Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πανω που σας εδειξα ποσο ωραια τοποθετηθηκε..................μου επεσε σημερα το κινητο και ραγισε το glass στις 2 κατω γωνιες! Την δουλεια του την εκανε βεβαια μιας και η οθονη δεν επαθε απολυτως τιποτα, αλλα δεν το λες και απολυτη ευτυχια το γεγονος πως εδωσες 50 ευρω για 2 μερες! Παντως οσο κι αν τρελενομαι και μονο στην ιδεα, μαλλον θα αγορασω ξανα το ιδιο.... Πολλα λεφτα για αξεσουαρ... ΠΟΛΛΑ ομως... Σκεφτειτε πως εδωσα ηδη καμια 30 ευρω για ενα τζαμι της Nillkin, 20 ευρω για ενα της X-One, 50 ευρω για το Dome... Και παω για ακομη σχεδον 50... ΟΚ γελοιο ισως, ομως δεν παιζει να την παλεψω με ζελατινα, σιχαινομαι την αισθηση και θεωρω πως χανεις πολυ απο την πραγματικη οθονη του κινητου... Και το Dome ειναι το μοναδικο που εβαλα και επαθα πλακα (καποτε ηταν αυτονοητο πως το προστατευτικο τζαμι θα λειτουργει οπως πρεπει, τωρα πλεον κανουμε πανηγυρι αν βρουμε καποιο σωστο)! Απλως θα γλυτωσω μερικα ευρω αυτη τη φορα μιας και θα αγορασω το πακετο χωρις τη λαμπα μεσα, που το πουλανε φθηνοτερα.

 

https://www.amazon.co.uk/Whitestone-Dome-Glass-REPLACEMENT-PROTECTOR/dp/B073FDKZN6/ref=sr_1_fkmr0_4?ie=UTF8&qid=1505499486&sr=8-4-fkmr0&keywords=s8+plus+dome+glass

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

αξεσουάρ θέμα με χίλιες απαντήσεις... επειδή δεν υπάρχει ο χρόνος μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που ξέρει;

 

για το plus μοντέλο.

 

1)τζαμάκι πιστεύετε ότι χρειάζεται;

στο note 4 που έχω ακόμα μετά από 2μιση χρόνια χωρίς τζάμι η οθόνη είναι σαν να βγήκε τώρα από το κουτί. στο S8+ χρειάζεται; ποιο gorilla glass φοράει και τί λέει αυτό;

 

2) από θήκη που πάμε; πχ στο note 4 οι περισσότεροι από την αρχή πρότειναν Samsung protective cover. προφανώς υπήρχαν και άλλες επιλογές και ήταν πολλοί με διαφορετική γνώμη αλλά η συγκεκριμένη ήταν σαν να λέμε κοινής αποδοχής και όλοι δεχόταν ότι κάνει καλά τη δουλειά της.

υπάρχει κάτι αντίστοιχο για S8 plus; κάτι που να προστατεύει καλά και ειδικά τις γωνίες της οθόνης σε πτώση αλλά χωρίς να είναι πάραααα πολύ χοντρή;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αξεσουάρ θέμα με χίλιες απαντήσεις... επειδή δεν υπάρχει ο χρόνος μπορεί να μου απαντήσει κάποιος που ξέρει;

 

για το plus μοντέλο.

 

1)τζαμάκι πιστεύετε ότι χρειάζεται;

στο note 4 που έχω ακόμα μετά από 2μιση χρόνια χωρίς τζάμι η οθόνη είναι σαν να βγήκε τώρα από το κουτί. στο S8+ χρειάζεται; ποιο gorilla glass φοράει και τί λέει αυτό;

 

2) από θήκη που πάμε; πχ στο note 4 οι περισσότεροι από την αρχή πρότειναν Samsung protective cover. προφανώς υπήρχαν και άλλες επιλογές και ήταν πολλοί με διαφορετική γνώμη αλλά η συγκεκριμένη ήταν σαν να λέμε κοινής αποδοχής και όλοι δεχόταν ότι κάνει καλά τη δουλειά της.

υπάρχει κάτι αντίστοιχο για S8 plus; κάτι που να προστατεύει καλά και ειδικά τις γωνίες της οθόνης σε πτώση αλλά χωρίς να είναι πάραααα πολύ χοντρή;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

1)πολυ υποκειμενικο αυτο αν με το note με την δικια σου χρηση δεν επαθε κατι τοτε σιγουρα το s8 δεν θα παθει τιποτα με gorilla glass 5

2) κοιτας σε spigen nilkin κλπ ειναι θεμα γουστου εγω πχ στην αρχη πηρα την spigen neo hybrid μια θηκη παρα πολυ καλη με μεγαλη προστασια και μετα κατεληξα στην nilkin nature η οποια προστατευει το κινητο σε ενα βαθμο και ειναι διαφανη οποτε αναδεικνυει και την ομορφια του κινητου γιατι ενα τετοιο κοσμημα αποψη μου δεν το κρυβεις, οχι απο τους αλλους αλλα κυριως απο τα δικα σου ματια

Link to comment
Share on other sites

φοραει gorilla glass 5.

