Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εννοω προφανως αυτα της b&o απλα ηθελα να καταλαβετε τι εννοω για την εξωτερικη στηριξη οχι αυτα τα συγκεκριμενα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα εχω εγω , αλλα μην νομιζεις οτι ειναι απιστευτα βολικα , κρατημα στο αυτι εχουν πολυ καλο , αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ( τουλαχιστον εμενα ) κουμπωνει καλα το ακουστικο μεσα στο αυτι , και ο λογος ειναι οτι εχει τοσο καλο κρατημα στο αυτι που γινετε πολυ χαλαρο πια το ακουστικακι , εκει που το κουμπωνεις μεσα στο αυτι σου .
Link to comment
Share on other sites

φιλε angelodion τελικα εκανα δουλεια με αυτα της αππλε και λειτουργει και το μικροφωνο της apple κομπλε , απλα δεν εχει την ενταη που εχει με αλλα ακουστικα .

 

Λοιπον σας εχω δυσκολο ερωτημα ( μην γελασετε αν ειναι χαζο ερωτημα :lol: ) υπαρχουν ακουστικα in ear τα οποια ομως να εχουν κατασκευη τετοια και να στηριζονται εξωτερικα του αυτιου πχ σαν αυτα της b&o ?? http://www.bang-olufsen.com/earphones

 

Τρια που μου έρχονται στο μυαλο ειναι τα οικονομικά soundmagic eh10 και eh11 και τα aurvana air τα οποια ειναι σε μονιμη εκτπωση λογο του οτι εχει καιρο που ειναι στην αγορά.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπον πριν αρκετο καιρο ειχα ρωτησει για ακουστικα για το ipod touch ομως τελικα δεν αποφασησα να αγορασω ομως τωρα ηρθε η ωρα και ετσι ανεβασα και λιγο το μπατζετ....70 ευρω περιπου(10 πανω 10 κατω δεν ειναι προβλημα)...Η μουσικη που ακουω ειναι: αρκετα εντεχνο προς ελαφροροκ και αρκετα trance(δεν συνδηαζονται το ξερω:lol:)...λοιπον τι μου προτεινεται;

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

καμια ιδεα ρε παιδια;;;

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σε ολους.

 

εχω μεινει αναυδος απο την δουλεια στο φορουμ και την γνωση καποιων για τα ακουστικα. μπραβο παιδες.

 

Ενδιαφερομαι να αγορασω καλα ακουστικα ΙΕΜ.

Η μουσικη που ακους ειναι minimal tech, techno, elektro και γενικοτερα ηλεκτρονικη μουσικη με μπασο.

Για μουσικη χρησιμοποιω το iphone 4.

Θα ηθελα οσο γινεται να μην ακουω καποιον ηχο απ'εξω , αν και δεν ξερω ποσο γινεται αυτο με τα ακουστικα ψειρες.

 

το ποσο που διαθετω ειναι γυρω στα 100 ευρω. εχει κανεις να προτεινει κατι?

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

 

αααα... , μενω μονιμα Λονδινο , οποτε θα βοηθουσε καποιο συγκεκριμενο μοντελο ετσι ωστε να το ψαξω εδω.

 

φιλικα,

αλκης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

εχω μεινει αναυδος απο την δουλεια στο φορουμ και την γνωση καποιων για τα ακουστικα. μπραβο παιδες.

 

Ενδιαφερομαι να αγορασω καλα ακουστικα ΙΕΜ.

Η μουσικη που ακους ειναι minimal tech, techno, elektro και γενικοτερα ηλεκτρονικη μουσικη με μπασο.

Για μουσικη χρησιμοποιω το iphone 4.

Θα ηθελα οσο γινεται να μην ακουω καποιον ηχο απ'εξω , αν και δεν ξερω ποσο γινεται αυτο με τα ακουστικα ψειρες.

 

το ποσο που διαθετω ειναι γυρω στα 100 ευρω. εχει κανεις να προτεινει κατι?

 

ευχαριστω προκαταβολικα.

 

αααα... , μενω μονιμα Λονδινο , οποτε θα βοηθουσε καποιο συγκεκριμενο μοντελο ετσι ωστε να το ψαξω εδω.

