Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Unregistered ειναι η χειροτερη επιλογη που μπορεις να βαλεις, οχι απο θεμα τελωνειου, αλλα οτι σου το παιρνει ο καθενας και φευγει.. Δεν απαιτειται η υπογραφη σου καπου..

 

Επισης αναρωτιεμαι γιατι εχει υιοθετησει τετοια τακτικη η oneplus με την τιμολογηση, χωρις μελλοντικη μειωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Unregistered ειναι η χειροτερη επιλογη που μπορεις να βαλεις, οχι απο θεμα τελωνειου, αλλα οτι σου το παιρνει ο καθενας και φευγει.. Δεν απαιτειται η υπογραφη σου καπου..

 

Επισης αναρωτιεμαι γιατι εχει υιοθετησει τετοια τακτικη η oneplus με την τιμολογηση, χωρις μελλοντικη μειωση.

Το γνωρίζω αυτό με το unregistered, παίρνω αρκετά μικροπράγματα έτσι προφανώς

Δεν έχω θέμα γενικά, 1 φορά μόνο και το paypal με αποζημίωσε

 

Τώρα αυτό για την τιμολογιακή πολιτική ήταν σχεδιασμένο εδώ και πολύ καιρό σίγουρα

Κερδίζεις κοινό, αυξάνεις τιμές σιγά σιγά

Και μην ξεχνάμε ότι πίσω από την Oneplus είναι η Oppo ούτως ή άλλως;)

Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγείλω σήμερα το κινητό (8/128) και θέλω να πάρω σίγουρα μαζί και μια sandstone θήκη. Ισχύει ακόμα αυτό με το referral code για τα 20 ευρώ έκπτωση στα αξεσουάρ; Αν ναι, μπορεί να μου στείλει κανείς κάποιον κωδικό αν έχει σε pm;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη ειχα ενα ατυχημα με το κινητο μου (Ζ2) ψαχνομαι επειγοντως για νεο κινητο. Το oneplus 5 μου φαινεται το πιο τιμιο για αυτα τα λεφτα. Σκεφτομαι αγορα απο το επισημο site, για να γλιτωσω τελωνεια, ξεσφραγιστα κουτια και να εχω 2 χρονια εγγυηση.

 

Το ερωτημα ειναι : περα απο το jelly effect που μαλλον δεν παιζει ρολο,το latency οταν γραφεις ειναι τοσο σημαντικο οσο δειχνουν στα βιντεο;

Εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μπορώ να δω jelly effect, ούτε latency στη γραφή..Εχω περάσει απ'ολες τις ναυαρχιδες μαλλον και είναι η πιο γρήγορη συσκευή μακράν! Κάμερα αξιοπρεπέστατη, αναβαθμίσεις συνέχεια δεν βρίσκω λογο να μην το επιλέξεις αν σου αρέσει!
Link to comment
Share on other sites

Για το jelly δεν δινω σημασια, και να κανει . Αλλα το latency στη γραφη με ενοχλει αφανταστα γιατι σου δινει την εντυπωση πως το κινητο lagαρει. Γι' αυτο ψαχνω γνωμες αν ισχυει κατι τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιο latency.Έχω το κινητό 5 μέρες και η εμπειρία είναι παραπάνω από smooth.

Όσο για jelly effect δεν παρατηρώ τίποτα και δόξα το Βούδα τα μάτια μου καλά βαστούνε ακόμη.

Προχώρα άφοβα. Αν πέσεις στην περίπτωση κάποιου ελαττωματικού έχεις δικαίωμα επιστροφής 14 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποιο latency.Έχω το κινητό 5 μέρες και η εμπειρία είναι παραπάνω από smooth.

Όσο για jelly effect δεν παρατηρώ τίποτα και δόξα το Βούδα τα μάτια μου καλά βαστούνε ακόμη.

Προχώρα άφοβα. Αν πέσεις στην περίπτωση κάποιου ελαττωματικού έχεις δικαίωμα επιστροφής 14 ημερών.

 

Για το jelly efect,πρεπει να εχει βελτιωθει αθορυβα στις καινουργιες παρτιδες.κ εγω εδωσα το s8+ και θα παω στο opo5.

Link to comment
Share on other sites

Για το jelly δεν δινω σημασια, και να κανει . Αλλα το latency στη γραφη με ενοχλει αφανταστα γιατι σου δινει την εντυπωση πως το κινητο lagαρει. Γι' αυτο ψαχνω γνωμες αν ισχυει κατι τετοιο.

 

Φίλε μου έχω το κινητό από την παρουσίαση του, κάνω αρκετη εως πολλή επεξεργασία κειμένου και latency στην γραφή δεν έχω παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω το κινητό από την παρουσίαση του, κάνω αρκετη εως πολλή επεξεργασία κειμένου και latency στην γραφή δεν έχω παρατηρήσει.

 

Οταν λεμε latency στην γραφη, εννοουμε καποιου ειδους καθυστερηση (οπως καταλαβαινω απο την λεξη late) κατα την πληκτρολογηση?