καλυτερο τζαμακι το Dome αλλα εχει γυρω στο 50ρικο.

Θηκη spigen rugged armor πιστευω οτι προστατευει καλα με το μικροτερο παχος(αν και παλι ειναι χοντρη θηκη).

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα η θήκη πρέπει να είναι όμορφη και λεπτή γιατί αλλιώς τσάμπα το τηλέφωνο που παίρνεις.

 

το θέμα είναι όμως στα 2 χρόνια στις 4-5 δεδομένες πτώσεις που θα έχεις να σου σώσει τη συσκευή άρα και να βγάλει τα λεφτά της. διαφορετικά δεν έχει νόημα η θήκη. όταν λέω πτώση εννοώ από ύψος κρεβατιού άντε βαριά και γραφείου, δηλαδή στο 1 μέτρο. κατά τη γνώμη μου εκεί τη διαφορά την κάνουν οι 4 γωνίες που πρέπει να προεξέχουν από την οθόνη και κάπως πρέπει να απορροφούν τον κραδασμό.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του φοράω την Spigen Ultra Hybrid S Διάφανο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Πιστεύω ότι το προστατεύει, αλλά και αναδεικνύει την ομορφιά του.

Έχω και την Spigen Wallet S Μαύρο, που σίγουρα το προστατεύει καλύτερα, αλλά το κρύβει το κινητό ρε γμτ.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Την Alcantara της Samsung και ολα τελεια.

Ομορφη, απαλη αισθηση, καλη προστασια (δεν ειναι Otterbox Defender φυσικα) και καταπληκτικο κρατημα.

Ακριβη αλλα οντως premium. :)

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

δωστε ενα λινκ να παραγγειλω την μεβρανη της σαμυ την αυθεντικη . χαθηκα στ σκροθτζ για το ποια ειναι η κανονικη

https://www.you.gr/telephony-networking/axesouar-gia-kinita/mobile-screen-protectors/samsung-scr-protect-for-s8-transparent-(1)

αυτη πρεπει να ειναι κανονικα ε? και αυτη εχει 4.5 € κατω αλλα εχει αλλο κωδικο.

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-et-fg950ctegww-galaxy-s8-g950-curved-full-face-original-2-tmx

Edited by koloko
προσθεση σχολιου
Link to comment
Share on other sites

δωστε ενα λινκ να παραγγειλω την μεβρανη της σαμυ την αυθεντικη . χαθηκα στ σκροθτζ για το ποια ειναι η κανονικη

https://www.you.gr/telephony-networking/axesouar-gia-kinita/mobile-screen-protectors/samsung-scr-protect-for-s8-transparent-(1)

αυτη πρεπει να ειναι κανονικα ε? και αυτη εχει 4.5 € κατω αλλα εχει αλλο κωδικο.

https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-et-fg950ctegww-galaxy-s8-g950-curved-full-face-original-2-tmx

αυτη που ειδες ειναι για το s8 το απλο και εχει 9.9
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα την πρώτη πτώση μέσα στο σπίτι πάνω σε πλακάκι σε ένα μέτρο ύψος.Το κινητό προσγειώθηκε τελείως οριζόντια με την μεριά της οθόνης.Πάλι καλά που η Neo hybrid της Spigen έχει ύψωμα πάνω κάτω στην οθόνη και το κινητό,το ίδιο και η θήκη είναι σαν να μην συνέβη τίποτα :rolleyes:

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε η ζελατινα της σαμυ. την παιρναμε με καποιο ιδιαιτερο τροπο ή απλα την κολαμε στην επιφανεια απευθείας?καποιο tip για καλυτερη εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε η ζελατινα της σαμυ. την παιρναμε με καποιο ιδιαιτερο τροπο ή απλα την κολαμε στην επιφανεια απευθείας?καποιο tip για καλυτερη εφαρμογή?

Θέλει απόλυτα τέλειο καθάρισμα η οθόνη.Με βοήθησαν πολύ σε αυτό τα αυτοκόλλητα που έχει για να πέρνεις την σκόνη.Μετά το τελευταίο είναι να βάλεις(ευθυγραμήσεις) ακριβώς τα σημάδια της ζελατίνας να ταιριάζουν στην οθόνη.

