Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε έχεις σίγουρα το redmi 4x; Το λέω γιατί πολλοί μπερδεύονται στα νήματα των xiaomi και γιατί απ' ό,τι φαίνεται μόνο εσύ έχεις πάρει την αναβάθμιση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα κανονικα. Οταν πλησιαζω το τηλεφωνο στο αυτι σβηνει κανονικα.Για μπες στο test menu και τσεκαρε το.

4 ταπ στην εκδοση kernel -> single item test -> proximity sensor

Μετα την αναβαθμιση στο 11 στο κανει?

Link to comment
Share on other sites

μετά τη τελευταία αναβάθμιση έχω πρόβλημα με τα widgets (ενώ εμφανίζονται δεν πατιούνται).

 

δουλεύω με nova launcher.

 

δεν ξέρω αν πειράχτηκε καμία ρύθμιση. το ψάχνω

Link to comment
Share on other sites

μετά τη τελευταία αναβάθμιση έχω πρόβλημα με τα widgets (ενώ εμφανίζονται δεν πατιούνται).

 

δουλεύω με nova launcher.

 

δεν ξέρω αν πειράχτηκε καμία ρύθμιση. το ψάχνω

 

τι αλλαγες ειδες μετα την αναβαθμιση? πειραχτηκαν οι ρυθμισεις στο nova launcher? χρειαστηκε να τον ξαναστησεις?

Εχω μεινει στην 9.6.5.0 stable μιας και η 10 δεν ειδα να εχει τρομερες αλλαγες. οποτε πιστευετε αξιζει τωρα ενα update?

Ειχα θεμα απτην αρχη με το μικροφωνο δε με ακουγαν καλα κ το εκανα root για να περασω καποια patch. εβαλα και ενα που διορθωνε τον ηχο στα βιντεο ηταν παραμορφωμενος. αυτα χανονται με το update και θελουν παλι περασμα δε θυμαμαι τη διαδικασια κιολας πρεπει να την ξαναβρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετά τη τελευταία αναβάθμιση έχω πρόβλημα με τα widgets (ενώ εμφανίζονται δεν πατιούνται).

 

δουλεύω με nova launcher.

 

δεν ξέρω αν πειράχτηκε καμία ρύθμιση. το ψάχνω

 

Καλησπερα

Αντιστοιχα προβληματα παρουσιαστηκαν κ στις γυναικας δλδ οταν θελει να το ξεκλειδωσει κ σερνει το δαχτυλο προς τα επανω δεν γινετε τπτ

Φοραει τον μαμα launcher

Ειναι τυχαιο η χρειαζεται καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αντιστοιχα προβληματα παρουσιαστηκαν κ στις γυναικας δλδ οταν θελει να το ξεκλειδωσει κ σερνει το δαχτυλο προς τα επανω δεν γινετε τπτ

Φοραει τον μαμα launcher

Ειναι τυχαιο η χρειαζεται καποια ρυθμιση?

 

Ενταξει μετα απο επανειλημμενες επανεκκινησης δειχνει οτι εστρωσε , ο χρονος θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

αν δεν στρωσει η καλυτερη λυση η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα θα ειναι οκ λογικα.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν στρωσει η καλυτερη λυση η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μετα θα ειναι οκ λογικα.

 

Ευχαριστω , δεν το ειχα σκεφτει καθολου για επαναφορα κ βεβαια θα το κανω εαν ξανα κανει τα μαγικα του

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι χανεις τα παντα και το στηνεις απο την αρχη αν κανεις εργοστασιακη επαναφορα.
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο ναι , μου εχει τυχη βεβαια πανω στην τσατιλα μου να μην το σκεφτω καν κ να κανω ετσι απλα εκει με πονεσε η λιστα που μετα την περασα ενα ενα τωρα ας ειναι καλα ο συγχρονισμος , κατι αλλο δεν υπαρχει, ευχαριστω για την υπενθυνιση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά γεια σας,

Μετά από την εκατοστή και πλέον πτώση του Redmi μου κατάφερα να σπάσω την οθόνη. Σκέφτομαι να την αλλάξω μόνος μου. Έχετε να μου προτείνετε κάποια;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σας έρχονται μυνήματα από το 112; Και αν ναι τι ρυθμίσεις θέλει; Σε ποιο νέα συσκευή βρίσκω τις ρυθμίσεις αλλά σε αυτό όχι.
Link to comment
Share on other sites

τα προηγουμενα 2 δεν ειχαν ερθει. Αποψε ηρθαν 2 φορες. Ειχα κανει ενδιαμεσα και εγγραφη στο 112 .gr για να ερχονται με sms οι ειδοποιησεις. Δεν ξερω αν επαιξε ρολο ή αν άλλαξαν κατι. Sms απλό δεν ήρθε,ήρθαν τα μηνυματα τα γνωστα με το κοκκινο τριγωνο και τη σειρηνα. Οι ρυθμισεις ειναι στα ασυρματα & δικτυα - περισσοτερα - εκπομπες εκτακτης αναγκης. Εκει τα εχω ενεργοποιησει πλεον ολα (εκτος απο το φωνητικο που αν το ειχα ανοιξει κι αυτό θα το διαβαζε λογικα), ακομα και το καναλι 50 για τη Βραζιλια που λεει,οταν ειδα οτι δεν ερχονταν. Τωρα αν εφταιγε αυτο δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν εχει τετοια επιλογη εκει ουτε μου ηρθαν οι ειδοποιησεις αρα θα επαιξε ρολο η εγγραφη που εκανες στο 112

εχω την 9.6.5.0

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 Redmi 4x. Στης γυναίκας μου που το χρησιμοποιεί σαν βασική συσκευή έρχονται κανονικά. Στο παλιό δικό μου που έχω μια ξεχασμένη Q που δεν έχω ανανεώσει το χρόνο ομιλίας από τον Δεκέμβριο δεν έχει έρθει τίποτα. Και οι δύο συσκευές παίζουν με Miui 11. Δεν είχαμε κάνει καμία εγγραφή στο 112.gr

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν εχει τετοια επιλογη εκει ουτε μου ηρθαν οι ειδοποιησεις αρα θα επαιξε ρολο η εγγραφη που εκανες στο 112

εχω την 9.6.5.0

 

εγω όμως εχω το miui 11.

edit βλεποντας το απο πανω μηνυμα,οντως μπορει να παιζει ρολο η εγγραφη (ισως και το κανάλι 50?)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...δεν ερχονται ουτε σε μενα ειδοποιησεις....και δεν μπορω να βγαλω ακρη γιατι... Edited by parkakias
Link to comment
Share on other sites

στο μεταξυ σημερα το πρωι καθως ειχα το κινητο κλειστο δεν ηρθε η ειδοποιηση κυψελης,πηρα ομως κανονικο sms. Αρα δεν ειναι μαλλον ουτε η εγγραφη. Με το παρακάτω setup δουλεψε παντως χτες οπως ειπα.

Screenshot-2020-03-23-12-08-27-590-com-android-cellbroadcastreceiver.jpg

Screenshot-2020-03-23-12-08-38-624-com-android-cellbroadcastreceiver.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...