Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spata, GR

06/23/2017 10:22 A.M.

Arrival Scan

Muenchen, DE

06/23/2017 7:00 A.M.

Departure Scan

06/23/2017 5:41 A.M.

Arrival Scan

 

 

Λέτε να έρθει σήμερα? (προς Θεσσαλονίκη)

Πήρα τηλέφωνο να ρωτησω γιατι και εγω ιδια φαση ειμαι.Εχει δοθεί το δέμα στην Γενικη ταχυδρομική σήμερα αλλα δεν μου έδωσαν τον αριθμό αποστολής (της γενικής).Το βράδυ λογικά θα ανέβουν θεσσαλονικη οποτε αύριο θα ειναι στο υποκατάστημα.Δεν ξέρω αν θα κάνουν παράδοση στο σπίτι (λόγω σαββατου) πρεπει να παρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις να πας να το πάρεις απο εκει.Αυτο θα κανω εγω αύριο αλλιώς καλή Δευτέρα.

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο τομέα βίντεο και φώτο περίμενα καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με το ανταγωνισμό πάντα

Low light φώτο δεν μαρεσαν καθόλου

Βίντεο 4k θέλει ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΌ χέρι

Συνεργασία με dxomark είναι marketing trick

Εκει επρεπε να είχε OIS...

Πέρα από αυτο

Το κινητο πάει σφαίρα, ειναι από άλλο πλανήτη. ΤΑΧΎΤΑΤΟ!!!

Ειναι νούμερο ένα σε επιδόσεις, αλλά μέχρι εκεί όμως.

Είναι ένα Oneplus 3T με αναβολικά και high on speed με άλλη καπάκι πίσω, και καλύτερη κάμερα.

Προσωπικη μου άποψη είναι

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο τομέα βίντεο και φώτο περίμενα καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με το ανταγωνισμό πάντα

Low light φώτο δεν μαρεσαν καθόλου

Βίντεο 4k θέλει ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΌ χέρι

Συνεργασία με dxomark είναι marketing trick

Εκει επρεπε να είχε OIS...

Πέρα από αυτο

Το κινητο πάει σφαίρα, ειναι από άλλο πλανήτη. ΤΑΧΎΤΑΤΟ!!!

Ειναι νούμερο ένα σε επιδόσεις, αλλά μέχρι εκεί όμως.

Είναι ένα Oneplus 3T με αναβολικά και high on speed με άλλη καπάκι πίσω, και καλύτερη κάμερα.

Προσωπικη μου άποψη είναι

Συνεργασία με dxomark και δεν του εχουν μια βαθμολογια στο site?

Περιεργα πραγματα... το HTC u11 που εχουν συνεργασια του εχει και μια βαθμολογια ;)

Link to comment
Share on other sites

Συνεργασία με dxomark και δεν του εχουν μια βαθμολογια στο site?

Περιεργα πραγματα... το HTC u11 που εχουν συνεργασια του εχει και μια βαθμολογια ;)

 

No results λέει...

Αρα γιοκ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες και το τζαμάκι ξεκίνησαν να έρχονται προς τα μέρη μας. Το πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ να δω το status της αποστολής καθώς το tracking number που συμπλήρωσαν στην παραγγελία μου είναι το ίδιο με αυτό που είχαν βάλει προχθές για το τηλέφωνο! Ως εκ τούτου δείχνει ότι η παραγγελία μου έχει παραδωθεί από εχθές το πρωί! Άνοιξα ticket γιατί δε μου έχει τύχει ποτέ κάτι παρόμοιο και δε θέλω να μου πουν κάποια στιγμή ότι παρέλαβα χωρίς να το έχω κάνει.

 

Αυτό που με έχει εντυπωσιάσει στο τηλέφωνο είναι ο fingerprint sensor! Είναι τόσο άμεση η απόκρισή του που σε κάνει να νομίζεις ότι θα ξεκλείδωνε από οποιοδήποτε δάχτυλο ακόμα και ποδιού!

Το ηχείο επίσης είναι αρκετά δυνατό και η ποιότητά του είναι ικανοποιητική για τα γούστα μου.

Θα επανέλθω!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές ώρες με το κινητό έχω να πω τα εξής.

 

Οθόνη καλύτερη του αναμενόμενου για τα δικά μου μάτια. Φυσικά πολύ κατώτερη από τις κορυφαίες οθόνες άλλων εταιριών (Samsung, huawei, Sony κτλ) αλλά σε πολύ ικανοποιητικα επίπεδα. Στο κομμάτι πού έχω τα χρώματα είναι ομοιόμορφα χωρίς διχρωμίες

 

Δυστυχώς όταν το τηλέφωνο το κοιτάξεις υπό γωνία 160-170 μοιρών χάνει εντελώς την παλέτα χρωμάτων.

