Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσεχτε με τα fakes ακουστικα γιατι και εγω μια φορα τη ειχα πατησει ετσι και ο ηχος που βγαζουν ειναι τοσο σκατα που πονανε τα αυτια σου!

 

μπορεις να παθεις ζημια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

fakes είναι. γιατί την πάτησα πριν κάτι χρόνια και εγώ. σε σακουλάκι....:lol: ο ήχος τους είναι χάλια πραγματικά. για πέταμα. εγώ άμα έβλεπα σακουλάκι ξανά θα τους έλεγα να τα βάλουν στο απευθυσμένο τους. απορώ δηλαδή με τι θράσος τα πουλάνε. ας κάνουν και 1 ευρώ δεν θα πρεπε να τα πουλάνε σαν μάρκες. να πούνε εξ'αρχής ότι είναι αντίγραφα. γιατί να δουλεύουν τον κόσμο δηλαδή

 

να πας και να τα επιστρέψεις. άμα σου πουν μα και μου, πες ότι είναι fakes και θα τους κάνεις αναφορά στο συνήγορο του καταναλωτή. όπως είπα δεν είναι τα λεφτά η κοροιδία είναι

 

Πηγαινοντας τα πισω στο μαγαζι χαλασε και το ζευγαρι που επαιζε!!!Τελος παντων η ιστορια ελαβε τελος με την επιστροφη των χρηματων μου χωρις καμια αντιρρηση απο τον ευγενεστατο πωλητη περα απο κατι ατακες του τυπου εχω δωσει 50 κομματια και δεν εχω παραπανω και τα παιρνω πισω καλη τη πιστη!

Η ταλαιπωρια του πηγαινε ελα ηταν ολο το ζουμι,η κοροιδια και οτι τη δουλεια σου δεν την κανεις στο τελος!

@NTROPIC και εγω βασιστικα στο αναχωμα σιγουριας του εμπορικου μαγαζιου!Συνεχισε να postαρεις προσφορες και ο καθενας μπορει να κρινει μονος του αν πρεπει να αγορασει κατι η οχι!Στην τελικη βολτουλα μεχρι το Μαρουσι ηταν...

Υπομονη οπου να'ναι φτανουν τα proalpha...

Edited by asteras84
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προς τους κατόχους των Triple fi:Αυτό που επισημαινεται συχνά ως (βασικό) τους μειονέκτημα,δηαδή ηυστέρηη στις μεσαίες,ισχύει κι αν ναι σε τι βαθμό και ,κυρίως, με τι τροπο?
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια plz...

εχει κανεις εμπειρια απο το service της Logitech στα Ultimate Ears ακουστικα εδω στην Ελλαδα;;;

ειχα παρει πριν απο 4 χρονια τα Superfi 5 pro και σημερα μου κοπηκε το καλωδιο για το ενα ακουστικο....

πηρα ενα τηλ στο 00800 κατι που ειναι το service της Logitech στην Ελλαδα αλλα δε λειτουργει μετα τις 6 και συνεπως παμε για Δευτερα πια...

τι να περιμενω απο το service τους;;;τα φτιαχνουν εδω;;τα στελνουν UK;;;

thanx προκαταβολικα παιδια...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς καθόλου, έχουν εξαιρετικό service, τα στέλνουν Ολλανδία απ' όσο θυμάμαι.

Απλά εσύ δε χρειάζεσαι το service τους για 2 λόγους :

1. Τα ακουστικά σου είναι εκτός εγγύησης.

2. Το καλώδιο είναι αποσπώμενο=αγοράζεις ανταλακτικό (σου έστειλα το link με π.μ.) και το αλλάζεις μόνος σου.

Απλά, φθηνά και γρήγορα !

Ακριβώς γι αυτό είναι μεγάλο + τα ακουστικά να έχουν αποσπώμενο καλώδιο !

