Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά είναι σίγουρο πώς οι ίδιες εφαρμογές η και τα ιδια παιχνίδια, είναι καλύτερα γραμμένα στο IOS και ίσως με πιο συχνά updates.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι πέρα απ το ότι είναι πιο καλογραμμένα είναι άλλες εφαρμογές...Άλλος κώδικας όποτε τι να συγκρίνεις..Θυμάμαι κάποια στιγμή το twitter πχ άνοιγε πιο γρήγορα στο android απ το iPhone τι σημαίνει αυτό;;Τίποτα είναι απλά άλλες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι πέρα απ το ότι είναι πιο καλογραμμένα είναι άλλες εφαρμογές...Άλλος κώδικας όποτε τι να συγκρίνεις..Θυμάμαι κάποια στιγμή το twitter πχ άνοιγε πιο γρήγορα στο android απ το iPhone τι σημαίνει αυτό;;Τίποτα είναι απλά άλλες εφαρμογές.
Τελοσπαντων. Στο χώρο του Android, νομίζω ότι μετά τα Pixels, OnePlus και Sony και Xiaomi είναι ότι πιο γρήγορο υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπεις τις φωτο και τα βίντεο σε σύγκριση μεταξύ τους;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βίντεο δεν έχω τραβήξει.

Τράβηξα μερικές φωτογραφίες σε καλό φωτισμό την ίδια στιγμή και με τα δύο και οι διαφορές μου φάνηκαν ανάξιες λόγου. Μεγεθύνοντας στο μάξιμουμ, είδα μια τραχύτητα στις λεπτομέρειες από το OP5, αλλά μιλάμε για ψείρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία όλα αυτά,αλλά κάπου χάνει το άρθρο..

Μπορεί να το παρουσιάσει πιο νωρίς,αλλά δεν μπορεί να το διαθέσει πριν το τέλος Απριλίου,με αρχές Μαϊου,μιας και όλες οι αρχικές παρτίδες του καινούργιου επεξεργαστή είναι πάλι στην διάθεση της Σαμμυ....

Άρα γιατί να παρουσιάσει την μοναδική συσκευή που βγάζει όλη την χρονιά,πιο γρήγορα από τον ανταγωνισμό,και να μην περιμένει πάλι το καλοκαίρι που θα έχει πλήρη εικόνα;;;;

Link to comment
Share on other sites

5T δε θα βγει επειδή δεν θα υπάρξει o 836 όπως έχει ειπωθεί

Τον 845 δε παίζει να τον έχει αρχές του 18 οπότε πολύ απλά θα περιμένει να βγουν κανονικά το s8/g7 κτλπ και θα βγάλει κλασικά το 6 την ίδια περίοδο, δε τη συμφέρει να το βγάλει πιο πριν με τον 835 και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας κάνω μερικές ερωτήσεις εσάς που έχετε τη συσκευή στα χέρια σας και τη δουλεύετε. Επειδή είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να αγοράσω κάτι τόσο ακριβό που να μην το έχω δει από κοντά θα ήθελα να μου πείτε δυο τρία πραγματάκια. Η κάμερα είναι ικανοποιητική; Είχα πριν s6 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Ξέρει κάποιος αν ειναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα; Το ηχείο της συσκευής είναι αρκετά δυνατό; Να μην χάνω δηλαδή κλήσεις όταν είμαι έξω με σχετική φασαρία. Από ποιότητα δεν περιμένω και πολλά έτσι κι αλλιώς από μόνο ηχείο κινητού. Τέλος με την οθόνη τι παίζει; Είναι αρκετά φωτεινή ώστε να φαίνεται έξω άνετα; Όχι δηλαδή κάτω ακριβώς από τον ήλιο αλλά σε φωτεινή μέρα με γυαλιά ηλίου. Και αν υπάρχει το πρόβλημα με το jelly effect. Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας.
Samsung Galaxy S6 edge, iPad mini 2, iPad air.
Link to comment
Share on other sites

Από Ιουνίου που πήρα το πρωτο OP5 έκανα το κύκλο μου (S8, HTC U11 6GB& καπάκι το 4gb,G6 dual, ξανά Mate 9,S8 plus, Note 8, διάφορα Xiaomi, iphone 8 plus )

Ξανα στο OP5

Εντάξει δεν υπάρχει το κινητο!!!

ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΠΛΈΟΝ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ισως με το 5Τ...

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457859

Μάλλον όχι...

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ πάντως δεν δίνω πολλές πιθανότητες να ισχύει αυτή η είδηση....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Από Ιουνίου που πήρα το πρωτο OP5 έκανα το κύκλο μου (S8, HTC U11 6GB& καπάκι το 4gb,G6 dual, ξανά Mate 9,S8 plus, Note 8, διάφορα Xiaomi, iphone 8 plus )

Ξανα στο OP5

Εντάξει δεν υπάρχει το κινητο!!!

ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΠΛΈΟΝ

Τι δουλεια κανεις και αλλαζεις κινητα με τετοιο ρυθμο;
Link to comment
Share on other sites

Από Ιουνίου που πήρα το πρωτο OP5 έκανα το κύκλο μου (S8, HTC U11 6GB& καπάκι το 4gb,G6 dual, ξανά Mate 9,S8 plus, Note 8, διάφορα Xiaomi, iphone 8 plus )

Ξανα στο OP5

Εντάξει δεν υπάρχει το κινητο!!!

ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΠΛΈΟΝ

 

Φιλαράκι επειδή δεν είσαι ο μόνος με τέτοιες αλλαγές θα σου πω απλά ότι πολύ καλό και τίμιο το one 5 η φόρτιση του μοναδική αλλά vs note8 ή s8 plus δεν υπάρχει χαοτική διαφορά.

Για κάποιον που δεν θέλει να δώσει ένα σκασμό λεφτά το one5 είναι ότι καλύτερο αλλά μέχρι εκεί.

Αυτό βέβαια είναι προσωπική μου άποψη και πως το βλέπω εγώ, απ την άλλη θα σου πω ότι ο καθένας μας μένει με αυτό που τον βολεύει και τέλος.

Πάντως vs 8plus το one5 σε smooth και απόκριση είναι μακράν μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλεια κανεις και αλλαζεις κινητα με τετοιο ρυθμο;

 

Colombian drug dealer... Χαχαχα

Ένα hobby/τρελά έχουμε φίλε μου

Ούτε τζόγαρουμε, ούτε πήρα σπίτι ποτέ, ούτε δάνεια

Με οτι βγάζουμε ζούμε..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλαράκι επειδή δεν είσαι ο μόνος με τέτοιες αλλαγές θα σου πω απλά ότι πολύ καλό και τίμιο το one 5 η φόρτιση του μοναδική αλλά vs note8 ή s8 plus δεν υπάρχει χαοτική διαφορά.

Για κάποιον που δεν θέλει να δώσει ένα σκασμό λεφτά το one5 είναι ότι καλύτερο αλλά μέχρι εκεί.

Αυτό βέβαια είναι προσωπική μου άποψη και πως το βλέπω εγώ, απ την άλλη θα σου πω ότι ο καθένας μας μένει με αυτό που τον βολεύει και τέλος.

Πάντως vs 8plus το one5 σε smooth και απόκριση είναι μακράν μπροστά.

Σύμφωνο και επαυξάνω

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

4.5.11 update με security patch Σεπτεμβρίου και διάφορα bug fixes.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν έχει ανέβει ακόμα επίσημο άρθρο από την oneplus στην κοινότητα και έχει ανέβει ένα ανεπίσημο από κάποιο μέλος, όπου εκεί μέσα θα βρείτε και το link για το full zip για όσους είναι root.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1)Είναι το όλο στήσιμο μέσω iCloud που συγχρονιζουν φωτό-βίντεο κλπ σε όλες τις συσκευές....

 

Αυτό ακριβώς που περιγράφεις το κάνει επακριβώς το Google photos. Είναι απλά μια ρύθμιση μέσα από την εφαρμογή. Turn auto sync on.

Βγάζω μια φωτό από το κινητό και είναι επιτόπου διαθέσιμη στο tablet, στο pc και από όπου αλλού συνδεθώ με το Google account μου.

Δοκιμασε το, είναι ακριβώς το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω περάσει από το μεσημέρι με vpn Καναδά . Όλα καλά μέχρι στιγμής .
Είδες διαφορά στο άνοιγμα εφαρμογών και στην αυτόματη φωτεινότητα;;

Βγήκε η τελευταία freedom αλλα δεν πρόλαβα να φλασαρω, σήμερα βραδάκι..

Link to comment
Share on other sites

Μια που το ανέφερες , όντως νομίζω ότι η αυτόματη φωτεινότητα έχει λίγο χαλάσει με την

4.5.10

Το έχετε παρατηρήσει;

 

 

Επίσης δείτε αυτό:

https://gr.gizchina.com/2017/10/04/oneplus-6-rumored-snapdragon-845/

Edited by msarig
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα με wind στο περαμα που εργαζομαι οταν κανω reboot πιανει 4g και μετα απο λιγο το γυρναει σε 3g κ μετα σταματαει να. λαμβανει δεδομενα κ θελει reboot για να πάρει μπρος, το εχει συναντήσει αυτο καποιος αλλος? είναι θέμα modem? εχω op5 8/128 stock oxygen

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Edited by casabel
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Μια που το ανέφερες , όντως νομίζω ότι η αυτόματη φωτεινότητα έχει λίγο χαλάσει με την

4.5.10

Το έχετε παρατηρήσει;

 

 

Επίσης δείτε αυτό:

https://gr.gizchina.com/2017/10/04/oneplus-6-rumored-snapdragon-845/

Είναι και το πιο πιθανό...

Και όταν τα έγραφα από τις αρχές του καλοκαιριού, ήμουν για κάποιους "ο δεν σε συμφέρει να βγει 5Τ, επειδή έχεις το απλό 5" :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...