Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με spigen liquid Air απλά το ξεχνάς.

Με Rugged Armor επίσης.

Με nillkin nature σε μένα δεν είχε πρόβλημα αν θυμάμαι καλά.

Αλλά η θήκη ήταν μηνών και είχε ανοίξει λίγο.

Όχι καινούργια που είναι ποιο σφιχτή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες επειδη εχω ηδη σφραγισμενες 2 ζελατινες τις σαμσουνγκ και δεν θελω να τις χαραμησω με θηκες που τις πετανε,εχετε να μου πειτε καποια θηκη που δοκιμασμενα συνεργαζεται με την γνησια ζελατινα της σαμμυ? πχ η Nillkin Nature που με ενδιαφερει? εχει κανεις αυτο το combo? τωρα εχω Spigen Liquid Air αλλα δεν τολμαω να την βαλω την ζελατινα γιατι σιγουρα θα την πεταξει.:ninja:
Nilkin Nature με Samsung protector έχω μόλις τώρα και δεν έχω κανένα θέμα(απλά η αριστερή πλευρά είναι λίγο πιο αριστερά λόγω λάθους μου,την περνάω πρώτα αυτή κάτω από την θήκη και έτσι δεν έχω θέμα)f01ce5a0bb459d6b99f63ff7cce41484.jpgd4528570f890511a3f528c0c08897de6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις !! μολις την εβαλα παραγγελια. Καλες γιορτες :)
Link to comment
Share on other sites

η συγκεκριμένη θήκη ειναι πολυ καλη κ προστατεύει κ ας ειναι λεπτή αλλα εχει ενα πολύ κακό μειονέκτημα...... γεμίζει απίστευτα γρήγορα ο φακος σκόνη λογω της προστασίας που εχει μπροστά.... για αυτο εμένα με αναγκασε να παω στην spigen liquid crystal

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη εχω ηδη σφραγισμενες 2 ζελατινες τις σαμσουνγκ και δεν θελω να τις χαραμησω με θηκες που τις πετανε,εχετε να μου πειτε καποια θηκη που δοκιμασμενα συνεργαζεται με την γνησια ζελατινα της σαμμυ? πχ η Nillkin Nature που με ενδιαφερει? εχει κανεις αυτο το combo? τωρα εχω Spigen Liquid Air αλλα δεν τολμαω να την βαλω την ζελατινα γιατι σιγουρα θα την πεταξει.:ninja:

 

Εχω βαλει και εγω την ζελατινα της σαμσουνγκ, και για προστασια εχω βαλει τη θηκη της σαμσουνγκ που ειναι μονο για το πισω μερος, απο καουτσουκ. Δεν βρισκει στην ζελατινα. ειναι μελετημένη

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τοποθέτησα την whitestone dome.

Μπορεί να στοιχίζει 50€ αλλα τ αξιζει με το παραπάνω.

Τρομερή ευκρίνεια και αψογη αφη.

Κάθισε καλα με την neo hybrid spigen.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού και έχω καταλήξει μάλλον στο s8.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν προβλήματα γενικά και αν πρέπει να προσέξω κάτι.Στις τροποποιήσεις είναι εύκολο,root κτλ;Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο και γι'αυτό μάλλον θα το επιλέξω είναι η κάμερα. Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην δεν πιάσει σκόνη κατα την εγκατάσταση χαχαχα

Εγω εβαλα της Spigen υγρής τοποθέτησης πριν μια βδομάδα!

Χεσε μέσα, δεν ειναι σόι... αλλα σίγουρα δεν την πετάνε οι θήκες και κολλάει αρκετά καλά!

Βέβαια στις πάνω γωνίες κανει ξεκολληματα

Γιατί να πιάσει σκονη;

Μια χαρά μπαίνει κι είναι ασυναγώνιστη

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Είμαι σε αναζήτηση νέου κινητού και έχω καταλήξει μάλλον στο s8.Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν προβλήματα γενικά και αν πρέπει να προσέξω κάτι.Στις τροποποιήσεις είναι εύκολο,root κτλ;Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο και γι'αυτό μάλλον θα το επιλέξω είναι η κάμερα.

 

Στα έγραψα και στο άλλο θέμα με το 5Τ.Αν σε ενδιαφέρει χορταστική οθόνη και πείραγμα απολυτες επιδόσεις τότε πάρε το 1+5Τ. Αν σε ενδιαφέρει να έχεις compact διαστάσεις, αδιάβροχο αστραπιαια κάμερα σε οποιεσδήποτε συνθήκες με πολύ στυλάτο design (προσωπικά γούστα αυτά) πάρε το s8. Εγώ αυτό έχω. Το χειρίζομαι ουσιαστικά με ένα χέρι σφαιρατο για τα θέλω μου σήμερα στην βροχή δεν κατάλαβε εννοείται τίποτα ίσα ίσα σε φτιάχνει να μην σε νοιάζει μαζί στις δραστηριότητες σου και ειδικά στο pro mode η κάμερα είναι φοβερή. Τώρα αν επιμένεις σε σαμμυ και θες πιο πιασιάρικο look και πιο χορταστική οθόνη επέλεξε s8 plus

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη τοποθέτηση dome glass αυτη την φορά στο μικρό s8 ολα πηγαν τέλεια!

Παρελαβα την καινούργια συσκευασία κ μπορω να πω οτι την αναβαθμισαν αρκετα.

