Jump to content

Android OS - Περίεργες προτάσεις από Google..


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο θεμα ασφαλειας blackberry και τιποτε αλλο ,δυστυχως υπαρχει θεμα εφαρμογων εκει ,δεν ξερω αν αλλαξε κατι τα τελευταια 2 χρονια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο θεμα ασφαλειας blackberry και τιποτε αλλο ,δυστυχως υπαρχει θεμα εφαρμογων εκει ,δεν ξερω αν αλλαξε κατι τα τελευταια 2 χρονια

Τίποτα το σπουδαίο, καταργήθηκε το λειτουργικό από τους ίδιους και το γύρισαν σε Android.χαχαχαχαααα

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το σπουδαίο, καταργήθηκε το λειτουργικό από τους ίδιους και το γύρισαν σε Android.χαχαχαχαααα

 

Sent from Winterfell using crow

 

τοσο καλα δηλαδη :lol: ,δεν το περιμενα :(

Link to comment
Share on other sites

OP ωραία θέμα πάντως φίλε, δεν το ήξερα κ δεν το είχα σκεφτεί καν..

 

Γενικά η Google παρατηρώ, σιγά σιγά επιζητεί τον απόλυτο έλεγχο. Σε όλα τα επίπεδα. Κάθε αναβάθμιση του Android που κάνει, είναι ένα βήμα πιο κοντά σε αυτό. Φαίνεται και από το battery consumption αυτό.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Μπορουμε να το πάμε ένα βήμα πιο πέρα κ να ψάξουμε λύσεις άραγε;

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Πχ σε ένα άρθρο βρήκα και έκανα αυτό :

Now you’re going to unlink a few things from the*Google Settings*menu. Go to*Services*>*Ads*and tick the*Disable personalized ads*option. Like this you can keep Google from tracking your browsing ID in order to show you personalized ads. If you also want to stop using the localization and remote locking system, we go to security and untick the*Locate this device remotely*option. We can also cancel the auto-scan that occasionally checks your device in search of vulnerabilities. To do so untick the*Scan device for security threats*and*Improve harmful app detection*options.

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Αντε στο android να το καταλάβω. Στο iPhone πως έγινε αυτό; Είχε την εφαρμογή της google και ζήτησε άδεια για χρήση του μικροφώνου;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά αλλά σίγουρα έγινε.την εφαρμογή την έχει

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Μα εννοείται ότι μας παρακολουθούν ρε παιδιά.

Και το μικρόφωνο.

Ότι και να κλείσεις πάλι έχουν πρόσβαση

Αυτά τα διακοπτακια είναι για τα μάτια του κόσμου.

Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα.

 

Τα έχω ξανά πει παλαιότερα αλλά κανένας δεν με πίστευε.

Έχω παρατηρήσει κι εγώ και πολλές φορές μιλάς με έναν φίλο πχ για κάτι.

Μετά πας να γράψεις στο google και με δυο γράμματα που γράφεις σου εμφανίζει αυτό που θέλεις.

 

Μην το ψάχνετε παιδιά. Ίντερνετ smartphone και παρακολούθηση πάνε πάντα μαζί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει ποτέ αδερφέ. Πέρα από το κλασικό που αν κάνω μια αναζήτησή στο google μετά μπορεί να μου βγάλει σχετικές διαφημίσεις στο ινσταγκραμ πχ η στο fb πριν το διαγράψω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς ότι το iPhone "συλλέγει" λιγότερα δεδομένα;

Άλλο να τα δίνεις μόνο σου όταν σηκώνεις και σε cloud και άλλο να ανοίγει μικρόφωνα οπότε γουστάρει

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς ότι το iPhone "συλλέγει" λιγότερα δεδομένα;

Άλλο να τα δίνεις μόνο σου όταν σηκώνεις και σε cloud και άλλο να ανοίγει μικρόφωνα οπότε γουστάρει

 

Sent from Winterfell using crow

 

μπήκα στον λογαριασμό μου στην google και είδα ότι τους τελευταίους δυο μήνες όπου και πήρα iphone δεν έχει ηχογραφήσει τίποτα

τουλάχιστον η google!!!!μπορεί η apple να τα συλλέγει διαφορετικα!!!

