Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα όπως τα λες δεν υπάρχει ανάγκη για ύπαρξη screen protector αλλά περισσότερο για θήκη για να το προστατεύσεις από τις πτώσεις και τα χτυπήματα στις γωνίες και στις πλευρές του κινητού.

Και εγώ αυτό κάνω. Ποτέ δεν έχω βάλει τίποτα πάνω στην οθόνη. Με ενοχλεί και μόνο η ιδέα.

Αντίθετα μια λεπτή ποιοτική διακριτική θηκούλα τη φοράω πάντα.

 

Κι εγώ ποτέ δεν βάζω

Καμία λεπτή θήκη ίσα ίσα να μην γρατζουνιεται η πλάτη όπου το ακουμπάω

Βέβαια προσέχω μην μου πέσει αλλά και μην το βάζω με κλειδιά στην ίδια τσέπη και λοιπά

Το κινητό πάντα μπαίνει μόνο του σε τσέπη τσαντάκι και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω και εγώ εδώ και 3 μερες στα χέρια μου το 8/128. Μέχρι τώρα εντυπώσεις πολύ καλες. Πολυ smooth που καταντάει εκνευριστικό :lol:

Κάμερα δεν εχω πειραματιστεί πολύ ακόμα. Αλλά θα δοκιμαστεί προσεχώς.

Jelly effect έχει θα έλεγα, αλλά αν δεν ημουν προκατειλημμένος να κάτσω να το προσέξω δεν θα του εδινα σημασία. Επίσης δεν είναι καθόλου ενοχλητικό τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

 

Και για όσους με ρωτήσουν γτ δεν περίμενες βγαίνει το 5Τ σε λίγες μέρες. Γτ πολύ απλα δεν μου αρεσουν τα τηλέφωνα τηλεκοντρολ βλέπε S8. Κ έτσι βλέπω να είναι το 5Τ. :lol::lol:

 

Ερώτηση αν και λογικά έχει απαντηθεί στο φορουμ. Με power bank κλπ τι παιζει? Μπορώ να χρησιμοποιώ η οχι?

 

Θα επανέλθω για τυχόν απορίες, προβλήματα και συμπεράσματα...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν και λογικά έχει απαντηθεί στο φορουμ. Με power bank κλπ τι παιζει? Μπορώ να χρησιμοποιώ η οχι?

Φυσικά μπορείς - το DASH charge ειναι ευκολία (λόγω χαμηλων χρόνων φόρτισης) και όχι υποχρεωτικό

Το τηλέφωνο φορτιζει με όλους τους φορτιστες και όλα τα Powerbank - Οι χρόνοι φόρτισης απλώς "μεγαλώνουν"

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ εδώ και 3 μερες στα χέρια μου το 8/128. Μέχρι τώρα εντυπώσεις πολύ καλες. Πολυ smooth που καταντάει εκνευριστικό :lol:

Κάμερα δεν εχω πειραματιστεί πολύ ακόμα. Αλλά θα δοκιμαστεί προσεχώς.

Jelly effect έχει θα έλεγα, αλλά αν δεν ημουν προκατειλημμένος να κάτσω να το προσέξω δεν θα του εδινα σημασία. Επίσης δεν είναι καθόλου ενοχλητικό τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

 

Και για όσους με ρωτήσουν γτ δεν περίμενες βγαίνει το 5Τ σε λίγες μέρες. Γτ πολύ απλα δεν μου αρεσουν τα τηλέφωνα τηλεκοντρολ βλέπε S8. Κ έτσι βλέπω να είναι το 5Τ. :lol::lol:

 

Ερώτηση αν και λογικά έχει απαντηθεί στο φορουμ. Με power bank κλπ τι παιζει? Μπορώ να χρησιμοποιώ η οχι?

 

Θα επανέλθω για τυχόν απορίες, προβλήματα και συμπεράσματα...

 

Δεν αλλάζει το μέγεθος της συσκευής

Αλλάζει το μέγεθος της οθόνης μέσα στο ίδιο πλαίσιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει το μέγεθος της συσκευής . Aλλάζει το μέγεθος της οθόνης μέσα στο ίδιο πλαίσιο

Μπα Τάσο, μάλλον θα αλλάξει και το συνολικό μεγεθος...

Ολα τα 18:9 ειναι πιο στενόμακρα...

Απο 154.2 x 74.1 x 7.25 mm

το βλεπω σε κάτι 156 x 73 x 8 mm

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άψογο σαν smartphone αλλά σαν (απλό) τηλέφωνο είναι καλό; Σε δύσκολα σημεία έχει σήμα; Επίσης ο συνομιλητής ακούγεται καθαρά, έχει καλό noise cancellation;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άψογο σαν smartphone αλλά σαν (απλό) τηλέφωνο είναι καλό; Σε δύσκολα σημεία έχει σήμα; Επίσης ο συνομιλητής ακούγεται καθαρά, έχει καλό noise cancellation;
Σε όλα ναι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

κάτοχος nexus 6p και λέω να κάνω την κίνηση για one plus.Ο μοναδικός ενδοιασμός που έχω είναι να πάω για το 5αρι ή να περιμένω το 5t.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

κάτοχος nexus 6p και λέω να κάνω την κίνηση για one plus.Ο μοναδικός ενδοιασμός που έχω είναι να πάω για το 5αρι ή να περιμένω το 5t.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις για το 5Τ. Αν σου αρέσουν οι οθόνες τηλεκοντρόλ και αν έχεις τα χρήματα για κάτι παραπάνω που θα κοστίζει. Επίσης το σημαντικότερο, αν περιμένεις, καλύτερα για να το αγοράσεις και από το επίσημο site της Oneplus, για τα δύο χρόνια εγγύησης αλλά και ότι άλλο τους χρειαστείς.

