Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το πόσο της % το έβαλες για φόρτιση? Κλειστό πρέπει να είναι το κινητό και να το αφήσεις από 0 μέχρι όσο πάει.

Μετά το 100% δεν σταματάει θέλει κάνα μισάωρο και.

Η oneplus άμα θες στην αλλαζει την μπαταρία με 33 ευρώ μαζί με τα έξοδα αποστολής. :)

 

Mate the 10 pro be with you

Ετσι οπως το ειπες, το εκανα.. Αμα ειναι να δωσουμε 50 ευρω για μπαταρια μεσα σε ενα χρονο.. Δε μας τα λεει καλα η oneplus.. Αλλα και με το Oppo ετσι ειχε γινει.. Τελειωσε η 1η μπαταρια στον χρονο και πηρα και 2η, η οποια τελειωσε και αυτη μετα απο ενα χρονο.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ετσι οπως το ειπες, το εκανα.. Αμα ειναι να δωσουμε 50 ευρω για μπαταρια μεσα σε ενα χρονο.. Δε μας τα λεει καλα η oneplus.. Αλλα και με το Oppo ετσι ειχε γινει.. Τελειωσε η 1η μπαταρια στον χρονο και πηρα και 2η, η οποια τελειωσε και αυτη μετα απο ενα χρονο.. :confused:
Αν δεν απατώμαι, η OnePlus δίνει 2 χρόνια εγγύησης και για την μπαταρία;

 

Εγώ πάντως ένα χρόνο τώρα δεν βλέπω κάποια διαφορά στην αυτονομία. Σε κάποιες εκδόσεις OOS είναι καλύτερη και σε κάποιες λίγο χειρότερη. Από την στιγμή που βγάζω μιάμιση μέρα με 8ώρα+ sot και ορισμένες φορές δυόμιση μέρες με 6ωρα sot, νομίζω ότι αυτή η διαδικασία στην οποία μπαίνεις να ψαχνεσαι με μετρητές δεν είναι τίποτα παραπάνω από μία ψυχολογική ανασφάλεια. Με λίγα λόγια ψαχνεσαι για να αγχώνεσαι χωρίς λόγο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ο μετρητης δεν ειναι σωστος θελεις να πεις; Σε LG G4, εδειξε μπαταρια 1900Mah πχ..

 

Ψυχολογικη ανασφαλεια ειναι οταν αλλαξα 2 μπαταριες στο Oppo Find 7a μεσα σε 2 χρονια; Που δεν κρατουσε πανω απο 3 ωρες οθονη;

 

Κακα τα ψεμματα, ολα αυτα τα dash, quick κτλ charge εχουν καταστρεψει τις μπαταριες.. Εχω ενα LG G2 εδω και τοσα χρονια και η μπαταρια παραμενει σκυλι.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ο μετρητης δεν ειναι σωστος θελεις να πεις; Σε LG G4, εδειξε μπαταρια 1900Mah πχ..

 

Ψυχολογικη ανασφαλεια ειναι οταν αλλαξα 2 μπαταριες στο Oppo Find 7a μεσα σε 2 χρονια; Που δεν κρατουσε πανω απο 3 ωρες οθονη;

 

Κακα τα ψεμματα, ολα αυτα τα dash, quick κτλ charge εχουν καταστρεψει τις μπαταριες.. Εχω ενα LG G2 εδω και τοσα χρονια και η μπαταρια παραμενει σκυλι.

Γι αυτό και εγώ ποτέ μου δεν τα φορτισα με τους δικούς τους φορτιστές, παρά μόνο λίγες φορές όταν το είχα ανάγκη. Πάντα την νύχτα με αργή φόρτιση.

Από την άλλη βέβαια υπάρχουν και άλλοι που ενα χρόνο τώρα δεν έχουν τέτοια προβλήματα με την ταχεία φόρτιση η dash.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω από ψυχολογία και mah αλλά εγώ στο τριάρι μου και φορτίζω και γράφω και παίζω και η αυτονομία αν δε του βγάλω τη Παναγία με κάνα τρελό (τέρμα φωτεινότητα,location bt open,4g και παιχνίδια ταυτόχρονα ξέρω γω) από το πρωί στις 6 μέχρι τις 7-8 είμαι από 100-30.

 

Τώρα είναι θέμα δικό μου; είναι θέμα ότι λίγη σημασία δίνω πόσα mah έχει η μπαταρία αν εμένα η αυτονομία μου είναι τούμπανο. Λίγο με ενδιαφέρει.

 

Και ένας λόγος που διάλεξα και όλας την 1+ είναι και το dash. Χωρίς αυτό λίγα πράγματα διαφέρουν.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το dash σώζει ζωές... Ακόμα και για λόγους ψυχολογίας... Πολλές φορές το πετάω ένα 20λεπτο το μεσημέρι για να είμαι σίγουρος σε περίπτωση που με πάρει πολύ αργά το βράδυ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές.

