Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίνουν κι εγγύηση ότι όντως η οθόνη θα παραμείνει ανέπαφη σε επαφή με κάποιο σχετικά αιχμηρό αντικείμενο;

Η θραύση δε με ενδιαφέρει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η Spigen δυσκολα... Απ'οσο λεει παντως ο Χρηστος, δινουν στα Media Markt!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σταματήστε θα ψηθω άγρια..... αν κ μου φαίνεται κάπως αν δεν δω την οθόνη οπως τόσα χρόνια με ενα προστατετικο δεν μου παει καλά.... επίσης σε πέσιμο αυτη η φάση δεν θα σε προστατεψει οπως ενα γυαλί (μου εχει τύχει να πέφτει κινητό κατω πλακαοριζοντια κ να σπαει γυαλι κ οχι οθόνη)

Συμφωνω απολυτα. Μεγαλη υποθεση ο ψυχολογικος παραγοντας οταν φορας τζαμι. Η νανοτεχνολογια στην καλυτερη να σε προστατευει απο γρατσουνιες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ λέω να το βγάλεις για να δεις χαχαχαχα!

Sure..........

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η Spigen δυσκολα... Απ'οσο λεει παντως ο Χρηστος, δινουν στα Media Markt!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνω απολυτα. Μεγαλη υποθεση ο ψυχολογικος παραγοντας οταν φορας τζαμι. Η νανοτεχνολογια στην καλυτερη να σε προστατευει απο γρατσουνιες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sure..........

 

 

Ρε παιδιά από την στιγμή που δίνουν γραπτή εγγύηση για γρατσουνιές κ θραύση ποιος ο λόγος να μην το δοκιμάσετε ; Φιλμ κ τζαμακια κοστίζουν κ ακριβά τα καλά κ αν σπάσουν ή γρατζουνιά του άντε πάλι καινούριο ενώ με αυτό κ την οθόνη χαίρεσαι όπως είναι κ το κεφάλι σου έχεις ήσυχο με ελάχιστο κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα. Μεγαλη υποθεση ο ψυχολογικος παραγοντας οταν φορας τζαμι. Η νανοτεχνολογια στην καλυτερη να σε προστατευει απο γρατσουνιες

 

Όπως και όλα τα screen protector..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς στο S8 (ή παλαιότερα στο S7) κάτι τέτοιο?

 

Για το S7 η Samsung έβγαλε επίσημο αξεσουάρ. Για το S8 δεν έχει φανεί ακόμα κάτι επίσημο και μάλλον δεν θα φανεί αλλά κυκλοφορούν διάφορα σε eBay, Amazon κτλ όπως

 

Αυτό, αυτό, αυτό, αυτό ή για πιο ακριβά γούστα αυτό!

 

Υπάρχουν και σχετικά βίντεο αν ψάξει κανείς.

 

Υπάρχει ανάλογη εμπειρία από κανέναν?

Edited by super_f
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη αποτυχημένη προσπάθεια.

Με την καινούρια συσκευασία Dome glass αυτή τη φορά.

Όλα κατά γράμμα και μου άφησε κάτω αριστερά στο bezel 2 μικρές φουσκαλες.

 

Μετά από τοποθέτηση της dome glass είχα και εγώ πρόβλημα με φουσκάλες κάτω αριστερά και πάνω αριστερά. Παρατήρησα πως εξαπλώνονται. Αν τις πιέσεις λίγο με το χερι μειώνονται όχι τελείως όμως. Χθες ασκώντας περισσότερη πίεση πάνω στο σημείο και σπρωχνοντας τες προς την άκρη τις είδα να εξαφανιζονται και το γυαλί να φαίνεται χωρίς δείγμα φουσκάλες. Εδώ και μια μέρα δεν μ έχουν ξαναβγεί και ελπίζω να μην ξαναβγουν. Ελπίζω να βοήθησα όσους αντιμετωπίζουν ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ σήμερα ένα πέρασμα από mediamarkt και έβαλα την περιβόητη νανοτεχνολογία.

