Jump to content

Huawei P10 Lite


strldb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες εδώ τις οδηγίες, αν δεν στο κάνει με την nougat βάλε την oreo.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Σε ευχαριστώ πολύ, την ξέρω τη διαδικασία ενεργοποίησης, το έχω ήδη κάνει εδώ και πολύ καιρό στο Nokia 8 μου. Το θέμα είναι αν στο P10 lite θα μου το ενεργοποιήσει στη Nougat ή θα θέλει και στο καπάκι και την Oreo. Θα δω. Θένκιου. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

7μερες με oreo... τελικα δεν ειναι ωραιο.......

 

πηγα παλι στην 7.1.2 se custom lineageOS

Καλησπερα φιλε μου

Εγω δεν την εβαλα ακομα , θελω να δω πρωτα πως παει σε αλλους.

Τι δεν σου αρεσε ? και επεστρεψες πισω ?

Κανε αν θες μια γρηγορη τεκμηριωση.

 

Σε ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Εγω για κανενα 15ημερο που την δουλεψα, μιά χαρά ηταν.... αν εγινε απευθειας αναβάθμιση χωρις επαναφορα ισως κατι να μην εκατσε καλα.. κατ'εμε ολο το τηλέφωνο έδειξε να παει ενα τι ποιο αργά(με την εννοια της ομαλότητας) αλλα ΧΩΡΙΣ τα κολλήματα του 7,1, που στην συνολική εμπειρία χρήστη ειναι σαφώς καλύτερο
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου

Εγω δεν την εβαλα ακομα , θελω να δω πρωτα πως παει σε αλλους.

Τι δεν σου αρεσε ? και επεστρεψες πισω ?

Κανε αν θες μια γρηγορη τεκμηριωση.

 

Σε ευχαριστω προκαταβολικα

 

η συγκεκριμένη συσκευή δίνει τον καλύτερη εμπειρία χρήσης χωρίς το παραμικρό lag με την 7.1.2 στην 8.0 τρέχουνε αρκετά services και γίνετε ελάχιστα πιο αργό το κινητό... δεν είναι και τόσο τραγικό αλλα θα ήθελα να ήτανε πιο smooth...

Link to comment
Share on other sites

η συγκεκριμένη συσκευή δίνει τον καλύτερη εμπειρία χρήσης χωρίς το παραμικρό lag με την 7.1.2 στην 8.0 τρέχουνε αρκετά services και γίνετε ελάχιστα πιο αργό το κινητό... δεν είναι και τόσο τραγικό αλλα θα ήθελα να ήτανε πιο smooth...
7.1.2 custom? Γιατί EMUI δεν παίζει...

 

Sent from my Mate 10 pro

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειά σας. Ένας φίλος το πήρε και δεν ενεργοποιείται η δεύτερη καρτα sim. Υπάρχει ρύθμιση γι αυτό? Εγώ του λέω μήπως δεν έχει βάλει καλά την sim
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Ένας φίλος το πήρε και δεν ενεργοποιείται η δεύτερη καρτα sim. Υπάρχει ρύθμιση γι αυτό? Εγώ του λέω μήπως δεν έχει βάλει καλά την sim

 

Κι εγώ λέω μήπως δεν είναι dual sim?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει κανείς ρυθμίσεις στην oreo για macrodroid? Δεν μου ενεργοποιείται η ένταση τηλεφώνου με trigger το wifi.

 

Μόλις το αγόρασα μεταχειρισμένο, έχει το ίδιο η γυναίκα μου και το θεωρώ αρκετά ποιοτικό σε αυτά που για εμένα μετράνε, όπως κάμερα, οθόνη, εμπειρία καθημερινής χρήσης, ιδανικά χρειάζεται έναν launcher, πχ microsoft launcher. Σπαστική η έλειψη touble tap.

 

Επίσης δεν μπορώ να βγάλω άκρη με τα led notifications, μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Edited by harrispas
Link to comment
Share on other sites

Προχώρησα και εγώ τελικά στην αναβάθμιση. Μέχρι στιγμής όλα καλά, χωρίς να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων. Το menu στις ρυθμίσεις έχει αλλάξει λίγο και αλλάζουν και τα εικονίδια στην αρχική οθόνη.

 

Να ρωτήσω κάτι, το volte και wifi calling το παρέχει μόνο η cosmote; Στη vodafone δεν έχει τίποτα αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Εχω αγοράσει εδώ και 14 μήνες το Huawei P10 lite και είμαι αρκετά ικανοποιημένη από το κινητό. Το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι μου κρασαρει ένα παιχνίδι (gardenscapes) που παίζω και μου κλείνει συνέχεια χωρίς να ξέρω τον λόγο. Ενώ τους πρώτους 2 μήνες που το έπαιζα δεν είχα κανένα πρόβλημα μετά όλη την ώρα με πέταγε και έπρεπε να ξανανοίξω το παιχνίδι. Έχω κάνει απεγκατασταση πολλές φορές το παιχνίδι σε συνδυασμό με επαννεκινηση αλλά δεν διορθώνεται το πρόβλημα. Γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο μπορεί να γίνεται αν φταίει το κινητό ή το παιχνίδι;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Εχω αγοράσει εδώ και 14 μήνες το Huawei P10 lite και είμαι αρκετά ικανοποιημένη από το κινητό. Το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι μου κρασαρει ένα παιχνίδι (gardenscapes) που παίζω και μου κλείνει συνέχεια χωρίς να ξέρω τον λόγο. Ενώ τους πρώτους 2 μήνες που το έπαιζα δεν είχα κανένα πρόβλημα μετά όλη την ώρα με πέταγε και έπρεπε να ξανανοίξω το παιχνίδι. Έχω κάνει απεγκατασταση πολλές φορές το παιχνίδι σε συνδυασμό με επαννεκινηση αλλά δεν διορθώνεται το πρόβλημα. Γνωρίζει κανείς για ποιο λόγο μπορεί να γίνεται αν φταίει το κινητό ή το παιχνίδι;;

 

Μηπως ενα Hard reset θα βοηθούσε?

