Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και δεν ενοχλεί καθόλου μα καθόλου την μεμβράνη?

Θυμάμαι ότι η ScreenKnight ήταν οικονομική την εποχή που αγόρασα και τότε δεν υπήρχε case frienly.

Και δεν υπήρχε και μεγάλη καθηστεριση.

Περιμένω απάντηση σου και αγοράζω μόνο και μόνο για να χρησιμοποιήσω την liquid Air που μου έλειψε.

 

Ναι, κανενα πρόβλημα. 1.5mm διακενο στα πλαινα και περιπου 2mm πανω και κατω. Πολύ οικονομικη επισης, και ταχυτατη αποστολή από Αγγλια, προχωρα Νικο...

Η Liquid Air απλα φοβερη, ένα σκαλι πανω από την επισης κορυφαια rugged armor.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, κανενα πρόβλημα. 1.5mm διακενο στα πλαινα και περιπου 2mm πανω και κατω. Πολύ οικονομικη επισης, και ταχυτατη αποστολή από Αγγλια, προχωρα Νικο...

Η Liquid Air απλα φοβερη, ένα σκαλι πανω από την επισης κορυφαια rugged armor.

 

Ευχαριστώ.

Έβαλα παραγγελία 2 να υπάρχουν.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καποιος εντυπωσεις για αυτην την θηκη;;

https://www.skroutz.gr/s/11899097/Spigen-Liquid-Crystal-Matte-Black-Galaxy-S8.html

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καποιος εντυπωσεις για αυτην την θηκη;;

https://www.skroutz.gr/s/11899097/Spigen-Liquid-Crystal-Matte-Black-Galaxy-S8.html

ευχαριστω

https://www.skroutz.gr/s/11835606/Spigen-AirSkin-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S8.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανενα πρόβλημα. 1.5mm διακενο στα πλαινα και περιπου 2mm πανω και κατω. Πολύ οικονομικη επισης, και ταχυτατη αποστολή από Αγγλια, προχωρα Νικο...

Η Liquid Air απλα φοβερη, ένα σκαλι πανω από την επισης κορυφαια rugged armor.

 

Όπως τα λέει ο Βαγγέλης. Η καλύτερη θήκη που είχα στα τελευταία μοντέλα...έχω την ίδια (Spigen Liquid Armor) για το 7 Plus σε midnight blue για αλλαγή (την είχα σε μαύρο) και την Liquid Air Armor για το S8. Απόλυτη προστασία και φιλική με τα screen protectors. Έχω την ίδια θήκη στο 7αρι της συζύγου, και μετά από "πολλές" πτώσεις, δεν έχει ούτε ίχνος από σημαδάκι επάνω της η συσκευή!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πόσο κοστίζει η αλλαγή οθόνης;

Το πισω κάλυμμα τζαμακι.

Και το bezel

Οχι ολα μαζι ξεχωριστα εννοώ.ετσι για να ξέρουμε τιμες απο ανταλλακτικά.αν εχει κανένας ίδεα τι παίζει από τιμες ας ενημερώσει.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/dDRgDTX.jpg

 

Μια χαρά η εγκατάσταση αρκεί να ακολουθήσεις τις οδηγίες του video.

Από κει και πέρα μια χαρά με την Alcantara που έχω,φανταστική αίσθηση και δεν παρεμβαίνει καθόλου στα χρώματα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα τη nillkin frosted shield.. πολυ καλη αισθηση στο χερι και περιμετρικη προστασια ενω δε γλιστραει οπως το cover της samsung. δενει πολυ καλα με το tempered της ultimate shield.

 

νομιζω κατεληξα στον ιδανικο για μενα συνδυασμο

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να αγοράσω και εγώ το S8 Plus και έχω αρχίσει να ψάχνω για θήκη και γυαλί προστασίας.

Έχω ξεχωρίσει αυτές τις θήκες :

https://www.skroutz.gr/s/11694451/Spigen-Liquid-Air-Armor-Μαύρο-Galaxy-S8.html

https://www.skroutz.gr/s/11706090/Spigen-Rugged-Armor-Μαύρο-Galaxy-S8.html

https://www.skroutz.gr/s/11774795/Spigen-Neo-Hybrid-Gunmetal-Galaxy-S8.html

Δεν γνωρίζω όμως τι γυαλί προστασίας μπορεί να ταιριάζει ώστε να μην το πετάει η θήκη έξω.

Εάν κάποιος φίλος έχει κάποια από τις παραπάνω και φοράει κάποιο γυαλί προστασίας ας με βοηθήσει λίγο γιατί είμαι άσχετος.

