδοση bluetooth κοιτάω? 4.0 ή μεγαλύτερη? Μπορεί το ρoλόι να είναι ταυτόγχρονα συνδεδεμένο και με το τηλέφωνο και με τα headsets?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια.Το παρελαβα κι εγω στην international version.Εκανε update στην τελευταια εκδοση.Ολα καλα.Υπαρχει ομως ενα μεγαλο ζητημα για μενα: η φωτεινοτητα της οθονης ειναι χαμηλη με αποτελεσμα να μην μπορω να δω καλα την ωρα,ιδιαιτερα εντος σπιτιου.Οσο κι αν εψαξα στο μενου του η στην εφαρμογη την ιδια δεν βρηκα κατι για να αυξησω τη φωτεινοτητα του.Υπαρχει καποιος φιλος που θα μπορουσε να με βοηθησει;ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Το παρελαβα κι εγω στην international version.Εκανε update στην τελευταια εκδοση.Ολα καλα.Υπαρχει ομως ενα μεγαλο ζητημα για μενα: η φωτεινοτητα της οθονης ειναι χαμηλη με αποτελεσμα να μην μπορω να δω καλα την ωρα,ιδιαιτερα εντος σπιτιου.Οσο κι αν εψαξα στο μενου του η στην εφαρμογη την ιδια δεν βρηκα κατι για να αυξησω τη φωτεινοτητα του.Υπαρχει καποιος φιλος που θα μπορουσε να με βοηθησει;ευχαριστω πολυ!

 

την συσκευή την έψαξες καθόλου ;; :)

πάτα το κουμπί να ενεργοποιηθεί και κάνε swipe down (κατέβασε με το δάχτυλο σου)

θα δεις επιλογές εκεί για φωτεινότητα (off / awake / auto / always) και τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Το παρελαβα κι εγω στην international version.Εκανε update στην τελευταια εκδοση.Ολα καλα.Υπαρχει ομως ενα μεγαλο ζητημα για μενα: η φωτεινοτητα της οθονης ειναι χαμηλη με αποτελεσμα να μην μπορω να δω καλα την ωρα,ιδιαιτερα εντος σπιτιου.Οσο κι αν εψαξα στο μενου του η στην εφαρμογη την ιδια δεν βρηκα κατι για να αυξησω τη φωτεινοτητα του.Υπαρχει καποιος φιλος που θα μπορουσε να με βοηθησει;ευχαριστω πολυ!

 

Μεγειες :)

 

Μόλις ανακάλυψες ένα απο τα αρνητικά αυτής της αντιφατικής Always On υλοποίησης. Έτσι πάνε αυτά όμως. Κερδίζεις σε μπαταρία και αναγνωσιμότητα στον ήλιο και στο φως γενικά, χάνεις σε αναγνωσιμότητα το βράδυ. Αν έχει κανείς και πρεσβυωπία όπως εγώ, καταλαβαίνει τι εννοώ. Θα ξεστραβωθείς για να διαβάσεις τις κακοφωτισμένες και μικρές γραμματοσειρές. Δεν γίνεται όμως διαφορετικά. Θα είχε πολύ μικρή αναμονή η μπαταρία του αν ήταν πιο φωτεινή και ευκρινής η οθόνη του. Η πιο φωτεινή εκδοχή της πάντως, γίνεται με την επιλογή "Always On". Μην μπερδεύεστε με την αντίστοιχη ρύθμιση άλλων κατασκευαστών. Όπως θα διαπιστώσατε, ο Κινέζος δεν εννοεί οτι η φωτεινότητα της οθόνης θα είναι πάντα ενεργή. Άλλο ήθελε να πει και αποφάσισε για διάφορους λόγους, που μόνο αυτός ξέρει, να το πει έτσι :lol:

 

Αν εξαιρέσει κανείς τα κάποια αρνητικά του όπως το κακοσχεδιασμένο μενού, την κακοσχεδιασμένη και ελλιπή εφαρμογή κινητού, την χαμηλή φωτεινότητα το βράδυ, και το ποιο σημαντικό, το εκνευριστικό battery drain που κατα καιρούς συμβαίνει σε κάποιες συσκευές, όλα τα άλλα είναι θετικά. Κάτι που το κάνουν για την κατηγορία που αντιπροσωπεύει και για τα λεφτά του, εξαιρετική επιλογή. Σίγουρα παίρνει σε όλα τα επίπεδα βελτιώσεις και ελπίζω να δούμε περισσότερες τους επόμενους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εν λόγω ρολόι περίπου 2 μήνες, αγοαρασμενο από gearbest και ξαφνικά στις διακοπές ξεκίνησε να έχει απίστευτο battery drain. Από το 100% πάει στο μηδέν σε 8-10 ώρες. Ότι και να δοκίμασα ( factory reset, διάφορους φορτιστές κλπ) τα ίδια. Ακόμα και σε airplane mode , τα ίδια. Επικοινώνησα με το gearbest , και μου πρότειναν 15 USD refund και να κρατήσω το ρολόι ή να τους το στείλω και δικαιούμαι free repair.

