Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

 

το έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις; Είναι σε αρκετά καλή τιμή πλέον και φαίνεται καλό value for money. 'Εχω και το Mi Band 2 της ίδιας εταιρίας και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

 

το έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις; Είναι σε αρκετά καλή τιμή πλέον και φαίνεται καλό value for money. 'Εχω και το Mi Band 2 της ίδιας εταιρίας και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Γιώργος

 

Όπως το λες, θεωρείται ένα απο τα καλύτερα value for money με ενσωματωμένο gps. Το έχω παραγγείλει (απο gearbest για 108€ english version) και περιμένω να μου ρθει.

Ότι ξέρω γι' αυτό είναι απο τα review και απο κάποιους χρήστες που το έχουν ήδη. Είναι μια απ τις ελάχιστες συσκευές (Pebble, Vector) με Always On οθονη και 5+ μέρες αναμονή με μια φόρτιση και νορμάλ χρήση. Αυτός είναι και ο κύριος λόγος που το αγόρασα. Το θεωρώ αδιανόητο να φοράς συσκευή στο χέρι ως ρολόι (ασχέτως αν κάνει και πολλά άλλα) και να είναι με μαύρη οθόνη, η να ψάχνεις για πρίζα κάθε μέρα. Επίσης έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και συναρμολόγησης.

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ο ρυθμός ενημερώσεων που δίνει η Huami-Xiaomi και για το firmware του αλλά και για την εφαρμογή διαχείρισής του απ το κινητό. Αυτό ακριβώς είναι και το μόνο του μειονέκτημα. Όμως παρότι υποστηρίζει την Κινέζικη version περισσότερο και με πιο συχνά updates, και η English version πλέον έχει στρώσει πολύ. Λένε οτι εμφανίζει κανονικά τα ελληνικά στις ειδοποιήσεις (το μενού είναι αγγλικά) και το βελτιώνει διαρκώς, αλλά αργά.

 

Ελπίζω να μην το μετανιώσω. Εδώ θα είμαστε να τα λέμε :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ για τους ίδιους λόγους το θέλω. Με ενδιαφέρουν κυρίως τα Notifications και όχι οι λειτουργίες fitness, αλλά android smartwatch δε μπορώ να βρω τόσο φτηνό και όχι από εταιρία άγνωστη. Το κινητό το έχω συνήθως στο Mute γιατί έχω μωρό σπίτι... To Mi Band κάνει τη δουλειά του αλλά δε δείχνει καθόλου κείμενο από emails να δω αν πρέπει να το ανοίξω ή όχι.

 

Σκεφτόμουν να το πάρω και εγώ απο το gearbest αλλά άκουσα τώρα τελευταίο ότι τα καθυστερούν πολύ τα τελωνεία. Σκεφτόμουν σαν εναλλακτικη το geekbuying που το έχει απο το ισπανικό warehouse αλλά το έχει και πιο ακριβά! 150Ε. Πότε το παρήγγειλες; Πες μου όταν το πάρεις πλιζ. Θενκς :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ για τους ίδιους λόγους το θέλω. Με ενδιαφέρουν κυρίως τα Notifications και όχι οι λειτουργίες fitness, αλλά android smartwatch δε μπορώ να βρω τόσο φτηνό και όχι από εταιρία άγνωστη. Το κινητό το έχω συνήθως στο Mute γιατί έχω μωρό σπίτι... To Mi Band κάνει τη δουλειά του αλλά δε δείχνει καθόλου κείμενο από emails να δω αν πρέπει να το ανοίξω ή όχι.

