Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδιά δυο μέρες τώρα με dome glass με εχει αφησει άφωνο!!! Επιτέλους γυαλαρα!!Η ελαιφοβικη επίστρωση που έχει ειναι σε αλλο επίπεδο!! Πάει κρέμα το χέρι κ δεν θελει να κανει δαχτυλιές με τίποτα!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως παιδιά δυο μέρες τώρα με dome glass με εχει αφησει άφωνο!!! Επιτέλους γυαλαρα!!Η ελαιφοβικη επίστρωση που έχει ειναι σε αλλο επίπεδο!! Πάει κρέμα το χέρι κ δεν θελει να κανει δαχτυλιές με τίποτα!!!!
Της spigen?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα παει το 40αρι δηλαδη. Αν το πανε ετσι αλλου παιζει αλλου δεν παιζει ας το ξεχασουν αυτο που θελουν να κανουν με το usb c μια θυρα για ολα και καλα...

 

Κράτα μια πισινή αλλά θα εκπλαγώ αν σου παίξουν.

Κρίμα πάντως δεν θα το έλεγα μιας και η αγορά σου χαρακτηρίζεται ως future proof.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,εχει βάλει κάνεις original samsung μεμβράνη με υγρή τοποθέτησή;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν μπαινει με υγρη τοποθετηση εχει δικια της κολλα ΑΛΛΑ μια φορα που χρειαστηκε να την βγαλω επειδη την πεταξε η θηκη δοκιμασα να την βαλω με υγρη τοποθετηση και εκατσε, ισως επειδη ειχε κολλα ακομα φανταζομαι
Link to comment
Share on other sites

δεν μπαινει με υγρη τοποθετηση εχει δικια της κολλα ΑΛΛΑ μια φορα που χρειαστηκε να την βγαλω επειδη την πεταξε η θηκη δοκιμασα να την βαλω με υγρη τοποθετηση και εκατσε, ισως επειδη ειχε κολλα ακομα φανταζομαι
Την εβαλα τελικά με νεράκι και σαπούνι κι έκατσε άψογα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Της spigen?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απο spigen μεριά το γυαλί δεν ξέρω αλλα νομίζω θα ειναι όπως ολα τα αλλα δηλαδή σκέτη αποτυχία..... βαλε το γυαλί με την κολλα νυχιών κ θα με θυμηθείς.....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Είμαι πλέον κανένα 10ήμερο με το κινητό (S8+) και επιτέλους βρήκα χρόνο να κάτσω να γράψω κάποια πράγματα.

 

Παρακολουθούσα αρκετό καιρό το νήμα για το Whitestone τόσο εδώ όσο και στο XDA οπότε με το που πήρα το κινητό έφυγε αμέσως παραγγελία. Ήρθε μετά από περίπου 10 μέρες κανονικά στο ταχυδρομείο. Ήταν η καινούρια συσκευασία με τις 2 κόλλες (ευτυχώς γιατί αν ήταν μόνο η μία θα ήταν τραγωδία...).

 

Αφού λοιπόν παρακολούθησα αναλυτικά ότι βίντεο υπήρχε για την τοποθέτηση προχώρησα από τη θεωρία στη πράξη! Όλα πήγαιναν καλά μέχρι τη στιγμή που άφησα το γυαλί να πέσει πάνω στην οθόνη. Εκεί για κάποιο περίεργο λόγο εγκλωβίστηκαν 3 φυσαλίδες στο κέντρο περίπου της οθόνης. Έχοντας δει διάφορα βίντεο στα οποία ανέφεραν παρόμοια περιστατικά, το άφησα όπως έλεγαν ώστε να φύγουν από μόνες τους. 40 λεπτά μετά όμως δεν υπήρχε καμία εξέλιξη και οι φυσαλίδες ήταν αμετακίνητες. Προσπάθησα με ελάχιστη πίεση με το δάχτυλο να τις μετακινήσω αλλά το αποτέλεσμα ήταν να αρχίσει να φεύγει το υγρό από τις άκρες (αναμενόμενο και λογικό αλλά ήταν η τελευταία απέλπιδα προσπάθεια).