 

Φωτεινότητα όχι τίποτα ιδιαίτερο αλλά όχι κακή.

 

Ανάλυση για 1080 επίσης μια χαρά.

 

Απόκριση αφής σε πολύ υψηλά επίπεδα και μέχρι τώρα δεν βλέπω κανένα πρόβλημα

 

Ταχύτητα το δυνατό του σημείο μακρυά από κάθε τι κυκλοφορεί σήμερα

 

Δαχτυλίκο αποτύπωμα κορυφή. Συγκρίνεται μόνο με huawei. Φυσικά δύο κλάσεις πάνω από τα samsung s8 τόσο σε ταχύτητα όσο και σε θέση

 

Κάμερα ακόμα δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη.

 

Κατασκευή όχι τίποτα ιδιαίτερο αλλά ελκυστικό σ μάτι λόγω της κουρμπας που κάνει στις γωνίες. Αν δεν είχε και τα τεράστια μπεζελ θα ήταν αρκετά καλύτερο. Περίμενα αρκετά περισσότερα σε αυτόν τον τομέα.

 

Δικαρτο με εγγυηση στη Ευρώπη που λίγες συσκευές έχουν.

 

Σήμα καμπάνα

 

WiFi ισχυρό

 

Ακουστικό πολύ καλό χωρίς τρίξιμο

 

Ανοιχτή ακρόαση ικανοποιητική

 

Τιμή τα 560€ αρκετά καλά

 

Γενικά φαίνεται μια πάρα πολύ καλή επιλογή για κάθε τύπο χρήστη.

 

Δείτε και το unboxing (

) και τα υπόλοιπα στο hands on. Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και γω:D

Αγοράζω από όποιον του περισσεύει θήκη και tempered glass εδώ και τωρα:lol::lol::lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Οι dash chargers είναι συμβατοί και με προηγούμενα /επόμενα μοντέλα?

Του 3/3τ, δηλαδή, είναι συμβατοί με του 5 και αντίστοιχα του 5 θα είναι συμβατοί με του 6 ?

 

Για να επιτευχθεί το dash charging προφανώς χρειάζεται ο wall charger της one plus. Ισχύει όμως το ίδιο και για το καλώδιο φόρτισης? Πρέπει δηλαδή να είναι αποκλειστικά της OnePlus ??

 

Επισης, έχει έρθει σε κανεναν το 3d glass protector? Θυμάμαι επί 3/3t , τα μαμά τζαμακια είχαν προβλήματα... Τώρα τι ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει όμως το ίδιο και για το καλώδιο φόρτισης? Πρέπει δηλαδή να είναι αποκλειστικά της OnePlus ??

 

Nαι...........

Link to comment
Share on other sites

Nαι...........

 

Αα, thanks. Άρα δυσκολα την γλυτώνω την αγορά φορτιστή και καλωδίου μαζί με την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Αα, thanks. Άρα δυσκολα την γλυτώνω την αγορά φορτιστή και καλωδίου μαζί με την συσκευή

 

Θελεις δευτερο εννοεις;

Εχεις ήδη απο 1+3 και εχεις χασει καλωδιο;

Link to comment
Share on other sites

Θελεις δευτερο εννοεις;

Εχεις ήδη απο 1+3 και εχεις χασει καλωδιο;

 

Ναι, χρειάζομαι δεύτερο. Με το τωρινό κινητό μου έχω μονίμως εναν στο γραφείο και με βολεύει απίστευτα.

Αλλά αφού τα OnePlus θέλουν μόνο τα δικά τους, όλα μου τα καλώδια / φορτιστές καθίστανται άχρηστα, και θα πρέπει να αγοράσω έξτρα...

Έχω κι ένα καλώδιο ξεχασμένο από το OnePlus 2 , αλλά σιγά μην κανει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, χρειάζομαι δεύτερο. Με το τωρινό κινητό μου έχω μονίμως εναν στο γραφείο και με βολεύει απίστευτα.

Αλλά αφού τα OnePlus θέλουν μόνο τα δικά τους, όλα μου τα καλώδια / φορτιστές καθίστανται άχρηστα, και θα πρέπει να αγοράσω έξτρα...

Έχω κι ένα καλώδιο ξεχασμένο από το OnePlus 2 , αλλά σιγά μην κανει!