Αυτοκολητο για το ακουστηκο μην παει κόλλα μεσα στις εσοχές,μαξιλαράκια δεξια αριστερά για να τραβήξουν τυχόν κόλλα όπως θα απλώνει και τέλος το πλαστικο εργαλειακι που κραταει το τζαμι πλεον μπαίνει απο το ακουστικό πανω κ οχι απο τα πλαγια τύπου χαρτινο... να προσθέσω εδώ οτι αυτο ειναι που το κανει ακόμα πιο εύκολο στο να απλώσει η κόλλα ομοιόμορφα ea984751619bb5c4e8070ad0d5c9608a.jpgdf578bf208a35d8e86f07319d19fb11c.jpg649858632caea987276bbcd790a5f86f.jpgc09f883bd43f1d90626a464c97de235c.jpg

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Νίκο, είσαι μαστερ στην τοποθέτηση!!
ευχαριστώ Μάριε να σαι καλά!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνεται καμιά slim θήκη; Όλες όσες δοκίμασα είναι "ψηλές" και μου τινάζουν το tempered glass...

 

Δες eBay

Cafele2

Link to comment
Share on other sites

Δες eBay

Cafele2

 

Όντως φοβερή και πάμφθηνη θήκη η Cafele! Έχω πάρει 2 και ετοιμάζομαι να χτυπήσω και τρίτη!

Link to comment
Share on other sites

Nillkin nature +γνήσια μεμβράνη είναι δοκιμασμένο από εμένα

Από εκεί και πέρα θα υπάρχουν και άλλοι συνδιασμοι

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά ποιος είναι ο πιο σίγουρος συνδυασμός θήκης και screen protector;
Alcantara και Whitestone δουλεύουν άψογα πάντως

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και σε μένα white Stone dome + Caseology & με spigen liquid air armor (αν Και δεν το περίμενα επειδή είναι σχετικά σφιχτή η συγκεκριμένη όμως το αποτέλεσμα εξαιρετικό).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Γενικά κρίνοντας και από το S7 Edge της γυναίκας μου είναι μεγάλη ταλαιπωρία η edge οθόνη και θα ήθελα να την αποφύγω αλλά το S8+ μου έχει γυαλίσει αρκετά. Το μόνο που με τρεναρει είναι το S9+ που μάλλον δεν θα αργήσει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά ποιος είναι ο πιο σίγουρος συνδυασμός θήκης και screen protector;

 

Μεμβράνη ScreenKnight case fit υγρής τοποθέτησης αξία κάτω από 10€ και ταιριάζει με

Spigen Rugged Armor.

Spigen liquid Air.

Spigen neo hybrid.

Samsung alcadara.

Samsung silicone.

Nillkin nature.

Caseology peralax.

Χαλάει τα χρώματα της οθόνης περισσότερο από την γνήσια μεμβράνη της Samsung και το δακτυλικο δεν κυλάει τόσο καλά όσο με την μεμβράνη της Samsung.

Μεμβράνη samsung ταιριάζει με

Samsung alcadara.

Samsung silicone case.

Spigen neo hybrid.

Nillkin nature.

 

Από tempered glass μη δοκιμάσεις τίποτα πέραν του whitestone Dome.

Που όλοι εκτός από μένα ήταν και είναι υπέρ ευχαριστημένοι.

 

Προσωπικά δοκίμασα να περάσω 3 τεμάχια whitestone Dome glass,

Kai στις 3 προσπάθειες μου άφησε κάτω κάτω φουσκαλες μικρές έστω και δεν ασχολήθηκα άλλο.

Γύρισα στην φθηνή και σίγουρη λύση της ScreenKnight case fit που παρόλα τα άσχημα της ταιριάζει με τις περισσότερες θήκες.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω το παρακάτω. Οι κριτικές που διάβασα στο νήμα του s7 edge είναι πολύ καλές και είπα να το δοκιμάσω κι εγώ. Το καλό σύμφωνα με αυτά που αναφέρει είναι ότι είναι full qlue και δεν έχει θέμα με το touch.

 

https://gadgetspo.com/collections/others/products/3d-curved-tempered-glass-protector-for-samsung-galaxy?variant=46587262915

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά πήρα για χαβαλέ ένα ζευγάρι vr glasses με ένα χειριστήριο και ήθελα να μου προτεινετε, αν υπάρχει εμπειρία φυσικα, κάποια apps να δοκιμάσω μιας και έχω πλήρη άγνοια πως λειτουργεί το όλο θέμα. Τα vr δεν είναι κάποια επωνυμα όπως πχ τα occulus αλλά της τάξης των ~20€

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι παλι στο θεμα θηκης για το s8+..οσοι εχετε την clear view cover standing παρατηρησατε στις ακρες γρατζουνιες?η και στην οθονη μπροστα?παλια στα s4 υπηρχε αυτο το θεμα..

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=s8+plus+clear+cover+standing

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι παλι στο θεμα θηκης για το s8+..οσοι εχετε την clear view cover standing παρατηρησατε στις ακρες γρατζουνιες?η και στην οθονη μπροστα?παλια στα s4 υπηρχε αυτο το θεμα..

https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?keyphrase=s8+plus+clear+cover+standing

 

Αυτές οι αραχνιες γινονταν, γίνονται και θα γίνονται!

Αμα δεν βάλεις screen protector να είσαι έτοιμος για τα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...