Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως βλέπω μια πτώση τιμής στα Ευρωπαϊκά καταστήματα. Από εκεί που ήταν στα 180 τώρα πάει προς 150-160 (πχ στο eBay). Καιρός ήταν. Ειδικά μετά τις προσφορές των κινέζικων. Λογικά θα πέσει και άλλο. Πουλάει τρελά και αυτή την περίοδο ο ανταγωνισμός είναι ανύπαρκτος μιας και δεν έχουν εμφανιστεί πολλά android wear 2 smartwatches ώστε να πέσουν οι τιμές και στα παλιά μοντέλα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασα αυτό για αποφυγή τελωνείου. Το έχει δοκιμάσει κάποιος;

http://gearbestgreece.com/...priority-line/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έτσι μπράβο Xiaomi-Xuami, δώσε αυτό που χρειάζεται η συσκευή σου για να απογειωθεί και να αναδείξει το hardware που κρύβει μέσα της. Κανε οτι πρέπει για να συνεργάζονται software με hardware σωστά και θα δεις τι καλά που θα απογειωθούν και οι πωλήσεις σου.

 

Το βαλε κανείς που έχει όρεξη να μας πει εντυπώσεις σε μας που ακόμη το περιμένουμε;

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο σημαντικό για εμένα είναι οτι μπορείς να φορτώσεις gpx διαδρομή και να κάνεις πλοήγηση κατά την διάρκεια της άσκησης.. Επίσης ανεβάζεις την μοαντην διαδρομή στο strava και το mifit χωρίς συσκευή, απο το ρολόι με την μια

 

Βέβαια οσοι εχετε pacified εχουμε κακα νέα https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72660169&postcount=2735a1ac9dde2f09696f743a067b4e798e7a.jpg194fd42c7fd67fd9edba743cfc4e3d37.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ για τους ίδιους λόγους το θέλω. Με ενδιαφέρουν κυρίως τα Notifications και όχι οι λειτουργίες fitness, αλλά android smartwatch δε μπορώ να βρω τόσο φτηνό και όχι από εταιρία άγνωστη. Το κινητό το έχω συνήθως στο Mute γιατί έχω μωρό σπίτι... To Mi Band κάνει τη δουλειά του αλλά δε δείχνει καθόλου κείμενο από emails να δω αν πρέπει να το ανοίξω ή όχι.

 

Σκεφτόμουν να το πάρω και εγώ απο το gearbest αλλά άκουσα τώρα τελευταίο ότι τα καθυστερούν πολύ τα τελωνεία. Σκεφτόμουν σαν εναλλακτικη το geekbuying που το έχει απο το ισπανικό warehouse αλλά το έχει και πιο ακριβά! 150Ε. Πότε το παρήγγειλες; Πες μου όταν το πάρεις πλιζ. Θενκς :)

 

Και ναι, μετά απο 29 ημέρες αφού είχα κάνει το κλικ στο site του Gearbest, σήμερα το παρέλαβα :D

 

Επειδή ακόμη είμαι στο λιώσιμο δεν θα κάνω κάποιο μίνι review τώρα. Γενικά πολύ καλό, όμορφο και ποιοτικό. Αυτό που δεν έχω καταφέρει ακόμη είναι να το κάνω να πάρει το τελευταίο update (1.3.2e) που εμφανίστηκε χθες. Έχει μείνει στο 1.3.2b που το πήρε με το που το άνοιξα. Ίσως το δίνει σταδιακά η Xiaomi τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, μετά απο 29 ημέρες αφού είχα κάνει το κλικ στο site του Gearbest, σήμερα το παρέλαβα :D

 

Επειδή ακόμη είμαι στο λιώσιμο δεν θα κάνω κάποιο μίνι review τώρα. Γενικά πολύ καλό, όμορφο και ποιοτικό. Αυτό που δεν έχω καταφέρει ακόμη είναι να το κάνω να πάρει το τελευταίο update (1.3.2e) που εμφανίστηκε χθες. Έχει μείνει στο 1.3.2b που το πήρε με το που το άνοιξα. Ίσως το δίνει σταδιακά η Xiaomi τι να πω.

 

Καλοφόρετο! :D

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, μετά απο 29 ημέρες αφού είχα κάνει το κλικ στο site του Gearbest, σήμερα το παρέλαβα :D

 

Καλοφόρετο. Και το δικό μου όλο και πλησιάζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ποιο σημαντικό για εμένα είναι οτι μπορείς να φορτώσεις gpx διαδρομή και να κάνεις πλοήγηση κατά την διάρκεια της άσκησης..

Εξήγησε το λίγο αυτό σε παρακαλώ. Βλέπεις κανονικά το χάρτη στο ρολόι; Αν ναι πως γίνεται αυτό; Τα watchfaces που κυκλοφορούν στο ιντερνετ ψηφιακά και αναλογικά δουλεύουν με αυτή την αναβάθμιση;

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

δεν βλέπεις χάρτη στο ρολόι, αλλα την διαδρομή.. και μόλις φύγεις απο διαδρομή σε ενημερώνει για να γυρίσεις.. ολα τα ρολόγια gps τετοια πλοήγηση έχουν στα ακριβά τους μοντέλα δεν έχουν χάρτη

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

9d4123cc5f9670fb4e349bc5f4d4c7d3.jpg

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με τη σύνδεση σε pc; Ότι και να δοκίμασα δεν το βλέπω στο ''ο υπολογιστής μου''. Μόλις το συνδέσω το βγάζει στις ''συσκευές και εκτυπωτές'' σαν απροσδιόριστο. Adb 1.4.3 και windows 10 pro.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

εγω περασα και watch face απο το pc και μου δουλευει μια χαρα.Απλα λιγο αναλυση η οθονη και θα ηταν τελειο

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οπως και η μπαταρια μου κρατα 8-9 μερες σε airplane mode

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Κανω κάποιο λάθος ή πραγματικά στην επίσημη ιστοσελίδα της xiaomi δεν υπάρχουν τα smartwatches ?