Αν ναι, δε βλεπω και γω κατι τετοιο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ψηνω, αλλα δε ξερω τι παιζει με το τελωνειο πλεον.. Ηδη μου κρατησαν ενα δεμα απο το iherb, ενω ειχα κανει κοντα στις 150 παραγγελιες τα τελευταια 9 χρονια χωρις κανενα θεμα απο το συγκεκριμενο καταστημα. Αν πλεον σταματανε δεματα απο το iherb, δεν περναει τιποτα! Εκτος αν στειλνει με τριγωνικη.

Φίλε επειδή περιμένω και γω από iherb δέμα, πλήρωσες τελωνείο γι΄αυτό? :X

Link to comment
Share on other sites

Να πω μόνο αυτό γιατί είμαστε εκτός θέματος ότι

Σε συνάδελφό ήρθε επιστολή από το τελωνείο ότι του κρατάνε

Το πακέτο από το iherb μέχρι να φέρει έγκριση από τον ΕΟΦ για τα

Προϊόντα που έχει φέρει ..:wacko:

 

Στο θέμα μας ,

Και εγώ φυσικά δεν έχω δει τίποτα από τα παραπάνω

Το κινητό είναι Λούκυ Λουκ ...πιο γρήγορο και από την σκιά του !! :D;)

Πριν λιγο ήρθε και η τελευταία μικρη αναβάθμιση, κανονικά ..

Η 4.5.10 μέγεθος 85 ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω εδώ και ώρες να διαβάσω κάπου στις ατελείωτες σελίδες, αν η επίσημη OnePlus για Ευρώπη στέλνει ΑΠΟ Ευρώπη, άρα χωρίς τελωνείο!

Μίλησα online στο chat της Oneplus και μου είπε ότι το στέλνουν από Ευρώπη, Πολωνία αν δεν κάνω λάθος και ότι δεν έχει τελωνείο ....και ας είναι και με DHL:p

Θέλω απλά να το σιγουρέψω με κάποιους από σας που το πήρατε από το επίσημο site!!!

Και ποιο τρόπο αποστολής έχει? Απλό με ταχυδρομείο, με κούριερ;; με DHL κούριερ ...και ποιο να επιλέξω;;;

# :!: Επίσης αξίζει το tempered γυαλί της OnePlus ή να πάρω από κανένα Aliexpress?

ΥΓ¨τα κουπόνια που έχω δει εδώ μέσα που έχετε ποστάρει είναι για έκπτωση στα αξεσουάρ ή και για το κινητό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω εδώ και ώρες να διαβάσω κάπου στις ατελείωτες σελίδες, αν η επίσημη OnePlus για Ευρώπη στέλνει ΑΠΟ Ευρώπη, άρα χωρίς τελωνείο!

Μίλησα online στο chat της Oneplus και μου είπε ότι το στέλνουν από Ευρώπη, Πολωνία αν δεν κάνω λάθος και ότι δεν έχει τελωνείο ....και ας είναι και με DHL:p

Θέλω απλά να το σιγουρέψω με κάποιους από σας που το πήρατε από το επίσημο site!!!

Και ποιο τρόπο αποστολής έχει? Απλό με ταχυδρομείο, με κούριερ;; με DHL κούριερ ...και ποιο να επιλέξω;;;

# :!: Επίσης αξίζει το tempered γυαλί της OnePlus ή να πάρω από κανένα Aliexpress?

ΥΓ¨τα κουπόνια που έχω δει εδώ μέσα που έχετε ποστάρει είναι για έκπτωση στα αξεσουάρ ή και για το κινητό?

Ευχαριστώ

Αν παραγγείλεις από το επίσημο site της OnePlus δεν πληρώνεις τελωνείο. Είναι ευρωπαϊκή αποθήκη.

 

Sent from my ONEPLUS A3000

Link to comment
Share on other sites

Τα κουπόνια είναι έκπτωση για τα αξεσουάρ.

 

Μια κα η μαμά ζελατίνα το καλοκαίρι στις διακοπές, όπως είχα γράψει , γρατζουνιστηκε πολύ,

Είχα παραγγείλει ένα tempered glass no name μέσω eBay του 1€.

Κλασσικό χωρίς χρώμα, που καλύπτει όλο την επιφάνεια , αφήνοντας ακάλυπτα τα εξής σημεια:

Κάμερα, σενσορα φωτός, και ηχείο.

Δυστυχώς δεν κάθεται καλά σε όλη την περίμετρο. (Και δεν το εκανε αυτο καποια θήκη π.χ να το πιέζει..)

σαν το πρόβλημα που είχαν κάτοχοι με κυρτη οθόνη π.χ s7.

 

το έχω αφήσει έτσι, μια και την δουλειά την κάνει. Αλλά στο μάτι είναι άσχημο.

Οπότε ψάχνω για κάτι άλλο.

Εάν κάποιος Φίλος παρει και του κάτσει σωστά , ας μας πληροφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω εδώ και ώρες να διαβάσω κάπου στις ατελείωτες σελίδες, αν η επίσημη OnePlus για Ευρώπη στέλνει ΑΠΟ Ευρώπη, άρα χωρίς τελωνείο!

