Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με Samsung Back Cover Clear σε orchid gray είναι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος... Δεν προσδίδει όγκο και καλύπτει όλη τη η πλάτη και το πλαϊνό "σασί".... Δυστυχώς δεν έχω βρει ακομα κάποιο σοϊκό tampered glass που να κάνει.. (θερμή παράκληση) αν ξέρει κάποιος ας προτείνει ένα που να κάνει...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόταση για φτηνό αντάπτορα, από usb-c σε usb-a 3.0 θηλυκό, για να να δουλέψει το usb-otg (on the go) υπάρχει και κατά προτίμηση από ebay?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα τζαμι να αξίζει..

Με θήκη Samsung η και nilkin βαζεις ζελατίνα Samsung με τα 1000

Με άλλες θήκες screeknight πολυ καλη..και πολυ καλη τιμή..

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nillkin Nature TPU &*

Samsung Back Cover Clear. Έχει κάποιος τέτοια η τέτοιες θήκες να πει εντυπώσεις;;;

Ευχαριστώ

 

Η nature ειναι πολυ καλη..φετος έχει και πλαστικό πίσω που καλύπτει κάμερα..

Απλά είναι απίστευτα λεπτή.. Δλδ αν φοβάσαι πτώσεις δεν κάνει..

Edited by Nicpol1982
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα τζαμι να αξίζει..

Με θήκη Samsung η και nilkin βαζεις ζελατίνα Samsung με τα 1000

Με άλλες θήκες screeknight πολυ καλη..και πολυ καλη τιμή..

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η nature ειναι πολυ καλη..φετος έχει και πλαστικό πίσω που καλύπτει κάμερα..

Απλά είναι απίστευτα λεπτή.. Δλδ αν φοβάσαι πτώσεις δεν κάνει..

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Παράγγειλα και τις 2 και βλέπουμε. ☺️

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σαν αυτό που έχει η συσκευή στο κουτί?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Αυτός που είναι στο κουτί, σύμφωνα με το manual δεν υποστηρίζει usb-otg έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει ένας αντάπτορας type c - micro b και ένα usb OTG.

Βέβαια δεν έχω το κουτί μαζί να τσεκάρω, αλλά έτσι είναι απ ότι θυμάμαι.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει ένας αντάπτορας type c - micro b και ένα usb OTG.

Βέβαια δεν έχω το κουτί μαζί να τσεκάρω, αλλά έτσι είναι απ ότι θυμάμαι.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ναι καλά θυμάσαι ότι υπάρχουν αυτοί οι αντάπτορες.

 

Όμως κάπου στις πρώτες σελίδες του βιβλίου οδηγιών λέει ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για usb-otg.

 

Επειδή δεν έχω τη συσκευή ακόμη στα χέρια μου, μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλά θυμάσαι ότι υπάρχουν αυτοί οι αντάπτορες.

 

Όμως κάπου στις πρώτες σελίδες του βιβλίου οδηγιών λέει ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για usb-otg.

 

Επειδή δεν έχω τη συσκευή ακόμη στα χέρια μου, μπορεί κάποιος να μας διαφωτίσει;

 

Εγω με τον ανταπτορα που εχει το κουτι,συνέδεσα ενα παλιο usb των 2 gb και μετεφερα οτι ήθελα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω με τον ανταπτορα που εχει το κουτι,συνέδεσα ενα παλιο usb των 2 gb και μετεφερα οτι ήθελα!!!

 

Άρα δουλεύει μια χαρά. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει κανονικά Otg άλλωστε γιαυτό είναι η χρήση του από type c σε κανονική USB... Το δουλεύω πολύ συχνά και δίνει πολύ καλές ταχύτητες...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει κανονικά Otg άλλωστε γιαυτό είναι η χρήση του από type c σε κανονική USB... Το δουλεύω πολύ συχνά και δίνει πολύ καλές ταχύτητες...

 