Δεν την πάλευα άλλο με μεβράνες σε τέτοια οθονάρα!

Η εγγύηση είναι για ένα χρόνο και όχι για 2 που λάθος γραφουν στο επίσημο σαιτ τους........να δούμε πότε θα το διορθώσουν,και καλύπτει μόνο ελαφρές εκδορές, όπως γράφει χαρακτηριστικά το χαρτί που μου έδωσαν.

Το αναφέρω γιατί παραπάνω συζητήθηκε κάτι για θραύση, αλλά πιθανότατα αυτό να πήγαινε σε περίπτωση ασφάλειας.

Επίσης το κόστος ήταν 21,99€.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ σήμερα ένα πέρασμα από mediamarkt και έβαλα την περιβόητη νανοτεχνολογία.

Δεν την πάλευα άλλο με μεβράνες σε τέτοια οθονάρα!

Η εγγύηση είναι για ένα χρόνο και όχι για 2 που λάθος γραφουν στο επίσημο σαιτ τους........να δούμε πότε θα το διορθώσουν,και καλύπτει μόνο ελαφρές εκδορές, όπως γράφει χαρακτηριστικά το χαρτί που μου έδωσαν.

Το αναφέρω γιατί παραπάνω συζητήθηκε κάτι για θραύση, αλλά πιθανότατα αυτό να πήγαινε σε περίπτωση ασφάλειας.

Επίσης το κόστος ήταν 21,99€.

 

Πως την βλεπεις την ολη αισθηση σε σχεση με το γυμνο γυαλι??

Πες μας δυο λογια.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ σήμερα ένα πέρασμα από mediamarkt και έβαλα την περιβόητη νανοτεχνολογία.

Δεν την πάλευα άλλο με μεβράνες σε τέτοια οθονάρα!

Η εγγύηση είναι για ένα χρόνο και όχι για 2 που λάθος γραφουν στο επίσημο σαιτ τους........να δούμε πότε θα το διορθώσουν,και καλύπτει μόνο ελαφρές εκδορές, όπως γράφει χαρακτηριστικά το χαρτί που μου έδωσαν.

Το αναφέρω γιατί παραπάνω συζητήθηκε κάτι για θραύση, αλλά πιθανότατα αυτό να πήγαινε σε περίπτωση ασφάλειας.

Επίσης το κόστος ήταν 21,99€.

 

Εγώ πάντως που την έβαλα εδώ Θεσσαλονίκη με ειπαν οτι η εγγύηση είναι για γρατζουνιες κ για θραύση αλλά όπως σωστα λες κ εσύ το χαρτί λέει ακριβως αυτό το πράγμα μονο εκδορές αλλά εμένα με καλύπτει γιατί παράλληλα έχω κ την ασφάλεια απο τζενεραλι.

Οσον αφορα την αίσθηση είναι σαν να μην φοράει τίποτα η ίδια ακριβως με πριν κ αυτό είναι το καλό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααα κ το κοστος ηταν 15 ευρώ δεν ξέρω γιατί στο χρέωσαν 22 κ δίνουν για επόμενη φορά 5 ευρώ κουπόνι. Μπρος πίσω ηταν 25 πάντως αν ήθελες να βάλεις κ για το πίσω μέρος.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μπούρδα για μένα η νανοτεχνολογία του mediamarket.

Είχα βάλει στο προηγούμενο s8 plus μου, και πάλι έκανε μικρογρατσουνιες (οι τριχιες) μετά από 2 μήνες. Ενώ το ειχα σκέτο στη τσέπη

 

Επίσης μη νομίζετε ότι αν το. Πάτε πίσω θα σας αλλάξουν την οθονη έτσι απλά. Γράφει στους όρους χρήσης ότι θα γίνει πρώτα έλεγχος στα κεντρικά της οθόνης για να δούνε αν έγινε πρώτα σωστή χρήση του κινητού και μετά βγαίνει απόφαση.

 

Μακριά.