 

Σκεφτόμουν να το πάρω και εγώ απο το gearbest αλλά άκουσα τώρα τελευταίο ότι τα καθυστερούν πολύ τα τελωνεία. Σκεφτόμουν σαν εναλλακτικη το geekbuying που το έχει απο το ισπανικό warehouse αλλά το έχει και πιο ακριβά! 150Ε. Πότε το παρήγγειλες; Πες μου όταν το πάρεις πλιζ. Θενκς :)

 

Ναι φίλε μου, έτσι κι εγώ. Ελάχιστα με ενδιαφέρουν οι fit λειτουργίες του. Για τις ειδοποιήσεις πιο πολύ το θέλω, για την always on screen και για την αναμονή του. Υπάρχει και το Huawei Fit, αλλά είναι υποδεέστερο. Τα Pebble που είναι ιδανικά για ειδοποιήσεις και με μέση τιμή, τα εγκατέλειψαν και τα Vector που είναι πανέμορφα, ποιοτικά και με 30 μέρες αναμονή!! , είναι για χοντρά πορτοφόλια. Δεν υπάρχουν άλλα με Always On screen και αναμονή της προκοπής. Η Sony ετοιμάζει ένα λέει με e ink οθόνη (όπως τα pebble) που θα τα σπάει σε αναμονή, αλλά ακόμη είναι στη μελέτη.

 

Το παρήγγειλα 15/5 και το tracking number μου λέει οτι είναι ολλανδία απο προχθές. Λες να αργήσει τόσο πολύ; Θα δείξει. Ναι, θα ενημερώσω όταν έρθει :D

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παρήγγειλα από gearbest προχθές και σήμερα αναχώρησε για Ολλανδία. Κυρίως για την οθόνη τη μπαταρία το gps το λουράκι που δεν έχει ενσωματωμένες κεραίες και μπορείς να το αλλάξεις το οτι είναι αδιάβροχο και το σχεδιασμό του κατέληξα σ'αυτό και ίσως λίγο γιατί είμαι xiaomi fun boy χαχαχα Edited by kostas_1974

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παρήγγειλα από gearbest προχθές και σήμερα αναχώρησε για Ολλανδία. Κυρίως για την οθόνη τη μπαταρία το gps το λουράκι που δεν έχει ενσωματωμένες κεραίες και μπορείς να το αλλάξεις το οτι είναι αδιάβροχο και το σχεδιασμό του κατέληξα σ'αυτό και ίσως λίγο γιατί είμαι xiaomi fun boy χαχαχα

 

Όλοι στην αναμονή λοιπόν. Άντε, με το καλό κι εσύ στην παρέα :)

 

Για τα λεφτά του είναι σίγουρα άριστο και μάλλον σε αυτή την κατηγορία, παίζει μόνο του αυτή τη στιγμή. Αρκεί να υποστηρίξει σωστά και την english version, με πολλά firmware updates η Huami-Xiaomi. Τα χρειάζεται για να γίνει ολοκληρωμένη συσκευή. Σε επίπεδο software, έχει αρκετές ελλείψεις.

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις, αλλά να χεις υπόψιν πως το "αδιάβροχο" που λες αφορά το πρότυπο IP67, που μεταφράζεται σε water resistance και όχι water proof. Αντιστέκεται στο λίγο (γλυκό) νερό γενικά, στη βροχή και στο πλύσιμο χεριών. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να το φοράς στο ντους και στην κολύμβηση πάσης φύσεως. Μόνο όσα έχουν πιστοποίηση IP68 είναι για επιφανειακή κολύμβηση (όχι βουτιές, καταδύσεις κλπ) και για πολύ ώρα σε πολύ νερό γενικά.

 

Προσοχή λοιπόν στις παγίδες του marketing για να μην το κλαίμε.

Link to comment
Share on other sites

Ip67 υποτίθεται ότι αντέχει 30 λεπτά σε ένα μέτρο νερό για μισή ώρα αλλά εννοείται ότι δεν πρόκειται να το δοκιμάσω αν ισχύει...

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παρήγγειλα από gearbest προχθές και σήμερα αναχώρησε για Ολλανδία. Κυρίως για την οθόνη τη μπαταρία το gps το λουράκι που δεν έχει ενσωματωμένες κεραίες και μπορείς να το αλλάξεις το οτι είναι αδιάβροχο και το σχεδιασμό του κατέληξα σ'αυτό και ίσως λίγο γιατί είμαι xiaomi fun boy χαχαχα

 

Με το καλό φίλε!

