Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ντίνο θα το πάρουμε? Χα χα χα πάντως στη συσκευασία θα έπρεπε να έχει 2 τζαμάκια, πληρώνεις τα έξτρα ακριβά για μια χρήση. 22 ευρώ μου στοίχισε η ασφάλεια για έναν χρόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που βρήκες ασφάλεια με 22 ευρώ; καλύπτει πτώση; μπορεί να γίνει εκ των υστέρων;

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο θα το πάρουμε? Χα χα χα πάντως στη συσκευασία θα έπρεπε να έχει 2 τζαμάκια, πληρώνεις τα έξτρα ακριβά για μια χρήση. 22 ευρώ μου στοίχισε η ασφάλεια για έναν χρόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αχιλλέα να σου πω την αλήθεια με ξύνει το χεράκι μου! Εκεί που κολλάω είναι ότι είναι σχετικά νέο προϊόν και όχι τόσο δοκιμασμένο! Και τα 58 ευρώ με μεταφορικά είναι σημαντικός παράγοντας για να μην το ρισκάρω ακόμα!

 

Εάν είναι όπως τα λένε στο βίντεο τότε ίσως έχει βγει το καλύτερο screen protector για τις edge οθόνες!

 

Και έχεις απόλυτο δίκιο ότι θα έπρεπε να έχει 2 τζάμια μέσα...!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποσο εχει και απο που???

Από Αγγλία έχει 58 ευρώ με μεταφορικά. Δες στο πρώτο βίντεο στην περιγραφή!

Που βρήκες ασφάλεια με 22 ευρώ; καλύπτει πτώση; μπορεί να γίνει εκ των υστέρων;

Υπάρχουν αρκετές ασφάλειες όπως η generalli η οποία το ασφαλίζει και μετά την αγορά.

 

Και δεν είναι τυχαία ασφαλιστική!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο περίμενε να πέσει η τιμή και θα κάνουμε ομαδική αγορά χαχ

 

Που βρήκες ασφάλεια με 22 ευρώ; καλύπτει πτώση; μπορεί να γίνει εκ των υστέρων;

Η τιμή πάει σύμφωνα με την απόδειξη αγοράς. Στη δική μου περίπτωση 710 ευρώ. Αν το έχεις λιγότερο από μήνα , μπορείς. Καλύπτει πτώση, κλοπή κτλ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο περίμενε να πέσει η τιμή και θα κάνουμε ομαδική αγορά χαχ

 

 

Η τιμή πάει σύμφωνα με την απόδειξη αγοράς. Στη δική μου περίπτωση 710 ευρώ. Αν το έχεις λιγότερο από μήνα , μπορείς. Καλύπτει πτώση, κλοπή κτλ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέσα! Θα περιμένω και να πέσει η τιμή και να μάθω περισσότερα για το τζάμι!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένη την γρήγορη φόρτιση? H samsung δεν άλλαξε φορτιστές. Έχεις άλλο καλώδιο να δοκιμάσεις?

 

Ναι. Η γρήγορη φόρτιση είναι ενεργοποιημένη και δουλεύει κανονικά με φορτιστή πρίζας. Χρησιμοποίησα δύο καλώδια type-c με τα οποία φορτίζω κανονικά από φορτιστή πρίζας, το ένα εκ των οποίων αυτό που ήρθε με τη συσκευασία. Θα δοκιμάσω και με άλλα καλώδια μήπως φταίει αυτό. Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

παιδια γινομαι γραφικος αλλα το τζαμακιπου εχω εχει γινει θρυψαλα... ποιο και απο που προτεινετε να παρω που να εχει τουλαχιστον αποκριση στην αφη ικανοποιητικη??

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.e-shop.gr/x-one-tempered-glass-protector-lcd-for-samsung-galaxy-sm-950-s8-3d-full-face-black-9h-p-TEL.035447

 

Σήμερα δοκίμασα την x-one... εφαρμόζει πολύ καλά αλλά αφήνει από το δάκτυλο ίχνη στο τζάμι του και το πιο σημαντικό, στις 4 γωνίες θέλει παραπάνω πίεση από ότι βάζαμε πιο πριν.

 

Για αυτή εχει κανεις αλλος άποψη?

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται φοβερό αυτό το τζάμι! Μακάρι να είναι όντως έτσι.

 

 

Υπάρχει και ένα βίντεο που το αφαιρεί και εξηγεί μερικά πράγματα για το τζάμι. Έχει και αρκετές θήκες που κάνει δοκιμές για το ποιες είναι συμβατές και ποιες όχι.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το περιμένω σε καμια 10ριά ελπίζω μέρες.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω σε καμια 10ριά ελπίζω μέρες.

Εντυπωσιακό είναι ότι συνεργάζεται με την uag monarch. Αστακός!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και τοποθετησα το glass της ultimate shield. τιμη 12 λιρες. το S8+ ειναι το πρωτο μου κινητο με edge οθονη και ειμουν απογοητηευμενος με τα οσα διαβαζα, αλλα επειδη το glass της ιδιας εταιρειας στο Ζ3 μου ηταν φοβερο ειπα να το δοκιμασω.

 

ειναι case friendly. για την ωρα εχω το official samsung cover και περιμενω τη nillkin frosted shield. με το cover δε βρισκει πουθενα, το μονο που μενει ειναι η διαρκεια στο χρονο (αν θα ξεκολησει στην ακρη κλπ). αφη πολυ καλη και γενικα ευκρινεια (δεν ειναι η ιδια αισθηση με τη γυμνη οθονη αλλα ειναι μια χαρα).