 

Έτσι πήρα την απόφαση να το βγάλω και να το πάω όλο απ' την αρχή με το δεύτερο μπουκαλάκι. Το καθάρισμα ήταν λίγο μανούρα. Το σκέτο χαρτί δεν αρκούσε οπότε χρησιμοποίησα μικρή πετσέτα με λίγο οινόπνευμα. Αφού καθάρισα το κινητό έπλυνα το γυαλί με τρεχούμενο νερό και το σκούπισα προσεκτικά με καθαρό πανάκι. Άρχισα τη διαδικασία απ' την αρχή και όταν έφτασα στο ίδιο στάδιο προσπάθησα να αφήσω το γυαλί λίγο πιο αργά από πριν. Αυτή τη φορά το άπλωμα του υγρού κάτω απ' το γυαλί ήταν υποδειγματική. Απλώθηκε ομοιόμορφα και χωρίς ίχνος φυσαλίδας. Στη συνέχεια πέρασα από πάνω τη λάμπα και όλα καλά.

 

Τα μόνα προβλήματα ήταν ότι πρώτον τοποθετήθηκε ένα ανεπαίσθητο κλικ αριστερά (δηλαδή το δεξί περιθώριο που αφήνει είναι ελάχιστα μεγαλύτερο από το αριστερό) αλλά πρέπει να είσαι ψείρας για να το δεις, και δεύτερον ότι επειδή σε ορισμένα σημεία είχε φύγει λίγη κόλλα έξω από το γυαλί, μετά τη λάμπα φαινόταν άσχημα. Προσπάθησα να το καθαρίσω με το νύχι σιγά σιγά αλλά όσο έφευγε έπαιρνε μαζί του και κομματάκια από την κόλλα που ήταν στην άκρη κάτω απ' το γυαλί. Είναι πολύ στην άκρη και δεν επηρεάζει καθόλου την οπτική απλώς μου την έσπασε.

 

Πέρα απ' αυτά όμως, έχω να πω ότι δεν έχω φορέσει ποτέ καλύτερο γυαλί. Η αφή του είναι αξεπέραστη. Έχω βάλει δεκάδες γυαλιά παλαιότερα και σε μένα και σε φίλους και κανένα δεν είχε τέτοια αίσθηση. Τα αποτυπώματα και τα λαδώματα είναι αισθητά λιγότερα και τα χρώματα της οθόνης δεν αλλοιώνονται ούτε στο ελάχιστο.

 

Όσον αφορά τη συμβατότητα με θήκες δεν έχω να συνεισφέρω πολλά καθώς αυτή τη στιγμή είμαι μόνο με την Official Plastic Back Cover της Samsung η οποία κάθεται απίστευτα καλά με το γυαλί. Περιμένω μέσα στο μήνα διάφορες θήκες από eBay οπότε θα ενημερώσω σχετικά όταν έρθουν.

 

Συνολικά έχω να πω ότι η τοποθέτηση δεν είναι και τόσο απλή όσο την εμφανίζουν στα βίντεο κτλ και θέλει προσοχή. Η αίσθηση του γυαλιού είναι απίστευτη. Το κόστος είναι τσιμπημένο (θα μπορούσε να είναι στα 40€ σύνολο) αλλά αν είσαι απ' αυτούς που προσέχουν και που βάζουν 1 γυαλί και μένουν μ' αυτό τότε αξίζει 100%.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ το περιμένω πως γίνεται να αποφύγω την περίσσια κόλλα στις άκρες;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ το περιμένω πως γίνεται να αποφύγω την περίσσια κόλλα στις άκρες;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απλά σκουπιζεις καλά με τα υγρα πανάκια που εχει η συσκευή

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ το περιμένω πως γίνεται να αποφύγω την περίσσια κόλλα στις άκρες;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που σου λέει ο Scorpio και επίσης αν τελικά παραμείνει εξτρά κόλλα και σκληρύνει μετά την λάμπα ΜΗΝ προσπαθήσεις να την βγάλεις αμέσως. Άστην και προσπάθησε σιγά σιγά την άλλη μέρα με πανάκι. Εγώ μάλλον βιάστηκα και ήταν ακόμα νωπή γι αυτό και μου τράβηξε και μερικά κομματάκια από μέσα.