Αυτό που δεν έχω καταλάβει από τα reviews είναι πως λειτουργούν τα notifications. Πχ για gmail, viber, msn klp.

Δείχνει ότι έρχεται κάτι και κάποιο μέρος του κειμένου (πχ τίτλο email?) ή όλο το κείμενο με scroll? Επίσης όταν έρχονται πολλά emails τα δείχνει όλα ή μόνο το τελευταίο; Μάλλον πολλά ζητάω για μη καθαρό smartwatch ε? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό φίλε!

Αυτό που δεν έχω καταλάβει από τα reviews είναι πως λειτουργούν τα notifications. Πχ για gmail, viber, msn klp.

Δείχνει ότι έρχεται κάτι και κάποιο μέρος του κειμένου (πχ τίτλο email?) ή όλο το κείμενο με scroll? Επίσης όταν έρχονται πολλά emails τα δείχνει όλα ή μόνο το τελευταίο; Μάλλον πολλά ζητάω για μη καθαρό smartwatch ε? :rolleyes:

 

Ακριβώς αυτή την απορία είχα κι εγώ γιατί κυρίως οι ειδοποιήσεις με ενδιαφέρουν..!! Δυστυχώς στα περισσότερα video review δεν δείχνουν πως λειτουργεί με τις ειδοποιήσεις. Μόνο ένα βίντεο θυμάμαι είχα βρει, απο τα εκατοντάδες που είδα (σιγά να μην μπορέσω να το βρω τώρα) που για μερικά sec έδειχνε πως έρχονται και πως απεικονίζονται. Ήταν Gmail, έδειχνε το εικονίδιο του, τον αποστολέα και ένα μέρος του κειμένου. Δεν έδειχνε αν μπορείς να το κάνεις scroll. Το ίδιο ακριβώς και με τα SMS.

 

Τις άλλες ειδοποιήσεις αναρωτιέμαι πως τις δείχνει, (Skype, Viber, Facebook, ημερολογιο κλπ) φανταζομαι το ιδιο, όπως και αυτό που λες με τα πολλά mail. Ένα άλλο που με ενδιέφερε πολύ και μου το απάντησε ένας κάτοχος σε άλλο forum, είναι το αν δείχνει στα ελληνικά όνομα καλούντα (της επαφής) και περιεχόμενο κειμένου και μου είπε ΝΑΙ (μετά το τελευταίο update) αλλά και το όταν λάβεις και δεις μια ειδοποίηση στο ρολόι, αν σβήνει και απο το κινητό. Mου είπε πάλι ΝΑΙ και πήρα μεγάλη χαρά :D .

 

Παρότι η συσκευή έχει διττό χαρακτήρα (και fitness tracker και smartwatch) ο προσανατολισμός της είναι κυρίως προς τις fit λειτουργίες. Αν παρόλα αυτά είναι όπως τα λένε με τις ειδοποιήσεις, μια χαρά μου φαίνεται. Θα ξαναρωτήσω κάποιον κάτοχο και θα ενημερώσω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Οριακά κάτω απο 100€ το Amazfit στο γνωστό κινέζικο μαγαζί. Προλάβετε :lol:

 

Nice! Unregistered air mail βάζουμε σε αυτό για να μην έχουμε θέμα με το τελωνείο ε; Εσένα που βρίσκεται; Πλησιάζει; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Nice! Unregistered air mail βάζουμε σε αυτό για να μην έχουμε θέμα με το τελωνείο ε; Εσένα που βρίσκεται; Πλησιάζει; :worry:

Εγω εκανα παραγκελια το απογευμα και μου βγηκε στα 91Ε ευρω πολυ καλη τιμη για αυτα που προσφερει...Τελικα τι ειναι καλυτερα για delivery method, unregistered ή postNL...

