Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

νομίζω το αδίκησα, δεν αιφονιζει. προσωπικά μαρεσει.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Απο μπροστα δεν εχει και καμια διαφορα με το 3/3Τ.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ντορος που γινεται καθε φορα πριν βγει ενα κινητο, πολυ με διασκεδαζει.

 

Θυμαμαι τι λεγανε πχ για το nexus 6p που εμοιαζε με periscope, τι λεγανε για το 1+3 με το camera bump, και οτι εμοιαζε με καποιο htc κλπ

Απο τα specs φωναζουν οι χρηστες στα comments και λενε τα δικα τους κλπ

 

Εγω εχω το 1+3 το απλο εδω και 7 μηνες και απλα το κινητο τα σπαει, φανταζομαι να ειχα παρει το 1+3τ με την μεγαλυτερη μπαταρια.

 

Τωρα εχω 1 μερα και 19 ωρες εκτος φορτιστη, με 3.5 ωρες οθονη, αδυναμο σημα και data/μουσικη/φωτογραφιες/πηγαινε ελα μετρό κλπ

Το κινητο εχει πανω instagram/whatsapp/relay pro/google photos με ενεργο backup/Hermit app browser με sync ανα μισαωρο

 

Aυτο χωρις ιχνος lag ή stutter, με ωραια αμολεδ οθονη, με καλο ηχο στα ακουστικα, με καλη καμερα και dash charge και φυσικα rooted με adaway σε ενα μινιμαλ ποιοτικοτατο design

 

Το 5 θα προσφερει ολα αυτα και θα εχει και καλη καμερα; Απιστευτο.

 

Δεν θα αναβαθμισω τωρα γιατι εχω άλλες προτεραιοτητες και εχω ηδη καλο κινητο αλλα αν ημουν 1-2 γενιες πισω, δεν θα με κραταγε τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πέρσι ήταν διαθέσιμο την επόμενη μέρα... Δεν είμαι σίγουρος όμως...

τα παλια member το περναν απο την επομενη ωρα της παρουσιας ;) οπως και να χει οποιος θελει να το κτυπησει με εκπτωση εχω ηδη δωσει το affiliate coupon- 20

Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

τα παλια member το περναν απο την επομενη ωρα της παρουσιας ;) οπως και να χει οποιος θελει να το κτυπησει με εκπτωση εχω ηδη δωσει το affiliate coupon- 20

Το κουπόνι ισχύει όμως για το 1+5? γιατί γράφει για αγορά 1+3t έχει έκπτωση

 

Your friend thinks you'd love a new OnePlus smartphone. We agree.

Get $20 off of any accessory or gear (not applicable for bundles) when you buy a OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

τα παλια member το περναν απο την επομενη ωρα της παρουσιας ;) οπως και να χει οποιος θελει να το κτυπησει με εκπτωση εχω ηδη δωσει το affiliate coupon- 20

 

Το 3 το πήρα πριν καν διατεθεί στο site επίσημα, μέσω του VR loop.

Το 3Τ δόθηκε σε όλους μια βδομαδα μετά, πιο παλιό μέλος δεν υπάρχει από μενα. Όλα τα έχω πάρει day 1...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τετοιον imaging director δεν φοβαμαι τιποτα !! :lol::lol::lol::p

 

Χαχα . Α ρε και κάνουν κανα παλαβό και δώσουν 4000....

Link to comment
Share on other sites

Με τετοιον imaging director δεν φοβαμαι τιποτα !! :lol::lol::lol::p

 

φοβερος ετσι;

 

καποιες δικες μου πληροφοριες.

μπαταρια με τιποτα 4.000.

μαλλον κατω απο 3500

δεν θα ειναι IP68.

δεν εχει OIS

δεν εχει ασυρματη φορτιση.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα κουπόνια πως λειτουργεί ακριβώς? Ισχύει και για το op5?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Καποιο παλιό μέλος σου στέλνει το invite - κουπονι . Πχ αυτό είναι το δικό μου, το έχω ποσταρει και πιο πανω.

https://oneplus.net/gr/invite#HPAUN7G0SFIABO

 

Ο αγοραστής θα έχει 20$ έκπτωση και ο κάτοχος του Λινκ θα πάρει κάποιους πόντους. Όταν μαζέψει αρκετούς, θα έχει κάποια έκπτωση στα accessories.

 

Αν συνεργαστούμε μεταξύ μας όσοι ενδιαφερόμαστε για αγορά , μπορουμε να βοηθηθούμε.

Εγώ τουλάχιστον έτσι το αντιληφθηκα, αν σφαλω διορθώστε με!

Σίγουρα θα ισχύει και για το OnePlus 5.

