Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου απλά λεω ποιο το νόημα της ενεργής?θηκης αφου δεν είναι και τοσο ενεργή τελικά.

Η αλήθεια ειναι οτι κι εγω περιμεμα ποιο πολλεσ λειτουργείες. Για παραδειγμα να εχω προσβααη στο τηλεφωνικο καταλογο. Αλλα δεν ειναι και τοσο ενεργη.

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα εξακολουθει η vmax , ενω ειναι καλη και σε εικονα και σε πατημα θεση, να μου σπαει τα νευρα με την αποκριση της οθόνης!!!!!! ειδικα για να κατεβασω την μπαρα προσπαθω και προσπαθω εχω χασει αρκετα από την εμπειρία της οθονης. εχετε καποια αλλη προστασια οθονης να προτεινετε? 15 € χαμενη η προτη που εσπασα γιατι μου εσπασε τα νευρα και 35 αυτη αν με τσαντισει λιγο ακομα πανε τα λεφτα!
Link to comment
Share on other sites

εμενα εξακολουθει η vmax , ενω ειναι καλη και σε εικονα και σε πατημα θεση, να μου σπαει τα νευρα με την αποκριση της οθόνης!!!!!! ειδικα για να κατεβασω την μπαρα προσπαθω και προσπαθω εχω χασει αρκετα από την εμπειρία της οθονης. εχετε καποια αλλη προστασια οθονης να προτεινετε? 15 € χαμενη η προτη που εσπασα γιατι μου εσπασε τα νευρα και 35 αυτη αν με τσαντισει λιγο ακομα πανε τα λεφτα!

 

4 ευρώ περίπου screen knight...απλα θέλει καμια με 2 μέρες να κάτσει Καλά....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα το temperd glass 3D CP+MAX της Nillkin. Καλό φαίνεται, ταιριάζει ωραία σχεδόν σαν να μην του φοράς τίποτα. Με ενοχλούσε το official screen protector της Samsung με αυτά τα κοψίματα που είχε. Ωστόσο νομίζω ότι είναι υπερβολικά γυαλιστερό και σαν να αλλοιώνει κάπως τα χρώματα. Σαν να υπάρχει μια γυαλάδα, μια θολούρα ιδίως όταν η οθόνη δείχνει μαύρο χρώμα. Με την official δεν είχα τέτοιο θέμα. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα το temperd glass 3D CP+MAX της Nillkin. Καλό φαίνεται, ταιριάζει ωραία σχεδόν σαν να μην του φοράς τίποτα. Με ενοχλούσε το official screen protector της Samsung με αυτά τα κοψίματα που είχε. Ωστόσο νομίζω ότι είναι υπερβολικά γυαλιστερό και σαν να αλλοιώνει κάπως τα χρώματα. Σαν να υπάρχει μια γυαλάδα, μια θολούρα ιδίως όταν η οθόνη δείχνει μαύρο χρώμα. Με την official δεν είχα τέτοιο θέμα. :mad:

Εγώ σήμερα που δοκίμασα το νύχι στην official έκανε γρατσουνιά...και όχι τίποτα σπουδαίο πάτημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα που δοκίμασα το νύχι στην official έκανε γρατσουνιά...και όχι τίποτα σπουδαίο πάτημα.

 

Ναι η official φαίνεται λίγο ψεύτικη. Αλλά και αυτή της Nillkin που είναι αρκετά σκληρή με ενοχλεί στο θέμα της θολούρας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η official φαίνεται λίγο ψεύτικη. Αλλά και αυτή της Nillkin που είναι αρκετά σκληρή με ενοχλεί στο θέμα της θολούρας.

 

Το ερωτημα είναι πως είναι η αποκριση της οθονης (ευαισθησια touch digitizer), μετα το περασμα του γυαλιου.

Είναι όλα όπως πριν???

Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα είναι πως είναι η αποκριση της οθονης (ευαισθησια touch digitizer), μετα το περασμα του γυαλιου.

Είναι όλα όπως πριν???

 

Θα ήθελα και εγώ να μας πεις πως είναι στην απόκριση η οθόνη.

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το συγκρότημα tempered και το σκέφτομαι να το περάσω η να μείνω με iq shield.

Επίσης με θήκες spigen συνεργάζεται η όπως φαντάζομαι το πετάει αμέσως?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ μετά από διάφορες μεμβράνες και γυαλάκια, κατέληξα στη Zagg που βάζει (με υγρή τοποθέτηση) το Media Markt. Είναι case friendly (κάνει ακόμη και για τις UAG) και έχει και 3μηνη εγγύηση, αν κάτι συμβεί τους πηγαίνεις το κινητό (χωρίς να την έχεις αφαιρέσει όμως) και στην αλλάζουν. Διατηρεί τα χρώματα της οθόνης όπως ήταν (χωρίς τη γυαλάδα/θολούρα των tempered glasses) και είναι πολύ smooth. Άλλωστε, η Zagg μόνο τυχαία δεν είναι...