 

φιλικα,

αλκης

 

Αυτό που ζητάς (μόνωση από εξωτερικούς ήχους) γίνεται μόνο με iems αποτελεσματικά (άλλο ψείρες/earbuds, άλλο iems). Θα σου πρότεινα τα Fischer Audio Eterna, ViSang R03 / Brainwavz M2. Αν και ίσως πάνω από όλα θα σου έλεγα να πάρεις τα Phonak Audeo PFE Perfect Bass 012/022.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια στα 50 ευρω τι καλυτερο μπορω να παρω;Θα τα χρησιμοποιω στο mp3 H-120 iriver και στο κινητο μου optimus 2x (επειδη το κινητο ειναι λιγο χαμηλο θα ηθελα να μου προτεινεται κατι που εκτος απο ποιτικο σε ηχο να ειναι απο τη φυση του και λιγο πιο δυνατο,αν υπαρχει κατι τετοιο κιολας γιατι ειμαι ασχετος με το θεμα).

 

edit: Αν γινεται να εχουν και καλα μπασα το θελουμε εννοειται,αλλα παντα προτεραιοτητα ειναι ο δυνατος ηχος.

Απο το πολυ ψαξιμο που εχω κανει απο το πρωι εχω βρει τα AKG K-340 .Τι λετε;

 

edit2: Ανεβασα λιγο το budget και την απιτηση σε μπασα και μαλλον θα παω για denon c551.Υπαρχει κατι αρνητικο σε αυτην την επιλογη (ξερω οτι η αποδοση στα πολυ ψηλα και τα vocals ειναι λιγο πιο κατω απο αλλα ακουστικα αλλα θυσιαζονται δικαιως μπροστα στα μπασα).

 

final edit: Τελικα δε μπορεσα να βρω τα c551 αμεσα διαθεσιμα,μου προτειναν τα c560R αλλα δε μου αρεσε η υπαρξη του remote control.Τελικα ανεβηκα λιγο ακομα και εκλεισα τα shure se215 (τα διαφανα που φαινονται και πιο επαγγελματικα).Πιστευετε οτι ειναι καλη επιλογη συνολικα ή σε αυτα τα λεφτα (100 μαζι με μεταφορικα) μπορουσα να βρω κατι καλυτερο;Επισης λετε τα denon c551 να ειχαν πολυ καλυτερα μπασα;

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

από τα καλύτερα που έχω φορέσει εγώ είναι της samsung που τα δίνει σαν hands free στα κινητά της. το κακό είναι ότι δεν ακούς τι γίνεται γύρω σου
Link to comment
Share on other sites

το κακό είναι ότι δεν ακούς τι γίνεται γύρω σου

 

για μενα ειναι στα θετικα αυτο.. με την απαραιτητη προσοχη βεβαια στους δρομους και τα σχετικα για ευνοητους λογους..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγαπητοί μουσικόφιλοι οι κατάσταση έχει ως εξής. Χτες μου χάλασανε τα Sennheiser CX400II (καλά ακουστικά αλλά αρκετά ευπαθή ειδικά αν δε τα προσέχεις κιόλας, κόπηκε μάλλον το ένα καλώδιο εσωτερικά ακριβώς πάνω από εκεί που διαχωρίζονται διαμέσου ενός σκληρού πλαστικού μέρους, έτσι για να ξέρετε). Θέλω να πάρω κάτι αντίστοιχης ποιότητας, ίσως με λίγο ανθεκτικότερα (γιατί πάνω από χρόνο δε κρατάνε ούτε τα Sennheiser ούτε τα Sony και δυστυχώς ούτε και τα Mp3 players με μπαταρίες AAA που χρειάζομαι, άλλη ιστορία αυτή) αλλά πιο φτηνό (άντε 50 εύρω αν είναι κάτι πραγματικά αξιοπρεπές) και η φράση κλειδί ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΟ (δε μπορώ να περιμένω ούτε να ψήνομαι ότι γλυτώσω να το δίνω μεταφορικές και τελωνεία). Γιατί έχω διαβάσει για 1000 ακουστικά στο φόρουμ αλλά δε ξέρω τι μπορώ να βρω εδώ και τι όχι και αυτό για μένα είναι λάθος προσέγγιση. Παρακαλώ τη βοήθεια σας καλοί μου άνθρωποι. Edited by judassab
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παλι δεν κρατηθηκα...αφου εχτες χτυπησα το sony nwz-x1050 απο ενα μαγαζι σε εξεφτελιστικη τιμη,ειπα να το συνδυασω με ενα καινουργιο ζευγος in ear ακουστικα....

