Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καλυτερη κατ εμε ειναι η Spigen Neo Flex. Την εχω 3 μηνες και ησυχασα. Πριν απο αυτη ειχα πεταξει ενα σκασμο λεφτα σε τζαμακια που εσπαγαν η εμπαζαν σκονη στην βδομαδα....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι. Είναι πολύ καλή η x one.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω το s8+ εδώ και λίγο καιρό και θέλω να πάρω μια κάρτα μνήμης και είμαι ανάμεσα σε δύο

https://www.e-shop.gr/sandisk-sdsquar-064g-gn6ma-64gb-ultra-a1-micro-sdxc-u1-class-10-with-adapter-p-PER.577090

και αυτή

https://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc64ga-eu-evo-plus-64gb-micro-sdxc-u3-class-10-adapter-p-PER.577045

αλλά δεν ξέρω επειδή το κινητό τραβάει 4k video είναι καλύτερα να πάρω τη samsung επειδή η άλλη λέει για fhd ή δεν υπάρχει διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω το s8+ εδώ και λίγο καιρό και θέλω να πάρω μια κάρτα μνήμης και είμαι ανάμεσα σε δύο

https://www.e-shop.gr/sandisk-sdsquar-064g-gn6ma-64gb-ultra-a1-micro-sdxc-u1-class-10-with-adapter-p-PER.577090

και αυτή

https://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc64ga-eu-evo-plus-64gb-micro-sdxc-u3-class-10-adapter-p-PER.577045

αλλά δεν ξέρω επειδή το κινητό τραβάει 4k video είναι καλύτερα να πάρω τη samsung επειδή η άλλη λέει για fhd ή δεν υπάρχει διαφορά;

 

Το Galaxy s8 υποστηριζει η ενσωματωμενη μνημη του το προτυπο ufs 2.1 .Εσυ πρεπει να εχεις μια πολυ καλη καρτα μνημης μια και εχεις πολυ γρηγορη συσκευη .Το καλυτερο ειναι να εχεις μια sd-card που να πλησιαζει τουλαχιστον ταχυτητα επιπεδου eMMC .Η καλυτερη ,ταχυτερη,με φανταστικη αποδοση για καρτα αλλα μετρια τιμη ειναι η παρακατω---->>>

 

1188176532.g_400-w_g.jpg

Οχι την 32gb απο 64gb και πανω...

64Gb

https://www.skroutz.gr/s/15808367/Sandisk-Extreme-Pro-microSDXC-64GB-U3-V30-A2.html

 

128Gb

https://www.skroutz.gr/s/15808372/Sandisk-Extreme-Pro-microSDXC-128GB-U3-V30-A2.html

 

Δεν παιρνεις samsung , δεν παιρνεις sandisk-A1 .Μονο την παραπανω sandisk A2.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ όμως και η πενηνταρού της διαφοράς τσούζει...

 

Ανεβασα και 64 στα 29ε:p

Link to comment
Share on other sites

Όπως και το εικοσαρικο + στην πρώτη περίπτωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα το είδα :) ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νταξει μωρε το παιδι να κουμανταρει τα οικονομικα του λιγο καλυτερα να παρει ομως απο τις καλυτερες καρτες ever .Θα ειναι πολυ ικανοποιημενος:rolleyes:Την εβαλα σε Α8 2018 και απογειωσε κυριολεκτικα την συσκευη .Τις φωτο και τα βιντεο τα εβγαζε τελεια χωρις ιχνος θολουρας και καθυστερησης .Ασε που μερος ολων των εφαρμογων που βαζουμε στην συσκευη πηγαινει στην sd card. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάτοχος εδώ και λίγες μέρες του 64GB Galaxy S8.

 

Για θήκη πήρα την Spigen Slim Armor και είμαι ικανοποιημένος. Έψαχνα για τζάμι και κατέληξα στο Spigen Tempered Glass GLAS.tR Curved. Όταν το τοποθέτησαν στο μαγαζί και το είδα από διαφορετικές γωνίες και με έντονο φως, ήταν εμφανείς οι τελείες σε όλη του την επιφάνεια. Επίσης γυάλιζε αρκετά σε έντονο φως και στην αφή δεν είχε καμία σχέση με την οθόνη χωρίς το τζάμι. Προς τιμή του καταστήματος το πήραν αμέσως πίσω χωρίς να πληρώσω κάτι.