Κόστος: €15 (για την HD).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Τη γνησια θηκη σιλικονης της Samsung πισω (η την clear cover οταν εχω κεφια) και τελος, ουτε γυαλια ουτε ζελατινες.

Αμαρτια τετοια οθονη να μην την απολαμβανουμε. Ειχα μεμβρανη τη γνησια για 3-4 ημερες, την εβγαλα και ευχαριστηθηκα ξανα χρωματα και ευκρινεια.

"Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic"-Sir Arthur Clarke
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ να μας πεις πως είναι στην απόκριση η οθόνη.

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το συγκρότημα tempered και το σκέφτομαι να το περάσω η να μείνω με iq shield.

Επίσης με θήκες spigen συνεργάζεται η όπως φαντάζομαι το πετάει αμέσως?

 

Από απόκριση δεν παρατήρησα κάτι που να με ενοχλεί. Εγώ φοράω το clear cover της Samsung. Δεν εμποδίζει το γυαλί. Εξάλλου δεν φτάνει μέχρι τέρμα κάτω στο αλουμίνιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, εγώ μετά από διάφορες μεμβράνες και γυαλάκια, κατέληξα στη Zagg που βάζει (με υγρή τοποθέτηση) το Media Markt. Είναι case friendly (κάνει ακόμη και για τις UAG) και έχει και 3μηνη εγγύηση, αν κάτι συμβεί τους πηγαίνεις το κινητό (χωρίς να την έχεις αφαιρέσει όμως) και στην αλλάζουν. Διατηρεί τα χρώματα της οθόνης όπως ήταν (χωρίς τη γυαλάδα/θολούρα των tempered glasses) και είναι πολύ smooth. Άλλωστε, η Zagg μόνο τυχαία δεν είναι...

Κόστος: €15 (για την HD).

 

Link? Δεν την βρίσκω στο site τους. Τοποθετείται εύκολα;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το nillkin tempered, μόνο που περιμετρικά έκανε "δόντι", σκάλωσε το δάχτυλο δηλαδή σαν ξένο σώμα,

Πάνω αριστερά πατώντας το άκουσα κριτσ κριτς,

Πέταμα κατευθείαν και επιστροφή σε iq shield μέσα σε δέκα λεπτά.

Ευτυχώς το πήρα από ebay και έχασα μόνο 11€.

Για edge οθόνη, μόνο iq από μένα, δοκιμάζοντας πάρα πολλά screen protector και tempered glass στο s7 edge και το δυνατό όνομα nillkin στο s8 plus, καταλήγω στην μοναδική λύση iq.

(χωρίς να έχω δοκιμάσω zagg)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Link? Δεν την βρίσκω στο site τους. Τοποθετείται εύκολα;

 

Δεν πωλείται στο site. Τοποθετείται επι τόπου στο κατάστημα από τεχνικό τους!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξεροντασ το κολπο πολλα χρονια απο τα φιμε του αυτοκινήτου περασα και την official με την υγρη τοποθέτηση. Κολλησε πολυ καλα. Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το nillkin tempered, μόνο που περιμετρικά έκανε "δόντι", σκάλωσε το δάχτυλο δηλαδή σαν ξένο σώμα,

Πάνω αριστερά πατώντας το άκουσα κριτσ κριτς,

Πέταμα κατευθείαν και επιστροφή σε iq shield μέσα σε δέκα λεπτά.

Ευτυχώς το πήρα από ebay και έχασα μόνο 11€.

Για edge οθόνη, μόνο iq από μένα, δοκιμάζοντας πάρα πολλά screen protector και tempered glass στο s7 edge και το δυνατό όνομα nillkin στο s8 plus, καταλήγω στην μοναδική λύση iq.

(χωρίς να έχω δοκιμάσω zagg)

 

Ναι το ίδιο ακριβώς και σε μένα. Το κριτς κριτς πάντως έφυγε μετά από λίγο. Το σκαλοπάτι φυσικά υπάρχει. Θα πάω να δοκιμάσω και την zagg που λέει ο φίλος από media markt.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο ακριβώς και σε μένα. Το κριτς κριτς πάντως έφυγε μετά από λίγο. Το σκαλοπάτι φυσικά υπάρχει. Θα πάω να δοκιμάσω και την zagg που λέει ο φίλος από media markt.

