Jump to content

Android OS - Περίεργες προτάσεις από Google..


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου την έκοψαν κάτι Νεφελίμ, χωρίς όμως να μπορώ να το αποδείξω αλλά αν δε με πιστέψει κάποιος μάλλον θα ναι γερμανοτσολιάς.

 

Ακόμα βέβαια ένα αποδεικτικό των όσων ανέφερε ο φίλος δεν έχει παρουσιάσει...

 

Άστο φίλε δεν πειράζει. Σιγά μην κάτσω όλη μέρα τώρα στο κινητό να βρω που είχα διαβάσει αυτά τα πράγματα.

Έχουμε κι αλλά πράγματα να ασχοληθούμε.

Ούτε είπα ότι είμαι ελέφαντας ούτε τιποτα.

Κράτησε την άποψη σου κι εγώ την δίκη μου. Δεν χρειάζομαι ούτε αποδείξεις να διαβάζω ούτε να δίνει

Μια κουβέντα κάνουμε. Μπορεί αυτά να τα θεωρείς αερολογίες. Κανένα πρόβλημα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άστο φίλε δεν πειράζει. Σιγά μην κάτσω όλη μέρα τώρα στο κινητό να βρω που είχα διαβάσει αυτά τα πράγματα.

Έχουμε κι αλλά πράγματα να ασχοληθούμε.

Ούτε είπα ότι είμαι ελέφαντας ούτε τιποτα.

Κράτησε την άποψη σου κι εγώ την δίκη μου. Δεν χρειάζομαι ούτε αποδείξεις να διαβάζω ούτε να δίνει

Μια κουβέντα κάνουμε. Μπορεί αυτά να τα θεωρείς αερολογίες. Κανένα πρόβλημα.

Έχεις τόση ώρα να μου απαντάς με ειρωνείες αλλά δεν έχεις χρόνο να στηρίξεις τα όσα λες. Η κουβέντα γίνεται για ανταλλαγή απόψεων, αν οι απόψεις όμως είναι ατεκμηριωτες τότε είναι αερολογίες.

Αυτά από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τόση ώρα να μου απαντάς με ειρωνείες αλλά δεν έχεις χρόνο να στηρίξεις τα όσα λες. Η κουβέντα γίνεται για ανταλλαγή απόψεων, αν οι απόψεις όμως είναι ατεκμηριωτες τότε είναι αερολογίες.

Αυτά από μένα.

 

Εντάξει δεν πειράζει εγώ είπα την γνώμη μου και θεώρησε την όπως θέλεις.

Κανένα πρόβλημα

Ανταλλάσουμε γνώμες απόψεις σκέψεις και διαφορά αλλά.

Δεν υπάρχουν για όλα αποδείξεις

Το αρχικό post έτσι κι αλλιώς έχει να κάνει με το "μήπως μας παρακολουθούνε σύμφωνα με μερικά τυχαία συμβάντα που κάποιος έχει παρατηρήσει στην συσκευή του"

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι δεν γίνεται να αποδείξεις τα πάντα.απλα ξέρεις ότι συμβαίνει κάτι.

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Και στα games το γνωστό pop up..

 

Τι σχέση μπορεί να έχει το μικρόφωνο με τα παιχνίδια μόνο η Google ξέρει.

Ευτυχώς το εμφανίζει μια φορά στην αρχή μόνο κ μετά μπορείς να παίξεις κανονικά, όχι όπως στο Gmail.. 9a2ee607b6ab704df8c54fbfd929cb19.jpg

me > you
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις "παρακολουθήσεις" από τις "αγαπητές" google και apple, απλά θα σας παραθέσω να διαβάσετε το βιβλίο του γνωστού σε όλους ατόμου που εργαζόταν για λογαριασμό γνωστής υπηρεσίας ( γνωστής χωρας) και αποφάσισε να δείξει στο κόσμο τι περίπου κάνουν μέσα εκεί. Θα καταλάβετε ότι όχι μόνο δεν υπάρχει ασφαλές λειτουργικό,αλλά αυτές οι συσκευές για τις οποίες πολλές φορές γίνονται"μάχες" για το ποια είναι η πιο γρήγορη,η πιο καλή κ.τ.λ. είναι μηχανές πλήρους παρακολούθησης και φακελώματος (βλέπε αναγνώριση δαχτυλικού αποτυπωματος, ίριδας ματιού). Πολλοί μπορεί να πουν "μα καλά,θα πιστέψουμε αυτά που λέει ένας παλαβός ?". Εγώ από τη πλευρά μου θα κλείσω με μια φράση : η άγνοια είναι ευτυχία:) Και αυτό το λέω για όλους εμάς τους "κοινούς θνητούς" που δε μας πολυ-νοιαζει το όλο θέμα.