 

Πήγα και στο Πλαίσιο και στο tokinito.gr και όσα είχαν ήταν με μαύρο πλαίσιο και είχαν το ίδιο φαινόμενο με τις τελείες.

 

Διαβάζοντας κάποιες σελίδες πιο πίσω στο θέμα, βρήκα και άλλη αναφορά για το ίδιο φαινόμενο.

 

Υπάρχει κάποιο τζάμι συμβατό με την θήκη μου χωρίς να φαίνονται οι τελείες; Μεμβράνη θα ήθελα να την αποφύγω, καθώς μου πέφτουν αρκετά συχνά τα κινητά μου και δεν έχω διάθεση να το κλαίω :p

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς κανένα screen protector δεν πρόκειται να σώσει την οθόνη από πτώση.

Αν σπάσει το screen protector σε μια πτώση δεν σημαίνει ότι εσωσε την οθόνη, σημαίνει ότι αυτό εξειχε από το "χείλος" της θήκης και αυτό έσπασε.

Όπως και να χει, αν θέλεις την καλύτερη δυνατή λύση για screen protector, παίρνεις dome.

Αν θέλεις την καλύτερη δυνατή αίσθηση, κάνεις μια ασφάλεια με 30 ευρώ και το αφήνεις γυμνό.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς κανένα screen protector δεν πρόκειται να σώσει την οθόνη από πτώση.

Αν σπάσει το screen protector σε μια πτώση δεν σημαίνει ότι εσωσε την οθόνη, σημαίνει ότι αυτό εξειχε από το "χείλος" της θήκης και αυτό έσπασε.

Όπως και να χει, αν θέλεις την καλύτερη δυνατή λύση για screen protector, παίρνεις dome.

Αν θέλεις την καλύτερη δυνατή αίσθηση, κάνεις μια ασφάλεια με 30 ευρώ και το αφήνεις γυμνό.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Εννοείται ότι το screen protector δεν θα την σώσει από γερή πτώση! Εκτός της όποιας προστασίας, θέλω να την γλιτώσω και από τις γρατζουνιές. Ήδη έχει λίγες και δεν θέλω να μαζέψει και άλλες...

 

Το τζάμι που προτείνεις δεν παρουσιάζει το φαινόμενο με τις τελείες; Ξέρουμε αν είναι συμβατό με την θήκη μου;

 

Το βρίσκω σε 3 καταστήματα στην Αθήνα: Κορυδαλλό και Παλλήνη. Υπάρχει μήπως κάπου αλλού;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Είναι το καλύτερο με διαφορά και φυσικά δοκιμασμένο από πολλά παιδιά. Η τοποθέτηση θέλει προσοχή, αν στο τοποθετούν στα μαγαζιά που το έχεις βρει ακόμα καλύτερα για σένα φυσικά.

Whitestone domed ότι καλύτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβασε κι εδω σε αυτή την σελίδα τού ίδιου νήματος από 1572ποστ και κάτω ίσως σε ενδιαφέρει ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450856&page=105

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εγω με το που πηρα το s8+ πριν κανα 3μηνο πηρα και την θηκη Samsung Clear View Cover Violet και δεν εβαλα τζαμακι , μονο την θηκη. Απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα λεπειδη την βαρεθηκα και με χαλαει λιγο που εχει παχυνει πολυ το κινητο λεω να την αλλαξω. σκεφτομαι μια απο τις spigen και μαλλον αυτη Spigen® Liquid Air Armor™ ή αυτη Spigen Thin Fit Orchid Gray και να μην βαλω τζαμακι μιας και τα πιο πολλα εχουν θεμα απο οτι ακουω. Εσεις τι λετε ? χρειαζεται τζαμακι με αυτην την οθονη που ειναι gorila ? παιζει να γρατζουνιστει ?
:X
Link to comment
Share on other sites

Liquid air πάρε μαζεμένη θήκη και η Alcantara που έχει πέσει επίσης η τιμή της. Αν σου πέσει...κλάφτο! Εγώ δεν είχα ποτέ μου γρατζουνίτσες, αραχνιες κλπ όμως είμαι πολύ προσεκτικός. Πάντως μην περιμένεις και πολλά από το εργοστασιακό gorilla του s8 plus.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχω και τις 2 θηκες που αναφερεις... Ειναι πολυ καλες. Απλα η οθονη εμενα απεκτησε καποια σημαδακια. Δοκιμασα πολλα τζαμακια κανενα δεν εκανε και κατεληξα στην μεμβρανη Spigen Neo Flex. 4 μηνες τη φοραω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Τα σημαδακια εννοειται οτι δεν φαινονται σε οποιες συνθηκες και να τα ψαξεις φορωντας την μεμβρανη...

