Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα καλά καθούμενα μου έβγαλε μια κιτρινίλα η οθόνη αριστερά στο ρολόι. Πάει κάθετα προς τα κάτω αλλά δεν είναι πολυ μεγάλης έκτασης,σαν λεπτή γραμμή είναι. Βλέπω οτι γενικώς παίζει σε κάποιες οθόνες το θέμα. Να περιμένω οτι θα επεκταθεί το πρόβλημα? Έχει εγγύηση ως το Δεκέμβρη,να επιχειρήσω να το στείλω ή δεν αξίζει τον κόπο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως το "τσάκισε" η αυτόματη φωτεινότητα"?

 

Αμα εχεις εγγυηση γιατι το ρωτας;:rolleyes:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το νεοτερο ειναι οτι μετα απο λιγο αφηνοντας σβηστη την οθονη εφυγε η κιτρινιλα.Εμφανιστηκε επισης για λιγο μετα απο καμποση ωρα σε μικροτερη εκταση. Διαβασα αλλου περι υπερθερμανσης ή και ενδεχόμενου χτυπήματος/πιεσης στο σημειο που αποφερει τετοιο αποτελεσμα...αυτη ηταν και η αμφιβολια περι της εγγυησης,μην ειναι κατι που δικαιολογειται απο καποια κακη χρηση,οποτε και δεν θα το καλυπτε. Απο το πρωι παντως δεν εχει ξαναεμφανιστει,αλλα και οταν εμφανιστηκε δεν ηταν τοσο εντονο.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λόγω υπερθέρμανσης. Σε LG G2 μου την αλλάξανε 3 φορές μέσα στην εγγύηση

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψε ο Tupac_rip.

 

Επίσης, μην το αφήνεις ποτέ να το χτυπάει ο ήλιος. Όχι μόνο αυτό, κανένα smartphone. Αν βγάλει ποτέ, βέβαια....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εφτασε η ενημερωση 10.3.1.0. Οποιος το επιχειρησει ας ριξει ενα feedback οσον αφορα την μπαταρια κυριως. Οι αλλαγες που φαινονται στο changelog αφορουν κυριως διορθωσεις στην μπαρα,στην lockscreen,και σε καποιες ενσωματωμένες εφαρμογές. Για κάμερα δεν βλέπω κάτι.

https://ibb.co/SvszsNK

 

https://ibb.co/mBw2q8R

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ok δεν αντεξα και την εκανα.

Screenshot-2019-04-29-17-50-18-403-mark-via-gp.png Screenshot-2019-04-29-17-50-32-426-com-android-systemui.png Screenshot-2019-04-29-17-51-38-210-com-miui-home.png Screenshot-2019-04-29-17-52-35-705-com-android-settings.png Screenshot-2019-04-29-17-52-46-764-com-android-settings.png

Screenshot-2019-04-29-17-55-15-798-com-android-settings.png Screenshot-2019-04-29-17-58-37-951-com-miui-securitycenter.png Screenshot-2019-04-29-17-58-58-391-com-miui-securitycenter.png

 

στην 1η,την 7η και την τελευταια φαινεται η αλλαγη στο εικονιδιο της μπαταριας.

Στην 4η και την 5η το νεο μενου με τις κλησεις εκτακτης αναγκης

Στην 3η κατω απο τα εργαλεια ψαχνει για προτεινομενες εφαρμογες,στο τελος λεει δεν υπαρχουν προτασεις προς το παρον,δεν ξερω απο που αλλαζει ή κλεινει αυτο.

Στην 6η μαλλον καινουργιο ειναι με το id της συσκευης και τις εφαρμογες,δεν ξερω αν υπηρχε με αλλο ονομα πριν αυτο. Ονομα εχουν αλλαξει και στο μενου ενεργεια στην μπαταρια,πλεον λεγεται βελτιστοποιηση μπαταριας και τα κουμπιά για τις επιλογες μεσα σε αυτο εχουν αλλαξει μορφη.

Στην 2η το νεο μενου πανω απο τα προσφατα.

