Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

PLPriority και εμένα

για Δευτέρα λέει παράδοση παίζει να έρθει παρασκευή?

 

Στο στέλνουν μέσω Πολωνίας αλλά χρειάζεται μόλις γράψει το σύστημα shipped να ρωτήσεις με τι το έστειλαν και αριθμό φορτωτικης. Το 3Τ που είχα την αμέσως επόμενη μέρα μέσω UPS η DHL θα σε γελάσω βέβαια αλλά είναι σίγουρο ότι το πολύ μέχρι Παρασκευή θα το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν το στέλνουν μέσω Πολωνίας αλλά από Πολωνία. εκεί είναι η ευρωπαϊκή αποθήκη εκτός από Αγγλία και Κύπρο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

παρτε και εδω διαφορα στην εσωτερικη μνημη σε σχεση με το s8. :blink::blink::blink:

 

34587646114_60800defa1_c.jpgUntitled by Nikos Pipatos, on Flickr

Το s8 του συγκριτικού ειναι με 835 οπου κάποιες λιγες παρτίδες με ufs 2.0 αντι 2.1

Σε Exynos 8/8+ οπως και 835 8+ ολα με ufs 2.1 και άρα κανένα πλεονέκτημα για one plus.

Τόσο πιάνω και στο δικό μου όπως με oneplus.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το παρήγγειλα και πλήρωσα με PayPal, αλλά.email από op δεν ήρθε και ατις παραγγελίες το δείχνει ότι δεν έχει πληρωθεί. Είναι λογικό;

Τελικά άλλαξε το status σε Pending Shipment με ημ/νια 26/6.

Email πάντως δεν έλαβα.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ, το χρησιμοποίησα και εβαλα μια θήκη στην παραγγελία :)

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

δεν το στέλνουν μέσω Πολωνίας αλλά από Πολωνία. εκεί είναι η ευρωπαϊκή αποθήκη εκτός από Αγγλία και Κύπρο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Sorry λάθος διατύπωση! Σε ευχαριστώ για την διόρθωση! :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άλλαξε το status σε Pending Shipment με ημ/νια 26/6.

Email πάντως δεν έλαβα.

 

Μόλις ήρθε και το email επιβεβαίωσης παραγγελιας, με εκτιμώμενη ημ/νια αποστολής 21/6, δλδ σήμερα.

 

Τα αναφέρω για να ξέρουν και οι υπόλοιποι χρόνους παράδοσης κλπ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Σε παλαιότερο teaser, δεν έλεγαν για 4-5 χρώματα; Πάλι με το τσιγκέλι (limited edition) θα τα βγάλει η 1+;
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το κουπόνι απο το invite πως το παίρνεις, εχω βάλει και μια θήκη στο καλαθι και δεν βγαίνει πουθενά η έκπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα. Μου αρέσει που θα εστίαζαν στο θέμα κάμερα. Με ήλιο μια χαρά φωτογραφίες όπως και στο 3t. Από εκεί και πέρα το χάος. Πανοραμικές φώτος αστείες με τα κολλήματα των λήψεων, βραδινές φώτος όχι τπτ το ιδιαίτερο, βίντεο 4κ αστείο, βίντεο 1080p το eis κάνει να κουνιούνται τα αντικείμενα στο τοπίο για να φαίνεται σταθερό. Χαχα. Έλεος και ήμουν έτοιμος να το πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλη ξενερα ειναι η τιμη.

 

Θυμαμαι που το πρωτο 1+1 εκανε 300€ και τωρα κανει 500€ 66% αυξηση

Η διαφορα ομως στα δολλαρια δεν ειναι τοση (350$-480$) 35% αυξηση

 

Φταιει και το ευρω και η κατρακυλα του αλλα και η oneplus που δεν εχει το καταλληλο δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάντως μας έκατσε ! Αφού έκαναν μεγάλη πατάτα με την τιμή του 5 δεν παίζει να πάω και οι διαφορές δεν είναι άξιες για μένα για να το αλλάξω το 3 ! Μέχρι και σμρ γουστάρω που το έχω πάνω μου ! Μόνο αναβαθμίσεις θέλω συχνά beta και κάνα import του smart για την κάμερα από το 5 από κάνα XDA ! Καταταλλα αξιόλογη συσκευή αλλά αχρειαστα τα 8 γιγα και χάνει πολύ το παιχνίδι με την τιμή αν σκεφτούμε ότι το 3 είχε ένα 100αρικο κάτω πέρσι !! Τεσπά ένας φίλος το τσίμπησε μετά την παρουσίαση οπότε από παρασκευή θα τεσταρουμε !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάντως μας έκατσε ! Αφού έκαναν μεγάλη πατάτα με την τιμή του 5 δεν παίζει να πάω και οι διαφορές δεν είναι άξιες για μένα για να το αλλάξω το 3 ! Μέχρι και σμρ γουστάρω που το έχω πάνω μου ! Μόνο αναβαθμίσεις θέλω συχνά beta και κάνα import του smart για την κάμερα από το 5 από κάνα XDA ! Καταταλλα αξιόλογη συσκευή αλλά αχρειαστα τα 8 γιγα και χάνει πολύ το παιχνίδι με την τιμή αν σκεφτούμε ότι το 3 είχε ένα 100αρικο κάτω πέρσι !! Τεσπά ένας φίλος το τσίμπησε μετά την παρουσίαση οπότε από παρασκευή θα τεσταρουμε !