Link to comment
Share on other sites

Nice! Unregistered air mail βάζουμε σε αυτό για να μην έχουμε θέμα με το τελωνείο ε; Εσένα που βρίσκεται; Πλησιάζει; :worry:

 

Δυστυχώς δεν μου δείχνει στο "My Orders" τι είχα επιλέξει και δεν θυμάμαι ακριβώς. Το μόνο που γράφει είναι αυτό: Total Cost Commodity price : 109.95 + Delivery costs: 0.06 + Insurance: 3.11 (καλού κακού είχα βάλει και ασφάλεια). Και στην τιμή είναι και ένα πακέτο με 2 tempered glass.

Δεν είχα επιλέξει την πρώτη πρώτη που είχε η φόρμα πάντως. Τη δεύτερη είχα. Απλό συστημένο μάλλον. Registered πρέπει να είναι αυτό αλλά όχι με κούριερ.

Κάπου είχα διαβάσει πως δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτήν την επιλογή. Και συνήθως όχι με τέτοιες συσκευές. Με κινητά πιο πολύ γίνεται η μανούρα. Ελπίζω να μην έχω θέμα.

Εδώ και δυο μέρες το tracking number μου λέει πως είναι στο κέντρο διαλογής της Ολλανδίας. Πόσο να αργήσει άραγε; Δίπλα είναι η μικρή Ολλανδέζα :lol:

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μου δείχνει στο "My Orders" τι είχα επιλέξει και δεν θυμάμαι ακριβώς. Το μόνο που γράφει είναι αυτό: Total Cost Commodity price : 109.95 + Delivery costs: 0.06 + Insurance: 3.11 (καλού κακού είχα βάλει και ασφάλεια).

Δεν είχα επιλέξει την πρώτη πρώτη που είχε η φόρμα πάντως. Τη δεύτερη είχα. Απλό συστημένο μάλλον. Registered πρέπει να είναι αυτό αλλά όχι με κούριερ.

Κάπου είχα διαβάσει πως δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτήν την επιλογή. Και συνήθως όχι με τέτοιες συσκευές. Με κινητά πιο πολύ γίνεται η μανούρα. Ελπίζω να μην έχω θέμα.

Εδώ και δυο μέρες το tracking number μου λέει πως είναι στο κέντρο διαλογής της Ολλανδίας. Πόσο να αργήσει άραγε; Δίπλα είναι η μικρή Ολλανδέζα :lol:

Εμενα οσες φορες εχουν ταξιδεψει μεσω ολλανδιας κανουν 10 με 15 μερες απο την στιγμη που θα φυγει απο Ολλανδια...Το μεγαλυτερο κομματι το περνανε στην Ελλαδα δυστυχως. Φαντασου μενω και Αθηνα κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οσες φορες εχουν ταξιδεψει μεσω ολλανδιας κανουν 10 με 15 μερες απο την στιγμη που θα φυγει απο Ολλανδια...Το μεγαλυτερο κομματι το περνανε στην Ελλαδα δυστυχως. Φαντασου μενω και Αθηνα κιολας.

 

Εγώ το Mi Band είχα πάρει τελευταία φορά νομίζω με Unregistered. 'Ηρθε μέσα σε 15 μέρες αλλά ήταν geekbuying αν έχει κάποια διαφορά. Είχα φοβηθεί να βάλω registered

Link to comment
Share on other sites

Το expedited shipping σημαίνει 99.9% τελωνείο. Το unregistered το πετάει ο ταχυδρόμος στο σπίτι και φεύγει ενώ στο registered ή θα αφήσει ειδοποίηση να το παραλαβεις από το ταχυδρομείο ή θα υπογράψεις και θα στο παραδόσει.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Το expedited shipping σημαίνει 99.9% τελωνείο. Το unregistered το πετάει ο ταχυδρόμος στο σπίτι και φεύγει ενώ στο registered ή θα αφήσει ειδοποίηση να το παραλαβεις από το ταχυδρομείο ή θα υπογράψεις και θα στο παραδόσει.

