Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκιμάστε αυτή την εφαρμογή.

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/themes/app-oneplus-diagnostic-t3876426

 

The app is really inaccurate, on oxygenos oreo health was 79% for me and now after i updated to oreo same battery has 85% health now. PS: my battery is over 2 years old.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσυ γιατι πηγες την μπαταρια για αλλαγη; Αν δεν εχει πολυμετρο μπορεις να την μετρησεις και με το προγραμμα accubattery απο το Play store.

 

Γιατί απο το 100% μέσα σε 5 με 10 λεπτά έφτανε στο 90% και επειδή θέλω να τη ο κρατήσω το κινητό για άλλα 2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμάστε αυτή την εφαρμογή.

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/themes/app-oneplus-diagnostic-t3876426

 

Την είχα δοκιμάσει την εφαρμογή στην παλιά μπαταρία και μου έβγαζε 76%

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ποσοστό είναι αυτό που θεωρείται μια μπαταρία "τελειωμένη";

( Φυσικά δεν μιλώ για μπαταρίες που δεν κρατάνε ούτε μισή μέρα )

Το δικό μου αγορασμενο τον Ιούνιο του 2017 , έχει βάσει της παραπάνω εφαρμογής 82%

Link to comment
Share on other sites

Την είχα δοκιμάσει την εφαρμογή στην παλιά μπαταρία και μου έβγαζε 76%

 

Στην νέα μπαταρία μου έβγαλε υγεία μπαταρίας 96% μετά την πρώτη φόρτιση η υγεία πήγε 98% οπότε όλα μια χαρά

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κυκλοφόρησε το Android 10 για τα 5Τ, εντός ολίγου και στα 5.

--------------

Κυκλοφόρησε και για τα 5άρια

Edited by Nikko_
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάνεις την 10 για να μου πει αν δουλεύει το call recording

Λειτουργει σε beta & stable..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει σε beta & stable..

 

Ok ευχαριστώ έβαλα την stable θα πρέπει να κάνω και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που πήγα από την 9 σε 10 ή δεν χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ έβαλα την stable θα πρέπει να κάνω και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που πήγα από την 9 σε 10 ή δεν χρειάζεται

Εφοσον προκειται για μεγαλη ενημερωση - αλλαγη εκδοσης στο android , το σωστο για να μην αντιμετωπισεις προβληματα στο μελλον ναι καλο θα ειναι..Δεν θα χρειαστει ξανα στο μελλον

Για το call recording αντι να χρησιμοποιησεις τη μεθοδο στο xda μεσω root / adb , καλυτερα κατεβασε απο το playstore το jOnePlus Tools [adb/root] και ακολουθησε τις οδηγιες..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον προκειται για μεγαλη ενημερωση - αλλαγη εκδοσης στο android , το σωστο για να μην αντιμετωπισεις προβληματα στο μελλον ναι καλο θα ειναι..Δεν θα χρειαστει ξανα στο μελλον

Για το call recording αντι να χρησιμοποιησεις τη μεθοδο στο xda μεσω root / adb , καλυτερα κατεβασε απο το playstore το jOnePlus Tools [adb/root] και ακολουθησε τις οδηγιες..

 

Ευχαριστώ το

jOnePlus Tools χρησιμοποιώ οπότε θα του κάνω και μια επαναφορά για να είμαι σίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το

jOnePlus Tools χρησιμοποιώ οπότε θα του κάνω και μια επαναφορά για να είμαι σίγουρος

Σωστό..

Δεν ξέρω ποιόν Launcher χρησιμοποιείς αλλά ο τελευταίος 4.4.8 λειτουργεί πολύ σωστά στα OP5 & OP5T αν πατήσεις εκεί που λέει Notes θα το διαβάσεις :

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-launcher-2/oneplus-launcher-2-4-4-8-200529184345-a93df77-release/oneplus-launcher-4-4-8-200529184345-a93df77-android-apk-download/

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εφοσον προκειται για μεγαλη ενημερωση - αλλαγη εκδοσης στο android , το σωστο για να μην αντιμετωπισεις προβληματα στο μελλον ναι καλο θα ειναι..Δεν θα χρειαστει ξανα στο μελλον

Για το call recording αντι να χρησιμοποιησεις τη μεθοδο στο xda μεσω root / adb , καλυτερα κατεβασε απο το playstore το jOnePlus Tools [adb/root] και ακολουθησε τις οδηγιες..

