Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ααα ναι? Καλα που μου το ειπες. Κατσε να το σωσω τοτε να μην ψαχνω στο διαδικτυο αν το χρειαστω και αχρειαστο να ειναι!

 

Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

10.3.1.0 ειναι το τελευταιο update ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσπασε η οθονη στο 4Χ της γυναικας μου.

Δεν θελω να της παρω καινουργιο κινητο.

Που μπορω στην Αθηνα να αλλαξω την οθονη πιο οικονομικα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εσπασε η οθονη στο 4Χ της γυναικας μου.

Δεν θελω να της παρω καινουργιο κινητο.

Που μπορω στην Αθηνα να αλλαξω την οθονη πιο οικονομικα?

Ευχαριστω

Με πόσα θα ήσουν ικανοποιημένος (ανταλλακτικά + εργασία) ?

Link to comment
Share on other sites

1. Εγινε ειδοποιηση για ΡΟΜ μεταγενεστερη της 10.3.1.0?

2. Στην 9, η συσκευη ειναι παντα ανιχνευσιμη οταν το ΒΤ ειναι ανοιχτο. Εξακολουθει να ισχυει στη 10?

3. Στην 9, το ακουστικο ΒΤ αποσυνδεεται πολυ συχνα απο μονο του. Βεβαια αυτο που εχω ειναι παλιο (V 2.0) με προφιλς HFP και HSP. Μηπως φτιαχτηκε στη 10?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ακομη στην 9.6 και συναντησα τα ακολουθα bugs.

 

1. Εγκατεστησα GCalendar οταν ημουν ακομη στην 8. Τωρα στην 9 η ειδιποιηση για το συμβαν δεν ερχεται καθολου η ερχεται με πολυ μεγαλη καθυστερηση (εννοειται οτι εδωσα ολες τις αδειες, αυτοματη εναρξη, και χωρις περιορισμους στη μπαταρια.)

2. Προσπαθωντας να στειλω αρχεια απο αλλη συσκευη μεσω ΒΤ, δεν μου ερχεται η ειδοποιηση για να πατησω αν δεχομαι η οχι.

 

Οποιος ειναι ακομη στην 9 μπορει να ελεγξει?

Link to comment
Share on other sites

Με πόσα θα ήσουν ικανοποιημένος (ανταλλακτικά + εργασία) ?

 

Τι να σου πω. Οτι φθηνοτερο. To πιο φθηνο που βρισκω ειναι 39 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Οτι φθηνοτερο. To πιο φθηνο που βρισκω ειναι 39 ευρω
40 ευρώ? Τι στο διαολο 10 ευρώ την βρικα την οθόνη και το δίνουν τοσο φθηνά?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μετα την τελευταια ενημερωση των εφαρμογων συστηματος wallpaper carousel & themes αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: Μετα απο καθε επανεκκινηση εμφανιζεται το default wallpaper του θεματος στην οθονη κλειδωματος και οχι αυτο που ειχα επιλεξει. Οσο ειναι ανοιχτο το κινητο αν ορισω διαφορετικη εικονα για την οθονη κλειδωματος,δουλευει κανονικά.Μετα την επανεκκινηση βλέπω παλι την προεπιλεγμενη (μια ροζ-μπλε). Κατεβασα και τις νεοτερες εκδοσεις των εφαρμογων απο το apkmirror (χτες βγηκαν) αλλά δεν διορθωθηκε το προβλημα. Προσπαθω να βαλω παλιοτερες εκδοσεις αλλα δεν το δεχεται. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα ή κάποια λύση?

Που κανουμε αναφορα για bugs του miui ή των εφαρμογών? (εκτος απο τα φορουμ της,email θελω να στειλω)

Update

Τελικα με απεγκατάσταση ενημερώσεων της εφαρμογής "θέματα" επανήλθε η κανονική λειτουργία.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αυτή την εβδομάδα περιμένουμε miui 11 αν δεν κάνω λάθος. Έχει έρθει σε κανέναν? Κυρίως απευθύνομαι σε όσους το έχουν ρυθμίσει σε άλλη χώρα, γιατί με Ελλάδα τίποτα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που το έχω μόνιμα Ελβετία για τα θέματα δεν έχει έρθει αναβάθμιση ακόμα. Αναμένουμε...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το κινητάκι μόλις χάλασε. Δεν έχει 2g ούτε 3g. Μόνο 4g. Κουφό. Έκανα επαναφορά αλλά τίποτα. Μόνο άλλη σιμ δεν έβαλα αλλά την σιμ μου που την έβαλα σε ένα παλιό galaxy s4 παίζει κανονικά.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αν γινεται (διοτι ειναι αλλο μεγεθος) την σιμ στη δευτερη θεση σου κανει τα ιδια? Αν μπεις στο δοκιμαστικο μενου (*#*#4636#*#*) τι ειδος προτιμομενου δικτυου βγαζει? φαινεται σαν να εχει κολλησει στο lte only. Η καρτα ειναι wind/q ? και αν ναι ποσο καιρο την εχεις? Μπορει επισης για καποιο λογο να μην συνδεεται σωστα με την κεραια. Δοκιμασε και σε αλλη περιοχη αν κανει τα ιδια...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αν γινεται (διοτι ειναι αλλο μεγεθος) την σιμ στη δευτερη θεση σου κανει τα ιδια? Αν μπεις στο δοκιμαστικο μενου (*#*#4636#*#*) τι ειδος προτιμομενου δικτυου βγαζει? φαινεται σαν να εχει κολλησει στο lte only. Η καρτα ειναι wind/q ? και αν ναι ποσο καιρο την εχεις? Μπορει επισης για καποιο λογο να μην συνδεεται σωστα με την κεραια. Δοκιμασε και σε αλλη περιοχη αν κανει τα ιδια...