επίσης παρατήρησα οτι όσο είχα custom rom aosp που δεν περνούσα σχεδόν τίποτα από google εφαρμογές δεν είχε ηχογραφήσεις

όσο είχα μανησιες ρομ είχε.

Link to comment
Share on other sites

μπήκα στον λογαριασμό μου στην google και είδα ότι τους τελευταίους δυο μήνες όπου και πήρα iphone δεν έχει ηχογραφήσει τίποτα

τουλάχιστον η google!!!!μπορεί η apple να τα συλλέγει διαφορετικα!!!

επίσης παρατήρησα οτι όσο είχα custom rom aosp που δεν περνούσα σχεδόν τίποτα από google εφαρμογές δεν είχε ηχογραφήσεις

όσο είχα μανησιες ρομ είχε.

Πολύ κατατοπιστική απάντηση φίλε μου.ευχαριστω

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε πάντως, επειδή απενεργοποίησα την πρόσβαση σε κάμερα και μικρόφωνο στα google services, μετά δεν μπορούσα να συντάξω νέο μέιλ. Κάθε 5 δευτ έβγαζε ειδοποίηση ότι πρέπει να δώσω πρόσβαση σε αυτά τα 2.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την ίδια τη Google, εφαρμογές τρίτων συλλέγουν δεδομένα φωνης σε ανύποπτο χρόνο.

https://arstechnica.com/security/2017/05/theres-a-spike-in-android-apps-that-covertly-listen-for-inaudible-sounds-in-ads/

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρετε πάντως, επειδή απενεργοποίησα την πρόσβαση σε κάμερα και μικρόφωνο στα google services, μετά δεν μπορούσα να συντάξω νέο μέιλ. Κάθε 5 δευτ έβγαζε ειδοποίηση ότι πρέπει να δώσω πρόσβαση σε αυτά τα 2.

Το έκανα κι εγώ έχεις δίκιο.αλλα στέλνει όμως

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την ίδια τη Google, εφαρμογές τρίτων συλλέγουν δεδομένα φωνης σε ανύποπτο χρόνο.

https://arstechnica.com/security/2017/05/theres-a-spike-in-android-apps-that-covertly-listen-for-inaudible-sounds-in-ads/

Και τι κάνουμε πάμεapple?

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα δοκιμή και πέρα από το ενοχλητικό μήνυμα για τα κομμένα services τρέχει μια χαρά.αμα έχετε καμία εναλλακτική λύση πείτε

 

Sent from Winterfell using crow

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.torproject.android

Δείτε κι αυτό.Αν κάποιος είναι σχετικός ας το κάνει φραγκοδιφραγκα αν και κάτι έπιασα

 

Sent from Winterfell using crow

Orbotμε VPN k Bridge απαραίτητα και δουλεύει ρολόι.

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Με Gmail δοκιμάσατε για email?

Έχει κανείς άλλο client τύπου aqua να δοκιμάσει?

Ναι, στο gmail.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεία είναι ότι μέσω tor και orbot το ιντερνέτ σέρνεται γιατί το σήμα ταξιδεύει μέσω της μισής γης

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω απλά δεν ενεργοποιείτε το Google now στο κινητό σας. Στο ιστορικό μου είχε αποθηκευμένα αρχεία ήχου μόνο από την περίοδο που είχα ενεργό το Google now. Πέρα απ αυτό, μου έχει αποθηκεύσει το οτιδήποτε έχω ψάξει φωνητικά στους χάρτες.

Οποίος δε θέλει να "τον ακούνε", απενεργοποιεί Google now και δε χρησιμοποιεί φωνητικές αναζητήσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω απλά δεν ενεργοποιείτε το Google now στο κινητό σας. Στο ιστορικό μου είχε αποθηκευμένα αρχεία ήχου μόνο από την περίοδο που είχα ενεργό το Google now. Πέρα απ αυτό, μου έχει αποθηκεύσει το οτιδήποτε έχω ψάξει φωνητικά στους χάρτες.

Οποίος δε θέλει να "τον ακούνε", απενεργοποιεί Google now και δε χρησιμοποιεί φωνητικές αναζητήσεις κλπ.

Θα συμφωνήσω.δεν υπάρχει καλύτερη λύση.απλα κόβεις ότι μπορείς

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...