Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επισημα δεν το υποστηριζει, απλα ελεγα μηπως με καποιο τροπο μπορει να ενεργοποιηθει.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι που δεν πήγαινε καλά στις πωλήσεις ...:lol::lol:

Καλημέρα σε όλους !

Δε πάει καλά στις πωλήσεις... Προφανώς άλλοι είναι οι λόγοι που δεν υπάρχει.

 

Δε παίρνω ποτέ κινητό με φινγκερ πίσω. Καθόλου βολικό που δοκίμασα το G5.

 

Επίσης για λόγους υγείας επειδή έχω πάντα ανοιχτά δεδομένα το έχω όσο πιο μακριά από τσέπες κοντά στα γεννητικά και στη καρδιά. Ευνόητοι λόγοι.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Είναι που δεν πήγαινε καλά στις πωλήσεις ...:lol::lol:

Καλημέρα σε όλους !

 

Έχουμε μια εικόνα, από την 1+ πόσα κομμάτια πούλησε το 1+5???

Πουθενά δεν έχω δει από την εταιρεία να κάνει ενημέρωση γύρω από τις πωλήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την εταιρεία και τη βάση πελατών σχεδιάζεται κάθε φορά μια στρατηγική σε ένα νέο προϊόν ένα +% από το προηγούμενο μοντέλο. Το 5 κινήθηκε παγκόσμια σε επίπεδα αναλογικά χειρότερα θεωρώ από το 3. Για αυτό φταίνε για μένα 3 λόγοι

 

Α)το 3 και το 3t έχει ελάχιστες διαφορές στην εμπειρία χρήσης από το 5. Ειδικά από το 6/64 οι διαφορές πραγματικά είναι μόνο για ψαγμενους.

 

Β) η αύξηση της τιμής. Αν θυμάμαι καλά μιλάμε για κάτι πολύ περισσότερο από 10%. Εξαιρετικά τεράστια για μια μικρή βελτίωση στην εμπειρία χρήσης,μια βελτίωση στη κάμερα και ένα νέο design.

 

Γ)ο ανταγωνισμός. Το 1+3(t) ειχε να ανταγωνιστεί χειρότερα κινητά... ουσιαστικά για μένα είχε από android ουσιαστικά να αντιμετωπίσει το S7(/edge). Το ΝΟΤΕ ούτως ή άλλως μπουμ. Το g5 ήταν ένα κακό κινητό με λίγες καινοτομίες για την εμπειρία χρήσης του χρήστη (και με κακό προηγούμενο με το g4bootloop) v20 δε βγήκε παγκόσμια. Τα p και τα mate τα πήρε πρέφα ο κόσμος μετά.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα link που να λέει πως τα πήγε σε πωλήσεις έχουμε? Τώρα τι λέει ο καθένας και τι πιστεύει είναι άλλα λογία να αγαπιόμαστε :)
Link to comment
Share on other sites

Ενα link που να λέει πως τα πήγε σε πωλήσεις έχουμε? Τώρα τι λέει ο καθένας και τι πιστεύει είναι άλλα λογία να αγαπιόμαστε :)

 

έτσι ακριβώς ...

όλα είναι εικασίες.. εάν δεν υπάρχουν επίσημα στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Αν σας έλεγαν αυτή τη στιγμή να διαλέξετε μεταξύ OP5 και Mate 9 τι θα κρατούσατε τελικά?

 

Βαλτός εισαι; :p

Το ίδιο δίλημμα έχω κι εγω!

Δεν ξέρω ποιο να κρατήσω και ποιο να δώσω!

 

911 turbo ή Mercedes S-class AMG;

Link to comment
Share on other sites

Βαλτός εισαι; :p

Το ίδιο δίλημμα έχω κι εγω!

Δεν ξέρω ποιο να κρατήσω και ποιο να δώσω!

 

911 turbo ή Mercedes S-class AMG;

 

Αφού έχεις και τα δύο,κάνε ένα γρήγορο vs....Που είναι καλύτερο το ένα που το άλλο;;;

Link to comment
Share on other sites

Βαλτός εισαι; :p

Το ίδιο δίλημμα έχω κι εγω!

Δεν ξέρω ποιο να κρατήσω και ποιο να δώσω!