Τους είπα θέλω free repair γιατί τα 15 USD είναι πολύ λίγα, και τώρα είμαι έτοιμος να το στείλω. Αν δεν κάνω λάθος 27 ευρώ θέλουν τα ΕΛΤΑ για απλή αποστολή. Γάμ... Απ'οτι είδα στο διαδίκτυο αρκετοί έχουν το ίδιο πρόβλημα , οπότε είναι σοβαρό πρόβλημα. Καμμία γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Τοσα πολλα ευρώ για αποστολή?

Και πάλι, προκειμένου να στο επισκευάσουν, αξιζει το κοστος

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις:

Συνεργάζεται με την εφαρμογή Mi Fit του Xiaomi Mi Band?

Φίλος κυνηγός,στα βουνά που πηγαίνει δεν υπάρχει χαρτογράφηση.Με το AMAZFIT αφήνοντας π.χ. το αυτ/το στο σημείο Χ που βρίσκεται να το ορίσει σαν στίγμα,να πάει όπου είναι να πάει και στο γυρισμό να τον καθοδηγήσει έως το αυτ/το, το κάνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με ενδιαφέρει σοβαρά το ρολόι, κυρίως για χρήση smartwatch-notifications και όχι τόσο για χρήση sport watch, αφού στο ποδήλατο χρησιμοποιώ κοντεράκι garmin.

Έχω όμως την εξής απορία:

 

Ποια η διαφορά της English Version

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_605469.html

 

με την International Version

https://www.gearbest.com/smart-watches/pp_689346.html

 

Ποια αγοράζουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά το τζάκι του γρατζουνιεται εύκολα;Προστασία βρίσκω από το gearbest..

Αξίζει ν' ασχοληθώ ή να το δουλέψω έτσι;

Ευχαριστω

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τζάκι του γρατζουνιεται εύκολα;Προστασία βρίσκω από το gearbest..

Αξίζει ν' ασχοληθώ ή να το δουλέψω έτσι;

Ευχαριστω

 

Χα, χα :lol: Λοιπόν το τζ-αμά-κι του, για να μάθει κανείς πόσο εύκολα γρατζουνιέται, θα πρέπει η να το κακοποιήσει η να πάθει μερικά ατυχήματα.

Οπότε ο καθένας, ανάλογα με τη χρήση και το πόσο προσεκτικός η άτυχος είναι, θα μπορούσε να σου πει και κάτι διαφορετικό. Η ανθεκτικότητα είναι κάτι πολύ σχετικό.

 

Σίγουρα το τζαμάκι του δεν είναι ζαφείρι. Κάποια έκδοση Gorilla είναι, αλλά ως γνωστόν, καμία δεν είναι αχάρακτη. Εμένα, μια άγαρμπη κίνηση που έκανα μια μέρα, φάνηκε πως δεν ήταν αρκετή για να αφήσει κάτι στο τζαμάκι. Και παρότι πήρα ένα glass όταν το αγόρασα, ποτέ δεν του το έβαλα. Αν είσαι άγαρμπος/η, απρόσεκτος/η, δουλεύεις πολύ τα χέρια η κάνεις δυναμικά σπορ, ίσως είναι καλή ιδέα να το βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα έσκασε νέα ενημέρωση για το app και καπάκι και για το ρολόι :) .

 

Απ' τα λίγα που πρόλαβα να δω, άλλαξε λίγο η εμφάνιση-διάταξη του μενού ρυθμίσεων, προστεθήκαν επιπλέον ρυθμίσεις φωτεινότητας (δεν τις έχω τσεκάρει) και πλέον καταγράφει και ορόφους (τους βλέπεις απο το app) και μάλιστα πολύ σωστά.

 

Η συσκευή γίνεται όλο και καλύτερη, κάτι που το χρειαζόταν. Μπράβο Xiaomi-Huami, συνέχισε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ στα 79 ευρω με προσφορά που έβγαλε το gearbest,το παρήγγειλα μέσω SingPost Registered θα έχω θέμα με τελωνείο?
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ στα 79 ευρω με προσφορά που έβγαλε το gearbest,το παρήγγειλα μέσω SingPost Registered θα έχω θέμα με τελωνείο?

