Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχάς ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Εγώ πήρα το κινητό μαζί με το welcome bundle που έδινε η oneplus για 44€. Περιλαμβάνει τα ακουστικά της εταιρίας, θήκη, γυαλί και καλώδιο 100 η 150cm. Ε λέω άμα είναι να πληρώσω την μια θήκη 31€ άστο καλύτερα να πάρω το πακέτο, τον άλλο μήνα πάλι που θα πληρωθούμε θα πάρω και τον φορτιστή αυτοκινήτου.

 

Καλορίζικο και σε εσάς παιδιά! Στους ήδη κατόχους και στους μελλοντικούς!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχάς ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Εγώ πήρα το κινητό μαζί με το welcome bundle που έδινε η oneplus για 44€. Περιλαμβάνει τα ακουστικά της εταιρίας, θήκη, γυαλί και καλώδιο 100 η 150cm. Ε λέω άμα είναι να πληρώσω την μια θήκη 31€ άστο καλύτερα να πάρω το πακέτο, τον άλλο μήνα πάλι που θα πληρωθούμε θα πάρω και τον φορτιστή αυτοκινήτου.

 

Καλορίζικο και σε εσάς παιδιά! Στους ήδη κατόχους και στους μελλοντικούς!

Καλορίζικο φίλε .Και εγω τα ίδια πήρα πλην τα ακουστικά που πήρα λευκά. Περιμένω τον courier απο λεπτό σε λεπτό έχω κολλήσει στο παράθυρο και κοιτάζω μπας και φανεί :lol:

 

Πάντως βλέπω πολλά παράπονα για την κάμερα και μου αρέσει που υποτίθεται η one plus εστίασε εκεί με συνεργασία με dxo κτλ

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε .Και εγω τα ίδια πήρα πλην τα ακουστικά που πήρα λευκά. Περιμένω τον courier απο λεπτό σε λεπτό έχω κολλήσει στο παράθυρο και κοιτάζω μπας και φανεί :lol:

 

Πάντως βλέπω πολλά παράπονα για την κάμερα και μου αρέσει που υποτίθεται η one plus εστίασε εκεί με συνεργασία με dxo κτλ

 

Άντε με το καλό να παραλάβεις!!!!! Είναι έρωτας και μου άρεσε πολύ. Όσο για την κάμερα εγώ απλά εντυπωσιάστηκα! Καλορίζικο κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites

S7 edge σκοτεινό δωμάτιο με φλας

S7 edge dark room with flash

 

Oneplus 5 σκοτεινό δωμάτιο με φλας

Oneplus 5 dark room with flash

 

Δεν υπάρχει λόγος να βάλω και με το S8 τότε..

Φαίνεται καθαρά πιο είναι καλύτερο!!!

:(

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

S7 edge σκοτεινό δωμάτιο με φλας

S7 edge dark room with flash

 

Oneplus 5 σκοτεινό δωμάτιο με φλας

Oneplus 5 dark room with flash

 

Δεν υπάρχει λόγος να βάλω και με το S8 τότε..

Φαίνεται καθαρά πιο είναι καλύτερο!!!

:(

Και ο νικητής είναι....;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

S7 edge σκοτεινό δωμάτιο με φλας

S7 edge dark room with flash

 

Oneplus 5 σκοτεινό δωμάτιο με φλας

Oneplus 5 dark room with flash

 

Δεν υπάρχει λόγος να βάλω και με το S8 τότε..

Φαίνεται καθαρά πιο είναι καλύτερο!!!

:(

 

John μην κουράζεσαι άλλο με την κάμερα.

Ειπαμε στις σκοτεινές είναι κινεζια ολκής.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

φιλε με βοηθησες πολυ με το post σου.Ειχα πριν το mi6 και ελεγα να δοκιμασω το oneplus σαν πιο καλη εταιρια και σαν πιο καλη καμερα αλλα βλεπω ολα τα κινεζικα υστερουν στις φωτο με φλας γιατι στα αλλα και τα δυο ειναι κορυφαια

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

φιλε με βοηθησες πολυ με το post σου.Ειχα πριν το mi6 και ελεγα να δοκιμασω το oneplus σαν πιο καλη εταιρια και σαν πιο καλη καμερα αλλα βλεπω ολα τα κινεζικα υστερουν στις φωτο με φλας γιατι στα αλλα και τα δυο ειναι κορυφαια

 