Link to comment
Share on other sites

ενα ακόμη βιντεακι για dome glass δειτε ποιότητα.....μην παίρνετε τίποτα άλλο κ πετάτε τα λεφτά σας

 

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει μήπως κάποιος την clear view stand cover για να μου πει αν είναι καλή κ αν κάνει αράχνες όπως η προηγούμενη για το s7 edge που ήταν χάλια κ την πέταξα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει μήπως κάποιος την clear view stand cover για να μου πει αν είναι καλή κ αν κάνει αράχνες όπως η προηγούμενη για το s7 edge που ήταν χάλια κ την πέταξα

 

την εχω φιλε μου περιπου 15 ημερες μόνιμα φορεμένη επάνω στο S8+. Την μπαινοβγαζω στις τσεπες δεν εχει παθει τιποτα ακόμα. απλα δεν ξερω σε τσεπη με κλειδιά τι θα γινει. εκει θεωρητικα θα εχει θεμα. συναναστροφή με κλειδιά δεν την εχω αφησει να εχει ακομα, για να ξερω.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα τελικά με νεράκι και σαπούνι κι έκατσε άψογα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω την ειχα βαλει. 4 μηνεσ τωρα. Ολα αψογα...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Την συγκερκριμενη θηκη την φόρεσα για 4 μερες στο κινητο και μετα την αλλαξα με μια Xdoria διοτι δεν με βολεψε μιας και παντα χρησιμοποιουσα τυπου UAG θηκες.Και εδωσα και 60 ευρω να την παρω απο τα public. Απλα το αναφέρω διοτι την δίνω 20 ευρω. Ειναι ολοκαίνουρια στο κουτάκι της κτλ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν αυτή η θήκη συνεργάζεται με whitestone dome glass; Είναι η x-doria carbon. http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-samsung-galaxy-s8-plus-x-doria-defense-lux-black-carbon/prod8542437pp/

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και τοποθέτησα το whitestone dome glass. Δεν υπάρχει η αίσθηση της αφής!!! Ή τοποθέτηση λίγο ψυχοφθόρα αλλά όλα πήγαν καλά. 1f591de6f4e2938fab832a3b27f23f39.jpg2a232d1756061345ac211482b0a0d835.jpg67df8dfbe67f11e84a053df91d06ff1a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και τοποθέτησα το whitestone dome glass. Δεν υπάρχει η αίσθηση της αφής!!! Ή τοποθέτηση λίγο ψυχοφθόρα αλλά όλα πήγαν καλά. 1f591de6f4e2938fab832a3b27f23f39.jpg2a232d1756061345ac211482b0a0d835.jpg67df8dfbe67f11e84a053df91d06ff1a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μόνο αυτό....μπράβο εκπληκτική δουλειά....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα - βράδυ δοκιμάζω και εγώ (για δεύτερη φορά).

Ελπίζω όλα να πάνε καλά!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα - βράδυ δοκιμάζω και εγώ (για δεύτερη φορά).

Ελπίζω όλα να πάνε καλά!

 

αντε με το καλο περιμενουμε κ βιντεακι-φωτο

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Το απόγευμα - βράδυ δοκιμάζω και εγώ (για δεύτερη φορά).

Ελπίζω όλα να πάνε καλά!

Απλά πρόσεξε να μην μπει πολύ κάτω γιατί μετά δεν θα μπαίνουν θήκες. Το δικό μου ήθελε πιστεύω ένα κλικ πάνω. Προς το παρόν με την θήκη της samsung δεν έχω θέμα αλλά με την x-doria που περιμένω πιθανόν να έχω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει ένα τζαμακι από το eshop 8,90 τύπου μάσκας και δείχνει εξαιρετικό για τις πρώτες ώρες κανένα πρόβλημα στην αφή δεν ξέρω βέβαια πόσο θα αντέξει γιατί έχει λίγη κόλα γύρω γύρω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...