Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα δούμε άραγε την 10% έκπτωση για φοιτητές και για Ελλάδα; Ενδιαφέρουσα κίνηση, αλλά μας έχουν αφήσει στην απ'εξω

 

Μια απορία, έρχεται με περασμένο screen protector όπως το 3 και το 3Τ;

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Το oneplus 5 έρχεται με ζελατίνα περασμένη όπως είχε και το 3/3Τ.

Εμένα η συγκεκριμένη μέσα σε 2 μήνες γρατζουνιστηκε έντονα ( οκ λόγω θαλασσας,άμμου κλπ)

Οπότε την έβγαλα και έβαλα γυαλί. Όπως έγραψα σε προηγούμενο post Αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικα στο θεμα θηκη, οποια προστασια και αν προσφερει αυτη, αν εχει σχεδιακια και Karbon και ριγες με καρο κλπ, θεωρω πως την φθηναινουν την συσκευη. Για παραδειγμα η επισημη Sandstone με την αντιστοιχη Karbon (οχι την Karbon Bumper) εχουν μεγαλη διαφορα και η πρωτη ειναι πιο ομορφη. Μονοχρωμη και πιο λιτη. Οπως προτιμω εξισου την Silicone περισσοτερο σε οποιοδηποτε απο τα δυο χρωματα, απο την Karbon bumper.

 

Ειναι προσωπικο το θεμα, αλλα διαφωνω καθετα.

 

H sandstone ειναι βαρετη μονοχρωμη και θυμιζει κατι φτηνιαρικες quicksand cases που παιρναμε παλια των 2€

 

Η karbon ειναι συμμαζεμενη και διακριτικη με καλο grip και δεν ειναι καθολου καγκουρικη.

 

 

 

Ποιος ο λογος να μην πεφτει η τιμη του στο επισημο καταστημα; Δεν ειναι παραλογο; 50 ευρω να επεφτε και θα το αγοραζα αμεσως, οχι μονο εγω αλλα και χιλιαδες ακομη που περιμενουν.

 

Και αν ειχε 450, παλι θα περιμενες να πεσει αλλα 50 κλπ

 

Θα παρεις κινητο που θα κρατησεις 1-2 χρονια και θα σκεφτεις το πενηνταρικο δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα. Εχω cosmote και θα ηθελα να ρωτησω σε τι συχνοτητες δουλευει το Oneplus 5. Στο επισημο γραφουν οτι δουλευει σε LTE3/7/20. Αυτο σημαινει οτι ειτε θα πιανει 4g ειτε 2g και αποκλειουμε το 3g? Δεν εχω καταλαβει πως δουλευουν αυτα. Ειχα παντα στα κινητα μου κλειστο το 4G για να γλιτωνω μπαταρια. Τωρα θα πρεπει υποχρεωτικα να ειναι ανοιχτο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα. Εχω cosmote και θα ηθελα να ρωτησω σε τι συχνοτητες δουλευει το Oneplus 5. Στο επισημο γραφουν οτι δουλευει σε LTE3/7/20. Αυτο σημαινει οτι ειτε θα πιανει 4g ειτε 2g και αποκλειουμε το 3g? Δεν εχω καταλαβει πως δουλευουν αυτα. Ειχα παντα στα κινητα μου κλειστο το 4G για να γλιτωνω μπαταρια. Τωρα θα πρεπει υποχρεωτικα να ειναι ανοιχτο;

 

Δουλευει παντου και δεν θα εχεις προβλημα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και αν ειχε 450, παλι θα περιμενες να πεσει αλλα 50 κλπ

 

Θα παρεις κινητο που θα κρατησεις 1-2 χρονια και θα σκεφτεις το πενηνταρικο δηλαδη;

Το θεωρεις λογικο η τιμη να μεινει στα 499 ακομα και μετα απο 6 μηνες; Οταν θα εχει βγει ο 836/845;
Link to comment
Share on other sites

μετά από 6 μήνες μπορεί να μην υπάρχει καν στο site της Oneplus:P

επίσης.. λογικό για ποιον;