 

Αν τα παραπάνω δεν σε ενδιαφέρουν και δεν έχεις τα χρήματα για το νέο, χτύπα το απλό 5αρι από κινεζομαγαζο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπα Τάσο, μάλλον θα αλλάξει και το συνολικό μεγεθος...

Ολα τα 18:9 ειναι πιο στενόμακρα...

Απο 154.2 x 74.1 x 7.25 mm

το βλεπω σε κάτι 156 x 73 x 8 mm

 

Δηλαδή σχεδόν καμία διαφορά στο μέγεθος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4.5.14

 

Changelog:

 

* Supported Airtel VoLTE in India

* Supported Band 66 of Freedom in Canada

* Fixed Wi-Fi WPA2 security issue

* Optimized battery usage in some cases

* Optimized GPS accuracy

* General bug fixes

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Παραμένει η θύρα ακουστικών στο 5Τ:

 

https://forums.oneplus.net/threads/the-oneplus-5t-lets-talk-about-the-headphone-jack.671594/

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Παραμένει η θύρα ακουστικών στο 5Τ:

 

https://forums.oneplus.net/threads/the-oneplus-5t-lets-talk-about-the-headphone-jack.671594/

Μπραβο τους που ακουνε το κοινο τους.
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο τους που ακουνε το κοινο τους.
Παράλληλα βέβαια έχουν μηδενικό σεβασμό στους πελάτες τους όσον αφορά τις αναβαθμίσεις των συσκευών. Βγάζουν κάθε 6μηνο συσκευή ακυρώνοντας κατά κάποιο τρόπο την αγορά του καλοκαιριού.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλα βέβαια έχουν μηδενικό σεβασμό στους πελάτες τους όσον αφορά τις αναβαθμίσεις των συσκευών. Βγάζουν κάθε 6μηνο συσκευή ακυρώνοντας κατά κάποιο τρόπο την αγορά του καλοκαιριού.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Εγώ πήρα το 5 την μέρα που ανακοινώθηκε, πως ακριβώς ακυρώνει την αγορά μου το 5T;
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε όλοι μας μάλλον ψυχολογικό θέμα με το να έχουμε την πιο καινούρια συσκευή... Δεν το λέω ειρωνικά, απλά λες ότι αν κρατήσει η εταιρία αυτό που έχω για κανένα χρόνο θα το μεταπουλήσω καλύτερα κ. λ. π. Αν δούμε ψύχραιμα τα πράγματα και είμαστε ικανοποιημένοι με αυτό που κρατάμε σήμερα στα χέρια μας, προφανώς και δεν ακυρώνει καμία εταιρία κανέναν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω κάτω ρε παιδιά αν δεν σας αρέσει στο ότι βγάζει κάθε 4-6 μήνες νέα συσκευή ΜΗΝ το ξανά αγοράσετε δεν σας αναγκάζει κάνεις....
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν είναι διαφορετικές συσκευές για να υπάρχει δίλλημα. Είναι η ίδια συσκευή με διαφορετική οθόνη . Σε άλλο κοινό απευθύνεται η μια και σε άλλο η άλλη. Η μία συσκευή δεν ακυρώνει την άλλη.Όπως η samsung και η apple βγάζουν τα απλά μοντέλα και τα plus έτσι και η 1+ βγαζει τώρα το 5 και το 5t. Απλώς δεν τα παρουσίασε μαζί αλλά με διαφορά λίγων μηνών. Είπαμε διαφορετικό target group το ένα μοντέλο και διαφορετικό το άλλο.

Σε εμένα προσωπικά δεν αρέσουν τα τηλέφωνα τύπου τηλεκοντρόλ. Και τα δυο τηλέφωνα να τα παρουσίαζαν μαζί πάλι το απλό 5 θα διάλεγα και όχι το t.

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Στο κάτω κάτω ρε παιδιά αν δεν σας αρέσει στο ότι βγάζει κάθε 4-6 μήνες νέα συσκευή ΜΗΝ το ξανά αγοράσετε δεν σας αναγκάζει κάνεις....

 

Πιο κλισε απαντηση πεθαινεις...

 

Το τι θα κανουμε στο μελλον ειναι αλλο θεμα. Ομως, εχοντας ΤΩΡΑ αγορασει το κινητο της ΤΑΔΕ εταιρειας και αντιμετωπιζοντας ΤΩΡΑ μια κατασταση που θεωρουμε (εστω και υποκειμενικα) αδικη προς εμας, εχουμε δικαιωμα να γκρινιαξουμε.

Δεν προσφερει τιποτα η απαντηση σου , για τον λογο οτι ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ εχει τα θετικα και τα αρνητικα της. Αν λοιπον σε καθε αρνητικο της καθε εταιρειας η απαντηση ειναι : μην ξαναγορασεις, με αυτη τη λογικη δεν θα επρεπε να αγορασουμε κινητο απο καμια :worry:

Link to comment
Share on other sites

Eγω προσωπικά το βλέπω θετικό πλέον να βγάζει 2 συσκευές κάθε χρόνο, αρκεί να έχει διαφορές ( έστω και μικρές ) η μία με την άλλη κι όχι να είναι απλά βελτιωμένη στα σημεία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...