 

To οποίο σημαίνει πως σβήνουν τα πάντα από το τηλέφωνο! Πώς το κάνετε αυτό ρ επαιδιά...εγώ έχω μέσα 60γίγα μοσυική μόνο (χώρια φωτογραφίες και βίντεΑ! Backup όλα αυτά..θα ξημερώσουμε!

Αλήθεια με usb3 μεταφέρει πιο γρήγορα ή μπα?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η εφαρμογή πάντως δεν τρεχει στο τηλεφωνο. Εκανα την διαδικασία εγκατάστασης κτλ στο πισί. Όταν κανω check αν δουλεύει μου βγάζει το device id. Όταν όμως τρέχω την εφαρμογή μου σταματάει στο σημείο που πρέπει να κάνω copy στο clipboard την εντολή.

Τι πρέπει να κάνω για να ενεργοποιησω τις εγγραφές κλήσεων?

@daitalos

 

ΕDIT

 

Άκυρο,...το έφτιαξα!

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

To οποίο σημαίνει πως σβήνουν τα πάντα από το τηλέφωνο! Πώς το κάνετε αυτό ρ επαιδιά...εγώ έχω μέσα 60γίγα μοσυική μόνο (χώρια φωτογραφίες και βίντεΑ! Backup όλα αυτά..θα ξημερώσουμε!

Αλήθεια με usb3 μεταφέρει πιο γρήγορα ή μπα?

 

 

Ειχα αγορασει αυτο : https://www.banggood.com/M_2-NGFF-SSD-SATA-To-USB-3_0-Converter-Adapter-External-Enclosure-Storage-Case-p-1114351.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

Συν αυτο το ανταπτορακι μπροστα : https://www.banggood.com/Bakeey-USB-Female-To-Type-C-Male-OTG-Adapter-Converter-For-Oneplus-5-5t-Xiaomi-6-Note-3-Mi-A1-S8-p-1246882.html?rmmds=myorder&ID=232&cur_warehouse=CN

Ειχα εναν Μ.2 της Sandisk 250Gb που μου ειχε μεινει & δεν τον χρησιμοποιουσα πουθενα , και φορτωνω τραγουδια & βιντεο & τα παιζει σε διαφορες συσκευες ...Φορτωνει σφαιρα οποιαδηποτε αρχεια σε αυτο αν και προτιμω το spotify πλεον για μουσικη, και οσα αρχεια συγχρονιζω στο λογαριασμο google μεταφορτωνονται πολυ γρηγορα , εχω Fiber 200 εδω και δυο χρονια κοντα και εχω γλυτωσει απο πολλα που μου σπαγανε τα νευρα πριν...

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το παρατήρησε άλλος...αλλά με την 10 η αυτονομία του τηλεφώνου μεγάλωσε! Από το πρωί που το πήρα στα χέρια μου, έχει 5 ώρες συνολικά με οθόνη αναμμένη (σερφάρισμα facebook messenger κτλ) και η μπαταρία είναι στο 42%

Πριν την 10 στις 5 ώρες οθόνης είχα max 20% μπαταρία!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή του τηλεφώνου και των επαφών ; Αντιμετωπίζω το έξεις πρόβλημα όταν πάω να κάνω αναζήτηση μιας επαφής στα ελληνικά δεν μου την εμφανίζει αν αλλάξω θέμα πχ από έντονος φωτισμός σε σκούρο ή και το αντίθετο δεν έχω θέμα μου εμφανίζει τις επαφές στο αντίστοιχο γράμμα που βάζω αλλά σε άκυρο χρόνο μου το ξανακάνει και πρέπει να αλλάξω πάλι θέμα έχω κάνει επαναφορά αυτό έγινε με την αναβάθμιση σε Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει...δεν το είχα παρατηρήσει. Όταν κάνεις αναζήτηση ψάχνει όχι το όνομα αλλά από λεπτομέρειες που εχεις προσθέσει. Πχ επάγγελμα διεύθυνση κτλ. Μλκία

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν...ανακάλυψα ότι κάτι έχει γίνει με την αναγνώριση χαρακτήρων από την προηγούμενη έκδοση. Πχ...μπείτε σε μια επαφή που δεν την βρίσκει με την αναζήτηση στα Ελληνικά. Κάντε edit πχ το επίθετο και αποθήκευση. Μετά όταν την ψάξεις...την βγάζει κανονικά. Εν ολίγοις θέλει edit όλες τις επαφές ή αν τις κάνουμε καμιά μεταφορά ξανά. Διαγραφή δηλαδή και επαναφορά με κάποιο τρόπο μπας και τις βλέπει κανονικά πια.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει...δεν το είχα παρατηρήσει. Όταν κάνεις αναζήτηση ψάχνει όχι το όνομα αλλά από λεπτομέρειες που εχεις προσθέσει. Πχ επάγγελμα διεύθυνση κτλ. Μλκία