 

ΥΓ σκέφτηκα να πάρω και θήκη cover της Samsung και είδα αυτές :

https://www.skroutz.gr/s/11774795/Spigen-Neo-Hybrid-Gunmetal-Galaxy-S8.html

https://www.skroutz.gr/s/11548409/Samsung-LED-View-Cover-Μαύρο-Galaxy-S8.html

αλλά διάβασα ότι είναι δύσκολη η διαδικασία το να βγάλει κανείς την θήκη από το τηλέφωνο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. λοιπον σαν νεος παρήγγειλα το σ8 και θελω να μου πειτε ενα γιαλι για την οθονη ειδα απο ενα παιδι απο εδω μεσα οτι πηρε αυτην την θηκη https://www.skroutz.gr/s/11581699/Samsung-Clear-View-Book-Μαύρο-Galaxy-S8.html και την παρήγγειλα και αυτην. επειδη δουλεύω σε νησι και εχει σκονες και τετοια τι προστασιας μου προτείνετε να βαλω? οχι απο το εξωτερικό επειδη την βιάζομαι θελω με το που θα ερθει το κινητο να βαλω και το γιαλι.ευχαριστώ πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια θηκουλα ρε παιδιά που να μην πετάει το screen της samsung έχει να προτείνει κάτι κάνεις δοκιμασμένο ?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια θηκουλα ρε παιδιά που να μην πετάει το screen της samsung έχει να προτείνει κάτι κάνεις δοκιμασμένο ?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω την αλκανταρα με το προστατευτικo της samsung, είναι μια χαρά, νομίζω όλες οι θήκες της δεν επηρεάζουν το screen protector της samsung.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Μετά από 2 αποτυχημένα τζαμακια βρήκα το σωστό ...τυχαία στη σταδίου 10 είδα ένα κατάστημα the fixers ...μπήκα και ρώτησα και είχε θήκες και γυαλιά της νιλκιν...του είπα ότι τα 2 προηγούμενα ένα μπασεους και ένα κινέζικο ήταν αποτυχία και μου εγγυήθηκε για το νιλκιν ότι δεν θα έχω θέμα με το touch δλδ την ανταπόκριση της οθόνης στο πάτημα ...

Αγόρασα λοιπόν το γυαλί όπως και τη θήκη την tpu μου τα τοποθέτησε και όλα τέλεια ..

Κανονική απόκριση στο πάτημα και καμία αλλοίωση χρωμάτων της οθόνης ....

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Τελικά μάπα το καρπούζι..την επόμενη μάλλον ανασηκωθηκε στη μέση με αποτέλεσμα πάλι η απόκριση να είναι χάλια δέχτηκαν να μου επιστρέψουν τα χρήματα

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αγορασε καποιος το tempered glass της olixar που ειναι και case friendly να μας πει αποψεις

 

Εγω αλλα η τοποθετηση θα γινει αυριο.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να το πάρουμε απόφαση, η συσκευή ειναι εχθρική με τα τζάμια

Όπως το πηρα πέρυσι με το s7 edge δεν το μετανιωσα καθόλου που δεν χαλασα ούτε ευρώ για προστασια.

Ενα χρόνο μετά ας έχει και 2 τριχιές την υγεία μας να χουμε.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να το πάρουμε απόφαση, η συσκευή ειναι εχθρική με τα τζάμια

 

εχει ειπωθει απο αρκετους οτι με case friendly εισαι ενταξει με καποιες θηκες, αν οχι ολες

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να το πάρουμε απόφαση, η συσκευή ειναι εχθρική με τα τζάμια

 

Οπως ειπα πιο πάνω μια χαρά παίζει το

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει αναφερθεί για τα media markt ότι σου τοποθετούν κάτι τι είναι ? Τζαμακι η κάτι άλλο?

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει αναφερθεί για τα media markt ότι σου τοποθετούν κάτι τι είναι ? Τζαμακι η κάτι άλλο?

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Paintbull.

Σε 2 συσκευες στο παρελθον που τη δοκιμασα, (s7 edge και τα 2) σε περιοδο κατοχης 3 μηνων περιπου εκαστος, δεν ειχα το παραμικρο θεμα.

Απο την αλλη, υπαρχουν χρηστες εδω μεσα, που ειδαν μικρο-χαρακιες, μετα απο καποιο διαστημα χρησης, οποτε αμφισβητειται εντονα η αποτελεσματικοτητα της νανοτεχνολογιας.

Παντως, προσωπικα κι επειδη εχω δοκιμασει κι αλλες νανοτεχνολογιες, ολες εκαναν αυτο που επρεπε (στο "μικρο" ομως διαστημα κατοχης, κατι που σημαινει οτι ευκολα θα μπορουσε να ειναι και "placebo effect", καθως μπορει απλα τη "δουλεια" να εκανε το gorilla glass), οποτε παντα υπαρχει κι η πιθανοτητα στις καταγεγραμμενες "αστοχιες" εδω μεσα και σε αλλα φορα, το βασικο προβλημα να ηταν η κακη εφαρμογη (ελλιπες "curing time" κλπ κλπ).