Στο αυτόματο δεν βγάζει την δύναμη του όπως πρέπει. Στο χειροκίνητο όμως βγάζει δόντια. Μέχρι αύριο θα ανεβάσω φωτογραφίες να δείτε όλοι και να συγκρίνουμε κιόλας. Κάποιος by the way πρέπει να ανοίξει ένα topic με τις φωτογραφίες που θα βάζουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε με βοηθησες πολυ με το post σου.Ειχα πριν το mi6 και ελεγα να δοκιμασω το oneplus σαν πιο καλη εταιρια και σαν πιο καλη καμερα αλλα βλεπω ολα τα κινεζικα υστερουν στις φωτο με φλας γιατι στα αλλα και τα δυο ειναι κορυφαια

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν αξίζει η έκδοση 8gb γιατί δεν είναι το πλήρες πακέτο, η κάμερα και η οθόνη υπολείπονται του ανταγωνισμού. Συν ότι έρχεται νέο μήλο και νέο πίξελ. Άρα αργά ή γρήγορα θα πάει κάποιος σε κάτι άλλο. Προσωπική άποψη πάντα.

 

Στάλθηκε από το Moto G (5) Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4000 iso το Oneplus ακομη και με φλας?wtf?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Στο αυτόματο δεν βγάζει την δύναμη του όπως πρέπει. Στο χειροκίνητο όμως βγάζει δόντια. Μέχρι αύριο θα ανεβάσω φωτογραφίες να δείτε όλοι και να συγκρίνουμε κιόλας. Κάποιος by the way πρέπει να ανοίξει ένα topic με τις φωτογραφίες που θα βάζουμε!!!

 

Υπάρχει τοπικ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7238101&posted=1#post7238101

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

 

Είσαι ωραίος! Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άντε έφτασε και το δικό, μόλις μου το έφερε η courier στην δουλειά και το στήνω σιγά σιγά! Ορίστε και φωτογραφίες: https://drive.google.com/open?id=0BzALuugTbM2WWjMycmtsZm96M2M

Μηπως μπορει καποιος που παρελαβε να πει αν στην ελλαδα θα παραδωσει η UPS ή το δινει σε καποια αλλη κουριερ

ευχαριστω

Oneplus 6 20euro coupon code " https://www.oneplus.com/gr/invite#VB2Y5NSFB9043KT "
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος που παρελαβε να πει αν στην ελλαδα θα παραδωσει η UPS ή το δινει σε καποια αλλη κουριερ

ευχαριστω

 

Αν στο χωριό η πόλη που μένεις δεν έχει UPS το δίνουν στην Γενική Ταχυδρομική.

Link to comment
Share on other sites

Αν στο χωριό η πόλη που μένεις δεν έχει UPS το δίνουν στην Γενική Ταχυδρομική.

Ευχαριστω για την απαντηση και καλημερα

Μαρουσι ειμαι οποτε Ups λογικα

Εμενα εχει γινει αναχωρηση απο KOELN DE σημερα στις 05:00 το πρωι

Ποσεσ στασεις εχει ακομα?

Oneplus 6 20euro coupon code " https://www.oneplus.com/gr/invite#VB2Y5NSFB9043KT "
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση και καλημερα

Μαρουσι ειμαι οποτε Ups λογικα

Εμενα εχει γινει αναχωρηση απο KOELN DE σημερα στις 05:00 το πρωι

Ποσεσ στασεις εχει ακομα?

 

Έχει να πάει στο Μόναχο και από εκεί αεροπορικός Αθήνα. Πάει στο αεροδρόμιο από εκεί Σπάτα και μετά σε κεντρικό κατάστημα Αθηνα, μετά αναχωρεί για το σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει να πάει στο Μόναχο και από εκεί αεροπορικός Αθήνα. Πάει στο αεροδρόμιο από εκεί Σπάτα και μετά σε κεντρικό κατάστημα Αθηνα, μετά αναχωρεί για το σπίτι σου.

Ευχαριστω για την απαντηση

Oneplus 6 20euro coupon code " https://www.oneplus.com/gr/invite#VB2Y5NSFB9043KT "
Link to comment
Share on other sites

Και ο νικητής είναι....;;;;;;;

 

Χαλαρα το s7

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τα πανηγύρια η εγγραφή βιντεο.

 

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρα το s7

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τα πανηγύρια η εγγραφή βιντεο.

 

 

συγκρινουμε μηλα με αχλαδια ο κωδικας της καμερας μπορει να γινει optimized εφοσον το hardware το επιτρεπει , ακομα δεν κυκλοφορησε η συσκευη να την θαψουμε ειστε μερικοι....

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Τότε όλα οκ. Αφού μου επιβεβαιώνετε ότι θα φορτίζει και με τους συμβατικούς φορτιστές, μία χαρά!