 

Και εγώ περιμένω την παρουσίαση γιατί εκτός απροόπτου (πχ μικρή μπαταρία ή έλλειψη διαθεσιμότητας του soft gold), θα το παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

φοβερος ετσι;

 

καποιες δικες μου πληροφοριες.

μπαταρια με τιποτα 4.000.

μαλλον κατω απο 3500

δεν θα ειναι IP68.

δεν εχει OIS

δεν εχει ασυρματη φορτιση.

 

Ναι Δημήτρη, ισχύουν αυτά.

Κατά 99% έχει 3300 μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

φοβερος ετσι;

 

καποιες δικες μου πληροφοριες.

μπαταρια με τιποτα 4.000.

μαλλον κατω απο 3500

δεν θα ειναι IP68.

δεν εχει OIS

δεν εχει ασυρματη φορτιση.

 

Οποτε και υποβαθμιση στην καμερα χωρις OIS. Στο αλλο θεμα ειδατε τις φωτο που υποτιθεται ηταν απο το 5αρι? Αν τις εβαζες full screen εχαναν παρα πολυ και τα χρωματα εμοιαζαν με λαδομπογια.

 

Απο το παραπανω βιντεο παντως θα προτιμουσα τρεις τεσσερις δοκιμαστικες συσκευες σχεδιαστικα που θα πανε για πεταμα, απο αυτο που μαλλον θα παρουσιαστει αυριο:lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε και υποβαθμιση στην καμερα χωρις OIS. Στο αλλο θεμα ειδατε τις φωτο που υποτιθεται ηταν απο το 5αρι? Αν τις εβαζες full screen εχαναν παρα πολυ και τα χρωματα εμοιαζαν με λαδομπογια.

 

Απο το παραπανω βιντεο παντως θα προτιμουσα τρεις τεσσερις δοκιμαστικες συσκευες σχεδιαστικα που θα πανε για πεταμα, απο αυτο που μαλλον θα παρουσιαστει αυριο:lol:

 

Ξεχασες να πεις για την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν νομίζω ότι θα είναι υποβάθμιση η κάμερα ίσα ίσα, επίσης μου αρέσει πολύ η συσκευή από τις φωτογραφίες φαντάζομαι στο χέρι θα είναι καταπληκτικό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασες να πεις για την μπαταρια

 

Η μπαταρια του εχω πει και αλλου οτι θα ειναι μια χαρα. Στα ιδια επιπεδα με το 3Τ και ισως ενα κλικ καλυτερη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν νομίζω ότι θα είναι υποβάθμιση η κάμερα ίσα ίσα, επίσης μου αρέσει πολύ η συσκευή από τις φωτογραφίες φαντάζομαι στο χέρι θα είναι καταπληκτικό

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ιδια περιπτωση με το Xiaomi Mi5S θα ειναι. Δεν θα εχει OIS αλλα επειδη θα φοραει πιο καινουριο φακο θα δινει καλυτερα αποτελεματα απο τα προηγουμενα μοντελα. Το μονο ενθαρρυντικο θα ειναι το aperture f/1,7.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του εχω πει και αλλου οτι θα ειναι μια χαρα. Στα ιδια επιπεδα με το 3Τ και ισως ενα κλικ καλυτερη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ιδια περιπτωση με το Xiaomi Mi5S θα ειναι. Δεν θα εχει OIS αλλα επειδη θα φοραει πιο καινουριο φακο θα δινει καλύτερα αποετελεματα απο τα προηγουμενα μοντελα.

Άσχετα με την φωτογραφία αν δεν έχει ois τα βίντεο που θα τραβάει θα είναι ασε μην πω καλύτερα.

Αλλα 1+3 και 1+3t είχαν ois μου φαίνεται περίεργο να μην έχει το 5

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με την φωτογραφία αν δεν έχει ois τα βίντεο που θα τραβάει θα είναι ασε μην πω καλύτερα.

Αλλα 1+3 και 1+3t είχαν ois μου φαίνεται περίεργο να μην έχει το 5

 

Στα βιντεο θα εχει κουνημα:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα έχει ois αλλά μην ελπίζουμε οι χρήστες του 3και 3Τ ότι η κάμερα θα είναι χειρότερη, πιστεύω ότι η κάμερα και το video θα είναι κορυφαία άλλωστε από ότι διάβασα σε αυτόν τον τομέα εστίασε η OnePlus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα έχει ois αλλά μην ελπίζουμε οι χρήστες του 3και 3Τ ότι η κάμερα θα είναι χειρότερη, πιστεύω ότι η κάμερα και το video θα είναι κορυφαία άλλωστε από ότι διάβασα σε αυτόν τον τομέα εστίασε η OnePlus

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανεις δεν λεει οτι θα ειναι χειροτερη, ουτε ελπιζω να ειναι χειροτερη μιας και το συγκεκριμενο αθλημα ποτε δεν με ενδιεφερε σε βαθμο για αγορα καποιας συσκευης.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι μια πολύ καλή συσκευή...