 

Και όλα καλά να ήταν, μόνο για το σκαλοπάτι θα το πετούσα.

Ήταν πολύ έντονο και απότομο.

Προσέχω άρρωστα και "ελάττωμα" που ούτε φαίνεται πόσο μάλλον αυτό.

Παρόλο που το περίμενα, είπα nillkin είσαι πάρε την ευκαιρία σου.

Iq και spigen neo hybrid για όσο το έχω στα χέρια μου.

Θα προτιμούσα spigen liquid Air αλλά ενοχλεί ελάχιστα την μεμβράνη.

Η spigen Rugged Armor ενοχλεί ακόμα περισσότερο.

Μάλλον οι 2 spigen που δεν βλέπω να τις χρησιμοποιώ θα πάνε προς πώληση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση ως υποψηφιος αγοραστης: κανενα tempered δεν καθεται καλα ενω cover case ειναι μη χρηστικη για εμενα.

 

αν το κινητο ειναι σε ενα κανονικο case και φαει πεσιμο, αυτο σημαινει πιθανοτατα αντιο ζωη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καντε και οι αλλοι ενα τεστ με την zagg και να πειτε αν οντως αυτή ή η iq ειναι καλύτερη . γιατι θελω να πεταξω την v max αλλα δεν βρω να την αντικαταστησω με κατι σιγουρο λογο παιδιων δεν μπορώ να την βγάλω. εγω με την v max δεν μπορω να στειλω μηνυμα με τιποτα!!! ειναι σαν να εχω κινητο 10ετίας
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξεροντασ το κολπο πολλα χρονια απο τα φιμε του αυτοκινήτου περασα και την official με την υγρη τοποθέτηση. Κολλησε πολυ καλα.

Έχω την εντύπωση ότι η official έχει κόλλα στην άκρη, όταν την πέρασα κάθε φορά που ακουμπούσε η edge πλευρά κολλούσε και ήθελε τράβηγμα, πάντως μου τοποθετήθηκε εντάξει. Την άλλα αν χρειαστεί θα την βάλω με υγρή τοποθέτηση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η official έχει κόλλα στην άκρη, όταν την πέρασα κάθε φορά που ακουμπούσε η edge πλευρά κολλούσε και ήθελε τράβηγμα, πάντως μου τοποθετήθηκε εντάξει. Την άλλα αν χρειαστεί θα την βάλω με υγρή τοποθέτηση :lol:

Εγω το προτείνω. Το μονο που φοβηθηκα ειναι μήπως χαλασει η κολλα. Αλλα μετα απο 10 ημέρες δεν βλέπω κατι. Φαίνονται ολα οκ.

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ξέρει κάποιος φορτιστή αυτοκινήτου που να δουλεύει με fast charging στο s8+; Έχω τον αυθεντικό adaptive fast charger της Samsung που είχα και για το Note 4 αλλά ακόμα και με το αυθεντικό καλώδιο type c της συσκευασίας δεν φορτίζει γρήγορα. Υπάρχει κάποια εναλλακτική; Έχει βρει κάποιος φορτιστή αυτοκινήτου που να κάνει γρήγορη φόρτιση;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ξέρει κάποιος φορτιστή αυτοκινήτου που να δουλεύει με fast charging στο s8+; Έχω τον αυθεντικό adaptive fast charger της Samsung που είχα και για το Note 4 αλλά ακόμα και με το αυθεντικό καλώδιο type c της συσκευασίας δεν φορτίζει γρήγορα. Υπάρχει κάποια εναλλακτική; Έχει βρει κάποιος φορτιστή αυτοκινήτου που να κάνει γρήγορη φόρτιση;

Σαν αυτό??:p

http://www.e-shop.gr/samsung-fast-car-charger-ep-ln915cb-2000mah-usb-to-type-c-cable-black-p-TEL.034313

 

http://www.e-shop.gr/samsung-ep-ln915u-fast-car-charger-black-bulk-p-TEL.024552

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω ακριβώς το ίδιο, αλλά με καλώδιο mini usb. Του έβαλα το αυθεντικό καλώδιο type c αλλά δεν κάνει γρήγορη φόρτιση. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Μπορεί να φταίει ο δικός μου adaptive fast charger αν δουλεύει σε άλλους

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Μάπα η nillkin όντως .ούτε το touch καλό ουτε τα χρώματα και η εφαρμογή Τσικ τσακ ακούς .βάζω πάλι την ορίτζιναλ που μπορεί να μην έχει αφή tempered αλλά κάθεται ωραία .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...