Και εγώ και δουλεύει άψογα. Το χρησιμοποιώ και στο Macbook Pro και δουλεύει και εκεί άψογα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτοι απλά στο Public Συντάγματος. Αγόρασα μεμβράνη για το Samsung Galaxy S8 plus 15€ και ζήτησα να μου την τοποθετήσουν με επιπλέον χρέωση 5€. Σύνολο 20€. Είχα αγοράσει από σκρουτζ στα 10& αλλά επειδή δεν είμαι και τέρας υπομονής, κατέστρεψα την μια και η άλλη μπήκε όπως να μαι! Αφού πλήρωσα, πήγα στο τμήμα service. Περίμενα μισή ώρα για κάτι που χρειάζεται κάτι λιγότερο από 10' αφού πρώτα είχα ρωτήσει τον υπάλληλο που με εξυπηρέτησε αν θα αργήσει και με επιβεβαίωσε πως όχι. Το αποτέλεσμα; Να μου δώσουν το τηλ πίσω με την μια από τις δύο μεμβράνες της συσκευασίας καθώς όπως είπε ο αδιάφορος υπάλληλος (με όλους τους πελάτες) του service -επί λέξη- "ότι η πρώτη μεμβράνη καταστράφηκε αλλά η δεύτερη έκατσε ακριβώς"! Σώπα ρε μεγάλε που πουλάς και ύφος(ωραίους υπαλλήλους επιλέγετε)! Πλήρωσα 20€ για κάτι που το βρίσκεις λιγότερο από 10€ και τι κατάφερα; Να εισπράξω ειρωνεία και φυσικά μια εξυπηρέτηση για τα πανηγύρια. Οπότε ένα μεγάλο Χ από εμένα.
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να ζητησεις τα λεφτα σου πισω εγω αυτο θα εκανα και αν μου κουνιοντουσαν θα εφερνα και τον διευθυντη εκει τι παει να πει καταστραφηκε;γιαυτο σε πληρωνω ρε μεγαλε 5 ευρω για να μην καταστραφει!
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να ζητησεις τα λεφτα σου πισω εγω αυτο θα εκανα και αν μου κουνιοντουσαν θα εφερνα και τον διευθυντη εκει τι παει να πει καταστραφηκε;γιαυτο σε πληρωνω ρε μεγαλε 5 ευρω για να μην καταστραφει!

 

+1000 Αυτονόητα πράγματα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω πάρει τη θήκη armor της spigen & μου είπαν ότι σε αυτή τη θήκη δε μπορώ να βάλω κουρμπαριστό γυαλί γιατί θα το πετάξει. Μόνο ίσιο. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Γυαλί παιδιά δεν υπάρχει που και να μην μειώνει την απόκριση οθόνης και να μην ξεκκολαει με τις θήκες.

Μόνο το πολλά υποσχόμενο whitestone.

Αλλά πολλά τα €€.

Φθηνή λύση και "καλή" είναι η μεμβράνη ScreenKnight case fit.

Δεν ξεκκολαει με τις θήκες, δεν μειώνεται η απόκριση οθόνης.

Έχει απλά τα σταθερά μείον μιας μεμβράνης υγρής τοποθέτησης, η υφή δεν είναι τζάμι, και μειώνει λίγο τα χρώματα οθόνης.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε καταλαβαίνω κάποιους. Παίρνετε μια ακριβή συσκευή και τσιγκουνευεστε τη προστασία της οθόνης. Πάρτε Whitestone αν θέλετε λύση που να μην επιρρεαζει χρώματα και ευαισθησια. Για compatibility με θήκες ψάξτε το λίγο. Ναι κοστίζει λίγο παραπάνω αλλά αξίζει.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε καταλαβαίνω κάποιους. Παίρνετε μια ακριβή συσκευή και τσιγκουνευεστε τη προστασία της οθόνης. Πάρτε Whitestone αν θέλετε λύση που να μην επιρρεαζει χρώματα και ευαισθησια. Για compatibility με θήκες ψάξτε το λίγο. Ναι κοστίζει λίγο παραπάνω αλλά αξίζει.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Καλημέρα!

Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς πάντα..

Πχ στο s7 edge έδωσα 2 κατοστάρικα τουλάχιστον ψάχνοντας.....προστασία οθόνης.

Εδώ πολύ θα το ήθελα το whitestone αλλά πλέον δεν είμαι όπως πέρσι οικονομικά..

Έδωσα 830€ για το s8+ γιατί αυτά είχα.

Περίμενα πότε θα φτάσει σε αυτή την τιμή για το πάρω.

835€ δεν μπορούσα να δώσω πχ.

Όσο για τα υπόλοιπα αξεσουάρ που έχω και τα πήρα σιγά σιγά, τα προτίμησα σε σχέση με το whitestone και αγοράζοντας τα σιγά σιγά..

Κάποια στιγμή θα το πάρω και αυτό το whitestone γιατί το s8+ το πήρα για να μείνει.

Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να κάνουμε οικονομία στα αξεσουάρ, πάντα ήμουν αυτής της γνώμης και αυτής της τακτικής, αλλά πλέον τα πράγματα είναι άσχημα στην Ελλάδα δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς πάντα.

Αφού αντέχουμε ακόμα να κάνουμε την τρέλα μας πάλι καλά.