Δεν είμαι κανένας "ψυχακιας" με τις παρακολουθήσεις. Όσα ειπα,αποτελούν προσωπική γνώμη και πάντα καλοπροαίρετα. Κουβέντα κάνουμε και είναι ωραίο να ανταλλάσσουμε απόψεις.

Edited by mitsoschios
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις "παρακολουθήσεις" από τις "αγαπητές" google και apple, απλά θα σας παραθέσω να διαβάσετε το βιβλίο του γνωστού σε όλους ατόμου που εργαζόταν για λογαριασμό γνωστής υπηρεσίας ( γνωστής χωρας) και αποφάσισε να δείξει στο κόσμο τι περίπου κάνουν μέσα εκεί. Θα καταλάβετε ότι όχι μόνο δεν υπάρχει ασφαλές λειτουργικό,αλλά αυτές οι συσκευές για τις οποίες πολλές φορές γίνονται"μάχες" για το ποια είναι η πιο γρήγορη,η πιο καλή κ.τ.λ. είναι μηχανές πλήρους παρακολούθησης και φακελώματος (βλέπε αναγνώριση δαχτυλικού αποτυπωματος, ίριδας ματιού). Πολλοί μπορεί να πουν "μα καλά,θα πιστέψουμε αυτά που λέει ένας παλαβός ?". Εγώ από τη πλευρά μου θα κλείσω με μια φράση : η άγνοια είναι ευτυχία:) Και αυτό το λέω για όλους εμάς τους "κοινούς θνητούς" που δε μας πολυ-νοιαζει το όλο θέμα.

Δεν είμαι κανένας "ψυχακιας" με τις παρακολουθήσεις. Όσα ειπα,αποτελούν προσωπική γνώμη και πάντα καλοπροαίρετα. Κουβέντα κάνουμε και είναι ωραίο να ανταλλάσσουμε απόψεις.

 

Έτσι είναι περίπου τα πράγματα.

Όλα για την παρακολούθηση γίνονται

Το γιατί και αν στοχεύουν σε εμένα εσένα και τον δίπλα δεν το ξέρουμε αλλά κάποιους θέλουν να ελέγχουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω το παρών νήμα διότι ''εντόπισα'' κάτι σοβαρό κατά την γνώμη μου.

Καταρχήν και προς αποφυγή παρεξηγήσεων να συστηθώ. Είμαι από το 2004 εδώ μέσα,πολύ έμπειρος χρήστης android και γενικά δεν κυνηγάω φαντάσματα κλπ.

Διαβάστε την ιστορία και πείτε τα συμπεράσματά σας:

Πριν λίγο καιρό ένας φίλος, μεσήλικας και σοβαρός επιχειρηματιας, ο οποίος είναι κάτοχος iphone 6 (και άσχετος με κινητά όπως εμείς εδώ) μου λέει το εξής: ''Ακου τι έπαθα.Ημουν χτες σε μια παρέα και έλεγα πω πω τι ωραία που είναι στην Ρώμη,Θα ηθελα πολύ να παω ταξιδι. Την επόμενη μέρα στο κινητό (εννοεί στον safari ) μου έβγαλε το google διαφημίσεις ταξίδι στη Ρωμη!'' Φυσικά του λέω άντε ρε κλπ και δεν ασχολήθηκα πολύ.

Πάμε σε μένα.Χρόνια με android,κατοχος oneplus3 .Εχω κόψει background data και πολλά από παρακολουθηση google services γενικά.Τα μεσημέρια λοιπον τις τελευταίες ημέρες που γυρνάω σπίτι και κοιμαται το μωρό,τρώω και χαζευω στο μεγκα το παραπέντε που έχει σε επαναληψη. Δεν έχω δει ποτέ μου παραπεντε στο ιντερνετ με κανενα τροπο.ουτε απο το κινητο φυσικα.Σημερα λοιπον μπηκα απο το pc της δουλειας με το account μου κανονικα σε youtube και βλεπω κατω κατω που χαζευα: Προτινόμενο καναλι για εσας και είχε ένα που ειχε βιντεακια απο την σειρα παραπεντε!

Επειδη ειμαι λογικός και δεν εχω χαζεψει, ειμαι σιγουρος οτι η google συλλεγει δεδομενα σε τακτα χρονικα διαστηματα και μεταξυ αυτων και απο το μικρόφωνο.Δεν εξηγειται αλλιως.Δεν πανα εχεις κοψει οσα services θες.

Καντε κανα πειραμα,ψαχτε το και πειτε τη γνωμ σας αν θελετε.Ευχαριστω.

Αν η τηλεοραση σου ειναι smart συλλέγει δεδομένα και μέσω αυτής.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...