 

Eννοειται οτι δεν αξιζει απο γενια σε γενια, εχει διαφορες αλλα ποτε δε δικαιολογουν αναβαθμιση. Μια παρενθεση μονο με τους 808/810 της snapdragon και τα τηλεφωνα που τον ειχανε. Απο αυτα αξιζε η αναβαθμιση σε 820/821

 

Εκτος αν παιζεις μπαλα καλη με τα μεταχειρισμενα, πχ να εδινες το 1+3τ την προηγουμενη βδομαδα 400 και να εβαζες άλλα 100 για το καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

Φέτος δεν έχω όριο στο budget, απλώς ως κάτοχος oneplus, λατρεύω την oxygen και έλεγα να παω στο 5 ελπιζοντας πως θα τα έχει όλα τέλεια. Τώρα μάλλον θα παω σε άλλες επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

20ευρω έκπτωση οποίος θέλει σε accessories

https://oneplus.net/invite#I5A0AN77RNH1PQI

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον ενω εχει κανονικα το referal system για παραγγελια απο αμερικη απο ευρωπη οι τιμες δεν πεφτουν ,επικοινωνησα με το support τους και αναμενω την επιστροφη του ποσου που αναλογει, οχι τπτ αλλο αλλα οχι και να μας κοροιδευουν,με πλασματικές εκπτωσεις.

 

Εάν βρεις άκρη ενημέρωσε μας σε παρακαλώ

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

https://oneplus.net/gr/invite#54WP0N6Y5FYA8UO

Και το δικο μου link για οποιον το χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

Το περίμενα πως και πως αλλά μόλις είδα την τιμή απογοητεύτηκα...

Δηλαδή αν βγάλει το 5t,το 6 που θα φτάσει του χρόνου..; :X

Κρίμα... Εάν μεταφερόταν η τιμή από το δολάριο σε ευρώ (ατόφια, όχι ισοτιμία) θα προχωρούσα.

Σιγά τη διαφορά,θα πει κάποιος... αλλά είναι αυτό που σε κάποιον του "φαγουρίζει" τον εγκέφαλο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σας έχω χάσει για πια ισοτιμία μιλάμε; Τα 480$ είναι 431.09€.

 

Τις περισσότερες φορές τιμολογούνται τα προϊόντα με ισοτιμία 1€=1$ και εδω βάζουν και ένα 20€ ακόμη για να πάει στρογγυλά στα 500€.

 

Και αν δεν κάνω λάθος παλιά που εκχε αλλάξει η ισοτιμία η op είχε ανεβασει τις τιμές γιατί ήταν έλεγε στο όριο η τιμολογηση και έμπαιναν μέσα. Όταν ξανααλλαξε η ισοτιμία δεν είδα να το αλλάζουν.

 

Η συσκευή είναι εξαιρετική. Θα έπρεπε να είναι λίγο πιο φτηνή βάση των όσων προσφέρει ώστε να δικαιολογεί το flagship killer. Στην τιμή που είναι και που δύσκολα θα πέσει, τα πράγματα όμως είναι πολύ δύσκολα μιας και ο ανταγωνισμός είναι ήδη ίσως και φτηνότερος.

 

Και μπορεί να μην προσφέρει την ram αλλά έχει καλύτερη οθόνη, πιο καλή κάμερα/video, αδιαβροχοποίηση, ασύρματη φόρτιση κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σας έχω χάσει για πια ισοτιμία μιλάμε; Τα 480$ είναι 431.09€.

 

Τις περισσότερες φορές τιμολογούνται τα προϊόντα με ισοτιμία 1€=1$ και εδω βάζουν και ένα 20€ ακόμη για να πάει στρογγυλά στα 500€.

 

Και αν δεν κάνω λάθος παλιά που εκχε αλλάξει η ισοτιμία η op είχε ανεβασει τις τιμές γιατί ήταν έλεγε στο όριο η τιμολογηση και έμπαιναν μέσα. Όταν ξανααλλαξε η ισοτιμία δεν είδα να το αλλάζουν.

 

Για αυτό το εικοσάρικο μιλάω,πιο πάνω,πέρα από τη γενικότερη τιμολόγηση που δε μου αρέσει.

Δε χρειαζόταν. Εφόσον ακολουθούσε το 1$=1€ ας το εφάρμοζε ξανά χωρίς να προσθέσει και ένα εικοσάρικο...

Τέλος πάντων,ψιλά γράμματα...

Ας το χαρούν οι κάτοχοι! :)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μόνο που σώζει την εταιρεία, είναι ότι έχουν κλειδώσει οι άλλοι τα τηλέφωνα τους,σαμυ,LG.άρα από κοινότητα λίγα πράγματα για aosp

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...