Μα φυσικά και δεν θα έχεις κανένα θέμα. Με ότι φορτιστή θέλεις μπορείς να το φορτίσεις, απλά ανάλογα τον φορτιστή απαιτείται και η ανάλογη ώρα φόρτισης της συσκευής.

Με τον quick charge θα έχεις την ταχύτερη φόρτιση, με έναν φορτιστή των 2 αμπέρ θα γίνει πιο αργή, με 1 αμπέρ ακόμα πιο αργή και πάει λέγοντας.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

συγκρινουμε μηλα με αχλαδια ο κωδικας της καμερας μπορει να γινει optimized εφοσον το hardware το επιτρεπει , ακομα δεν κυκλοφορησε η συσκευη να την θαψουμε ειστε μερικοι....

 

Εδώ κανείς ένα λάθος,ποτέ δεν έχω κράξει,θάψει συσκευή,και το 1+5 το περίμενα να κυκλοφορήσει πως και πως,για να αλλάξω το 3Τ,αλλά έχει ακόμα ελλείψεις και υπάρχουν μερικά σημεία που πρέπει να τα βελτιώσει ώστε να μπορεί να κοιτάει στα ίσα τον ανταγωνισμό...

Εγώ έχω καταλήξει ότι την 1+ την ενδιαφέρει α έχει πάντα το πιο γρήγορο τηλέφωνο,και εκεί δίνει το μεγαλύτερο βάρος....

Αλλά σε ρωτάω κάτι άλλο...Έχω δει πολλά συγκριτικά,που πραγματικά ανοίγει σχεδόν όλες τις εφαρμογές πιο γρήγορα από το S8+/S8,με σύνολο κύκλου στα 27 δευτερόλεπτα,και στο multitasking στα 40 περίπου δευτερόλεπτα σε σύνολο περίπου 15 εφαρμογών,μαζί με άνοιγμα κάμερας,dialer,παιχνιδιών,και άλλων εφαρμογών...

Τώρα σε ρωτάω κάτι άλλο...πόσοι κάτοχοι του S8+/S8,τους ενδιαφέρει αυτό το πράγμα;;;;ποιος θα κάτσει και θα ενδιαφερθεί αν το 1+5 ανοίγει πιο γρήγορα μερικά δευτερόλεπτα τις εφαρμογές....η θα κάτσουν και θα συγκρίνουμε τις συσκευές τους;;;Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι δυστυχώς το 5 χάνει σε οθόνη,χάνει σε κάμερα,σε ποιότητα κατασκευής,σε σχεδίαση μιας και το S8+/S8 ομολογουμένως είναι ίσως αυτή την στιγμή η πιο όμορφη συσκευή ,και δυστυχώς δεν είναι αδιάβροχο....

Δυστυχώς η 1+ δεν τόλμησε....ίσως το κάνει στην επόμενη συσκευή,ίσως δεν μπορεί απλά να βγάλει μια συσκευή με τέτοια χαρακτηριστικά γιατί δεν θα μπορεί να καλύψει την ζήτηση...Ακόμα είναι μια μικρή εταιρία,που έχει πολύ δρόμο ακόμα να καλυψει αυξημένη ζήτηση.....

Μέχρι να το κάνει,πάντα θα έχει την πιο γρήγορη συσκευή,τελειο multitasking αλλά ως εκεί....Ξέρω πολλοί από τους κατόχους θα γελάνε με αυτά που γράφω,αλλά αν θυμηθούμε τον λόγο καταργησης του 1+3 για το 1+3Τ,έχει δώσει δικαιώματα....Εγώ παντός θα μείνω με το 3Τ μιας και το 5 δεν με προδιαθέτει να το αποκτήσω....Αυτά......

Η.Γ: Ακόμα και το Sar το φτάσανε στον Θεό...1,37 στο κεφάλι;;;Τελικά εκτός το σχέδιο πήρανε και άλλα από την Apple.....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ φοβερή συσκευή δεν το περίμενα.

Fingerprint sensor φοβερός και γενικά η συσκευή πετάει πολύ γρήγορη

Στα της κάμερας βγάζει πολύ καλές φώτο βραδινές δεν δοκίμασα ακόμα αν και δεν με ενδιαφέρουν έχω την mirrorles έτσι κι αλλιώς.

Το μόνο που με χάλασε είναι η έλλειψη EIS στο 4k.Αναγκαστικά πρέπει να τραβάς βίντεο 1080p για να μην βγει κουνημένο.

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν υποστηρίζεται. Μήπως σε κανένα update το υποστηρίξουν?