 

ποια σελίδα κοιτάς

τι ακριβώς θες να δεις ;

 

αν κοιτάς την International , ε εκεί δεν έχει ούτε τα κινητά της όλα , τι περιμένεις ;

στην κινέζικη θα το δεις , αλλά τι θα καταλάβεις είναι το θέμα (αγορές δεν κάνεις από εκεί)

Link to comment
Share on other sites

ποια σελίδα κοιτάς

 

τι ακριβώς θες να δεις ;

 

 

 

αν κοιτάς την International , ε εκεί δεν έχει ούτε τα κινητά της όλα , τι περιμένεις ;

 

στην κινέζικη θα το δεις , αλλά τι θα καταλάβεις είναι το θέμα (αγορές δεν κάνεις από εκεί)

 

 

 

Κοιτάω όπως λες στην International . Αυτο που θα ήθελα να δω ειναι μια παρουσίαση των smartwatches απο την ίδια την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω όπως λες στην International . Αυτο που θα ήθελα να δω ειναι μια παρουσίαση των smartwatches απο την ίδια την εταιρία.

 

ή θα δεις στην κινέζική ή θα δεις στην σελίδα της huami (εδώ συγκεκριμένα https://us.amazfit.com/)

Link to comment
Share on other sites

ή θα δεις στην κινέζική ή θα δεις στην σελίδα της huami (εδώ συγκεκριμένα https://us.amazfit.com/)

 

 

 

Ευχαριστω για την σελίδα !

 

Το εχει κάποιος με iPhone να μας πει εντυπώσεις με την συμβατότητα ;

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω εγώ για λιώσιμο με το ποδήλατο σε πολύωρες προπονήσεις κιολας.Θα το δουλεύω με iPhone 7 plus.Θα γράψω εντυπώσεις.
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,

 

Είμαι χρήστης του Amazfit Pace εδώ και κανένα 2μηνο και μπορώ να πω ότι το ρολόι είναι πολύ καλό. Το μόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει αλλά θεωρώ ότι εύκολα μπορεί να αλλάξει σε κάποιο μελλοντικό update είναι οτι μέσω του ρολογιού δεν μπορείς να δείς στα activities,τουλάχιστον για το τρέξιμο, το χρόνο που χρειάστηκες για την ολοκλήρωση κάθε ενός χιλιομέτρου στη κάθε σου διαδρομή. Ο μόνος τρόπος είναι μέσω strava. Η αλήθεια είναι οτι με τόσα sport features θα ήθελα να είναι και εντελώς stand alone συσκευή σε αυτά τα θέματα. Γνωρίζετε κάτι σχετικό με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ερώτηση για όσους έχουν το ρολόι για αθλητικές δραστηριότητες.

Μετράει τους παλμούς σωστά? Και όταν το χέρι είναι ιδρωμένο?

Η οθόνη του όταν το χέρι είναι ιδρωμένο μπορείς να το δουλέψεις? Να πατάς κουμπιά και να ανταποκρίνεται σωστά?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα έγινε παραγγελία και το δικό μου σε κόκκινο από gearbest στα 94€ . Ανυπομονώ να το φορέσω :-)

 

Άντε με το καλό :) Θα πρέπει να κάνεις υπομονή κανα μήνα βέβαια, αλλά θα αξίζει η αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, δεν μπορούμε να περασουμε το apk εφαρμογης για χαρτη πχ για να εχουμε κανονικο πλοηγο?
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, δεν μπορούμε να περασουμε το apk εφαρμογης για χαρτη πχ για να εχουμε κανονικο πλοηγο?

 

τι εννοείς κανονικό πλοηγό ; sygic ενα πράγμα ;

μάλλον κάτι με κανονικό android θα έπρεπε να πάρεις :)))

 

μπορείς να φορτώσεις (κάπως) κάποια apk

αλλά προφανώς η εφαρμογή πρέπει να είναι γραμμένη για αυτού του είδους το Hardware (mips) οπότε το απλά να περάσεις ένα apk δεν κάνει

 

δοκίμασε εδώ

 

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/other-smartwatches/apk-maps-amazfit-watch-offline-gps-t3629809

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς κανονικό πλοηγό ; sygic ενα πράγμα ;

μάλλον κάτι με κανονικό android θα έπρεπε να πάρεις :)))

 

μπορείς να φορτώσεις (κάπως) κάποια apk

αλλά προφανώς η εφαρμογή πρέπει να είναι γραμμένη για αυτού του είδους το Hardware (mips) οπότε το απλά να περάσεις ένα apk δεν κάνει

 

δοκίμασε εδώ

 

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/other-smartwatches/apk-maps-amazfit-watch-offline-gps-t3629809

 

οκ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...