Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατ'αρχας ευχαριστω το φιλο voltron που με διαφωτισε πανω στα ck7.θα ειναι αναμεσα στα επομενα ακουστικα μου

 

Εχω ομως,update για τα cx 95.Ψαχνοντας απο δω κι απο κει στο internet ερευνοντας φημες ανακαλυψα οτι τα cx95 τα σταματησε η sennheiser και τα αντικατεστησε με τα cx 550 Style που υπαρχουν στο Νακα:D

 

οποτε παιρνουν την προτεραιοτητα,κι απο βδομαδα θα τα χτυπησω

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εκανα μια βολτα στο saturn και ειδα Sennheiser.... CX 200!!!!

Ξερει κανενας τι παιζει με αυτα??Ειναι στα 20 ευρω και εχουν σχεδον τα ιδια χαρακτηριστικα με τα cx-300!

Εκανα και research στο ιντερνετ και δεν βρηκα και πολλα πραγματα για τα συγκεκριμενα ακουστικα...

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ τα ακουστικά Sennheiser CX500 από ebay, αφού έλεγξα τα σημάδια γνησιότητας από διάφορες συγκρίσεις που βρηκα στο νετ τ΄άνοιξα, αρκετά καλά αλλά λίγο τσιριχτά που έχει αναφέρει κι ένας άλλος χρήστης, πιστεύω να στρώσουν και με τη χρήση. Πάντως κατασκευαστικά δείχνουν πολύ καλά και ειδικά το καλώδιο τους αν και αυτό το κουμπάκι της έντασης ειναι σαφώς χειρότερο από αυτό το MX500 που είχα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

... αν και αυτό το κουμπάκι της έντασης ειναι σαφώς χειρότερο από αυτό το MX500 που είχα

Να ήξερες τι μου θυμίζεις τώρα :) με το ποτενσιόμετρο στα πάλε ποτέ θρυλικά ΜΧ500 ...

Πάντως μην ανησυχείς για τα CX500, θα στρώσουν, άστα μια μέρα από το πρωί που θα φύγεις από το σπίτι συνδεδεμένα με ένα CD player, να παίζουν επαναλαμβανόμενα μια playlist που θα φτιάξεις (κατά προτίμηση tracks με jazz, rock vocals και progressive house - electro) με την ένταση στο 70% και το άλλο πρωί θα είναι έτοιμα ... απλά κλείστα μέσα σε κανά συρτάρι γιατί είναι δυνατά τα άτιμα :lol: και το βράδυ που θα κοιμάσαι, μέσα στην απόλυτη ησυχία θα ακούγονται ...

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να πάρο και τα NE-7M για τα οποια διαβάζω πολύ καλά σχόλια και θα σας πω. ευτυχώς στην αγγλία υπάρχει αντιπρόσωπος :p

 

παλι φωτιες μας αναψες :lol:

 

τις τελευταιες μερες εχω ριξει τρελο homework κι εχω πειστει γι αυτα-πανε τα cx95/cx550!

 

επισης πρεπει λογικα να στελνει και Ελλαδα η nuforce.για να δουμε(ή μαλλον ν'ακουσουμε) λοιπον...

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παλι φωτιες μας αναψες :lol:

 

τις τελευταιες μερες εχω ριξει τρελο homework κι εχω πειστει γι αυτα-πανε τα cx95/cx550!

 

επισης πρεπει λογικα να στελνει και Ελλαδα η nuforce.για να δουμε(ή μαλλον ν'ακουσουμε) λοιπον...

 

:lol:

 

πλακώθηκα με τον αντιπρόσωπο αν δεις τα post μου στο αντίστοιχο thread γιατί μου είπε τιμή 69 λίρες και του λέω στην αμερική γιατί κάνουν 49 δολάρια?

 

τελικά μου τα αφήνει στις 50 λίρες. μάλλον θα τα πάρο. εν αναμονή

Link to comment
Share on other sites

Δες κι εδω τα shipping rates της Nuforce για απευθειας αποστολη

 

http://www.amazon.com/gp/help/seller/shipping.html/ref=olp_offerlisting_1?ie=UTF8&asin=B001BL8BO4&seller=A235PXMX0JATIS

 

49$ +18$ (εξοδα αποστολης)=67$ δλδ ~47 στερλινες,αν δεν κανω καπου λαθος

 

 

βεβαια καλυτερα να τα παρεις απο αντιπροσωπο για να σαι και καλυμμενος

 

περιμενω εντυπωσεις!

 

p.s με βαση την προτιμηση σου στα Ck7 λογικα δε θα πρεπε να κοιταξεις και στα 8ρια που ειναι λιγο πιο ψυχρα & αναλυτικα?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Δες κι εδω τα shipping rates της Nuforce για απευθειας αποστολη

 

http://www.amazon.com/gp/help/seller/shipping.html/ref=olp_offerlisting_1?ie=UTF8&asin=B001BL8BO4&seller=A235PXMX0JATIS

 

49$ +18$ (εξοδα αποστολης)=67$ δλδ ~47 στερλινες,αν δεν κανω καπου λαθος

 

p.s με βαση την προτιμηση σου στα Ck7 λογικα δε θα πρεπε να κοιταξεις και στα 8ρια που ειναι λιγο πιο ψυχρα & αναλυτικα?