Μίλησα online στο chat της Oneplus και μου είπε ότι το στέλνουν από Ευρώπη, Πολωνία αν δεν κάνω λάθος και ότι δεν έχει τελωνείο ....και ας είναι και με DHL:p

Θέλω απλά να το σιγουρέψω με κάποιους από σας που το πήρατε από το επίσημο site!!!

Και ποιο τρόπο αποστολής έχει? Απλό με ταχυδρομείο, με κούριερ;; με DHL κούριερ ...και ποιο να επιλέξω;;;

# :!: Επίσης αξίζει το tempered γυαλί της OnePlus ή να πάρω από κανένα Aliexpress?

ΥΓ¨τα κουπόνια που έχω δει εδώ μέσα που έχετε ποστάρει είναι για έκπτωση στα αξεσουάρ ή και για το κινητό?

Ευχαριστώ

Δεν έχει τελωνείο φίλε από Πολωνία έρχεται αν θυμάμαι καλά. Επίσης για μένα το γυαλί της εταιρείας για το 3Τ είναι μια χαρά και ας κόβει λίγο στις άκρες την οθόνη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Μία ερώτηση. Επειδή η διαφορά στην τιμή από τα κινέζικα (gearbest,geekbuying κ.α.) σε σχέση με το επίσημο site της oneplus αξίζει η παραγγελία από τα εκάστοτε κινέζικα; Το έχει πάρει κανείς από τέτοια; Ξέρω ότι η εγγύηση είναι μονοετής σε σχέση με την ευρωπαϊκή αποθήκη που είναι 2ετής. Περισσότερο φοβάμαι για την αξιοπιστία του κινητού. Έχει κανείς να μου προτείνει αν λόγω διαφορά τιμής να το αγοράσω από κινέζικο ή είναι ρίσκο;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Μία ερώτηση. Επειδή η διαφορά στην τιμή από τα κινέζικα (gearbest,geekbuying κ.α.) σε σχέση με το επίσημο site της oneplus αξίζει η παραγγελία από τα εκάστοτε κινέζικα; Το έχει πάρει κανείς από τέτοια; Ξέρω ότι η εγγύηση είναι μονοετής σε σχέση με την ευρωπαϊκή αποθήκη που είναι 2ετής. Περισσότερο φοβάμαι για την αξιοπιστία του κινητού. Έχει κανείς να μου προτείνει αν λόγω διαφορά τιμής να το αγοράσω από κινέζικο ή είναι ρίσκο;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Η συσκευή είναι η ίδια δεν αλλάζει τίποτε, με το τελωνείο ίσως αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι η ίδια δεν αλλάζει τίποτε, με το τελωνείο ίσως αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

To OS είναι το ίδιο ή τα κινεζομάγαζα περνάνε δικό τους με ότι αυτό συνεπάγεται;

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι αν αντιμετωπίσεις πρόβλημα και χρειαστεί εγγύηση απο κινεζομαγαζο,θα μείνεις ενάμιση μηνα χωρις τηλέφωνο στη καλύτερη.

Από Ευρώπη στέλνουν dhl αυτοί,σε 2 μέρες το έχουν,σε μια δυο μέρες στο ετοιμάζουν και σε αλλες 2 το έχεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Για αγορα απο ευρωπαϊκο ebay τι λετε; ενας το στελνει απο UK. Ομως υποψιαζομαι οτι ειναι κινεζικο, το εχει ανοιξει (γραφει οτι τα ανοιγει για να τα ελεγξει και καλα), του περασε ROM και το πουλαει. Αξιζει να γλιτωσω 40-50 ευρω ή καλυτερα απο το επισημο site?
Link to comment
Share on other sites

Για αγορα απο ευρωπαϊκο ebay τι λετε; ενας το στελνει απο UK. Ομως υποψιαζομαι οτι ειναι κινεζικο, το εχει ανοιξει (γραφει οτι τα ανοιγει για να τα ελεγξει και καλα), του περασε ROM και το πουλαει. Αξιζει να γλιτωσω 40-50 ευρω ή καλυτερα απο το επισημο site?

 

Επίσημο, να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Εδώ και ένα χρόνο έχω το S6 edge plus σκέφτομαι σοβάρα την αγορά του 5 με τα 8 giga. Με ενδιαφέρει η κάμερα και η οθόνη. Πιστεύετε ότι σε αυτά τα δύο θα κάνω downgreat? Αξίζει η αλλαγή πέραν της ταχύτητας του 5 Ποια Τ συν και πλην. Θα με βοηθήσετε πάρα πολύ!! καθότι δεν το έχω δει μόνο το 3 το οποίο μπορώ να πω ότι μου άρεσε!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω το παραγγειλα απο το επισημο πριν 2 μηνες. Νομιζω 29 Ιουνιου και μου εγραψαν οτι η παραγγελια θα εκτελεστει σε 2 βδομαδες, και πιθανη ημερομηνία παραλαβης 19 Ιουλιου. Τελικα το εστειλαν στις 7/7 και το παρελαβα στις 11/7.

Αυτο το "2 εβδομαδες" διαπιστωσα οτι δεν ειναι σταθερο. Μπορει να αλλαξει προς το ενωριτερο η προς το αργοτερο.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...