 

Edit: χρεώνουν όσο θέλουν. Στην αρχή ο ενας πωλητής μου είχε πει 15 ευρώ μετά ένας άλλος πωλητής είπε 20 ευρώ λόγο μεγέθους οθόνης και όταν είπα όχι φεύγω μου είπε οκ θα στο βάλουμε με 15 ευρώ...

 

Σοβαροι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μπούρδα για μένα η νανοτεχνολογία του mediamarket.

Είχα βάλει στο προηγούμενο s8 plus μου, και πάλι έκανε μικρογρατσουνιες (οι τριχιες) μετά από 2 μήνες. Ενώ το ειχα σκέτο στη τσέπη

 

Επίσης μη νομίζετε ότι αν το. Πάτε πίσω θα σας αλλάξουν την οθονη έτσι απλά. Γράφει στους όρους χρήσης ότι θα γίνει πρώτα έλεγχος στα κεντρικά της οθόνης για να δούνε αν έγινε πρώτα σωστή χρήση του κινητού και μετά βγαίνει απόφαση.

 

Μακριά.

 

Edit: χρεώνουν όσο θέλουν. Στην αρχή ο ενας πωλητής μου είχε πει 15 ευρώ μετά ένας άλλος πωλητής είπε 20 ευρώ λόγο μεγέθους οθόνης και όταν είπα όχι φεύγω μου είπε οκ θα στο βάλουμε με 15 ευρώ...

 

Σοβαροι άνθρωποι...

 

 

Το χαρτί πάντως που μου δώσανε γράφει επανω οτι το κινητό την στιγμη που έβαλε ο τεχνικός την νάνο δεν είχε γρατσουνιές κ οτι με καλύπτει για εκδορές κ οτι αν γίνουν μου αλλάζουν οθόνη απο την στιγμη που το λέει επανω τοτε θα στην αλλάξουν θέλουν δεν θέλουν. Όλα τα αλλά που λες θα δειξει ο καιρός τι θα γίνει με την χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Πως την βλεπεις την ολη αισθηση σε σχεση με το γυμνο γυαλι??

Πες μας δυο λογια.

Μα δεν καταλαβαίνεις ότι φοράει κάτι (φοράει; ;) ) Είναι τέλειο στην αφή σαν να το βγάζεις από το κουτί του για πρώτη φορά. Το θέμα είναι αν θα κρατήσει.......

Απλώς μου είπε για 24 ώρες να μην την σκουπίσω, μοιάζει λίγο σαν λερωμένο αν το δεις υπό γωνία.

Εμένα με ενδιαφέρει να μην κάνει γρατσουνιές, τώρα αν γίνουν, θα ακολουθήσω αυτά που γράφει το χαρτί που μου έδωσαν. Εύχομαι να κάνει δουλειά και να μην χρειαστεί, για να μην μπλέξω.

Η τιμή όπως γράφει στο σάιτ τους, είναι 15€ για οθόνες μέχρι 5.2" και στον τιμοκατάλογο που έχουν στο πισι τους, 22€ από εκεί και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σε άλλο νήμα και όσοι το παρακολουθουσατε, πολλοί έβαλαν τη νάνο τεχνολογία από τα media στα S7 Edge με καθόλου καλά αποτελέσματα.. Η οθόνη έκανε γρήγορα γρατσουνιές και δεν υπήρχε ανάλογη ανταπόκριση από το κατάστημα.. Δε νομίζω να άλλαξαν σε κάποιον οθόνη..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σε άλλο νήμα και όσοι το παρακολουθουσατε, πολλοί έβαλαν τη νάνο τεχνολογία από τα media στα S7 Edge με καθόλου καλά αποτελέσματα.. Η οθόνη έκανε γρήγορα γρατσουνιές και δεν υπήρχε ανάλογη ανταπόκριση από το κατάστημα.. Δε νομίζω να άλλαξαν σε κάποιον οθόνη..

