Jump to content

[S8 / S8+] Διαθεσιμότητα και αγορά


mkbhd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry για το off topic αλλά ξέρει κανείς εγγυημένα αν ο ΦΠΑ για αγορές από το amazon εκπίπτει;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αν εννοείς αυτό με τις ενδοκοινοτικες συναλλαγές ναι ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 326
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε κάποιο λινκ από amazon που να αναφέρει πως πωλητής είναι το ίδιο το amazon; Γιατί δεν βρίσκω κάτι, και προφανώς κάτι δεν ψάχνω καλά.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ασχολούμαι με το εμπόριο.

 

Στο αμαζον τις περ/ες φορές πουλάνε οι επίσημοι αντιπρόσωποι στην κάθε χώρα (ανάλογα με την χώρα του αμαζον) ή οι ίδιες οι εταιρείες απευθείας ή μέσω θυγατρικής. Σπάνια πουλάει το ίδιο το αμαζον μεγάλα brands. Το after sale service οφείλεται στην εταιρεία που το πουλάει και όχι στο αμαζον. Και για να μην την κόψει το αμαζον η εταιρεία αυτή παρέχει την καλύτερη εξυπηρέτηση στον πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ασχολούμαι με το εμπόριο.

 

Στο αμαζον τις περ/ες φορές πουλάνε οι επίσημοι αντιπρόσωποι στην κάθε χώρα (ανάλογα με την χώρα του αμαζον) ή οι ίδιες οι εταιρείες απευθείας ή μέσω θυγατρικής. Σπάνια πουλάει το ίδιο το αμαζον μεγάλα brands. Το after sale service οφείλεται στην εταιρεία που το πουλάει και όχι στο αμαζον. Και για να μην την κόψει το αμαζον η εταιρεία αυτή παρέχει την καλύτερη εξυπηρέτηση στον πελάτη.

 

Δεν πάυει να είναι όμως είναι η καλύτερη εξυπηρέτηση που υπάρχει μακράν απο την 2.

 

Επίσης σε ολα οσα πήρα απο αμαζον και απο αλλους πωλητες δεν είχα ποτε κανένα πρόβλημα ειτε με refund είτε με επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το amazon είναι ένα τεράστιο διεθνές skroutz (περίπου) που δεν πουλάει ο καθένας αλλά επίσημος μεταπωλητής και παρέχει πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά το amazon είναι ένα τεράστιο διεθνές skroutz (περίπου) που δεν πουλάει ο καθένας αλλά επίσημος μεταπωλητής και παρέχει πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών.

Σε σύγκριση με αυτά που διαβάζω απο ιδιοκτήτες μαγαζιών σκρουτζ η εξυπηρέτηση οχι μόνο καλύτερη είναι αλλα έτη φωτός μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι να παρω το s8+ duos ποιος μπορει να μου πει που μπορω να το βρω απο εξωτερικο αλλα να μην μας πιασει και τελωνειο ρε παιδες? ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι να παρω το s8+ duos ποιος μπορει να μου πει που μπορω να το βρω απο εξωτερικο αλλα να μην μας πιασει και τελωνειο ρε παιδες? ευχαριστω

 

https://www.bestprice.gr/item/2155057320/samsung-galaxy-s8-dual.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδία πήρα εδώ και μια βδομάδα το κινητό σε silver αν και δεν το είχε να το δω απο κοντά αλλα είναι υπέροχο δεν το μετανιωσα !!!
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτό με τις ενδοκοινοτικες συναλλαγές ναι ισχύει.
Στο πέρασε στα έξοδα ο λογιστής κανονικά;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο πέρασε στα έξοδα ο λογιστής κανονικά;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Εγω δεν το έχω κάνει έτσι αλλά από άτομο γνωστό που μου είπε πέρασε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

το χρυσο ειναι το πιο ωραιο χρωμα. φετος το πετιχανε.

γιατι δεν το ειδατε αυτο?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο πέρασε στα έξοδα ο λογιστής κανονικά;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

περνάει κανονικά στα έξοδα ,αρκεί να έχεις ενεργοποιημένες τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

εχει αγοράσει κανείς απο εδώ??

http://www.playmobiles.gr/index.php?route=product/product&path=59_61&product_id=2348

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

577€ s8+

 

http://www.computer4all.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=55145

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

577€ s8+

 

http://www.computer4all.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=55145

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ενδιαφερον εχει εαν πας επικοινωνία έχει κατι ακυρα comments-αξιολογήσεις...

υποπτο θα το ελεγα

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φαντάστηκα πως θα είναι λάθος... Και μάλλον όντως ήταν γιατί το κατέβασαν από ότι βλέπω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φαντάστηκα πως θα είναι λάθος... Και μάλλον όντως ήταν γιατί το κατέβασαν από ότι βλέπω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κλασσικα τρολ και @#@# του ελληνικου eshopping, λαθη μονο λαθη σε ακριβες συσκευες

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επειδή μέσα στις επόμενες μέρες θα Αγοράσω το s8 plus από Σκρουτζ και επειδή έχω μια ανασφάλεια με αυτά τα κατάστηματα θα παρακαλούσα όποιον έχει εμπειρία να μου πει εδώ η Με πμ κάποιο κατάστημα που θεωρείτε πιο αξιόπιστο σε θέματα doa η γενικότερα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στα σκρουτζμαγαζα οι τιμές έχουν ανέβει πολύ αντί να πέφτουν παραγγειλα στα 570 ένα s8 plus duos χρυσό από κατάστημα της Αγγλίας. Γνωρίζω ότι θα έχω ένα χρόνο μόνο εγγύηση καταστηματος αλλά έτσι και αλλιώς όλα τα κινητά μου τα κάνω root. Όταν παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στα σκρουτζμαγαζα οι τιμές έχουν ανέβει πολύ αντί να πέφτουν παραγγειλα στα 570 ένα s8 plus duos χρυσό από κατάστημα της Αγγλίας. Γνωρίζω ότι θα έχω ένα χρόνο μόνο εγγύηση καταστηματος αλλά έτσι και αλλιώς όλα τα κινητά μου τα κάνω root. Όταν παραλάβω θα σας πω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δώσε κανα link.:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί ανέβηκαν πάλι οι τιμές;

Ψάχνω να το πάρω με δόσεις, ήταν να το πάρω την περασμένη εβδομάδα αλλά δεν μπόρεσα και ανέβηκε η τιμή 30 ευρώ...

@IIInferno
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί ανέβηκαν πάλι οι τιμές;

Ψάχνω να το πάρω με δόσεις, ήταν να το πάρω την περασμένη εβδομάδα αλλά δεν μπόρεσα και ανέβηκε η τιμή 30 ευρώ...

Οι τιμές ανέβηκαν γιατί αλλάζει η νομοθεσία στα smartphones και η φορολογια.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές ανέβηκαν γιατί αλλάζει η νομοθεσία στα smartphones και η φορολογια.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Για αυτό και εγώ πήρα το S8 plus από το αγγλικό eBay ολοκαίνουριο στα 570 μαζί με μεταφορικά . Βέβαια είναι το duos με ένα χρόνο εγγύηση του καταστήματος αλλά δεν με πειράζει γιατί το κινητό είναι αψεγάδιαστο! Παρασκευή βράδυ το παράγγειλα και Τρίτη μεσημέρι το είχα! Για όσους θέλουν σαν και εμένα μόνο δικαρτο νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή!

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...