 

Να συμπληρώσω ότι θέλει πολύ υπομονή με το παρεχόμενο εργαλείο να βγάλεις τυχόν φουσκάλες

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο κινητό με τη γνήσια μεμβράνη. Πολύ ικανοποιημενος δεν το περίμενα. Με την screenknight το κινητό έδειχνε ανάπηρο. Τρομερή. Το μόνο μου κακό ενώ ήταν όλα καθαρά ακριβώς στο κόλλημα μπήκε μια μικρή σκονιτσα και υπάρχει μια ανεπαίσθητη μικρή φουσκαλιτσα που δε φεύγει με τίποτα. 10 από εμένα στην μεμβράνη.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο κινητό με τη γνήσια μεμβράνη. Πολύ ικανοποιημενος δεν το περίμενα. Με την screenknight το κινητό έδειχνε ανάπηρο. Τρομερή. Το μόνο μου κακό ενώ ήταν όλα καθαρά ακριβώς στο κόλλημα μπήκε μια μικρή σκονιτσα και υπάρχει μια ανεπαίσθητη μικρή φουσκαλιτσα που δε φεύγει με τίποτα. 10 από εμένα στην μεμβράνη.

 

Αυτή ήταν η τελευταία μου μετάβαση σε μεμβράνες.

Πλέον χρησιμοποιώ θήκες κατάλληλες μόνο για την μεμβράνη της Samsung.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ήταν η τελευταία μου μετάβαση σε μεμβράνες.

Πλέον χρησιμοποιώ θήκες κατάλληλες μόνο για την μεμβράνη της Samsung.

ωρα για whitestone dome glass!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πως και κανεις σας δεν χρησιμοποιεί την rhinoshield?
Link to comment
Share on other sites

πως και κανεις σας δεν χρησιμοποιεί την rhinoshield?
βγαλτο στο τραπέζι δειξε μας καμιά φώτο φίλε αν κ ειναι ιδιαίτερη περίπτωση το bumber case με ζελατινα πίσω , γυαλί μπροστά κ αν κάτσει καλά

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ωρα για whitestone dome glass!!!

Σημερα ηρθε το 2ο whitestone dome glass και τοποθετηθηκε πριν απο λιγο. Εγινε και παραγγελια απο Ελλαδα αυτη τη φορα μια Spigen Liquid Air Armor. Η συγκεκριμενη θηκη ειναι συμβατη με το whitestone αρκει το τζαμι να τοποθετηθει ολοσωστα κεντραρισμενο οπως υποτιθεται το περασα. Για να δουμε....

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ήταν η τελευταία μου μετάβαση σε μεμβράνες.

Πλέον χρησιμοποιώ θήκες κατάλληλες μόνο για την μεμβράνη της Samsung.

 

Μπορείς να μας ενημερώσεις με ποιες θήκες είναι συμβατή και την έχεις δοκιμάσει?

 

Σημερα ηρθε το 2ο whitestone dome glass και τοποθετηθηκε πριν απο λιγο. Εγινε και παραγγελια απο Ελλαδα αυτη τη φορα μια Spigen Liquid Air Armor. Η συγκεκριμενη θηκη ειναι συμβατη με το whitestone αρκει το τζαμι να τοποθετηθει ολοσωστα κεντραρισμενο οπως υποτιθεται το περασα. Για να δουμε....

 

Επίσης μπορούμε να μάθουμε με ποιες θήκες το δοκίμασες? Με την spigen liquid Air armor θα θέλαμε να μάθουμε σίγουρα αν ταιριάζει!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε το 2ο whitestone dome glass και τοποθετηθηκε πριν απο λιγο. Εγινε και παραγγελια απο Ελλαδα αυτη τη φορα μια Spigen Liquid Air Armor. Η συγκεκριμενη θηκη ειναι συμβατη με το whitestone αρκει το τζαμι να τοποθετηθει ολοσωστα κεντραρισμενο οπως υποτιθεται το περασα. Για να δουμε....
τέλεια περιμένουμε νεες φωτο!!! Αυτήν την θηκη εχω κ εγω κ φοβόμουν αν θα κάτσει

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας ενημερώσεις με ποιες θήκες είναι συμβατή και την έχεις δοκιμάσει?

 

 

 

Φυσικά..

Με samsung alcadara.

Με nillkin nature.

Με spigen neo hybrid.

Προσοχή! Από spigen* neo hybrid* που δεν αγκαλιάζει το τηλέφωνο από μπροστά όπως η liquid Air ή η Rugged Armor.

Να μην θεωρηθεί δηλαδή ότι αφού κάνει κάνει για την neo hybrid θα κάνει και για την liquid air and Rugged Armor...

Σήμερα θα δοκιμάσω και την Samsung silicone case που φαντάζομαι ότι επίσης θα συνεργάζεται με την μεμβράνη της Samsung.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας ενημερώσεις με ποιες θήκες είναι συμβατή και την έχεις δοκιμάσει?

 

 

Σήμερα θα δοκιμάσω και την Samsung silicone case που φαντάζομαι ότι επίσης θα συνεργάζεται με την μεμβράνη της Samsung.

Συνεργάζεται. Αυτό το συνδυασμό έχω εγώ.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...