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

thanx και απο εδω dbekia....:)

τεραστια η βοηθεια σου...:):):):)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια και χαρα.επειδη εχουν περασει αρκετα χρονια απο τοτε που ασχοληθηκα με τετοια,ηρθε η ωρα να αλλαξω τις ψειρες μου

Εχω ενα μοντελο της shure(δεν θυμαμαι μοντελο)

Το θεμα ειναι οτι ενω ημουν ευχαριστημενος απο τον ηχο τους,δεν ημουν απο την ενταση που εβγαζαν

 

Τωρα αναζητω καποια τα οποια να βγαζουν ενταση και καλο μπασσο

Ακουω κυριως r'nb και ποπ και που και που ακουω και εντεχνα (γαλάνη κλπ)

Ειδα στο Public τα dr dre tour της monster.

Θα με καλυψουν για αυτα που ζηταω?

 

Επισης λιγο οφτοπικ αλλα ας το βαλω εδω,θελω να μου προτεινετε ενα Mp3 player με κυριο γνωμονα την ποιοτητα ηχου.ΔΕΝ με νοιαζει ουτε τι οθονη εχει,ουτε να βλεπω βιντεο,ουτε τιποτα.

ΑΥΣΤΗΡΑ για μουσικη αρα ψαχνω ποιοτητα ηχου

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα.επειδη εχουν περασει αρκετα χρονια απο τοτε που ασχοληθηκα με τετοια,ηρθε η ωρα να αλλαξω τις ψειρες μου

Εχω ενα μοντελο της shure(δεν θυμαμαι μοντελο)

Το θεμα ειναι οτι ενω ημουν ευχαριστημενος απο τον ηχο τους,δεν ημουν απο την ενταση που εβγαζαν

 

Τωρα αναζητω καποια τα οποια να βγαζουν ενταση και καλο μπασσο

Ακουω κυριως r'nb και ποπ και που και που ακουω και εντεχνα (γαλάνη κλπ)

Ειδα στο Public τα dr dre tour της monster.

Θα με καλυψουν για αυτα που ζηταω?

 

Επισης λιγο οφτοπικ αλλα ας το βαλω εδω,θελω να μου προτεινετε ενα Mp3 player με κυριο γνωμονα την ποιοτητα ηχου.ΔΕΝ με νοιαζει ουτε τι οθονη εχει,ουτε να βλεπω βιντεο,ουτε τιποτα.

ΑΥΣΤΗΡΑ για μουσικη αρα ψαχνω ποιοτητα ηχου

 

Ευχαριστω πολυ

 

Τα ακουστικά αυτά ειναι φτιαγμένα για τα είδη μουσικής που ακούς εχτος τα έντεχνα, Με αυτο εννοω οτι ειναι πολύ χρωματισμένα χωρις φυσικο ήχο, εχουν ρυθμιστει για να δινουν εμφαση στο μπάσο και στις πριμες. Δυστυχώς ομως δεν αξίζουν τα λεφτά τους (ποσο τα βρήκες?) αφου πληρώνεις και το brand name. Προσωπικά δεν μαρέσει και το καγκουρέ style που έχουν και καλά μοδάτα. Με τα μισά λεφτά βρίσκεις καλύτερα ακουστικά.

 

Για mp3player πες μας και πόσα λεφτά δίνεις για να ξέρουμε. Καλές οικονομικές προτάσεις γενικά ειναι τα sandisk sansa clip και τα walkman A series. Και τα samsung. R0 και R1.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά αυτά ειναι φτιαγμένα για τα είδη μουσικής που ακούς εχτος τα έντεχνα, Με αυτο εννοω οτι ειναι πολύ χρωματισμένα χωρις φυσικο ήχο, εχουν ρυθμιστει για να δινουν εμφαση στο μπάσο και στις πριμες. Δυστυχώς ομως δεν αξίζουν τα λεφτά τους (ποσο τα βρήκες?) αφου πληρώνεις και το brand name. Προσωπικά δεν μαρέσει και το καγκουρέ style που έχουν και καλά μοδάτα. Με τα μισά λεφτά βρίσκεις καλύτερα ακουστικά.