 

δεν ξέρω τι έχει αλλάξει στην διαδικασία

έχε το σα μεγάλη πιθανότητα πάντως

(εγώ είχα φάει για το ρολόι το καλοκαίρι τελωνείο 24ε)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από αυτό το κατάστημα.δλδ πως θα το καταλάβω ότι πέρασε από τελωνείο θα πληρώσω έξτρα όταν θα παραλάβω το δέμα? Επίσης αν δω και μου χρεώνουν πολλά πολλά να πάρω τα λεφτά μου πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από αυτό το κατάστημα.δλδ πως θα το καταλάβω ότι πέρασε από τελωνείο θα πληρώσω έξτρα όταν θα παραλάβω το δέμα? Επίσης αν δω και μου χρεώνουν πολλά πολλά να πάρω τα λεφτά μου πίσω?

 

ε θα το καταλάβεις αν είναι να πληρώσεις ή όχι :)))

αν σου φαίνονται πολλά μη το παραλάβεις και βρες τα μετά με το gear (αν τα καταφέρεις)

 

αλλά για 15+φπα λέμε νομίζω , δεν θα χρεώσουν ό.τι ναναι , και ο φπα δεν είναι του 76 αλλά τις τιμής που δήλωσε το gear (χαμηλότερη δηλαδή, έτσι βγήκαν και τα 24 που έδωσα εγώ)

 

(δεν έχω ενημερωθεί για τα "νεα" με τις αγορές από έξω οπότε μπορεί και να έχουν αλλάξει τα πράγματα)

Link to comment
Share on other sites

Παρειγγειλα και εγω το Amazfit σε flashsale 84euro απο Gearbest.Εβαλα αποστολη με Netherlands Post Registered.Yπαρχει περιπτωση να χρεωθω απο τελωνείο;
george cc
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
έχω κάνει παραγγελία το ρολόι από της 17 Οκτωβρίου, στης 1 Νοεμβρίου ενω μου γραφει processing τους στελνω μνμ και τους λεω ποτε θα φυγει το ρολοι απο εκει και μου απαντάνε ότι δεν έχουνε καθόλου και θα φέρουν σε 5-10 μέρες με ρωτήσανε τι να κάνω αν θέλω τα λεφτά μου πίσω η να περιμένω, εγώ είπα να περιμένω! και ακόμη τίποτε δεν έχει φύγει τους στέλνω μνμ και δεν απαντάνε! το έχω πληρώσει μέσω κάρτας χρεωστική, τι να κάνω? να περιμένω η να τους στέλνω μηνύματα μέχρι να απντησουν?ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει παραγγελία το ρολόι από της 17 Οκτωβρίου, στης 1 Νοεμβρίου ενω μου γραφει processing τους στελνω μνμ και τους λεω ποτε θα φυγει το ρολοι απο εκει και μου απαντάνε ότι δεν έχουνε καθόλου και θα φέρουν σε 5-10 μέρες με ρωτήσανε τι να κάνω αν θέλω τα λεφτά μου πίσω η να περιμένω, εγώ είπα να περιμένω! και ακόμη τίποτε δεν έχει φύγει τους στέλνω μνμ και δεν απαντάνε! το έχω πληρώσει μέσω κάρτας χρεωστική, τι να κάνω? να περιμένω η να τους στέλνω μηνύματα μέχρι να απντησουν?ευχαριστώ.

 

Aπο που εγινε η παραγκελια? Σκεψου οτι αν οντως το στειλουνε σε 5-10 μερες θα αργησεις πολυ να παραλαβεις γιατι μεσολαβουν γιορτες..

Link to comment
Share on other sites

Aπο που εγινε η παραγκελια? Σκεψου οτι αν οντως το στειλουνε σε 5-10 μερες θα αργησεις πολυ να παραλαβεις γιατι μεσολαβουν γιορτες..

 

από το gearbest την έχω κάνει την παραγγελία.απο 1 Νοεμβρίου μου είπανε σε 5 10 μέρες θα εχουνε το ρολόι και τώρα έχουμε 16.τους στελνω επανειλημμένα μηνύματα αλλά δεν μου απαντάνε.μπορω να πάρω πίσω τα χρήματα μου τώρα η να περιμένω να μου το στείλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να κάνω την αγορά γιατι θέλω ρολόι. Αξίζει για εσάς που το έχετε; Εμφανισιακά μου αρέσει πολύ, η μπαταρία ειναι καλη το μόνο που με χαλάει ειναι το λειτουργικό του που δεν ειναι Android wear. Πως σας φαίνεται στη χρήση;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...