Jump to content

iPhone 6s 128gb versus iPhone 7 128gb


goodlife
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι περίπου 80 ευρώ διαφορά που δεν ξέρω ούτε αν τα αξίζει το 7 ούτε κάνει αν είναι καλύτερο. Βέβαια μεγάλο ρόλο θα παίξει και το ποιο θεωρείται πιο futureproof για αυτο δεν προτιμήθηκε και το se (και για την πολυ μέτρια εμπρόσθια κάμερα). Θα ήθελα τη γνώμη και τη γνώση σας. Ευχαριστώ.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το χρόνο απλώς είχα ακούσει ότι είναι πιο optimized το 6s απο το 7 αλλά μάλλον είναι πιο future proof το 7.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

το οτι βγηκε ενα χρονο μετα και φοραει καλυτερο hw, αρκει για να σε πεισει πως το 7 ειναι η σωστοτερη επιλογη
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλυτερη και ουσιαστικη διαφορα ειναι στη καμερα. Κατα τα αλλα αν δεν σε νοιαζει τοσο μπορεις να κανεις οικονομια τα 80 ευρω που λες.
Link to comment
Share on other sites

Μη κάνεις το λάθος και πάρεις το 6s για 80€ οικονομία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δε θέλω είναι να μειώσω την αξία που θα πάρω με 600 για να γλύτωσω τα 80 (φτηνός στο αλεύρι κι ακριβός στο πίτουρο, που λέει κι ο σοφός λαός).
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το 7 είναι καλύτερο και θα έχει υποστήριξη για ένα χρόνο παραπάνω από το 6s, ΟΜΩΣ, δεν έχει jack 3,5.

Δεν ξέρω κατά πόσο σε ενδιαφέρει αυτή η έλλειψη. Αλλιώς, το 7 αξίζει τη διαφορά των 70-80 ευρώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ξεχασει οτι μιλαμε για τιμες 600+ που εχουν τα 128αρια . Παρε το 7 μα η διαφορα στη τιμη οντως δεν ειναι μεγαλη
Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη του 3.5 jack όντως είναι θέμα, αλλά δεν ξέρω αν αυτο μπορεί να αποτελέσει αιτία για να κατευθυνθώ στο 6s.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη του 3.5 jack όντως είναι θέμα, αλλά δεν ξέρω αν αυτο μπορεί να αποτελέσει αιτία για να κατευθυνθώ στο 6s.

 

Είναι στην προσωπική κρίση του καθενός, πόσο σημαντικό είναι για τον ίδιο.

Από την άλλη, το 7 έχει το πλεονέκτημα ότι είναι αδιάβροχο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη του 3.5 jack όντως είναι θέμα, αλλά δεν ξέρω αν αυτο μπορεί να αποτελέσει αιτία για να κατευθυνθώ στο 6s.

σιγά την έλλειψη.

παρε και εναν ανταπτορα type c σε 3.5 τζακ και είσαι αρχηγος

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σιγά την έλλειψη.

παρε και εναν ανταπτορα type c σε 3.5 τζακ και είσαι αρχηγος

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

Είσαι φανμπου! :lol::lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι για 80 ευρώ στα τόσα που θα δώσεις, δεν αξίζει με την καμία να πάρεις το 6s αντί το 7...
Link to comment
Share on other sites

Ναι και επειδη ημουν ο μονος που εγραψε να το σκεφτεις βασει της καμερας επαναλαμβανω οτι δεν ειχα συνειδητοποιησει οτι μιλαμε για 600+ ευρω.

 

Και οσον αφορα το jack, ναι ειναι μια ελλειψη που θα σου στοιχισει αν συνδεεις συχνα ακουστικα (ή ηχεια/ηχοσυστηματα) καθως φορτιζεις. Αν ομως δεν κανεις τιποτα απο ολα αυτα βολευεσαι και με otg ακουστικο.

Link to comment
Share on other sites

δεν συγκρινονται

α)καλυτερη μπαταρια

β) αδιαβροχο

γ) ηχεια

δ) καμερα

και ξεχνας το κλικ κλικ στο κεντρικο κουμπι που σε κανα χρονο πι8ανον να 8ελει αλλαγμα στα 6σ

Link to comment
Share on other sites

δεν συγκρινονται

α)καλυτερη μπαταρια

β) αδιαβροχο

γ) ηχεια

δ) καμερα

και ξεχνας το κλικ κλικ στο κεντρικο κουμπι που σε κανα χρονο πι8ανον να 8ελει αλλαγμα στα 6σ

Για το τελευταιο μονο, θα διαφωνησω. Τα προβληματα αυτα λυθηκαν μετα το iphone 4-4s

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν παυει να ειναι ενα κουμπι ωπου λογο του λειτουργικου το πατας χιλιαδες φορες.