Στο δια ταυτα, ειναι μια λυση, με αμφιβολα αποτελεσματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα πιο πάνω μια χαρά παίζει το

Απο όλα τα tempered μονο αυτό παιζει κανονικα???

Εγω εκανα την ασφάληση του κινητου και την επομενη μερα περασα απο τον γνωστό μου στην βονταφον και μου ειπε οτι με το συμβολαιο που εχω μου την εδινε δωρεαν η βονταφον και 2 φορες σπασιμο για δυο χρονια....οποτε αφου πεταξα 2 τζαμακια 60€ παρακαλώ τωρα το εχω μονο με την θηκη . αλλα επειδη ειμαι περιεργος και προσεχω το κινητό και ας του εχω την θηκη κατω κατω ειδα ενα ανεπαισθητο σημαδι γρατζουνιας χωρις ποτε να εχει συμβει κατι κατω εκει οποτε το gorilla 5 δεν το βλεπω και πολυ σοι...

Link to comment
Share on other sites

Paintbull.

Σε 2 συσκευες στο παρελθον που τη δοκιμασα, (s7 edge και τα 2) σε περιοδο κατοχης 3 μηνων περιπου εκαστος, δεν ειχα το παραμικρο θεμα.

Απο την αλλη, υπαρχουν χρηστες εδω μεσα, που ειδαν μικρο-χαρακιες, μετα απο καποιο διαστημα χρησης, οποτε αμφισβητειται εντονα η αποτελεσματικοτητα της νανοτεχνολογιας.

Παντως, προσωπικα κι επειδη εχω δοκιμασει κι αλλες νανοτεχνολογιες, ολες εκαναν αυτο που επρεπε (στο "μικρο" ομως διαστημα κατοχης, κατι που σημαινει οτι ευκολα θα μπορουσε να ειναι και "placebo effect", καθως μπορει απλα τη "δουλεια" να εκανε το gorilla glass), οποτε παντα υπαρχει κι η πιθανοτητα στις καταγεγραμμενες "αστοχιες" εδω μεσα και σε αλλα φορα, το βασικο προβλημα να ηταν η κακη εφαρμογη (ελλιπες "curing time" κλπ κλπ).

Στο δια ταυτα, ειναι μια λυση, με αμφιβολα αποτελεσματα ;)

 

Τα MediaMarkt δεν βάζουν πλέον τη νανοτεχνολογία (Paintbul), αλλά τις μεμβράνες της Zagg (Invinsible Shield) σε κανονική και HD. Είναι υγρής τοποθέτησης και υπάρχει έμπειρος τεχνικός και εξειδικευμένο μηχάνημα με υπολογιστή που κόβει ακριβώς τη μεμβράνη ανάλογα με το μοντέλο της συσκευής (υπάρχουν πάνω από 3.500 μοντέλα κινητών καταχωρημένα στο σύστημα). Εγώ έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος (έβαλα την HD των €15).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τα MediaMarkt δεν βάζουν πλέον τη νανοτεχνολογία (Paintbul), αλλά τις μεμβράνες της Zagg (Invinsible Shield) σε κανονική και HD. Είναι υγρής τοποθέτησης και υπάρχει έμπειρος τεχνικός και εξειδικευμένο μηχάνημα με υπολογιστή που κόβει ακριβώς τη μεμβράνη ανάλογα με το μοντέλο της συσκευής (υπάρχουν πάνω από 3.500 μοντέλα κινητών καταχωρημένα στο σύστημα). Εγώ έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος (έβαλα την HD των €15).

Φίλε μου η HD με την απλή τι διαφορά έχει? Επίσης είχα ακούσει ότι άμα σου βγει σε κάποιο σημείο πας και σου την αλλάζουν δωρεάν, ισχύει? Δώσε πιο πολλές πληροφορίες αν έχεις!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η HD με την απλή τι διαφορά έχει? Επίσης είχα ακούσει ότι άμα σου βγει σε κάποιο σημείο πας και σου την αλλάζουν δωρεάν, ισχύει? Δώσε πιο πολλές πληροφορίες αν έχεις!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γω εχω βαλει την ακριβη στο s7 χωρις να ξερω τι διαφορα εχει απο την αλλη. Εγγυηση δινει για 3 μηνες αμα ξεκολλησει. Εμενα ξεκολλησε σε μια γωνια και σημερα θα παω να μου την αλλαξουν.

Θα σας ενημερωσω για το τι εγινε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω εχω βαλει την ακριβη στο s7 χωρις να ξερω τι διαφορα εχει απο την αλλη. Εγγυηση δινει για 3 μηνες αμα ξεκολλησει. Εμενα ξεκολλησε σε μια γωνια και σημερα θα παω να μου την αλλαξουν.

Θα σας ενημερωσω για το τι εγινε.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς αυτό μου είπαν και εμένα, οπότε φυλάμε την απόδειξη. Η HD μάλλον είναι πιο clear και ίσως πιο ανθεκτική (9Η) από την απλή.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...