Και αυριο αναμενω τα shure se 425:D

 

http://www.shure.com/europe/products/earphones-headphones/se-models/se425-sound-isolating-earphones

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αγαπητοί μουσικόφιλοι οι κατάσταση έχει ως εξής. Χτες μου χάλασανε τα Sennheiser CX400II (καλά ακουστικά αλλά αρκετά ευπαθή ειδικά αν δε τα προσέχεις κιόλας, κόπηκε μάλλον το ένα καλώδιο εσωτερικά ακριβώς πάνω από εκεί που διαχωρίζονται διαμέσου ενός σκληρού πλαστικού μέρους, έτσι για να ξέρετε). Θέλω να πάρω κάτι αντίστοιχης ποιότητας, ίσως με λίγο ανθεκτικότερα (γιατί πάνω από χρόνο δε κρατάνε ούτε τα Sennheiser ούτε τα Sony και δυστυχώς ούτε και τα Mp3 players με μπαταρίες AAA που χρειάζομαι, άλλη ιστορία αυτή) αλλά πιο φτηνό (άντε 50 εύρω αν είναι κάτι πραγματικά αξιοπρεπές) και η φράση κλειδί ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΟ (δε μπορώ να περιμένω ούτε να ψήνομαι ότι γλυτώσω να το δίνω μεταφορικές και τελωνεία). Γιατί έχω διαβάσει για 1000 ακουστικά στο φόρουμ αλλά δε ξέρω τι μπορώ να βρω εδώ και τι όχι και αυτό για μένα είναι λάθος προσέγγιση. Παρακαλώ τη βοήθεια σας καλοί μου άνθρωποι.

 

Κοιτα δεν ειμαι ειδιμονας στον χωρο και σιγουρα δεν εχω τις γνωσεις των παιδιων που εχουν γραψει στις προηγουμενς σελιδες αλλα προσφατα μπηκα και εγω στην διαδικασια αγορας καποιων ακριβων ακουστικων και το εψαξα αρκετα το θεμα.Λοιπον τα μονα καλυτερα ακουστικα που βρηκα στο skroutz (στα 50 ευρω που διαθετεις) απο τα cx400 II που ειχες ειναι τα klipsch s4 (τα οποια εχουν και καλα μπασα αλλα αυτο μπορει να μην σου αρεσει κιολας γιατι θα εχουν λιγο πιο πεσμενη αποδοση στις υψηλες συχνοτητες,το οποιο δεν νομιζω να καταλαβεις αν δεν εισαι και μετρ του ειδους) τα οποια δυστυχως μπορεις να τα παρεις μονο μεσα απο pixmania.Τωρα αν θες να κοιταξεις και εσυ λιγο καποια αλλα που βρηκα ψαξε για akg k-340 (σε λιγες μερες βγαινει ο αντικαταστατης k-350) , akg IP 2,akg Q350 και sennheiser IE 4 (που απο οτι ειδα πρεπει να ειναι βελτιωμενα cx300) αλλα ολα αυτα ειναι χειροτερα απο τα cx400 II που ειχες οποτε θα σου φανει περιεργη η μεταβαση.Καλυτερα να πας για τα klipsch s4 πιστευω.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα σας! Εχω αγορασει και εχω παθει πλακα με αυτα εδω δεν ειναι τα γνησια αλλα απο το κουτακι μεχρι και την ποιοτητα του ηχου τους, ειναι παρα πολυ καλα! Εχθες τσιμπησα και αυτα εδω ετσι για πλακα...(3.5 ευρω εχουν)
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θα πω κατι και μη προς κακοφανισμό.Ο τιτλος του θεματος,ειναι "τα καλυτερα" ακουστικα.Συνηθως τα καλυτερα,ειναι και τα ακριβοτερα.Συνηθως βεβαια.

Αρα,το να βαζουμε λογικα κόστη,δε νομιζω οτι ταιριαζει στο θεμα.

Αμα ελεγε "καλα σε σχεση κοστους-αποδοσης",τοτε ναι,να βαλουμε το λογικο κοστος.Μια σκεψη μονον.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κατι και μη προς κακοφανισμό.Ο τιτλος του θεματος,ειναι "τα καλυτερα" ακουστικα.Συνηθως τα καλυτερα,ειναι και τα ακριβοτερα.Συνηθως βεβαια.

