Jump to content

Huawei P10 Plus


Abdalis_3k60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόκειται για βελτίωση ασφάλειας συστήματος με ενημερώσεις κώδικα ασφαλείας της Google.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσοι έχετε πάρει από την προσφορά του Gearbest το 4/64, σε ποια έκδοση είσαστε; Το δικό μου είναι στην 370 και δεν βρίσκει αναβαθμίσεις,ενώ σύμφωνα με το firmware finder έχει βγει 372 (αν και γράφει not approved).
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Εδώ και τρείς ημέρες έχω πάρει, μέσω του hicare, την ενημέρωση του Android 9. Οι εντυπώσεις μου δεν και τόσο καλές. Πιστεύω ότι το Android 8 ήταν καλύτερο. Προστέθηκαν κάποιες νέες λειτουργίες, αλλά μου φάνηκε ότι γενικά εχει γίνει επιπόλαιη δουλειά!
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από GearBest τον Ιούλιο, ακόμα να πάρει την pie. Γνωρίζει κάποιος γιατί;
Ούτε εδώ την έχουμε πάρει ακομα

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε με το Hicare, αναβάθμισα το δικό μου στην 9 πριν δυο-τρεις μέρες

 

Το έχω δοκιμάσει!! Δυστυχώς μου λέει ότι είμαι στην πιο πρόσφατη έκδοση. Και το p10 του αδερφού μου, αγορασμένο από public τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αγορασμένο από Gearbest (region 636) τίποτα ακόμα.

Κάπου είδα ότι ξεκινάει σήμερα η επίσημη διάθεση του Upgrade και θα γίνει σταδιακά

 

"Both the Huawei P10 and P10 Plus are the company’s flagship back in 2017. And now that it’s already 2019, and we already have the P30 series, owners of the aforementioned devices are assured that they are not being left out as the Huawei P10 and P10 Plus EMUI 9 with Android 9 Pie update starts rolling out.

 

The update will be available starting April 4, 2019, and it brings tons of features that we saw on Huawei’s more current offerings, like the Huawei Mate 20 Pro. This includes a more minimalistic design, better AI features, and improved battery efficiency."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά τα φώτα σας. Γνωρίζει κάποιος κάποιο email που μπορώ να κάνω παράπονα στην Huawei ( δεν θέλω μέσω της φόρμας τους από το site τους). ο λόγος είναι απλός. Ο πατέρας μου είχε το nexus 6p και μετά από πρόβλημα του κάνανε αντικατάσταση με το p10 plus τον Μάιο του 2018. Από τότε έχουν αλλαχθεί 2 η 3 φορές η οθόνη μια φορά η μητρική πλακέτα και τώρα, εδώ και 20 μέρες, είναι πάλι στο service για αλλαγή δακτυλίου αποτυπωματος και για 2η φορά μητρικής πλακέτας.

 

Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο. κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας. Γνωρίζει κάποιος κάποιο email που μπορώ να κάνω παράπονα στην Huawei ( δεν θέλω μέσω της φόρμας τους από το site τους). ο λόγος είναι απλός. Ο πατέρας μου είχε το nexus 6p και μετά από πρόβλημα του κάνανε αντικατάσταση με το p10 plus τον Μάιο του 2018. Από τότε έχουν αλλαχθεί 2 η 3 φορές η οθόνη μια φορά η μητρική πλακέτα και τώρα, εδώ και 20 μέρες, είναι πάλι στο service για αλλαγή δακτυλίου αποτυπωματος και για 2η φορά μητρικής πλακέτας.

 

 

 

Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο. κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

 

 

Καταγγελία στον συνήγορο , τίποτε άλλο .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να βάλω ένα 7αρι ξανά μέσω υπολογιστή..Τώρα πάω στην ανανέωση και μου βγάζει διαθέσιμο το Android 8.

Το κατεβάζει κανονικά αλλά μετά βγάζει ένα λάθος .νομίζω το λέει λάθος αθροίσματος αρχείων..κάτι τέτοιο ..κ δεν κάνει ποτέ τελικά την αναβάθμιση που έχει κατεβάσει.

Edit: Έβγαλα κάρτες ,sim, τα κατάφερα εν τέλη.Βεβαια 9 δε μου δίνει ως αναβάθμιση.

 

EDIT2: Τελευταία έκδοση που υπάρχει να βάλω VKY-L29 8.0.0386 (C432)

Edited by konsniper
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήρε κανένας Android 9?Από το πρωί εγώ όλο κολλήματα και δεν ξέρω αν φταίει ( για άλλη μια φορά ) η συσκευή μου ή γενικά υπάρχει θέμα με το update.
Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανένας Android 9?Από το πρωί εγώ όλο κολλήματα και δεν ξέρω αν φταίει ( για άλλη μια φορά ) η συσκευή μου ή γενικά υπάρχει θέμα με το update.
Κάνε ένα factory reset να στρώσει

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

και η καταστροφή συνεχίζεται. πάω να τραβήξω βίντεο και κουνιόταν σαν θα να ήμουν σε πλοίο. πάω στις ρυθμίσεις και τι να δω. οι τρελοί εχουν αφαιρέσει εντελώς την επιλογή ois. δεν υπάρχει πουθενα. με μια σύντομη αναζήτηση στο ίντερνετ είδα ότι το πάθαμε όλοι που κάνανε το update σε oreo. τα συμπεράσματα δικά σας. και πάνω που ήμουν έτοιμος να κάνω την μετάβαση στο mate 20 pro κάποια στιγμή μέσα στο 2019, τώρα το σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε άλλη εταιρεία
Link to comment
Share on other sites

Με το update σε 9, είχα θεματακια κυρίως με διάρκεια μπαταρίας.

Ξανά ρεσετ, χωρίς όμως επαναφορά από παλιότερο backup!

Θέλει υπομονή, αλλά μεγάλη βελτίωση. Συνολικά θετικό το update, μετά από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

εκανα το λαθος και αναβαθμισα και εγω σε android 9.δεν ειδα καπου βελτιωση.Καποιες φορες κανει freeze σε καποιες

εφαρμογες.δεν μπορω πλεον να συνδεσω την action camera yi που εχω.χρησιμοποιει περισσοτερη ram ,και η μπαρα ειδοποιησεων εγινε λευκη απο μαυρη.τραγικο απλα.γενικα δεν ειδα καποια βελτιωση καπου οποτε αν μπορουσα να κανω downgrade θα το ειχα κανει,αυτα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Αν το δίνει κανένας και είναι σε καλή κατάσταση ας.στειλει ΠΜ

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους.

Ενδιαφέρομαι για την αγορά P10 Plus προκειμένου να επιδιορθώσω το δικό μου.

Δεν με πειράζει αν έχει σπασμένη οθόνη, χαλασμένη μπαταρία, γρατζουνισμένο καπάκι.

Αν υπάρχει κάτι, στείλτε ΠΜ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα

 

Ψάχνω και εγώ Ρ10 PLUS για αντικατάσταση ενός ίδιου μοντέλου

 

 

Όποιος έχει προς πώληση ας στείλει μήνυμα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...