 

Για mp3player πες μας και πόσα λεφτά δίνεις για να ξέρουμε. Καλές οικονομικές προτάσεις γενικά ειναι τα sandisk sansa clip και τα walkman A series. Και τα samsung. R0 και R1.

 

απο χρηματα θα ελεγα κανα 400αρι μαξ και για τα 2.

σε mp3 προσανατολιζομαι σε sony.

ειδα στο public καποιο σειρας x (μαλλον ειναι καινουργια σειρα.)

Link to comment
Share on other sites

απο χρηματα θα ελεγα κανα 400αρι μαξ και για τα 2.

σε mp3 προσανατολιζομαι σε sony.

ειδα στο public καποιο σειρας x (μαλλον ειναι καινουργια σειρα.)

 

Το Χ1000 series. Το καλύτερο της sony. Άψογη ποιοτητα ήχου. Πολύ καλή και "δαπανηρή" επιλογή :p

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Το Χ1000 series. Το καλύτερο της sony. Άψογη ποιοτητα ήχου. Πολύ καλή και "δαπανηρή" επιλογή :p

 

και απο ψειρες,ποιες ειναι οι προτασεις σου?

Ειπαμε να βγαζουν ενταση και οσο το δυνατον καλυτερο μπασσο οχι ομως εις βαρος των ψιλων και μεσαιων

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις το ΣΟΝΥ,που ειναι καλο,(υπαρχουν κι αλλα βεβαια),πας μετά μαζι με αυτο,στο μαγαζι που πουλανε τα ακουστικά,και κανεις τη γυρα σου,ακουγοντας την ιδια μουσικη,που θα εχεις στο DAP σου.Παντα την ιδια,ωστε να μπορεις να βγαλεις συμπερασμα.

Ετσι,θα καταλαβεις αν παιζουν τοσο δυνατα,οσο σου αρεσει,ενθυμουμενος ομως,οτι πολλοι εχουν κουφαθει,ξερω κι εγω μερικους απ αυτους,επειδη ακουγαν υπερβολικα δυνατα.

Πρεπει να ξερεις,οτι η ενταση του ηχου, που βγαινει τελικα,εξαρταται απο αρκετους παραγοντες,δηλαδη,τοσο απο την ικανοτητα του DAP,οσο και απο την εσωτερικη αντισταση του ακουστικου,αλλα και την ευαισθησια του.

Εγω,για να παρεις κατι,που ειναι και καλο,αλλα και παιζει δυνατα,θα σου συνιστουσα τα Fischer Audio, Eterna V1,ή V2,που εχουν χαμηλη αντισταση αλλα και υψηλη ευαισθησια,και αρα παιζανε παρα πολυ δυνατα,οταν τα ειχα,γιατι τα χαρισα,με το W995,που εχω.

Η τιμη τους,ειναι καπου 55 Ευρω,απο τη Ρωσια,μαζι με τα ,μεταφορικα.

Πηγαινε στο σαιτ της Εταιριας,να τα δεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλή προταση αυτή:up:. προτίμησε την πρώτη version λένε πως ειναι καλύτερη.

Αν θα τα πάρεις αυτά.

Τα δυο καλύτερα site ειναι αυτά.

http://www.bugdenaudio.com/store/fischer-audio-iems/fundamentals-series/

67$ δωρεάν μεταφορικα απο καναδά αλλά δεν ξερω αν ειναι η 1 εκδοση.

 

και

http://www.gd-audiobase.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=4&Itemid=2

μεταφορικά κοντά στα 10$. απο Ρωσία.

 

Δεν ξέρω για τελωνεια και τέτοια. Ισως να προτιμάς κάτι στα δικά μας καταστήματα.

 

Υ.Γ ολα τα walkman και ειδικά αυτο που σκεφτεσαι περιλαμβάνουν στο πακέτο πολύ καλής ποιότητας ακουστικά. Λέγονται Sony MDR-NC020.