Αρα,το να βαζουμε λογικα κόστη,δε νομιζω οτι ταιριαζει στο θεμα.

Αμα ελεγε "καλα σε σχεση κοστους-αποδοσης",τοτε ναι,να βαλουμε το λογικο κοστος.Μια σκεψη μονον.

 

Νομίζω ότι αυτό το θέμα έχει γίνει για να μπορεί να βρει ο καθένας μας τα καλύτερα ακουστικα βάσει του πορτοφολιού του... Οπότε δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες (χωρίς παρεξήγηση πάντα).

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Πέρυσι μετά από προτάσεις σας είχα πάρει τα Altec Lansing UHP 306 τα οποία στο βάρβαρο αυτί μου ήταν τέλεια :) Είχαν το μπασάκι τους, μόνωναν τον ήχο από τριγύρω άριστα και γενικά ήμουν πολύ ικανοποιημένος..

 

Το πρόβλημα είναι ότι εδώ και 2 μέρες το αριστερό σταμάτησε να ακούγεται.. Ακούγεται ελάχιστα αν βάλω τέρμα την ένταση, αλλά μέχρι εκεί.. Να πω ότι τα πρόσεχα με την θήκη τους, δεν τα τσάκιζα, τα είχα πάντα σωστά τυλιγμένα.. Μάλλον όμως δεν άντεξαν την χρήση (καθημερινά 1 ώρα και μπορεί μια στο τόσο 3-4 ώρες)..

 

Τα είχα πάρει από itsmart.gr και μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι δεν είναι διαθέσιμα πλέον, οπότε θα γίνει πίστωση του ποσού.. Τι άλλο είναι αξιόλογο σε αυτά τα χρήματα? Περίπου 25€ είχαν και δεν έχω πρόβλημα να βάλω άλλα 10-20€ για να πάρω κάτι εξίσου καλό..

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Sennheiser CX300,απλα τελεια σε λογικοτατο κοστος

 

Όντως πολύ καλά. Έχω αυτά, καθώς και τα μικρότερα αδερφάκια τους, τα CX-270. Πολύ καλός και ισορροπημένος ήχος, σε πολύ συμφέρουσα τιμή. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι και είμαι τυχερός.. Τσίμπησα τα cx300 9€ από careffour λάρισας :) Τώρα περιμένω να δω το θα γίνει με τα άλλα..
Link to comment
Share on other sites

τα προτείνεις για χρηση με ipod nano 2gen, creative zen x-fi και htc desire z;

γιατί θέλω να πάρω ακουστικα αλλά δε θέλω να δώσω πάνω από 10-15€.

προς το παρων χρησιμοποιώ τα handsfree μου (htc)

Link to comment
Share on other sites

τα προτείνεις για χρηση με ipod nano 2gen, creative zen x-fi και htc desire z;

γιατί θέλω να πάρω ακουστικα αλλά δε θέλω να δώσω πάνω από 10-15€.

προς το παρων χρησιμοποιώ τα handsfree μου (htc)

 

σου προτεινω 100% τα brainwavz alpha. 18 δολαρια και δωρεαν αποστολή. εχω τα πιο ακριβα αδερφάκια τους και ειναι ασυναγωνιστα για τα λεφτά τους. Τα alpha ειναι πολυ κοντά στα πιο ακριβά μοντέλα. Αν καιρους τα βγάζουν για προσφορά στα 5 ευρώ μονο! αλλα δεν ξερω ποτε και αν. Αν θες να περιμενεις θα σεχω υποψη μου και θα ποσταρω εδώ καποια αλλη προσφορά μεχρι 15 ευρώ.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι δε βιάζομαι να πάρω ακουστικά. απλά αν βρω κάτι στην τιμή που ανεφερα ισως και να πάρω

αν δεις κάτι καλό μέχρι 15€ ενημέρωσε :)

Link to comment
Share on other sites

http://mp4nation.net/catalog/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=beta

 

Τα brainwavz beta στα 18 δολαρια ειναι απτις καλυτερες προτάσεις σε αυτη τη τιμή αν δεν θεωρεις προβλημα το semi open σχεδιασμο

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...