 

είναι και το vat. στην αμερική δεν έχει τέτοιο.

"γιαυτο" προτιμάω αγορές από ευρώπη. αν ήμουν ελλάδα τότε θα έλεγα για gift και low price να περάσει από τελωνείο αλλα αγγλία 1) δε το ρισκάρω και 2) το amazon δεν κάνει κομπίνες :p

 

p.s με βαση την προτιμηση σου στα Ck7 λογικα δε θα πρεπε να κοιταξεις και στα 8ρια που ειναι λιγο πιο ψυχρα & αναλυτικα?

 

8ρια? :worry: δε τα ξερω.

 

βασικα σε μερικα τραγουδια δεν ειναι καλο αυτο. αισθανομαι οτι ξεγυμνωνει το τραγουδι. χανει το χρωμα του.

Link to comment
Share on other sites

με το "8ρια" εννοουσα τα NuForce NE-8,http://www.nuforce-icon.com/Product-earphone.htm

 

που εχουν λαβει εξισου καλα σχολια στο head-fi αν και διαθετουν διαφορετικη ηχητικη υπογραφη

 

http://www.head-fi.org/forums/f103/nuforce-ne-8-arrived-short-review-updated-pg1-389811/

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τι τραβαει κι αυτο το καημενο ε? Απο μικρο στα βασανα... :lol:

 

παντως εικαζω πως μπορει να ειναι ζητημα τοποθετησης ή απλα γουστου.Ουτως η αλλως η διαφορα κοστους ειναι μικρη για να υποδηλωνει μεγαλη διαφορα στις επιδοσεις.Κι εγω με οσα διαβαζω προσανατολιζομαι στα 7αρια

 

και μετα ΙΕ8 :D

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

θα τα χρησιμοποιήσω στο κινητό μου βασικά και γιαυτο θα παο στα 7M.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κατι σχετικο/ασχετο:Επειδη ειμαι 99% ετοιμος να παραγγειλω τα NΕ 7Μ,εστειλα 1 mail στη Nuforce για να ρωτησω τι παιζει σε περιπτωςση βλαβης κτλ.

 

-1ο σοκ: O Jason(ο γνωστος,για οσους παρακολουθουν το headfi) μου απαντησε μεσα σε 2 ωρες!!!Δεν ξερω τι πελατειακη βαση εχουν και ποσα e-mail δεχονται καθημερινα αλλα για μενα ηταν η πιο γρηγορη απαντηση που χω λαβει.Καμμια σχεση με τα ελληνικα δεδομενα που πρεπει να περιμενεις απο 2-3 μερες εως μια βδομαδα για να σου δωσουν σημασια.Και μαλιστα επροκειτο για απλη πληροφοριακη ερωτηση,χωρις να ειμαι καν πελατης τους!Πραγματικα επαγγελματικη νοοτροπια

 

-2ο σοκ:Σε περιπτωση βλαβης κτλ θα μου στειλουν καινουργιο σετ και οταν το λαβω απλα θα τους στειλω το παλιο(το ελαττωματικο)Κι αν το προβλημα εμφανιστει μεσα σε 30 μερες,δικαιουμαι refund.Καλα αυτο ισως δεν ειναι τοσο εντυπωσιακο για οσους συναλλασονται με e-shops του εξωτερικου αλλα και παλι καμια σχεση με την κατασταση που επικρατει εδω και το ζορι που πρεπει να περασεις.

 

Ελπιζω η καλη μερα να φανει απ'το πρωι!

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

κατι σχετικο/ασχετο:Επειδη ειμαι 99% ετοιμος να παραγγειλω τα NΕ 7Μ,εστειλα 1 mail στη Nuforce για να ρωτησω τι παιζει σε περιπτωςση βλαβης κτλ.

 

-1ο σοκ: O Jason(ο γνωστος,για οσους παρακολουθουν το headfi) μου απαντησε μεσα σε 2 ωρες!!!Δεν ξερω τι πελατειακη βαση εχουν και ποσα e-mail δεχονται καθημερινα αλλα για μενα ηταν η πιο γρηγορη απαντηση που χω λαβει.Καμμια σχεση με τα ελληνικα δεδομενα που πρεπει να περιμενεις απο 2-3 μερες εως μια βδομαδα για να σου δωσουν σημασια.Και μαλιστα επροκειτο για απλη πληροφοριακη ερωτηση,χωρις να ειμαι καν πελατης τους!Πραγματικα επαγγελματικη νοοτροπια

 

-2ο σοκ:Σε περιπτωση βλαβης κτλ θα μου στειλουν καινουργιο σετ και οταν το λαβω απλα θα τους στειλω το παλιο(το ελαττωματικο)Κι αν το προβλημα εμφανιστει μεσα σε 30 μερες,δικαιουμαι refund.Καλα αυτο ισως δεν ειναι τοσο εντυπωσιακο για οσους συναλλασονται με e-shops του εξωτερικου αλλα και παλι καμια σχεση με την κατασταση που επικρατει εδω και το ζορι που πρεπει να περασεις.