Επίσης μια άσχετη ερώτηση για κάτι που εχω παρατηρήσει και σε άλλα κινητά. Όταν τραβάω βίντεο 1080p η 4k δεν βλέπω διάφορες στα δυο βίντεο σε θέμα ποιότητας εικόνας και εχω 4k monitor.Το μόνο που αλλάζει είναι η ανάλυση. Εσεις βλέπετε διαφορα?

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

συγκρινουμε μηλα με αχλαδια ο κωδικας της καμερας μπορει να γινει optimized εφοσον το hardware το επιτρεπει , ακομα δεν κυκλοφορησε η συσκευη να την θαψουμε ειστε μερικοι....

Δλδ συγκρίνουμε κινητό με dslr και δεν το κατάλαβα; κινητά συγκρίνουμε! Προς τι τα μήλα με τα αχλάδια;

 

Μπορεί να γίνει... Εφόσον το επιτρέπει....

Για την ώρα φίλε μου βλέπουμε ένα κινητό που κοστίζει ως 550ευρω και θα κοστίζει τόσο και σε 10 μήνες που στο βίντεο έχει συμπεριφορά...λατερνας! Όταν και αν δούμε βίντεο σταθερό το ξανασυζητάμε...

Η oneplus ενδιαφέρεται να έχει μόνο το πιο γρήγορο multitasking. Και το καταφέρνει. Από εκεί και πέρα υστερεί παντου από κινητά ίδιας κατηγορίας τιμής.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κανείς ένα λάθος,ποτέ δεν έχω κράξει,θάψει συσκευή,και το 1+5 το περίμενα να κυκλοφορήσει πως και πως,για να αλλάξω το 3Τ,αλλά έχει ακόμα ελλείψεις και υπάρχουν μερικά σημεία που πρέπει να τα βελτιώσει ώστε να μπορεί να κοιτάει στα ίσα τον ανταγωνισμό...

Εγώ έχω καταλήξει ότι την 1+ την ενδιαφέρει α έχει πάντα το πιο γρήγορο τηλέφωνο,και εκεί δίνει το μεγαλύτερο βάρος....

Αλλά σε ρωτάω κάτι άλλο...Έχω δει πολλά συγκριτικά,που πραγματικά ανοίγει σχεδόν όλες τις εφαρμογές πιο γρήγορα από το S8+/S8,με σύνολο κύκλου στα 27 δευτερόλεπτα,και στο multitasking στα 40 περίπου δευτερόλεπτα σε σύνολο περίπου 15 εφαρμογών,μαζί με άνοιγμα κάμερας,dialer,παιχνιδιών,και άλλων εφαρμογών...

Τώρα σε ρωτάω κάτι άλλο...πόσοι κάτοχοι του S8+/S8,τους ενδιαφέρει αυτό το πράγμα;;;;ποιος θα κάτσει και θα ενδιαφερθεί αν το 1+5 ανοίγει πιο γρήγορα μερικά δευτερόλεπτα τις εφαρμογές....η θα κάτσουν και θα συγκρίνουμε τις συσκευές τους;;;Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι δυστυχώς το 5 χάνει σε οθόνη,χάνει σε κάμερα,σε ποιότητα κατασκευής,σε σχεδίαση μιας και το S8+/S8 ομολογουμένως είναι ίσως αυτή την στιγμή η πιο όμορφη συσκευή ,και δυστυχώς δεν είναι αδιάβροχο....

Δυστυχώς η 1+ δεν τόλμησε....ίσως το κάνει στην επόμενη συσκευή,ίσως δεν μπορεί απλά να βγάλει μια συσκευή με τέτοια χαρακτηριστικά γιατί δεν θα μπορεί να καλύψει την ζήτηση...Ακόμα είναι μια μικρή εταιρία,που έχει πολύ δρόμο ακόμα να καλυψει αυξημένη ζήτηση.....

Μέχρι να το κάνει,πάντα θα έχει την πιο γρήγορη συσκευή,τελειο multitasking αλλά ως εκεί....Ξέρω πολλοί από τους κατόχους θα γελάνε με αυτά που γράφω,αλλά αν θυμηθούμε τον λόγο καταργησης του 1+3 για το 1+3Τ,έχει δώσει δικαιώματα....Εγώ παντός θα μείνω με το 3Τ μιας και το 5 δεν με προδιαθέτει να το αποκτήσω....Αυτά......

Η.Γ: Ακόμα και το Sar το φτάσανε στον Θεό...1,37 στο κεφάλι;;;Τελικά εκτός το σχέδιο πήρανε και άλλα από την Apple.....

Είχα πολύ καιρό να διαβάσω τόσο σωστό ποστάρισμα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...