 

 

Για αυτό υπαρχουν κ τα δικαστήρια σε περιπτωση που σου πουν οτι δεν στην αλλάζουν απο την στιγμη που εχεις χαρτί δικό τους που το λέει ξεκάθαρα

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα κανουμε μήνυση με οτι αυτο συνεπάγεται απο κοστος. Φυσικα και ειναι απατη. Ποιος ειναι αυτος που κρίνει την γρατζουνια και το βαθος της;;;; και μετα ποιον πραγματογνωμονα θα βαλουμε ειδικο στη ναμοτεχνολογια και στο βαθος της γρατζουνιας;;;; παιδια αυτα δεν εχουν λογική
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό υπαρχουν κ τα δικαστήρια σε περιπτωση που σου πουν οτι δεν στην αλλάζουν απο την στιγμη που εχεις χαρτί δικό τους που το λέει ξεκάθαρα
Όλα αυτά για να μη βάλω ένα Whitestone?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα κανουμε μήνυση με οτι αυτο συνεπάγεται απο κοστος. Φυσικα και ειναι απατη. Ποιος ειναι αυτος που κρίνει την γρατζουνια και το βαθος της;;;; και μετα ποιον πραγματογνωμονα θα βαλουμε ειδικο στη ναμοτεχνολογια και στο βαθος της γρατζουνιας;;;; παιδια αυτα δεν εχουν λογική

 

Και το κυριότερο, ποιος θα αλλάξει την οθόνη??? Γιατί αποκλείεται να αναλαμβάνουν μεταφορικά για να το στείλουν στο service της Samsung και εγώ το τηλεφωνάκι μου αυτούς δεν θα τους το άφηνα να βάλουν χέρι ούτε στη δευτέρα παρουσία.

 

Όλα αυτά για να μη βάλω ένα Whitestone?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Έλα ντε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα,περιμενω αυριο τις ζελατινες screen knight case fit.μπαινουν οπως ολες η χρειαζεται με υγρη τοποθετηση,στην συσκευασια δεν εχει καποιο υγρο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα,περιμενω αυριο τις ζελατινες screen knight case fit.μπαινουν οπως ολες η χρειαζεται με υγρη τοποθετηση,στην συσκευασια δεν εχει καποιο υγρο.

 

Ένα μπολ με λίγο φέρι και βουτιά μέσα..

Θα δεις το σχετικά βίντεο τοποθέτησης είναι πολύ εύκολο.

Και ταιριάζει σχεδόν με όλες τις θήκες.

Χάνεις λίγο χρώματα και υφή αλλά οκ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

μακρια απο νανοτεχνολογιες δεν κανει τιποτα ,ειχα βαλει στο s7 edge,πεταμενα λεφτα, αυτο που κανει ειναι να δημιουργει (και καλα) ενα παρα πολυ λεπτο φιλμ πανω στην οθονη ,το οποιο δεν σου παρεχει καμια προστασια απο τιποτα το gorilla glass 5 της οθονης ειναι ποιο σκληρο υλικο απο αυτο το υγρο,και φυσικα αν γινει στραβη και πας στο καταστημα ακρη δεν θα βγει γιατι αυτοι το ελενχουν χωρια που αυτο το υλικο σε ελαχιστες μερες εεχει φυγει απο την οθονη με το καθαρισμα!
Link to comment
Share on other sites

μακρια απο νανοτεχνολογιες δεν κανει τιποτα ,ειχα βαλει στο s7 edge,πεταμενα λεφτα, αυτο που κανει ειναι να δημιουργει (και καλα) ενα παρα πολυ λεπτο φιλμ πανω στην οθονη ,το οποιο δεν σου παρεχει καμια προστασια απο τιποτα το gorilla glass 5 της οθονης ειναι ποιο σκληρο υλικο απο αυτο το υγρο,και φυσικα αν γινει στραβη και πας στο καταστημα ακρη δεν θα βγει γιατι αυτοι το ελενχουν χωρια που αυτο το υλικο σε ελαχιστες μερες εεχει φυγει απο την οθονη με το καθαρισμα!

 

φιλε μου απλο τζαμακι ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απλο τζαμακι ειναι!!!

 

τα μπερδεψες λιγακι, εννοει το υγρο " νανοτεχνολογιας" που σου τοποθετουν πανω στην οθονη

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...