Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα το nillkin tempered, μόνο που περιμετρικά έκανε "δόντι", σκάλωσε το δάχτυλο δηλαδή σαν ξένο σώμα,

Πάνω αριστερά πατώντας το άκουσα κριτσ κριτς,

Πέταμα κατευθείαν και επιστροφή σε iq shield μέσα σε δέκα λεπτά.

Ευτυχώς το πήρα από ebay και έχασα μόνο 11€.

Για edge οθόνη, μόνο iq από μένα, δοκιμάζοντας πάρα πολλά screen protector και tempered glass στο s7 edge και το δυνατό όνομα nillkin στο s8 plus, καταλήγω στην μοναδική λύση iq.

(χωρίς να έχω δοκιμάσω zagg)

Έχεις λινκ για την iq???

Από που την πήρες???

 

Nikos S7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχεις λινκ για την iq???

Από που την πήρες???

 

Nikos S7 edge

 

Από το επίσημο Site.

Έχω αυτή εδώ,

http://www.iqshield.com/iq30438-galaxy-s8-plus-phone-screen-protector.html

Θα ήθελα όμως να δοκιμάσω και την case frienly edge to edge.

Αυτή που έχω καλύπτει ολόκληρη την οθόνη.

Ενω η edge to edge φαντάζομαι ότι θα φτάνει μέχρι το μέταλλο.

Όσο για την αξία, βγαίνει 22€ με τα μεταφορικά περίπου από το επίσημο Site και φτάνει σε δύο τρεις εβδομάδες στην Ελλάδα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ο ασύρματος φορτιστής για το αμάξι είναι λίγο απογοήτευση για το S8+ αν έχει ήλιο. Το κινητό εκεί που είναι θέλεις δεν θέλεις το χτυπά ο ήλιος ανεβάζει θερμοκρασία και σταματάει η φόρτιση...
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ο ασύρματος φορτιστής για το αμάξι είναι λίγο απογοήτευση για το S8+ αν έχει ήλιο. Το κινητό εκεί που είναι θέλεις δεν θέλεις το χτυπά ο ήλιος ανεβάζει θερμοκρασία και σταματάει η φόρτιση...

 

Και γιατί είναι κακό αυτό, όταν προστατεύει με αυτό το τρόπο τη συσκευή; Παλαιότερα (που δεν υπήρχε αυτή η προστασία) κάτι τέτοιο μπορεί να προκαλούσε ζημιά στο τηλέφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έχω τοποθέτηση εδώ και 20 μέρες την iq frendly χωρίς κανένα πρόβλημά και με ογκώδης θήκη!Η screennight ξεκολλούσε και δεν καθότανε τόσο τέλεια όσο αυτή! Για να γίνει τελεία δουλειά χρειάζεται ένας φακός έτσι ώστε να μην έχει καθόλου χνούδι η οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα θήκης πάντως,έκλεισα με την nillkin nature.

Γι άλλη μία φορά φοβερή και κανένα θέμα με την ζελατίνα της Samsung.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί είναι κακό αυτό, όταν προστατεύει με αυτό το τρόπο τη συσκευή; Παλαιότερα (που δεν υπήρχε αυτή η προστασία) κάτι τέτοιο μπορεί να προκαλούσε ζημιά στο τηλέφωνο.

 

Ναι αλλά δεν έχει λογική να έχω ασύρματη φόρτιση στο αμάξι τότε. Δεν θα μπορώ να την δουλεύω 300 μέρες το χρόνο γιατί θα έχει ήλιο. Θα την δουλεύω μόνο βράδυ η όταν δεν έχει καλό καιρό. Οπότε καλύτερα από τον φορτιστή κατευθείαν όταν είναι για αμάξι..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν έχει λογική να έχω ασύρματη φόρτιση στο αμάξι τότε. Δεν θα μπορώ να την δουλεύω 300 μέρες το χρόνο γιατί θα έχει ήλιο. Θα την δουλεύω μόνο βράδυ η όταν δεν έχει καλό καιρό. Οπότε καλύτερα από τον φορτιστή κατευθείαν όταν είναι για αμάξι..

 

Για να φτάσει στο σημείο το κινητό να σταματήσει την ασύρματη φόρτιση μέσα στο αμάξι καλοκαίρι, σημαίνει ότι το έχεις εκτεθειμένο στον ήλιο.

 

Μπορείς πολύ εύκολα να καταστρέψεις την οθόνη σου με εκτενή έκθεση στον ήλιο.

 

Τώρα αυτό ότι στην τελική είναι άχρηστο επειδή δεν θα το δουλεύεις 365 ημέρες τον χρόνο μου ακούγεται κάπως!

Link to comment
Share on other sites

εκανε κανεις συγκριση Iq me zagg ??

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως εγώ έχω τοποθέτηση εδώ και 20 μέρες την iq frendly χωρίς κανένα πρόβλημά και με ογκώδης θήκη!Η screennight ξεκολλούσε και δεν καθότανε τόσο τέλεια όσο αυτή! Για να γίνει τελεία δουλειά χρειάζεται ένας φακός έτσι ώστε να μην έχει καθόλου χνούδι η οθόνη

αυτή λες http://www.iqshield.com/iq30428-galaxy-s8-phone-screen-protector.html

ή αυτη http://www.iqshield.com/iq30718-galaxy-s8-phone-screen-protector.html

ακομα τα tempered της κανουν τιποτα? εχθες επαθα ενα σοκ . το αφησα πανω σε ενα γραφειο σε κατι βιβλια και γλίστρησε και επεσε με την οθονη με κλειστή την θηκη και το temperd v max εγινε κομματια...