Γιαυτο σου προτείνω να πάρεις πρώτα το mp3player και αν δεν σε ικανοποιούν μετά τα αλλάζεις.:D

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εφερα απο τη Ρωσια,αλλα δεν πληρωσα Τελωνειο,γιατι η τιμη,ειναι πολυ μικρη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ανεφερε κανενας το πρωταπριλιατικο του head-fi?

 

πολυ γελιο :lol::lol::lol:

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/547218/sleek-audio-ct20-first-impressions

Link to comment
Share on other sites

Ακου 20 drivers!Πολυ καλο.

Πλακα πλακα ομως,εχουν φτασει ηδη στους 4,πχ τα καινουρια Westone.

(Εμένα, τα UM3X,εχουν 3).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ακου 20 drivers!Πολυ καλο.

Πλακα πλακα ομως,εχουν φτασει ηδη στους 4,πχ τα καινουρια Westone.

(Εμένα, τα UM3X,εχουν 3).

 

 

υπαρχουν και με 8

 

http://www.head-fi.org/forum/thread/466764/the-jh16-pro-jh-audio-announces-the-jh-audio-jh16-pro-custom-in-ear-monitor

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα!:what:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινεται κανενα καλο ζευγαρι ακουστικα το οποιο να εχει και ενσωματομενο μικροφωνο? για το κινητο τα θελω και δεν θελω την λυση των κλασσικων της HTC. Οικονομικα να ειναι κατα προτιμηση.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Λοιπον παιδια ψαχνω ακουστικα για το ipod καθως αυτα που ειχε χαλασαν...διαθετω περιπου 40 ευρω τι μπορω να παρω,τι μου προτεινετε;;; Edited by bluefinikas

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Ητανε να μην παρω φόρα...

Χτες,μου ηλθαν τα Fischer Audio DBA-02,εις αντικαταστασιν των Ετερνα,μιας και εκεινα,τα χάρισα,και κοντευω να κανω...ποδοσφαιρικη ομαδα με ακουστικά.

Πολυ καλα,με φοβερα πριμα.Οι ηλεκτρικες κιθαρες,σκοτωνουν,και απο ευαισθησια πολυ καλα,με καλη εσωτερικη αντισταση.Μεχρι και το W995,μπορει να τα παιζει δυνατά.

Αt a price ολα αυτά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποια IEM's μου προτείνετε για hip hop/rap μουσική?? Έχω τα Westone 3 πάνω σε Asus Xonar Essence STX και δεν ενθουσιάστηκα από το μπάσο..Λέω να γυρίσω στα Dynamic Drivers :P
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω τα Westone UM3X,σου λεω οτι οταν εβαλα τα σιλικονουχα βυσματα με κωδικο UM56,που γινονται πρωτα , εκμαγεια κατα παραγγελια,εδω,και κατασκευαζονται μετά τα βυσματα στο Βελγιο,απο τη Variphone,τα μπασα,βελτιωθηκαν πολυ.

Βεβαια,δεν ξερω ποια 3 εχεις,και αν αυτα παιρνουν τα βυσματα αυτα.

Και βεβαια,το κοστος,ανεβαινει.(Κοστος για τα βυσματα+εκμαγεια +μεταφορικα,γυρω στα 200 Ευρω).

Αλλά, "μπρος στα κάλλη,τι ειν'ο πονος";

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι τα Westone UM3X έχουν σχεδιαστεί με βάση την χρήση τους on-stage, αμφιβάλλω αν θα έχουν καλύτερο μπάσο από τα Westone 3.Αυτό το συμπεραίνεις και στο head-fi.org ! Τα Westone 3 προορίζονται για personal listening.Για τα UM-56 το σκέφτομαι Θοδωρή, αλλά 200 Ευρώ είναι πολλά..εκτός αν η διαφορά σε σχέση με τα παρεχόμενα tips είναι τόσο μεγάλη που να δικαιολογεί το κόστος.Τέλος πάντων, Βλέπω να συγκλίνω προς τα Sennheiser IE8 :cool: Αρκεί να τα τσιμπήσω σε καλή τιμή (ολίγον δύσκολο βέβαια).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...