Φιλικά χωρίς παρεξήγηση.

Καλή Παναγία να έχουμε!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς πάντα..

Πχ στο s7 edge έδωσα 2 κατοστάρικα τουλάχιστον ψάχνοντας.....προστασία οθόνης.

Εδώ πολύ θα το ήθελα το whitestone αλλά πλέον δεν είμαι όπως πέρσι οικονομικά..

Έδωσα 830€ για το s8+ γιατί αυτά είχα.

Περίμενα πότε θα φτάσει σε αυτή την τιμή για το πάρω.

835€ δεν μπορούσα να δώσω πχ.

Όσο για τα υπόλοιπα αξεσουάρ που έχω και τα πήρα σιγά σιγά, τα προτίμησα σε σχέση με το whitestone και αγοράζοντας τα σιγά σιγά..

Κάποια στιγμή θα το πάρω και αυτό το whitestone γιατί το s8+ το πήρα για να μείνει.

Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να κάνουμε οικονομία στα αξεσουάρ, πάντα ήμουν αυτής της γνώμης και αυτής της τακτικής, αλλά πλέον τα πράγματα είναι άσχημα στην Ελλάδα δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς πάντα.

Αφού αντέχουμε ακόμα να κάνουμε την τρέλα μας πάλι καλά.

Φιλικά χωρίς παρεξήγηση.

Καλή Παναγία να έχουμε!

Ο μόνος λόγος που είπα ότι είπα είναι γιατί παρακολουθώ το thread και βλέπω κόσμο να χάνει χρήματα με λύσεις που τελικά δε δουλεύουν.. 20ευρα να φεύγουν για το τίποτα.. Προφανώς και δεν εχουμε τη οποία άνεση που είχαμε...

Φιλικά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς πάντα..

Πχ στο s7 edge έδωσα 2 κατοστάρικα τουλάχιστον ψάχνοντας.....προστασία οθόνης.

Εδώ πολύ θα το ήθελα το whitestone αλλά πλέον δεν είμαι όπως πέρσι οικονομικά..

Έδωσα 830€ για το s8+ γιατί αυτά είχα.

Περίμενα πότε θα φτάσει σε αυτή την τιμή για το πάρω.

835€ δεν μπορούσα να δώσω πχ.

Όσο για τα υπόλοιπα αξεσουάρ που έχω και τα πήρα σιγά σιγά, τα προτίμησα σε σχέση με το whitestone και αγοράζοντας τα σιγά σιγά..

Κάποια στιγμή θα το πάρω και αυτό το whitestone γιατί το s8+ το πήρα για να μείνει.

Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να κάνουμε οικονομία στα αξεσουάρ, πάντα ήμουν αυτής της γνώμης και αυτής της τακτικής, αλλά πλέον τα πράγματα είναι άσχημα στην Ελλάδα δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς πάντα.

Αφού αντέχουμε ακόμα να κάνουμε την τρέλα μας πάλι καλά.

Φιλικά χωρίς παρεξήγηση.

Καλή Παναγία να έχουμε!

καλα μην βαζεις και το χερι σου στην φωτια ετσι λεγαμε οι περισοτεροι και για το s7 edge,αν βγει κανενα 9 αρι με διπλες καμερες ολοσομη οθονη κλπ θα δουμε αν ηρθε για να μεινει:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος αυτή τη θήκη

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8/products/galaxy-s8-case-tough-armor?variant=30615824513

με κάποιο γυαλί προστασίας χωρίς πρόβλημα;

Επίσης το γυαλί της whitestone ξέρετε αν ταιριάζει με τη συγκεκριμένη spigen;

Ευχαριστώ.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

καλα μην βαζεις και το χερι σου στην φωτια ετσι λεγαμε οι περισοτεροι και για το s7 edge,αν βγει κανενα 9 αρι με διπλες καμερες ολοσομη οθονη κλπ θα δουμε αν ηρθε για να μεινει:)

 

Ήρθε για να μείνει μέχρι το επόμενο αυτό εννοώ. :)

Το 2016 εκτός του s7 edge έκανα πολλές αλλαγές, ενώ τώρα όχι ούτε το σκέφτομαι.

Δεν εννοούσα ήρθε για να μείνει 2 χρόνια? :)

Σε εμάς λέγοντας ήρθε για να μείνει εννοούμε χρόνο το πολύ!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το Whitestone glass το υγρο που μπαινει πριν το γυαλι τι ειναι? Μετα επειδη βλεπω και UV lamb δεν ειναι επιφοβο? Αν θελεις να το βγάλεις δεν κανει ζημια στην οθονη η αφηνει σημαδια?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...