Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι τοποθετημένο εδώ και δύο ημέρες. Δηλ εσύ βλέπεις την οθόνη ακριβώς όπως πριν την τοποθέτηση;

Ενδεικτικά παραθέτω σχόλιο χρήστη, από βίντεο τοποθέτησης της μεμβράνης στο youtube:

The texture is not smooth. More of a slight grain like a faux leather - wrinkly.

 

Άλλοι το ανέφεραν ως orange peel effect.

 

Ακριβώς αυτό βλέπω κι εγώ.

Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι σε εντονο φως αν το ψαξεις ετσι ειναι. Για μενα καλυτερη απο τζαμακι που σε τυφλωνει σε εντονο φως...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!

έχω ένα S8+ και δυστυχώς είχα την οθόνη χωρίς προστασία, έπεσε και έσπασε. Ο λόγος είναι οτι είχα βάλει ένα τζάμι απο το πλαισιο το είχα πληρώσει και 20€ αλλά μάζευε σκόνες στα πλαινά που είναι κυρτή οθόνη και μια μέρα απλά ξεκόλλησε.

Περιμένω να μου φτιάξουν την οθόνη αλλά μέχρι τότε θέλω να βρω ένα αξιόπιστο τζαμάκι με γυαλί να βάλω μπροστά. Επίσης ψάχνω και μια πολύ καλή θήκη αλλά προτιμώ να είναι μαύρη. Βρίσκω απο μια εταιρία που αναφέρεται πιο πάνω την urban armor gear αλλά είναι λίγο άσχημες ομολογώ...

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε εντονο φως αν το ψαξεις ετσι ειναι. Για μενα καλυτερη απο τζαμακι που σε τυφλωνει σε εντονο φως...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!!

 

έχω ένα S8+ και δυστυχώς είχα την οθόνη χωρίς προστασία, έπεσε και έσπασε. Ο λόγος είναι οτι είχα βάλει ένα τζάμι απο το πλαισιο το είχα πληρώσει και 20€ αλλά μάζευε σκόνες στα πλαινά που είναι κυρτή οθόνη και μια μέρα απλά ξεκόλλησε.

 

Περιμένω να μου φτιάξουν την οθόνη αλλά μέχρι τότε θέλω να βρω ένα αξιόπιστο τζαμάκι με γυαλί να βάλω μπροστά. Επίσης ψάχνω και μια πολύ καλή θήκη αλλά προτιμώ να είναι μαύρη. Βρίσκω απο μια εταιρία που αναφέρεται πιο πάνω την urban armor gear αλλά είναι λίγο άσχημες ομολογώ...

Σε τζαμακι το Whitestone Dome αν και ακριβο ειναι η μονη επιλογη. Ολα τα υπολοιπα παθαινουν αυτο που ειπες. Σε θηκη προτεινω την Spigen Liquid Armor.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τζαμακι το Whitestone Dome αν και ακριβο ειναι η μονη επιλογη. Ολα τα υπολοιπα παθαινουν αυτο που ειπες. Σε θηκη προτεινω την Spigen Liquid Armor.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είδα το τζάμι που λες αλλά είναι πανάκριβο πω πωω!!! την πάτησα με αυτό το κινητό. Και ακριβό το service λόγω κυρτής οθόνης και ακριβό τζάμι - θήκη κλπ...:cry::cry::cry::cry::cry:

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Ασε. Εδωσα πολυ χρημα σε τζαμακια και ολα επαθαν το ιδιο. Λαθος που δεν πηγα σε dome. Σε πτωσεις δεν το φοβαμαι με τη θηκη οποτε κατεληξα σε μεμβρανη για τις γρατζουνιες...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Επένδυσε σε καλή θήκη αν θέλεις προστασία.

Μια λεπτή στρώση γυαλιού ακόμα στην οθόνη, προφανώς δεν πρόκειται να εξαφανίσει δια μαγείας έναν κραδασμό που είναι ικανός να σπάσει την οθόνη.

Κατά τα υπόλοιπα ότι σου είπανε παραπάνω.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει φορέσει κανείς στο κινητό του τη συγκεκριμένη; Στο Honor 10 ήταν πραγματικά εμφανισιακά άριστη. Δεν ξέρω βέβαια σε πτώση αν θα αντέξει.

https://www.skroutz.gr/s/11936554/Nillkin-Nature-TPU-Back-Cover-%CE%93%CE%BA%CF%81%CE%B9-Galaxy-S8.html

Link to comment
Share on other sites

Έχει φορέσει κανείς στο κινητό του τη συγκεκριμένη; Στο Honor 10 ήταν πραγματικά εμφανισιακά άριστη. Δεν ξέρω βέβαια σε πτώση αν θα αντέξει.

https://www.skroutz.gr/s/11936554/Nillkin-Nature-TPU-Back-Cover-%CE%93%CE%BA%CF%81%CE%B9-Galaxy-S8.html

 

Τη φορούσα για ένα διάστημα στο Plus.

 

+Καλή αίσθηση

+Πολύ καλή τρύπα για το αποτύπωμα που αγκαλιάζει το δάχτυλο και σε οδηγεί κατευθείαν εκεί.

+Αντιολισθητική γράμμωση στα πλαϊνά που ενισχύουν το άνετο κράτημα.

+Σχετικά μικρό πάχος

 

-Μικρή τρύπα στον αισθητήρα των καρδιακών παλμών. Άμα έχεις κανονικά προς μεγάλα δάχτυλα δεν θα γίνεται η μέτρηση.