Η Liquid air ειναι ελαχιστα πιο ογκωδης απο την thin fit η οποια ειναι πιο εφετζιδικη... Την εχω και σε orchid grey και σε blue coral....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καθεται καλα στις ακρες η μεμβρανη της spiegen ? και δεν χαλαει την αισθηση ? παντα εβαζα τζαμακια στα κινητα μου αλλα τελικα νομιζω οτι με την μανια να τα προστατεψουμε δεν χαιρομαστε κανενα κινητο... εχουν ωραια αισθησηστο πισω μερος και φανταστικη αποκριση στην οθονη και με τις θηκες και τα τζαμακια τα χανουμε ολα..
:X
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμοζει αψογα η μεμβρανη. Δεν σε στραβωνει στο φως οπως τα τζαμακια. Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Και η ευκρινεια ειναι παρα πολυ καλη. Σιγουρα γυμνο ειναι καλυτερο... Αλλα πρεπει να εισαι πολυ τυχερος να μην αποκτησει γρατζουνιες. Εγω ποτε δεν εβαζα προστασια οθονης και δεν ειχα προβλημα. Στο S8 απεκτησα ορατες στο φως γρατζουνιες απο τον πρβτο μηνα!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το s8, για την ώρα έχω την rugged armor extra της spigen μαζί με το Spigen Galaxy S8 Screen Protector GLAS.tR Full Cover Glass. Θέλω να πάρω την liquid air πάλι της spigen σαν δεύτερη θήκη αλλά φοβάμαι μήπως μου πετάξει το τζαμακι προστασιας. Μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πει εάν θα αντιμετωπίσω κάποιο θέμα;

Φιλικά,

Άγγελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα....

Πιο πιθανον να ειχες θεμα με την Rugged Armor...

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Το ξέρω έχω καταντήσει πολύ κουραστικός απλά θα ήθελα να ακούσω γνώμες για το ποια θεωρειτε καλύτερη θήκη για το s8 απ όλες τις μεριές, αντοχή, προστασία, αίσθηση στο κρατημα (grip) κτλ κτλ... Σας ευχαριστώ πολύ όλους για το άμεσο ενδιαφέρον που δείχνεται.

Φιλικά,

Άγγελος

Edited by angelo1
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα την Spigen Liquid Armor. Και δεν το κανει τουβλο, και προστατευει επαρκως και δεν γλιστραει στο χερι....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν έχω όπως αναφέρει την spigen rugged armor extra απλά δεν ξέρω κατά πόσο θα προστατεύσει το κινητό σε περίπτωση πτώσης. Εντωμεταξύ δεν έχει αγοραστεί από πολύ κόσμο ώστε να διαβάσω κριτικές και με ανησυχεί. Έχω στο μυαλό μου και την liquid armor. Διαβάζω για κάτι ottebox κτλ κτλ. Απλά θέλω κάποιον που να έχει κάποια και να την έχει δοκιμάσει στα πάντα. Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Προχθές τοποθέτησα την Spigen Neo Flex μεμβράνη στο κινητό. Άψογη εφαρμογή, αλλά έχω την αίσθηση όταν κοιτάζω την οθόνη, ιδιαίτερα στο άσπρο χρώμα, των κυματισμών (του "νερού"), οχι της καθαρής amoled που είχα πριν την τοποθέτησή της. Ισχύει κάτι τέτοιο ή μπορεί αν έχω κάνει λάθος στην τοποθέτηση;
Link to comment
Share on other sites

Για να στεγνωσει τελειως το υγρο τγς τοποθετησης θελει καποιες ωρες. Το παρατηρησα και εγω αρχικα την 1η μερα τοποθετησης αλλα μετα κανενα προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...