 

Εγω θα βολευομουν με εναν συμβατικο φορτιστη 2Α, 30€ δεν δινω για δευτερο dash charge

Αν δεν εχεις θεμα παντως go for it

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα βολευομουν με εναν συμβατικο φορτιστη 2Α, 30€ δεν δινω για δευτερο dash charge

Αν δεν εχεις θεμα παντως go for it

 

Δεν έχεις αδικο, είναι αρκετά... Είδα ένα disclaimer στο σαιτ της OnePlus που έλεγε ότι συνιστάται να φορτίζουμε τα dash - charge enabled κινητά της μόνο με dash - chargers. Γι' αυτό σκέφτηκα μήπως δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα αν δεν είναι ο γνήσιος φορτιστής τους...

Αλλά μπορει απλά να είναι υπερβολές ( ή marketing trick) της OnePlus.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις αδικο, είναι αρκετά... Είδα ένα disclaimer στο σαιτ της OnePlus που έλεγε ότι συνιστάται να φορτίζουμε τα dash - charge enabled κινητά της μόνο με dash - chargers. Γι' αυτό σκέφτηκα μήπως δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα αν δεν είναι ο γνήσιος φορτιστής τους...

Αλλά μπορει απλά να είναι υπερβολές ( ή marketing trick) της OnePlus.

 

Για δεύτερο μπορείς να πάρεις έναν απλό όπως σου είπαν παραπάνω. Όπου έχεις περισσότερο χρόνο πχ στο γραφείο τον χρησιμοποιείς εκεί

Αντί για μια ώρα θα θέλει δυο ώρες.

Δεν αξίζει να δώσεις πολλά χρήματα αφού θα είναι για δεύτερος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λίγη ώρα το έχω και εγώ είναι σφαίρα . Οθόνη ικανοποιητική αν και σε χρώματα το s8 είναι power. To δακτυλικό δεν υπάρχει .ούτε samsung ούτε lg g6. Έχω την εντύπωση στην φωτογραφία είναι στην κορυφή μαζί με το g6. το wifi είναι πολύ γρήγορο . Αυτά για την ώρα .
Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερο μπορείς να πάρεις έναν απλό όπως σου είπαν παραπάνω. Όπου έχεις περισσότερο χρόνο πχ στο γραφείο τον χρησιμοποιείς εκεί

Αντί για μια ώρα θα θέλει δυο ώρες.

Δεν αξίζει να δώσεις πολλά χρήματα αφού θα είναι για δεύτερος

 

Τότε όλα οκ. Αφού μου επιβεβαιώνετε ότι θα φορτίζει και με τους συμβατικούς φορτιστές, μία χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είτε έχει αλλάξει (σε πείσμα όσων γράφονται), είτε είναι στημένη διαφορετικά από τον προκάτοχό.

Δεν υπάρχει πιξελιασμα, στις γραμματοσειρές, που πήγαινε σύννεφο στο 3Τ κι ειναι ελκυστική για 1080.

Η κάμερα είναι για κλάματα στις βραδυνές με auto ρύθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Την θεωρείς χάλια την κάμερα στις lowlight γιατί εγώ με το 3t είμαι καλυμμένος αν και προέρχομαι από S7 edge σε σχέση με το 3t

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είτε έχει αλλάξει (σε πείσμα όσων γράφονται), είτε είναι στημένη διαφορετικά από τον προκάτοχό.

Δεν υπάρχει πιξελιασμα, στις γραμματοσειρές, που πήγαινε σύννεφο στο 3Τ κι ειναι ελκυστική για 1080.

Η κάμερα είναι για κλάματα στις βραδυνές με auto ρύθμιση...

 

Βαγγέλη δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.

 

Στις ημερήσιες η κάμερα ειναι αρκετά καλή αλλά εκεί είναι όλες καλές. Δυστυχώς το βράδυ χύνεται η καρδαρα με το γάλα.

 

Άλλη μια clearer κινεζια στις βραδυνές.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Οπως λέει ο Γιώργος (gkp) είναι. Εχυσε την καρδαρα με το γάλα, δυστυχως...

Ευχαριστη έκπληξη ξαναλέω η οθόνη που δε δείχνει πουθενά την 1080 προέλευση της.. Πολύ ελκυστική και μαζί με την απόλυτη σμουδιλα συνθέτουν το σκηνικό μιας συσκευής, που και φέτος κρατάει τα ηνία στην υπόθεση εμπειρία χρήσης...

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια είναι οι βραδινές φωτό?

Που πιστεύετε ότι οφείλεται αυτό, δεδομένου ότι το κινητό έχει aperture f 1.7? Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές "κινεζιές" με f 1.7 (πλην του mi6), άρα τις πταιει ?!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...