Γενικα νομιζω πιο καλα παει,πιο γρηγορη εναλλαγη στα μενου και γενικοτερα πιο γρηγορη πλοηγηση στο UI,για μπαταρια ακομα νωρις,αν και νομιζω λιγο πολυ στα ιδια βλεπω την καταναλωση.

Επισης μετα την αναβαθμιση εμφανιστηκε (παλι?) η εφαρμογη του miui φορουμ που την ειχα απεγκαταστησει πριν. Απεγκατασταση της παντως εκ νεου μπορει να γινει κανονικα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να βάλω Gcam στο redmi 4x μπας και βελτιωθεί η κάμερα ;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα και εγώ. Μου την έβγαλε σήμερα το πρωί. Όπως τα λέει ο χρήστης kmpatra. :)

Πάλι δεν ανανεώνει αυτόματα ο καιρός. :mad:

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα προσωπικών δεδομένων. Αν γυρίσετε τη χώρα σε Ταϊβάν πχ, ενημερώνεται κανονικά ο καιρός βάσει της τοποθεσίας
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να βάλω Gcam στο redmi 4x μπας και βελτιωθεί η κάμερα ;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γνωρίζετε κάτι παιδιά;;;;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται, απλά πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και να περάσεις τη Ρομ με fastboot.

Παρακαλω καποιο λινκ να δω τις λεπτομερειες?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω καποιο λινκ να δω τις λεπτομερειες?

 

Ευχαριστω

Εγώ ζήτησα αν μπαίνει Gcam στο Red mi 4x και έκανα παράθεση το παλιό μου μήνυμα, τώρα πως μπήκε σε screen shot η ενημέρωση λογισμικού δεν ξέρω...... Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αυτή τη στιγμή έχω την 8.2.8.0 XTRV και είμαι για αναβάθμιση, και πολύ το άφησα.Να βάλω την ελληνική XTRV 9.5.4.0 που απ'ότι βλέπω είναι η πιο πρόσφατη ή να πάω στη 10.3.1.0 global;Κυρίως από άποψη ταχύτητας και μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι απεκτησα θεματακι μετα το update στην χρηση της μπαταριας.

 

Τα βραδυα που ειναι σε airplane mode απο το 15-20%+ πεφτει σε μονοψηφιους αριθμους χωρις λογο

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι απεκτησα θεματακι μετα το update στην χρηση της μπαταριας.

 

Τα βραδυα που ειναι σε airplane mode απο το 15-20%+ πεφτει σε μονοψηφιους αριθμους χωρις λογο

 

Δεν εχω παρατηρήσει προσωπικα κατι αντίστοιχο. Κάποιο app μπορεί να τρέχει στο background. Αν δεν το βρεις δοκίμασε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (τα χάνεις όλα εννοείται) ή μπορεί να είναι στα τελευταία της και η μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στις διπλοτυπες εφαρμογες - Dual apps, αν θελω να εχω περισσοτερα απο 2 αντιγραφα, γινεται?

2 εχω τωρα, αλλα χωρις τη δυνατοτητα να αλλαξω το ονομα της συντομευσης τους...

Link to comment
Share on other sites

έχει αγοράσει κανείς οθόνη από alliexpress ??

αγόρασα μια αλλά εκτός του ότι την ράγισα στη τοποθέτηση, έχει σχετικά μειωμένη φωτεινότητα και μειωμένη ανθεκτικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι από την τελευταία αναβάθμιση εκεί που συγχώνευσε τον δείκτη μπαταρίας με το ποσοστό δεν βγάζει πλέον το σηματάκι γρήγορης φόρτισης, αν και μετρημένο με όργανο φορτίζει κανονικά με 9 βολτ.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζεται από που μπορώ να προμηθευτώ τον original φορτιστή; Ευχαριστώ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζεται από που μπορώ να προμηθευτώ τον original φορτιστή; Ευχαριστώ.

 

Από Mi Store. Αν θυμάμαι καλά, €5 κοστίζει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...