 

20a1906c64708ec1aaab82d2add92f4d.jpg8f0efa10427c11b446c1201fbfda3ae9.jpg

 

Κανένα πρόβλημα λοιπόν μετά από έναν ολόκληρο χρόνο με την συσκευή. Και σίγουρα αυτή δεν είναι από τις καλύτερες αυτονομίες του. Έχω πετύχει και καλυτερα αποτελέσματα με προηγούμενες OOS εκδόσεις. Επαναλαμβάνω, μην εμπιστεύεστε απόλυτα τα τρικ των εταιριών για γρήγορη φόρτιση, είτε είναι quick charge, είτε dash charge. Εγώ το χρησιμοποιώ σπάνια έως και καθόλου, μόνο σε περιπτώσεις ανάγκης.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες.

από εχθές έχω ένα πρόβλημα.

ξαφνικά μετά από restart το κινητό έμπαινε σε ατέρμονο loop restart.

έκανα hard reset και κατά την επαναφορά δεδομένων δεν μπορώ να επαναφέρω τις επαφές με τίποτα.

έβγαλα τον λογαριασμό και τον ξαναέβαλα αλλά τίποτα.

στο gmail από τον browser οι επαφές υπάρχουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες.

από εχθές έχω ένα πρόβλημα.

ξαφνικά μετά από restart το κινητό έμπαινε σε ατέρμονο loop restart.

έκανα hard reset και κατά την επαναφορά δεδομένων δεν μπορώ να επαναφέρω τις επαφές με τίποτα.

έβγαλα τον λογαριασμό και τον ξαναέβαλα αλλά τίποτα.

στο gmail από τον browser οι επαφές υπάρχουν κανονικά.

 

Εφόσον υπάρχουν στον google λογαριασμό σου μη φοβάσαι δεν πρόκειται να χαθούν.

Πολύ πιθανό να έχουν κολλήσει τα google play services, δοκίμασε να κάνεις ένα clear data και να περάσεις την τελευταία έκδοση.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνω απεγκατάσταση των google play services?
Μπες εδώ πάτα deactivate και και μετά πάλι activate. Κάνε ένα restart και περίμενε λίγο για να γίνει ο συγχρονισμός. Edited by kill_noob
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

this app is a device administrator and must be deactivated before unistalling.

 

δεν μπορώ να το κάνω deactivate

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν πας στο συγχρονισμο και πατησεις sync, τι σου βγαζει; Θυμαμαι ειχα και εγω ενα τετοιο προβλημα παλαιοτερα.. Ισως θελει καινουρια εκδοση google play services; Κατεβασε την απο Apkmirror.

 

Για του λόγου το αληθές.

 

20a1906c64708ec1aaab82d2add92f4d.jpg8f0efa10427c11b446c1201fbfda3ae9.jpg

 

Κανένα πρόβλημα λοιπόν μετά από έναν ολόκληρο χρόνο με την συσκευή. Και σίγουρα αυτή δεν είναι από τις καλύτερες αυτονομίες του. Έχω πετύχει και καλυτερα αποτελέσματα με προηγούμενες OOS εκδόσεις. Επαναλαμβάνω, μην εμπιστεύεστε απόλυτα τα τρικ των εταιριών για γρήγορη φόρτιση, είτε είναι quick charge, είτε dash charge. Εγώ το χρησιμοποιώ σπάνια έως και καθόλου, μόνο σε περιπτώσεις ανάγκης.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμενα το σημα ειναι μονιμα στο πορτοκαλι/κοκκινο.. Μεγαλη ζημια αυτο.. Επισης σιγουρα κανεις Light χρηση. Εγω εχω 5 ωρες οθονη καθημερινα.. Οποτε λογικο η μπαταρια μου να χασει την αποδοση της πιο γρηγορα σε σχεση με την δικια σου. Απλα πλεον προσπαθω να το φορτιζω μεταξυ 20%-80%, οποτε ειναι εφικτο δλδ.. Αλλα το dash charge δε το αφηνω!! Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν πας στο συγχρονισμο και πατησεις sync, τι σου βγαζει; Θυμαμαι ειχα και εγω ενα τετοιο προβλημα παλαιοτερα.. Ισως θελει καινουρια εκδοση google play services; Κατεβασε την απο Apkmirror.

 

Εμενα το σημα ειναι μονιμα στο πορτοκαλι/κοκκινο.. Μεγαλη ζημια αυτο.. Επισης σιγουρα κανεις Light χρηση. Εγω εχω 5 ωρες οθονη καθημερινα.. Οποτε λογικο η μπαταρια μου να χασει την αποδοση της πιο γρηγορα σε σχεση με την δικια σου. Απλα πλεον προσπαθω να το φορτιζω μεταξυ 20%-80%, οποτε ειναι εφικτο δλδ.. Αλλα το dash charge δε το αφηνω!!