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν...ανακάλυψα ότι κάτι έχει γίνει με την αναγνώριση χαρακτήρων από την προηγούμενη έκδοση. Πχ...μπείτε σε μια επαφή που δεν την βρίσκει με την αναζήτηση στα Ελληνικά. Κάντε edit πχ το επίθετο και αποθήκευση. Μετά όταν την ψάξεις...την βγάζει κανονικά. Εν ολίγοις θέλει edit όλες τις επαφές ή αν τις κάνουμε καμιά μεταφορά ξανά. Διαγραφή δηλαδή και επαναφορά με κάποιο τρόπο μπας και τις βλέπει κανονικά πια.

 

Λοιπόν έκανα εξαγωγή τις επαφές στον χώρο αποθήκευσης και μετά επαναφορά χωρίς διαγραφή τώρα τις δείχνει αλλά δεν ξέρω αν είναι μόνιμα ή το ξανακάνει

Link to comment
Share on other sites

Έλα...το έλυσα το πρόβλημα.

Εγώ όλες μου τις επαφές τις αποθηκεύω στο λογαριασμό μου στο Google και επίσης έχω ως default προβολή στο κινητό μου, τις επαφές από το google. Έχω πάντα τον συγχρονισμό ενεργοποιημένο και έτσι έχω όλες μου τις επαφές σε φάση up to date.

 

Τι έκανα λοιπόν (ριψοκίνδυνη λύση - αλλά οκ...γίνεται αναίμακτα)

 

:!: OTI KANEΤΕ ΟΜΩΣ - ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ - ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ :!:

 

Μπήκα στις επαφές μου και τις επέλεξα όλες. Μετά επέλεξα διαγραφή. Με το που το έκανα αυτό... σβήστηκαν ΚΑΙ από τον λογαριασμό μου στο google :X:wacko::cry: Ώπα ρε μεγάλε!!!

Μετά...από pc μπαίνεις στο https://contacts.google.com και πατάς πάνω δεξιά το γραναζάκι (Ρυθμίσεις) κι εκεί με ένα pop up σου βγάζει επιλογή Αναίρεση αλλαγών. Επιλέγεις πόσο πίσω θέλεις να αναιρέσει ότι έκανες (εγώ επέλεξα μία ώρα) και στα επαναφέρει ό,τι έσβησες.

Στη συνέχεια....συγχρονίζεται αυτόματα με το τηλέφωνο και γίνεται ανάκτηση των επαφών και εκεί.

 

Μετά από αυτό...δουλεύει κανονικά η αναζήτηση. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν έκανα εξαγωγή τις επαφές στον χώρο αποθήκευσης και μετά επαναφορά χωρίς διαγραφή τώρα τις δείχνει αλλά δεν ξέρω αν είναι μόνιμα ή το ξανακάνει

 

Λογικά και με τον δικό σου τρόπο θα είναι οκ. Αν όχι...δοκίμασε και τον δικό μου

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Παίδες...αυτό με την ηχογράφηση κλήσεων...δεν δουλεύει τελικά. Έκανα την διαδικασία μεσω pc αλλά στις ηχογραφήσεις ακούω μόνο τον εαυτο μου. Σε σας δούλεψε?
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Παίδες...αυτό με την ηχογράφηση κλήσεων...δεν δουλεύει τελικά. Έκανα την διαδικασία μεσω pc αλλά στις ηχογραφήσεις ακούω μόνο τον εαυτο μου. Σε σας δούλεψε?

 

Βάλε αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.jroot3d.joneplustools

 

Και μέσω adb εκτελείς μια εντολή και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω βάλει...αλλά δεν δουλεύει. Τι ρυθμίσεις πρέπει να του κάνω? Δύο επιλογές έχει για recording...είτε την μία...είτε και τις δύο να ενεργοποιήσω...πάλι μόνο τον εαυτό μου ακούω
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω βάλει...αλλά δεν δουλεύει. Τι ρυθμίσεις πρέπει να του κάνω? Δύο επιλογές έχει για recording...είτε την μία...είτε και τις δύο να ενεργοποιήσω...πάλι μόνο τον εαυτό μου ακούω

 

Εγώ έχω και τις δύο επιλογές ανοιχτές κάνε μια διαγραφή την εφαρμογή και και να την κάνεις πάλι εγκατάσταση και να σώσεις με το PC τα δικαιώματα με adb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...