 

:up: Σωστός ο φίλος.

 

Με βοήθησες να θυμηθώ οτι επέλεξα registered. Το έκανα όχι μόνο για το οτι το ποιο πιθανό είναι να μην περάσει τελωνείο και ότι είναι φτηνότερο (σχεδόν τσάμπα) σε σχέση με το expedited shipping που έρχεται ναι μεν πιο γρήγορα (με κούριερ) και περνάει πάντα τελωνείο, αλλά γιατί όπως λες κι εσύ, τα unregistered επειδή ακριβώς τα πετάει ο ταχυδρόμος και φεύγει, κλέβονται εύκολα.

 

Μάλλον η πιο σωστή επιλογή είναι η registered (με συστημένο δηλαδή) .

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό φίλε!

Αυτό που δεν έχω καταλάβει από τα reviews είναι πως λειτουργούν τα notifications. Πχ για gmail, viber, msn klp.

Δείχνει ότι έρχεται κάτι και κάποιο μέρος του κειμένου (πχ τίτλο email?) ή όλο το κείμενο με scroll? Επίσης όταν έρχονται πολλά emails τα δείχνει όλα ή μόνο το τελευταίο; Μάλλον πολλά ζητάω για μη καθαρό smartwatch ε? :rolleyes:

 

Λοιπόν, έχω ευχάριστα νέα για το πως λειτουργούν τα notifications :) .

 

Έρχονται ως εξής λέει:

-Pop up αναδυόμενα στην οθόνη που φυσικά συνοδεύονται με δόνηση. Αυτό ισχύει για κάθε τύπο ειδοποίησης, απο οποιαδήποτε εφαρμογή έχουμε επιλέξει προηγουμένως.

-Αν πρόκειται για περισσότερες απο μια ειδοποιήσεις απο την ίδια εφαρμογή, δεν δείχνει μόνο την τελευταία, αλλά μπορείς να τις δεις όλες και να κάνεις και scroll στο κείμενό τους..!! Όταν το κάνεις αυτό, σβήνεται η ειδοποίηση στο κινητό.

-Και αν πρόκειται για μήνυμα που περιέχει φωτογραφία, δεν μπορεί να την εμφανίσει, αλλά σου λέει πως είναι μήνυμα με φωτογραφία..!!

 

Νομίζω τα σπάει το ρολογάκι παίδες για τα 100€ του. Είμαι υπέρ ευχαριστημένος απ' όλα αυτά. Και τώρα πρέπει να κάνω υπομονή, ποιος ξέρει πόσες μέρες, μέχρι να το χαϊδέψω :lol:

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια χαρα παρα πολυ, γρηγορο το μπλε δοντι περναει για πλακα τα 20 μετρα εμβελεια πολλη καλη δονηση καλα με τομ app θα παθετε ...... και strava παιζει στον ηλιο χαζευουν ολοι που το βλεπουν

ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΛΟΥΡΑΚΙΑ .. τωρα εχει και με δερμα

 

δεν το βγαζω απο το χερι μου

Link to comment
Share on other sites

ειναι μια χαρα παρα πολυ, γρηγορο το μπλε δοντι περναει για πλακα τα 20 μετρα εμβελεια πολλη καλη δονηση καλα με τομ app θα παθετε ...... και strava παιζει στον ηλιο χαζευουν ολοι που το βλεπουν

ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΛΟΥΡΑΚΙΑ .. τωρα εχει και με δερμα

 

δεν το βγαζω απο το χερι μου

 

Που υπάρχουν τα "άλλα" δερμάτινα λουράκια;

 

Επίσης ένας κάτοχος σε άλλο φόρουμ για το Amazfit, αναρωτιέται γιατί δεν μπορεί να απενεργοποιήσει το wi-fi (για να εξοικονομεί ενέργεια)..!! Δεν βρίσκει πουθενά επιλογή για On-Off λέει. Και μου φαίνεται κουλό.