 

για αυτη εχετε αποψη??

http://plusmobi.net/RINGKE-INVISIBLE-DEFENDER-Case-FRIENDLY-SCREEN-protector-FULL-CURVED-3D-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Samsung-Galaxy-S8-2-TEM-CLEAR-%CE%9C%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CE%AC%CE%BD%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-CURVED

Edited by koloko
ΠΡΟΣΘΕΣΗ ΣΧΟΛΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Για να φτάσει στο σημείο το κινητό να σταματήσει την ασύρματη φόρτιση μέσα στο αμάξι καλοκαίρι, σημαίνει ότι το έχεις εκτεθειμένο στον ήλιο.

 

Μπορείς πολύ εύκολα να καταστρέψεις την οθόνη σου με εκτενή έκθεση στον ήλιο.

 

Τώρα αυτό ότι στην τελική είναι άχρηστο επειδή δεν θα το δουλεύεις 365 ημέρες τον χρόνο μου ακούγεται κάπως!

 

Μα στο κέντρο του ταμπλό θες δεν θες χτυπάει ο ήλιος πάντα. Ο ήλιος μέσω στη Γερμανία που είμαι δεν είναι σαν την Ελλάδα. Βαράει άσχημα με το παραμικρό. Μια είναι η λύση δεν θα το έχω στην βάση όταν θα έχει ήλιο..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα τελευταία post αναρωτιέμαι..εφόσον η ασύρματη φόρτιση σταματάει από την αυξημένη θερμοκρασία, δεν θα έπρεπε το ίδιο να συμβαίνει και με τον φορτιστή αυτοκινήτου? Η αν δεν συμβαίνει, μήπως δεν είναι συνετή η φόρτιση με τέτοιες θερμοκρασίες?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεμα γουστου θα σου ελεγα...μου αρεσει περισσοτερο η Baseus που δεν εχει το μαυρο στην πλάτη, στην καμερα. Αν παλι δεν ειχα επιλογη, και η Nillkin άψογη ειναι. Και οι δύο ειναι ποιοτικές και αξιόλογες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα τελευταία post αναρωτιέμαι..εφόσον η ασύρματη φόρτιση σταματάει από την αυξημένη θερμοκρασία, δεν θα έπρεπε το ίδιο να συμβαίνει και με τον φορτιστή αυτοκινήτου? Η αν δεν συμβαίνει, μήπως δεν είναι συνετή η φόρτιση με τέτοιες θερμοκρασίες?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αχιλλέα στην ασύρματη η φόρτιση η πιο σωστά επαγωγική αυξάνεται περισσότερο η θερμοκρασία. Αν βάλεις το κινητό να φορτίσει και δεν παίζεις δεν αυξάνει θερμοκρασία ενώ στην ασύρματη η πλάτη είναι αρκετά ζεστή.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.qmadix.com/screen-protection/invisible-first-defense-liquid-glass.asp

 

Τι συμβαίνει με αυτή την προστασία ....υπάρχει κάποιο σχόλιο (θετικό-αρνητικό) από αγοραστή?

Δεν υπάρχει εδώ στην χώρα μας ..μόνο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Θεμα γουστου θα σου ελεγα...μου αρεσει περισσοτερο η Baseus που δεν εχει το μαυρο στην πλάτη, στην καμερα. Αν παλι δεν ειχα επιλογη, και η Nillkin άψογη ειναι. Και οι δύο ειναι ποιοτικές και αξιόλογες.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Να σαι καλά ,έτσι για αλλαγή παρήγγειλα την Baseus θα δούμε πως είναι όταν έρθει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά ,έτσι για αλλαγή παρήγγειλα την Baseus θα δούμε πως είναι όταν έρθει .

 

 

 

Σωστή επιλογή! Περιμένω εντυπώσεις όταν έρθει με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Αχιλλέα στην ασύρματη η φόρτιση η πιο σωστά επαγωγική αυξάνεται περισσότερο η θερμοκρασία. Αν βάλεις το κινητό να φορτίσει και δεν παίζεις δεν αυξάνει θερμοκρασία ενώ στην ασύρματη η πλάτη είναι αρκετά ζεστή.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ντίνο έχεις δίκιο. Απλά αν το κινητό είναι ώρα στον ήλιο ζεματάει έτσι και αλλιώς.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο έχεις δίκιο. Απλά αν το κινητό είναι ώρα στον ήλιο ζεματάει έτσι και αλλιώς.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά σίγουρα, ειδικά αν είναι μαύρο! Εγώ προσωπικά αποφεύγω να το αφήνω στον ήλιο και κυρίως με την οθόνη προς τα πάνω να την χτυπάει ο ήλιος.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .. θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι από αυτά της Samsung

 

http://www.samsung.com/uk/mobile-accessories/screen-protector-fg955-galaxy-s8-plus/ET-FG955CTEGWW/

 

http://www.samsung.com/uk/mobile-accessories/qreco-tempered-glass-jig-galaxy-s8-plus/GP-G955QCEEBAA/

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .. θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι από αυτά της Samsung

 

http://www.samsung.com/uk/mobile-accessories/screen-protector-fg955-galaxy-s8-plus/ET-FG955CTEGWW/

 

http://www.samsung.com/uk/mobile-accessories/qreco-tempered-glass-jig-galaxy-s8-plus/GP-G955QCEEBAA/

 

Έχω περασμένη την μεμβράνη τις Samsung ...καλη είναι...για προστασία από γρατσουνιές..μεχρι εκεί Όμως!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...