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα να κάνω το macrodroid να δουλέψει στο P10 Lite με triger to SSID. Βασικά ήθελα να μου αλλάζει τον ήχο του ringer στο γραφείο, να μην ενοχλώ και φεύγοντας να επανέρχεται σε υψηλή ένταση. Σκέφτηκα να κάνω το ίδιο με tag και nfc και κατεβάζοντας την εφαρμογή trigger είδα ότι έχει και αυτή SSID σαν επιλογή ενεργοποίησης, της έδωσα δικαιώματα, την δοκίμασα και δουλεύει, οπότε την προτείνω σαν εναλλακτική.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το android 8 γιατί γίνεται release στις συσκευές τόσο αργά? Ο Πατεράς μου ακόμα δεν το έχει πάρει

 

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full?photo_id=501135624261

 

εδώ κάποια πράγματα που ίσως σας βοηθήσουν.

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου εμπειρια σχετικα με τη συγκεκριμενη συσκευη ειναι καλη , εχω ακομη το android 7

Δεν ελαβα την ενημερωση για το 8

εχω την b123 σε μονοκαρτο 4 gb

πηρα τηλεφωνο και στην huawei και στο online ελληνικο καταστημα απο οπου το αγορασα και μου ειπαν οτι ειναι η συσκευη μου λεει δεσμευμενη απο την Vodafone Ιταλιας.. Πραγμα που δεν γνωριζα διοτι ουτε λογοτυπο της συγκεκριμενης εταιριας εμφανιζεται οταν το ανοιγω , ουτε το ηλεκτρονικο καταστημα που την αγορασα το ανεφερε αυτο καπου αλλα ουτε και ηταν προθεση μου να παρω συσκευη branded

Αναμονη μου ειπαν για το OREO μια και σε τετοιες συσκευες το δινουν πολυ αργοτερα.

Βεβαια διαβαζω και εμπειριες χρηστων εδω που ειναι αμφιλεγομενες σχετικα με το αν ειναι καλυτερη η κατασταση με το 8 σε σχεση με το 7.

Διαβασα αρκετα μηνυματα και απο οτι καταλαβα, αν κανεις επαναφορα σε εργοστασιακες ισως ερθει και ενημερωση για να βαλω το 8? ισως καταλαβα και λαθος

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν την έκανα αν και ήρθε η 8 από τις πρώτες μέρες αγορασμένο από το πλαίσιο, δεν μου χρειάζεται το volte ούτε κάνω κάτι που να χρειάζομαι την τελευταία αναβάθμιση από άποψη ασφαλείας εννοώ. δεν τρώγομαι να μπλέξω σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά, αφού ούτε καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας έχει, ούτε αλλάζει κάτι τραγικά στην εμπειρία χρήσης ούτε γίνεται πιο γρήγορο (από ότι διάβασα) , στο μέλλον βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

ok βλεπω δεν υπαρχουν απαντησεις σχετικα με το ερωτημα μου

Εχω μια ακομη απορια. Εχω την εκδοση Β123 και το Firmware Finder μου δινει επιλογες να βαλω καποια αλλη..

Μηπως αλλαζοντας σε καποια αλλη νεωτερη αυτο θα ξεμπλοκαρει το τηλ μου και ισως δεχθει update oreo?

Edited by myst
Link to comment
Share on other sites

ok βλεπω δεν υπαρχουν απαντησεις σχετικα με το ερωτημα μου

Εχω μια ακομη απορια. Εχω την εκδοση Β123 και το Firmware Finder μου δινει επιλογες να βαλω καποια αλλη..

Μηπως αλλαζοντας σε καποια αλλη νεωτερη αυτο θα ξεμπλοκαρει το τηλ μου και ισως δεχθει update oreo?

Προσπάθησες με τις 3 τελίτσες στην ενημέρωση συστήματός-λήψη τελευταίου πλήρους πακέτου?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι το κανω καθημερινα
Ποια έκδοση έχεις?

Εγώ έχω την WAS LX1 8.0.0.369(C02) και είναι vodafone Ελληνικό μονοκαρτο 3gb!

Σε κάποια φάση είχα περάσει μέσω firmware finder κάποια έκδοση κι από τότε έχω την εντύπωση ότι βγάζει πιο συχνά ενημερώσεις αυτόματα!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε ενημέρωση ασφαλείας Σεπτεμβρίου πριν απο δυο ημέρες και πιστεύω οτι έχει δώσει ενα κλικ γρηγορότερη αποκριση στην συσκευή σε σχέση με πριν (8.0.0.371). Το κινητό ειναι μονόκαρτο 4g ram. Θελω κάποια στιγμή να το κάνω root μολις τελειώσουν και οι αναβαθμίσεις για να απενεργοποιήσω περιττές υπηρεσίες, γιατί πιστεύω είναι κρίμα τέτοια συσκευή να την γεμίζεις με τοσες υπηρεσίες παρασκηνίου απο την στιγμή που οι περισσότερες δεν χρειάζονται και να βαραίνει άδικα την συσκευή. Ποια η γνώμη σας;
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...