Δεν έχει διακόπτη στις ρυθμίσεις για να κάνεις disable το wi-fi ?? Δηλαδή Bluetooth και wi-fi υποχρεωτικά μαζί ενεργά ?? Η χρησιμότητα του wi-fi νομίζω είναι μόνο για ενημερώσεις του firmware. Όλο το βάρος της σύνδεσης με τη συσκευή την έχει το bluetooth. Έχω καταλάβει λάθος; Το wi-fi τελικά μπορεί να απενεργοποιηθεί;

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε και το μυστήριο με το wi-fi του Amazfit :ninja:

 

Λοιπόν, το ρολόι παραδόξως δεν έχει διακόπτη On-Off για το wi-fi, αλλά με το που μπει κανείς στο μενού των ρυθμίσεων (του wi-fi) είναι σαν να γίνεται On εκείνη τη στιγμή.!!

Και μετά, αφού δεν έχει κάτι άλλο να κάνει (η χρησιμότητα του είναι να ενημερώσει τον καιρό η να βρει update αν υπάρχει να κατεβάσει) κλείνει μόνο του με το που φύγεις απ' το μενού.!!

 

Είναι λίγο κουλό δε λέω, αλλά έτσι θέλει η Huami να δουλεύει. Το σημαντικό είναι οτι δεν μένει ενεργό, άρα δεν καταναλώνει και μπαταρία.

 

Παρεμπιπτόντως, το δικό μου ρολόι παραγγέλθηκε 15/5 απο Gearbest και το track number με ενημέρωσε πως χθες ήρθε στην Ελλάδα απο Ολλανδία. Για να δούμε πόσο καιρό θα κάνει φορεθεί στο χέρι μου.....

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχουν τα "άλλα" δερμάτινα λουράκια;

 

Επίσης ένας κάτοχος σε άλλο φόρουμ για το Amazfit, αναρωτιέται γιατί δεν μπορεί να απενεργοποιήσει το wi-fi (για να εξοικονομεί ενέργεια)..!! Δεν βρίσκει πουθενά επιλογή για On-Off λέει. Και μου φαίνεται κουλό.

Δεν έχει διακόπτη στις ρυθμίσεις για να κάνεις disable το wi-fi ?? Δηλαδή Bluetooth και wi-fi υποχρεωτικά μαζί ενεργά ?? Η χρησιμότητα του wi-fi νομίζω είναι μόνο για ενημερώσεις του firmware. Όλο το βάρος της σύνδεσης με τη συσκευή την έχει το bluetooth. Έχω καταλάβει λάθος; Το wi-fi τελικά μπορεί να απενεργοποιηθεί;

 

οπως και το bluetooth ειναι πολυ απλο εγω καθε βραδυ που παω σπιτι το σβηνω .... το πρωι το ανοιγω και εαν δεν ανοιξω την εφαρμογη στο κινητο δεν συνδεεται με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ.

Ψάχνοντας βρήκα πολύ όμορφα δερμάτινα λουράκια, αλλά είναι τσιμπιτά στην τιμή. Παρότι δεν είναι αποκλειστικά για το Amazfit, κάνουν μια χαρά γιατί είναι 22mm https://www.aliexpress.com/item/Smart-Watchband-22mm-For-moto-360-Quality-Genuine-Leather-Watch-band-Mens-Black-Strap-For-Ticwatch/32714313550.html?spm=2114.13010308.0.0.rII3Y1

 

Και εδώ είναι τα Original (επίσης ακριβά) https://www.aliexpress.com/item/Original-Huami-Xiaomi-Amazfit-Silicone-Strap-Replacement-Silicone-Wristband-For-Amazfit-Smart-Watch-Silica-Gel-Bracelet/32789276063.html?spm=2114.13010308.0.0.rII3Y1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...