 

Ελπιζω η καλη μερα να φανει απ'το πρωι!

 

καλά αυτό είναι normal στο εξωτερικό. βεβαια αν ζεις στην ελλάδα είναι κάτι που σου λείπει και θες να ζήσεις στο εξωτερικό γιατί υπάρχει σεβασμός στον πελάτη.

 

να εγώ που έκαψα 2 σάνσα clip θα πάρο τα lefta μου πίσω :lol: από το amazon

 

αλήθεια ποσο θα πάει το μαλλί από αμερική? (+ shipping)?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει την παραγγελια ακομη αλλα λογικα το κοστος θα ειναι 49$+18$ +19%ΦΠΑ.Απο κει και περα αποστελλουν μεσω USPS=>ΕΛΤΑ πορτα-πορτα,που συνηθως δεν τα ελεγχουν στο τελωνειο και δεν θα χρεωθω εξοδα εκτελωνισμου.Ετσι μου ειπαν τουλαχιστον,θα δουμε
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ηλιθια ερωτηση??? Σημερα πηρα τα sennheiser cx 300 II και τα δοκιμαζα με το κινητο μου. Ολες οι ψειρες ειναι αποκλειστικα για χρηση με κινητα και mp3 player και τα σχετικα μικρα φορητα? Εγω απο περιεργεια τα εβαλα και στο laptop και παλι μια χαρα ακουγονταν. Δεν ανοιξα πολυ την ενταση γιατι φοβηθηκα μην συμβει τπτ και κλαιω τα 40 ευρω... Υπαρχει θεμα ή παιζουν παντου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ηλιθια ερωτηση??? Σημερα πηρα τα sennheiser cx 300 II και τα δοκιμαζα με το κινητο μου. Ολες οι ψειρες ειναι αποκλειστικα για χρηση με κινητα και mp3 player και τα σχετικα μικρα φορητα? Εγω απο περιεργεια τα εβαλα και στο laptop και παλι μια χαρα ακουγονταν. Δεν ανοιξα πολυ την ενταση γιατι φοβηθηκα μην συμβει τπτ και κλαιω τα 40 ευρω... Υπαρχει θεμα ή παιζουν παντου?

Οι "ψειρες" ειναι ακουστικα με φορητοτητα.γι'αυτο τον λογο βγηκαν.

τωρα ο καθενας μπορει να τα χρησιμοποιησει οπου θελει.:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα χρησιμοποιείς παντού όπου υπάρχει υποδοχή τύπου 3.5 mm mini stereo plug, απλά κοίτα στις προδιαγραφές τους μέχρι πόσσα mW ενίσχυση δέχονται και να προσέχεις με την ένταση αν ποτέ τα συνδέσεις με στερεοφωνικό για να μην τα κάψεις. Στο laptop δεν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος ...
Link to comment
Share on other sites

Τι τσακαλια ειστε εσεις?? ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις! Τωρα τα εχω συνδεσει με το κινητο και θα τα αφησω να παιζουν ολο το βραδυ συμφωνα με ενα ποστ που διαβασα πιο πανω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα χρησιμοποιείς παντού όπου υπάρχει υποδοχή τύπου 3.5 mm mini stereo plug, απλά κοίτα στις προδιαγραφές τους μέχρι πόσσα mW ενίσχυση δέχονται και να προσέχεις με την ένταση αν ποτέ τα συνδέσεις με στερεοφωνικό για να μην τα κάψεις. Στο laptop δεν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος ...

 

γενικά δεν υπάρχει κίνδυνος. πριν καούν τα ακουστικά από την ένταση θα καεί το αυτή σου. in-ear είναι έλεος

 

Τι τσακαλια ειστε εσεις?? ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις! Τωρα τα εχω συνδεσει με το κινητο και θα τα αφησω να παιζουν ολο το βραδυ συμφωνα με ενα ποστ που διαβασα πιο πανω.

 

υπάρχει pink και white noise για γρήγορα αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Θα μου πείτε γιατί δεν ψάχνω στο θέμα, αλλά τέλος πάντων, εγώ θα ρωτήσω. :p

 

Ποιά είναι τα καλύτερα ακουστικά ψείρες, ανεξαρτήτως τιμής; Αυτό που λέμε money is not an object, γιατί τα θέλω για δώρο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει απο εξω τα Shure SE530PTH και θεωρω οτι ειναι απο τα καλυτερα!!! λιγο ακριβα αλλα αξιζουν..:music:
διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει απο εξω τα Shure SE530PTH και θεωρω οτι ειναι απο τα καλυτερα!!! λιγο ακριβα αλλα αξιζουν..:music:

 

Για τι τιμή μιλάμε;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

κοντα στα 400$-450 $ (δεν θυμαμαι ακριβως) απο αμερικη που ειχα παει.αλλα αν τα θες μπες στην σελιδα της Shure για On line αγορα (αν φερνουν Ελλαδα)
διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...