Όχι πάντα. Υπάρχουν πολλές φορές που και εγώ σε μια μέρα την έχω ρουφήξει. Αλλά sot βγάζω παραπάνω από 5 ώρες. Αυτό ήταν ένα παράδειγμα light χρήσης. Την φωτεινότητα την έχω πάντα στο αυτόματο, οι συγχρονισμοι είναι πάντα on όλη μερα, WiFi και δεδομένα ανάμικτη χρήση, δεδομένα παρασκηνίου κλειστά σε όλες τις εφαρμογές σχεδόν. Δεν έχω social apps που παίζει σημαντικό μάλλον ρόλο και χρησιμοποιώ αρκετά Tapatalk, BBM, Viber, YouTube και browser.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλέπω βγήκε OOS 5.1.3. Στο change log αναφέρει και updated bootloader για περισσότερη ασφάλεια. Ελπίζω να περνάμε εύκολα με root κλπ, χωρίς πολλά πολλά ε;

 

Edit: Όλα μια χαρά πήγαν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ρύθμιση πρεπει να κάνω για να μην ανοίγει το κινητό στην τσέπη;

Κάθε φορά που το βγάζω από την πλαϊνή τσέπη της βρεμουδας, είτε θα παίζει το youtube, είτε θα έχει ενεργοποιηθεί ο φακός, είτε θα στέλνει μηνύματα στο viber. Ότι να 'ναι.

Η "λειτουργία τσέπης" σώνει την κατάσταση ή χρειάζεται και κάτι άλλο;

 

 

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τι ρύθμιση πρεπει να κάνω για να μην ανοίγει το κινητό στην τσέπη;

Κάθε φορά που το βγάζω από την πλαϊνή τσέπη της βρεμουδας, είτε θα παίζει το youtube, είτε θα έχει ενεργοποιηθεί ο φακός, είτε θα στέλνει μηνύματα στο viber. Ότι να 'ναι.

Η "λειτουργία τσέπης" σώνει την κατάσταση ή χρειάζεται και κάτι άλλο;

 

 

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε λειτουργία τσέπης.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Τι ρύθμιση πρεπει να κάνω για να μην ανοίγει το κινητό στην τσέπη;

Κάθε φορά που το βγάζω από την πλαϊνή τσέπη της βρεμουδας, είτε θα παίζει το youtube, είτε θα έχει ενεργοποιηθεί ο φακός, είτε θα στέλνει μηνύματα στο viber. Ότι να 'ναι.

Η "λειτουργία τσέπης" σώνει την κατάσταση ή χρειάζεται και κάτι άλλο;

 

 

 

Στάλθηκε από το OnePlus 5 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λειτουργία τσέπης και είσαι άρχοντας. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό με την επιλογή αυτή.

 

Απορία το έχω όμως, όπως και πολύς κόσμος σε όλα τα Android smartphones, γιατί να δίνεται η δυνατότητα να κατεβάζεις την "κουρτίνα" ειδοποιήσεων όταν το κινητό είναι κλειδωμένο; Εντελώς ακυρη λειτουργία και με μηδαμινή ασφάλεια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργία τσέπης και είσαι άρχοντας. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό με την επιλογή αυτή.

 

Απορία το έχω όμως, όπως και πολύς κόσμος σε όλα τα Android smartphones, γιατί να δίνεται η δυνατότητα να κατεβάζεις την "κουρτίνα" ειδοποιήσεων όταν το κινητό είναι κλειδωμένο; Εντελώς ακυρη λειτουργία και με μηδαμινή ασφάλεια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πράγματι. Αυτο μάλιστα είναι ένα από τα βασικά feature των custom rom που μου αρέσει να ενεργοποιώ. Όπως και η δυνατότητα να μην ενεργοποιείται το power menu όταν είσαι στη lock screen.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται με το που συνδέω τα ακουστικά να ξεκινάει η αναπαραγωγή μουσικής με το Google music; Με το Poweramp γινότανε για παράδειγμα και ξεκινούσε πάντα από το κομμάτι που το άφηνα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν γίνεται με το που συνδέω τα ακουστικά να ξεκινάει η αναπαραγωγή μουσικής με το Google music; Με το Poweramp γινότανε για παράδειγμα και ξεκινούσε πάντα από το κομμάτι που το άφηνα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το feature το έχουν οι custom ROMs και οι τελευταίες open beta που δοκίμασα. Earphone mode λέγεται και λειτουργούσε κανονικά σε open beta. Μήπως είσαι σε stable? Γιατί δεν έχει ενσωματωθεί ακόμη σε stable

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να είχα κάποια επιλογή ενεργοποιημένη για να γίνεται αυτό. Το Poweramp τουλάχιστον ξεκινούσε μόνο του με το που συνεδεα τα ακουστικά. Το παραπάνω μενού που ακριβώς το βρίσκω; Σε stable είμαι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να είχα κάποια επιλογή ενεργοποιημένη για να γίνεται αυτό. Το Poweramp τουλάχιστον ξεκινούσε μόνο του με το που συνεδεα τα ακουστικά. Το παραπάνω μενού που ακριβώς το βρίσκω; Σε stable είμαι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχει ενσωματωθεί ακόμη στις stable. Είναι feature των open beta. Settings, sound, earphone mode.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσο ήμουν σε Nougat σε OOS, μπορούσα να επιλέξω μια φωτό στο gallery και να την κάνω Hide

Πλέον δεν υπάρχει αυτό στο Oreo; Γιατί δεν βλέπω κάπου την επιλογή αυτή

 

Μιλάω πάντα για stock OOS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...