τα προβλημα δεν εχει λυθει , δεν γινετε κι ολας.

απλα δεν ειναι σε τοσο μεγαλο βαθμο οπως παλια.

Link to comment
Share on other sites

σιγά την έλλειψη.

παρε και εναν ανταπτορα type c σε 3.5 τζακ και είσαι αρχηγος

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Έχει μέσα στη συσκευασία.

 

Προσωπική συμβουλή επειδή είχα το 7 από τον Σεπτέμβριο, αν δεν σε πειράζει να δώσεις λίγα παραπάνω λεφτά και το μέγεθος τότε πάρε το 7 plus. Το Plus έχει portrait mode στη κάμερα που μετράει όπως επίσης και 1gb μνήμη παραπάνω από το 7. Το 7 ρίχνει σε μπαταρία και κάμερα αρκετά στο 6s.

 

7plus > 7 > 6s.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ όλους, τελικά έχω αποφασίσει το 7, με τα 128gb, αν και σκέφτομαι για 80 ευρώ μηπως αξίζει να πάω στα 256gb. Το 7plus είναι καλύτερο αλλά το μέγεθος είναι απαγορευτικό, έχω το note 3 neo που είναι 5,5 ίντσες και δεν το έχω ευχαριστηθεί λόγω μεγάλου μεγέθους, σε σημείο που σκεφτόμουν ακόμα και το se.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ όλους, τελικά έχω αποφασίσει το 7, με τα 128gb, αν και σκέφτομαι για 80 ευρώ μηπως αξίζει να πάω στα 256gb. Το 7plus είναι καλύτερο αλλά το μέγεθος είναι απαγορευτικό, έχω το note 3 neo που είναι 5,5 ίντσες και δεν το έχω ευχαριστηθεί λόγω μεγάλου μεγέθους, σε σημείο που σκεφτόμουν ακόμα και το se.

 

Αν είχε το note και δεν σε βόλεψε τότε το 7 plus που είναι ακόμα μεγαλύτερο δεν θα σ αρέσει από την πρώτη στιγμή

 

Είχα όλα τα iPhone με την σειρά

Αξίζει να πάρεις το 7αρι με αυτά τα χρήματα

Μπορεί να φαίνονται οπτικά ίδια με το 6s αλλά υπάρχουν διαφορές που αξίζει να τις αποκτήσεις δίνοντας λίγα παραπάνω

Ηχεια, μπαταρία, φωτεινότητα οθόνης, είναι τα πιο σημαντικά

Η έλλειψη του 3,5" jack δεν νομίζω να σε προβληματίσει γιατί έχει μέσα στο κουτί ανταπτορα. Έτσι κι αλλιώς όλες οι εταιρίες έχουν ξεκινήσει να αφαιρούν αυτή την θύρα

 

Γνώμη μου όμως μην πάρεις το jet black γιατί γρατζουνιεται εύκολα

 

Ότι χρειαστεις μπορώ να σε βοηθήσω μιας και είχα και τις δύο συσκευές που σκέφτεται να πάρεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ, το απλό μαύρο σκέφτομαι με αυτή τη θήκη και γυαλί Spigen Air Fit 360 Θήκη Πλήρους Προστασίας iPhone 7 & Tempered Glass - Black (042CS21098). Τα 256 gb νομίζω ότι είναι υπερβολή για να δώσει κάποιος αλλά 80 παραπάνω. Edited by goodlife
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ, το απλό μαύρο σκέφτομαι με αυτή τη θήκη και γυαλί Spigen Air Fit 360 Θήκη Πλήρους Προστασίας iPhone 7 & Tempered Glass - Black (042CS21098). Τα 256 gb νομίζω ότι είναι υπερβολή για να δώσει κάποιος αλλά 80 παραπάνω.

 

Ανάλογα τις ανάγκες σου για αποθήκευση

Εγώ είμαι πολύ καλά με τα 32gb

Νομίζω ότι η μέση λύση των 128gb είναι υπεραρκετή για τους περισσότερους των χρηστών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...