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και τοποθετησα το glass της ultimate shield. τιμη 12 λιρες. το S8+ ειναι το πρωτο μου κινητο με edge οθονη και ειμουν απογοητηευμενος με τα οσα διαβαζα, αλλα επειδη το glass της ιδιας εταιρειας στο Ζ3 μου ηταν φοβερο ειπα να το δοκιμασω.

 

ειναι case friendly. για την ωρα εχω το official samsung cover και περιμενω τη nillkin frosted shield. με το cover δε βρισκει πουθενα, το μονο που μενει ειναι η διαρκεια στο χρονο (αν θα ξεκολησει στην ακρη κλπ). αφη πολυ καλη και γενικα ευκρινεια (δεν ειναι η ιδια αισθηση με τη γυμνη οθονη αλλα ειναι μια χαρα).

 

Παρήγγειλα το ίδιο γυαλί αλλά φοράω και μια ζελατίνα της screen knight. Κάθεται καλά αν και λαδώνει σχετικά εύκολα και γυαλίζει. Δεν ξέρω αν τη βγάλω και περάσω το γυαλί. Ίσως περιμένω να χαλάσει πρώτα και μετά το βάλω...

 

Έκανα κατάθεση τα 22 ευρώ για την ασφάλεια του κινητού στον ξιρογιαννοπουλο. (Generalli)

Περιμένω απάντηση μέσω email για το ασφαλιστήριο.... 22 ευρώ δεν είναι πολλά για θραύση.....

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω ασφαλεια ξαι εβγαλα το tempered που μονο προβληματα πτοξενουσρ.μετα εμαθα πως εχω και ασφαλεια απο την vodaphone...για 2 χρονια κιολας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Μετά από 3.5 χρόνια συμβίωσης με ένα Nexus 5 , το S8 θα έχει πολύ μεγάλα παπούτσια να φορέσει.

 

Από θήκη πήρα την https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8/products/galaxy-s8-case-thin-fit?variant=30615746753, που είχα την αντίστοιχη για το nexus , και ήμουν ικανοποιημένος πλήρως. Λεπτή σχετικά και το προστάτευσε από αρκετές τούμπες. Το θέμα μου με το s8 είναι ότι λόγω της infinity , πλάγια είναι πιο κάτω η θήκη και δεν ξέρω αν όντως θα το προστατεύσει σε ενδεχόμενη πτώση με την οθόνη να βλέπει πάτωμα...

 

Kαλοκοίταζα και αυτήν https://www.spigen.com/products/galaxy-s8-case-air-skin?variant=30613364097 , αλλά είναι ακόμα πιο λεπτή.

 

Γενικά μου την δίνουν οι θήκες, αλλά είμαι αρκετά κουλός , οπότε δεν γίνεται διαφορετικά.. Ζελατίνα στην οθόνη δεν έχω βάλει πάντως.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και τοποθετησα το glass της ultimate shield. τιμη 12 λιρες. το S8+ ειναι το πρωτο μου κινητο με edge οθονη και ειμουν απογοητηευμενος με τα οσα διαβαζα, αλλα επειδη το glass της ιδιας εταιρειας στο Ζ3 μου ηταν φοβερο ειπα να το δοκιμασω.

 

ειναι case friendly. για την ωρα εχω το official samsung cover και περιμενω τη nillkin frosted shield. με το cover δε βρισκει πουθενα, το μονο που μενει ειναι η διαρκεια στο χρονο (αν θα ξεκολησει στην ακρη κλπ). αφη πολυ καλη και γενικα ευκρινεια (δεν ειναι η ιδια αισθηση με τη γυμνη οθονη αλλα ειναι μια χαρα).

 

αξιζει να προβω σε αγορα του παραπανω tempered glass η οχι ? ( Σε συνδυασμο με θηκη spigen neo hybrid )

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να προβω σε αγορα του παραπανω tempered glass η οχι ? ( Σε συνδυασμο με θηκη spigen neo hybrid )

Η neo hubrid είναι δύσκολη θήκη. Θέλει case friendly προστασία.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η ultimate shield εμενα μου εκατσε πολυ καλα σε συνδιασμο παντα με το cover της samsung. θελω να το δω και με το case της nillkin πως θα ειναι καθως και αν θα εχει γενικα θεματα μετα απο καποιες εβδομαδες..

 

οι πρωτες εντυπωσεις θετικες αλλα δεν ειναι και τελικες (οσο βοηθαει αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κανένα μεγαλο καταστημα εδώ Ελλάδα η επίσημη μεμβράνη της σαμσουνγκ για το μεγαλο?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε κανένα μεγαλο καταστημα εδώ Ελλάδα η επίσημη μεμβράνη της σαμσουνγκ για το μεγαλο?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Samsung-Memvrani-Prostasias-gia-Galaxy-S8-Plus-1-tmx-ET-FG955CTEGWW.htm

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολες τισ σελιδες. Μς τηβ θηκη UAG monarch εχει δοκιμαστει καποιο screen protector και να ηταν ενταξει?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Μεμβράνη από άκρη σε άκρη με 20€ στα ifast repair.

Εγγύση εφ όρου ζωής, αν χαλάσει ή ξεκολήσει αντικαθίσταται χωρίς άλλο κόστος.

Εγώ την είχα στο S7 οι κόρες μου στα iphone τωρα την έβαλα στο S8.

Ακριβή αλλά ξεμπερδεύεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...