 

911 turbo ή Mercedes S-class AMG;

 

Εάν δώσεις το op5 πες μου να το πάρω εγώ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις και τα δύο,κάνε ένα γρήγορο vs....Που είναι καλύτερο το ένα που το άλλο;;;

 

Αν το Mate ήταν πιο ελαφρύ (190 g vs 155 g), θα κρατούσα αυτό. Επειδή όμως το OnePlus είναι πιο μανιτζέβελο, μπερδεύομαι.

 

Η οθόνη και το touch του Mate μου αρέσουν περισσότερο. Το μεγάφωνό του είναι ξεκάθαρα καλύτερο. Σε ταχύτητα δεν υστερεί αισθητά -σε μερικές περιπτώσεις, μάλιστα, δείχνει πιο "αεράτο". Στην κάμερα είναι σχεδόν ίδια. Το Mate έχει 3 χρόνια εγγύηση, ενώ το OnePlus, που το πήρα από Κίνα, είναι αμφίβολο αν καλύπτεται ακόμα και για τον θεωρητικό ένα χρόνο.

 

Εγώ προσωπικά δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Δεν μπορώ να προτείνω ξεκάθαρα κάποιο από τα δύο εις βάρος του άλλου. Εξαρτάται από τις προτεραιότητες του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Αν το Mate ήταν πιο ελαφρύ (190 g vs 155 g), θα κρατούσα αυτό. Επειδή όμως το OnePlus είναι πιο μανιτζέβελο, μπερδεύομαι.

 

Η οθόνη και το touch του Mate μου αρέσουν περισσότερο. Το μεγάφωνό του είναι ξεκάθαρα καλύτερο. Σε ταχύτητα δεν υστερεί αισθητά -σε μερικές περιπτώσεις, μάλιστα, δείχνει πιο "αεράτο". Στην κάμερα είναι σχεδόν ίδια. Το Mate έχει 3 χρόνια εγγύηση, ενώ το OnePlus, που το πήρα από Κίνα, είναι αμφίβολο αν καλύπτεται ακόμα και για τον θεωρητικό ένα χρόνο.

 

Εγώ προσωπικά δυσκολεύομαι να αποφασίσω. Δεν μπορώ να προτείνω ξεκάθαρα κάποιο από τα δύο εις βάρος του άλλου. Εξαρτάται από τις προτεραιότητες του καθενός.

Εγώ θα τις κρατούσα και τις δυο :)

 

Στα δύο τελευταία updates,βλέπω καλύτερη αυτονομία. Είναι η εντύπωση μου?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Just my two cents, η κάμερα του Mate είναι κάπως καλύτερη λόγω OIS (και αντίστοιχα έλλειψης OIS στο OP5).
Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται έτσι όπως πάει η φάση, για πόσο να παραμείνουν out of stock;

Πάντως την συλλεκτική μια χαρά μπορείς να την παραγγείλεις από το site αυτή τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και ένα tweet του Pei πρόσφατα, που έκανε ένα poll για το πόσο ενδιαφέρει τους χρήστες το audio jack. Ισως ετοιμάζουν κατι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα πιο πολλά site για 6αρι μιλάνε πάρα για 5Τ. Αν είναι να πλασάρει έναν άλλον σχεδιασμό με το hardware του 5, δεν αξίζει.

Οπως και να χει, θα δειξει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα πιο πολλά site για 6αρι μιλάνε πάρα για 5Τ. Αν είναι να πλασάρει έναν άλλον σχεδιασμό με το hardware του 5, δεν αξίζει.

Οπως και να χει, θα δειξει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για σας που έχετε το 5άρι δε αξίζει :p

Link to comment
Share on other sites

θα βαλουν 18:9 οθονη. Αν βαλουν και ois στην καμερα μια χαρα θα ειναι. Και το pixel 2 με snap835 ειναι και μολις βγήκε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο γερμανικό σαιτ δεν υπαρχει διαθεσιμο κανένα μοντελο πλεον. Ουτε το συλλεκτικο. Βεβαια στο αγγλικο υπαρχει το χρυσο. Οτι να ναι!!:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Παμε για το 5T και εγω ακομα περιμενω να ερθει το 5αρι απο το Gearbest.. Ελεος.
Και εγώ μαζί σου...

 

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...