-Πολύ μικρή τρύπα για την κάμερα με αποτέλεσμα να εγκλωβίζεται σκόνη και να μην μπορείς να την καθαρίσεις.

-Η διάφανη μετά από καιρό "κιτρινίζει".

 

Για μένα κυριάρχησαν τα μείον και την άφησα.Παρόλα αυτά είναι η καλύτερη υποδοχή για αποτύπωμα από όσες θήκες έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα για λιγο. Οσα αναφερθηκαν ισχυουν αλλα δεν εξεχει σχεδον καθολου πανω και κατω οποτε δεν προστατευει επαρκως.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όσους φοράνε τη μεμβράνη της Samsung στην οθόνη. Υπάρχει η αίσθηση του Orange peel effect (του δέρματος) στην οθόνη όπως έχω εγώ με την spigen neo flex, η είναι σαν να μην φοράνε τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω κατι τέτοιο.

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Την μεμβρανη της Samsung την εβαλα δυο φορες. 1 βδομαδα μου κρατησε και τις 2 καθως γεμιζει γρατζουνιες και βαθουλωματα πανευκολα. Η neoflex 4 μηνες μετα παραμενει αψογη.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η spigen neo flex κάνει άριστη εφαρμογή. Απλά δεν μπορώ να συνηθήσω αυτό το "χιόνι" που φαίνεται στο λευκό.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παντου μαυρα, απο wallpapers, σε theme και σε οσες εφαρμογες το υποστηριζουν για εξοικομηση μπαταριας οποτε δεν με ενοχλει...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τη Nillkin nature. Φανταστική σχεδίαση, κουμπώνει πολύ όμορφα με το κινητό, αλλά είναι πολύ λεπτή και δεν νομίζω να παρέχει καμμιά ιδιαίτερη προστασία σε πτώση. Επίσης για μέτρηση παλμών πρέπει να χρησιμοποιώ και τα δύο χέρια. Τώρα περιμένω την μεμβράνη της Samsung (να δω πως θα είναι κι αυτή) για να βγάλω τη Spigen neo flex, που δυστυχώς δεν μπορώ να αντέξω το "χιόνισμα" που κάνει στην οθόνη, όσο άψογη κι αν είναι η εφαρμογή της και η έλλειψη δαχτυλιών.

 

Παρεπιπτόντως, έχει δοκιμάσει κανείς αυτό; Δεν κόβει το τζαμάκι στο πάνω μέρος της οθόνης και νομίζω ότι δεν θα είναι ανταισθητικό.

https://techpassion.gr/s8/112734-wozinsky-tempered-glass-9h-full-cover-3d-with-frame-samsung-galaxy-s8-black-7426825338532.html

Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι σε 2-3 μερες θα σου παρει σκονη απο κατω. Δοκιμασα αρκετα παρομοια φθηνοτερα και ακριβοτερα. Αν τα εδινα μαζεμενα θα επαιρνα ανετα το Whitestone Dome ×2!! το οποιο ειναι το μονο που δεν μπαζει σκονη και εφαρμοζει τελεια...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι σε 2-3 μερες θα σου παρει σκονη απο κατω. Δοκιμασα αρκετα παρομοια φθηνοτερα και ακριβοτερα. Αν τα εδινα μαζεμενα θα επαιρνα ανετα το Whitestone Dome ×2!! το οποιο ειναι το μονο που δεν μπαζει σκονη και εφαρμοζει τελεια...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με βλέπω να παθαίνω το ίδιο. Σκέψου όμως να την πάθεις, όπως κάποιοι άλλοι φίλοι εδώ μέσα, με το ακριβό τζάμι...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να γινει θα γινει. Εγω το εχω ενα χρονο τωρα, οταν η neo flex χαλασει, θα γινει καποια στιγμη, θα το αφησω ετσι. Στους 3-4 μηνες που το ειχα γυμνο απεκτησε καποια σημαδακια ετσι και αλλιως... Σημερα εβαλα την 2η μεμβρανη. 1η κρατησε 4 μηνο. Δεν ειχε θεμα αλλα πανω αριστερα ειχε χαλαρωσει λιγο και πηρε σκονη και ηταν ασχημο στο ματι.... Ισως το χαλασα εγω που αλλαζα συχνα θηκη...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι χρησιμοποιείτε μεμβράνη δείτε και την zag υγρής τοποθέτησης στα mediamarkt, πολύ καλή διαύγεια οθόνης με ένα αρνητικό την πορτοκαλο εμφάνιση κάτω από έντονο φως και τις δακτυλιες, αν είστε και άσοι στην τοποθέτηση τότε η μεμβράνη της Samsung είναι φοβερή αλλά δεν συνχωρει λάθος κεντραρισμα

 

Στάλθηκε από το P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και πάλι,

Ανάμεσα σε αυτές τις 2 ποια προτείνετε;

 

https://www.miplace.gr/spigen-glas.tr-slim-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%BC-%CE%BF%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-galaxy-s8-1

 

https://www.miplace.gr/index.php?route=product/product&product_id=8421

 

Αυτή με τις κυρτές γωνίες μήπως είναι πιο ασφαλής; Την έχει κάποιος;

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Για το τζαμακι δεν εχω ακουσει τα καλυτερα. Η neo flex για μενα ειναι η καλυτερη επιλογη μετα το Whitestone dome glass.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...