Για το σχήμα περιμένω την παρουσίαση,και ελπίζω να μην iphonizei...

Παντός εγώ δεν δίνω 500+ ευρώ για συσκευή που δεν έχει πιστοποίηση ΙΡ68 η έστω αντοχή σε νερό...

Είναι πολλά πια τα λεφτά που κοστίζουν οι συσκευές,και τουλάχιστον έπρεπε σε αυτόν τον τομέα όλες οι εταιρίες να προσφέρουν τις ναυαρχίδες,και ευτυχώς φέτος βγάλανε πολλοί κατασκευαστές συσκευες με μια αδιαβροχοποιηση...να φοβάμαι μην πέσει ένα ποτήρι νερό κατά λάθος πάνω ή να μην απαντάω σε μια κλήση ενώ βρέχει....

Σχεδόν όλες οι εταιρίες βγάζουν με αυτό το χαρακτηριστικό συσκευές...

Πώς η One Plus δεν έχει ασχοληθεί είναι πολύ περίεργο...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι μια πολύ καλή συσκευή...

Για το σχήμα περιμένω την παρουσίαση,και ελπίζω να μην iphonizei...

Παντός εγώ δεν δίνω 500+ ευρώ για συσκευή που δεν έχει πιστοποίηση ΙΡ68 η έστω αντοχή σε νερό...

Είναι πολλά πια τα λεφτά που κοστίζουν οι συσκευές,και τουλάχιστον έπρεπε σε αυτόν τον τομέα όλες οι εταιρίες να προσφέρουν τις ναυαρχίδες,και ευτυχώς φέτος βγάλανε πολλοί κατασκευαστές συσκευες με μια αδιαβροχοποιηση...να φοβάμαι μην πέσει ένα ποτήρι νερό κατά λάθος πάνω ή να μην απαντάω σε μια κλήση ενώ βρέχει....

Σχεδόν όλες οι εταιρίες βγάζουν με αυτό το χαρακτηριστικό συσκευές...

Πώς η One Plus δεν έχει ασχοληθεί είναι πολύ περίεργο...

 

Αν τα ειχε και ολα στα 2/3 της τιμης των αλλων θα ηταν ο Θεος, οχι συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα ειχε και ολα στα 2/3 της τιμης των αλλων θα ηταν ο Θεος, οχι συσκευη.

 

Δηλ εσύ πιστεύεις ότι η αδιαβροχοποιηση κοστίζει πιο πολύ από π.χ τα 8GB ram που όπως φαίνεται θα έχει....Και ναι όταν σκάω τόσα λεφτά θέλω μια προστασία σε μια ατυχή στιγμή που θα καταστρέψει την συσκευή....

Για πολλούς είναι άχρηστη η αδιαβροχοποιηση αλλά εγώ πιστεύω ότι τώρα πια όλες οι ναυαρχίδες από εκεί πρέπει να ξεκινάνε...

Τουλάχιστον να υπήρχε μια θήκη στυλ lifeproof...Δεν κάνω βουτιές με το κινητό,απλά για μένα τις μέρες τις βροχερές,η όταν χιονίζει κάνω δουλειά με το κινητο,μιας και έχω εξωτερική δδουλειά.Φετος το S7 που είχα έφαγε πολύ και από τα δύο και δεν μασάγε τπτ...

Μια συσκευή χωρίς αντοχή θα είχε παραδώσει πνεύμα....Ίσως η 1+ σε αυτό το θέμα απλά δεν το έχει.....

Link to comment
Share on other sites

Αν τα ειχε και ολα στα 2/3 της τιμης των αλλων θα ηταν ο Θεος, οχι συσκευη.

Για αυτό ουδέποτε ήταν ούτε στο μέλλον θα αποκτήσει χαρακτήρα flagship killer.(ούτε τα 8gb αρκουν για να χαρακτηριστει killer-θελει πολλα περισσοτερα)

Σκέτο flagship αυστηρά με τα θετικά του αλλά και αρκετές ελλείψεις η εκπτώσεις σε σχέση με ανταγωνισμό πχ αν δεν εχει OIS θα τραγικό ΟΠΩΣ και να έχει για 500+ συσκευή.

Κάπου πήρε το ματι μου οτι η ZTE έβαλε αδιαβροχοποιηση σε τιμη παρόμοια με του Oneplus αρα δεν στεκει οτι μονο σε 600 φεύγα πρέπει να βάζουν η οτι ακριβό feature είναι.

Εδω το βρηκα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453123

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...