 

Δοκίμασα και στην άλλη θέση και κάνει τα ίδια. Στο δοκιμαστικό μενού γράφει preferred WCDMA. Είναι όντως wind f2g.

Είναι αγορασμένο από Κίνα και δεν έχει 800άρα αλλά δούλευε κανονικά 2 χρόνια.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

εφτασε το miui 11,με χειροκινητο έλεγχο βγηκε η ενημερωση,483 mb. Εντυπώσεις αργότερα που θα την περάσω. Αν στο μεταξυ τη βαλει κανείς ας μας πει τι βλεπει... Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι. Πιο "smooth" η πλοήγηση στα μενού,πολλές αλλαγες εικονιδίων και στυλιστικές γενικά. Καποιες νεες ρυθμισεις και λειτουργιες (π.χ. επιλογη εμφανισης του ρολογιου στη lockscreen,mi docs για προβολη εγγράφων,επιλογη τροπου εμφανισης των ειδοποιησεων με βαση το android ή το miui). Φυσικα εμεινε στο 7.1.2. Απο τη στιγμη που το εβαλα το σκαλιζω στα μενου,βλέπω οτι κατεβαινει με πιο αργο ρυθμο η μπαταρια,αλλα πιο σαφη εικονα θα εχω σε ενα πληρη κυκλο,οταν θα εχω χρησιμοποιησει πιο πολυ το σερφαρισμα κλπ.Το μεγαλο φαουλ που προσωπικα με χαλαει ειναι η υιοθετηση του στυλ του pie αν καταλαβαινω καλα στα εικονιδια.Aυτο δηλαδη που καποιες τριτες εφαρμογες εχουν ασπρο background στο εικονιδιο αντι για διαφάνεια που υπήρχε πριν.Οποτε ή το συνηθίζεις ή αλλάζεις launcher ή θέμα....

https://postimg.cc/JDPFkTGY

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες help. Ένας φίλος μου έχει το redmi 4x 3 32. Έβαλε μια sd 128gb και κοιτάξτε τι γίνεται. Την βλέπει και λέει οτι τα αρχεία είναι κατεστραμμένα και θέλει διαμόρφωση. Την κάνει διαμόρφωση, την βλέπει και μετά από λίγο την χάνει την κάρτα. Δεν την αναγνωρίζει. Την βάζουμε στον υπολογιστή όλα καλά. Αντιγράφουμε σβήνουμε όλα τέλεια. Βάζουμε στο κινητό μια sd 32gb και όλα παίζουν καλά. Τι φταίει?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει χαλάσει το slot στη συγκεκριμένη θέση που μπαίνει η κάρτα. Επίσης πιθανό είναι να είναι προβληματική η κάρτα μνήμης ή να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα της κάρτας αυτής με το τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Παίδες help. Ένας φίλος μου έχει το redmi 4x 3 32. Έβαλε μια sd 128gb και κοιτάξτε τι γίνεται. Την βλέπει και λέει οτι τα αρχεία είναι κατεστραμμένα και θέλει διαμόρφωση. Την κάνει διαμόρφωση, την βλέπει και μετά από λίγο την χάνει την κάρτα. Δεν την αναγνωρίζει. Την βάζουμε στον υπολογιστή όλα καλά. Αντιγράφουμε σβήνουμε όλα τέλεια. Βάζουμε στο κινητό μια sd 32gb και όλα παίζουν καλά. Τι φταίει?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον απομίμηση είναι η 128 και η άλλη είναι original.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εφτασε το miui 11,με χειροκινητο έλεγχο βγηκε η ενημερωση,483 mb. Εντυπώσεις αργότερα που θα την περάσω. Αν στο μεταξυ τη βαλει κανείς ας μας πει τι βλεπει...

 

Έκανα κι εγώ χειροκίνητο έλεγχο αλλά δεν μου εμφανίζει νέα ενημέρωση. Σε ποια περιοχή έχεις δηλώσει ότι είσαι μήπως παίζει ρόλο; Εγώ το έχω αυτή την στιγμή σε Ελλάδα και δεν ήρθε ακόμα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ χειροκίνητο έλεγχο αλλά δεν μου εμφανίζει νέα ενημέρωση. Σε ποια περιοχή έχεις δηλώσει ότι είσαι μήπως παίζει ρόλο; Εγώ το έχω αυτή την στιγμή σε Ελλάδα και δεν ήρθε ακόμα...
Ούτε σε μένα (Ελλάδα) έχει έρθει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα το εχω...λέτε να την απεσυραν προσωρινά ως συνήθως κάνουν?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση το mi mail αρνείται να συνεργαστεί με λογαριασμό gmail. Μάλλον τα μεσάνυχτα όταν αλλάζει η μέρα χάνει τις πληροφορίες λογαριασμού και βγάζει μήνυμα ότι οι πληροφορίες λογαριασμού έληξαν και δεν συνδέεται με τίποτα... Δεν είμαι σίγουρος βέβαια ότι φταίει η αναβάθμιση μπορεί να είναι σύμπτωση και να φταίει το gmail...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...