η oneplus το πουλάει από το site της και το βάζει όσο θέλει

μια χαρά λογικό είναι για την oneplus

και εννοείται τίποτα δεν είναι τυχαίο

όλοι θα το θέλαμε πιο φτηνά από το επίσημο site.. αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλα βασικα δεν εχεις και αδικο.. Εξαλλου ποτε μου δεν αγορασα xiaomi και huawei απο τα επισημα site..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα. Εχω cosmote και θα ηθελα να ρωτησω σε τι συχνοτητες δουλευει το Oneplus 5. Στο επισημο γραφουν οτι δουλευει σε LTE3/7/20. Αυτο σημαινει οτι ειτε θα πιανει 4g ειτε 2g και αποκλειουμε το 3g? Δεν εχω καταλαβει πως δουλευουν αυτα. Ειχα παντα στα κινητα μου κλειστο το 4G για να γλιτωνω μπαταρια. Τωρα θα πρεπει υποχρεωτικα να ειναι ανοιχτο;

 

LTE 3/7/20 ειναι οι λεγομενες μπαντες για το 4G. Το 3G χρησιμοποιει αλλες μπαντες με αλλα νουμερα.

 

Ενδεικτικα αυτες ειναι για 4G.

LTE band 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 28(700), 29(700), 30(2300), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500), 66(1700/2100)

 

Αυτες για 3G.

HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις. Έχετε κανέναν κωδικό για έκπτωση σε αξεσουάρ;
Link to comment
Share on other sites

Αν το βάζω το τηλέφωνο, στο αυτοκίνητο σε μαγνήτη για να στέκεται βλ.

link https://www.aliexpress.com/item/RAXFLY-Car-Holder-Universal-Mini-Air-Vent-Mount-Magnet-Magnetic-Cell-Phone-Mobile-Holder-For-iPhone/32814195427.html επηρεάζει ο μαγνήτης την μπαταρία του?

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Το έχω δοκιμάσει και στο δικό μας και σε άλλα τηλέφωνα....(διάλεξε βάση που να έχει λίγο μεγάλο μεταλικό για το τηλ. για να μην σου πέφτει..στις λακούβες. Λειτουργεί άριστα με θήκη!)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα νεος κάτοχος 8/128 απο gearbest 470 με κουπόνι μαζί με μεταφορικά (eu express)

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα νεος κάτοχος 8/128 απο gearbest 470 με κουπόνι μαζί με μεταφορικά (eu express)

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Από την ημέρα που παρέλαβε η dpd πόσες μέρες έκανε να έρθει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα νεος κάτοχος 8/128 απο gearbest 470 με κουπόνι μαζί με μεταφορικά (eu express)

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Καλορίζικο...Σε αυτά τα λεφτά είναι ότι καλύτερο....

Link to comment
Share on other sites

ο φίλος που έγραψε πιο πάνω οτι αγόρασε το one plus 5 8/128 απο gearbest δεν έχει την global

αν επιλέξεις με global πάει στα 600 κάτι και σας ρωτάω τώρα θα του έρθει με κινεζικά και πρέπει να περάσει τα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

ο φίλος που έγραψε πιο πάνω οτι αγόρασε το one plus 5 8/128 απο gearbest δεν έχει την global

αν επιλέξεις με global πάει στα 600 κάτι και σας ρωτάω τώρα θα του έρθει με κινεζικά και πρέπει να περάσει τα ελληνικά?

 

Λογικά με ότι και να σου έρθει θα μπορείς να βάλεις την Oxygen...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με ότι και να σου έρθει θα μπορείς να βάλεις την Oxygen...

 

επειδή το σκέφτομαι και εγώ το μόνο που με χαλάει είναι η κάμερα του

Link to comment
Share on other sites

επειδή το σκέφτομαι και εγώ το μόνο που με χαλάει είναι η κάμερα του

 

Του βάζεις την Google Camera και το λύνεις και αυτό...

Εγώ βασικά περιμένω το επομενο,να είναι και ΙΡ 68,και δεν υπάρχει λόγος να δώσω το το 3Τ για το 5...

Link to comment
Share on other sites

Του βάζεις την Google Camera και το λύνεις και αυτό...

Εγώ βασικά περιμένω το επομενο,να είναι και ΙΡ 68,και δεν υπάρχει λόγος να δώσω το το 3Τ για το 5...

 

πως γίνεται αυτό? για βάλε με μέσα στα κόλπα γιατί δεν έχω ιδέα

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται αυτό? για βάλε με μέσα στα κόλπα γιατί δεν έχω ιδέα

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634795525

Για ρίξε μια ματιά....

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634795525

Για ρίξε μια ματιά....

 

την έβαλα στο δικό μου κινητό άλλα μου βγάζει σφάλμα κάνα video εχουμαι ?

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα στο δικό μου κινητό άλλα μου βγάζει σφάλμα κάνα video εχουμαι ?

 

Σε τι κινητό την έβαλες;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...