Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα ,πως μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές με το gmail .δοκίμασα νέα επαφή και την αποθηκεύει στο τηλέφωνο ή στον λογαριασμό της MI.
Όταν πας να προσθέσεις μια επαφή, στο πάνω μέρος έχει ένα πεδίο που διαλέγεις που να την αποθηκεύσεις.

2feafdcefe64ca5e0e22a0401310fcbf.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν πας να προσθέσεις μια επαφή, στο πάνω μέρος έχει ένα πεδίο που διαλέγεις που να την αποθηκεύσεις.

2feafdcefe64ca5e0e22a0401310fcbf.jpg

σε ευχαριστώ , το βρήκα

nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα μια συσκευή 4x και διαπίστωσα ότι γράφοντας κάτω αριστερά πάταγε μεγάλο μέρος της οθόνης όχι το κομμάτι που ήθελα. Περίμενα την αναβάθμιση αλλά δεν άλλαξε τπτ. Αύριο θα τους πάρω τηλ και από βδομάδα φαντάζομαι αντικατάσταση. Ήμουν από τους τυχερούς πασχαλιάτικα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται οπτικά αυτή η προστασία με tempered glass; Εφάπτεται καλά;0a3a6497d29633075eae8ed6fda28437.jpgab4a7d8639a3ee8e4ce43d37b5df83bf.jpg

 

Redmi Note 4 - Used Tapatalk

Αν εξαιρέσεις τη βρώμα και τα μικρόβια που έχει μαζέψει πάνω και κάτω λόγω του λαδιού, καθώς και ότι δεξιά και αριστερά το κενό καλύπτεται από λάδι χωρίς να εφάπτεται σωστά με την οθόνη του τηλεφώνου, τότε ναι. Έχεις δίκιο.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις τη βρώμα και τα μικρόβια που έχει μαζέψει πάνω και κάτω λόγω του λαδιού, καθώς και ότι δεξιά και αριστερά το κενό καλύπτεται από λάδι χωρίς να εφάπτεται σωστά με την οθόνη του τηλεφώνου, τότε ναι. Έχεις δίκιο.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το σκεφτόμουν και γω να πάρω HTC 10 για τις αποστειρωτικές ιδιότητες της οθόνης που έχει αλλά ήταν πανάκριβο και με χάλια μπαταρία. Ο δε 45άρης, x1973, συνεχίζει να προσβάλει μέλος του φόρουμ και οι διαχειριστές σφυρίζουν αδιάφορα...

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν και γω να πάρω HTC 10 για τις αποστειρωτικές ιδιότητες της οθόνης που έχει αλλά ήταν πανάκριβο και με χάλια μπαταρία. Ο δε 45άρης, x1973, συνεχίζει να προσβάλει μέλος του φόρουμ και οι διαχειριστές σφυρίζουν αδιάφορα...
Έκανες μια ερώτηση και απάντησα, σύμφωνα με αυτό που είδα στις φωτογραφίες που ανέβασες. Δε ξέρω τι σκάλωμα έχεις φάει και πρέπει όλοι να αποδεχθούν ότι αυτό που προτείνεις είναι η καλύτερη λύση.

Επειδή μάλλον είσαι πολύ πιτσιρικάς ( αλλιώς δε θα ειρωνευόσουν κάποιον για τη ηλικία του ) ψάξε το λήμμα δονκιχωτισμός να δεις πως χαρακτηρίζεται αυτό που κάνεις.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Έκανες μια ερώτηση και απάντησα, σύμφωνα με αυτό που είδα στις φωτογραφίες που ανέβασες. Δε ξέρω τι σκάλωμα έχεις φάει και πρέπει όλοι να αποδεχθούν ότι αυτό που προτείνεις είναι η καλύτερη λύση.

Επειδή μάλλον είσαι πολύ πιτσιρικάς ( αλλιώς δε θα ειρωνευόσουν κάποιον για τη ηλικία του ) ψάξε το λήμμα δονκιχωτισμός να δεις πως χαρακτηρίζεται αυτό που κάνεις.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που ακριβώς έχει τα μικρόβια, εσύ που τα είδες από μια φωτογραφία και που σε άλλα κινητά δεν έχει μικρόβια; Η εύκολη λύση του πιτσιρικά... νομίζεις...

Έχω μια λύση που από το Σεπτέμβρη σε 2 κινητά με έχει βγάλει ασπροπροσωπο. Με 3€ συνολικά για δύο κινητά. Εσύ έχεις άλλη λύση που θεωρείς σωστή. Δε σε χλεύασα, και οποιονδήποτε άλλο, πότε. Ο καθένας γράφει την άποψη του. Και συ με χλευάζεις για μικρόβια. Ο αμόλυντος. Εγώ έβγαλα και φωτό με το αποτέλεσμα. Εγώ, ο Δον Γιώργης. Ποιος ακριβώς είναι ο ρόλος του φόρουμ;;;; Διαχειριστές υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

εμένα δυστυχώς σήμερα έφαγε ένα παράξενο σκάλωμα η συσκευή

ανοίγω την τοποθεσία και το mireo και το google map δουλεύουν άψογα

οποία εφαρμογή καιρού και να βάλω δεν μπορεί να βρει την τοποθεσία ! έκανα μέχρι και επαναφορά αλλά συνεχίζει τα δικά του

 

αυτό το σκάλωμα το έφαγε στην V9.2.5.0

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα και χρόνια πολλά.

Αισθάνομαι τυχερός που έχω αγοράσει αυτό το κινητό. Το έχω εδώ και δύο μήνες.

Μπαταρία ατελείωτη.

Έπεσε πολλές φορές Ακόμη και από μηχανή. Έχω βάλει τζαμάκι μόνο. Το τηλέφωνο δεν έπαθε τίποτα.(Το τζαμάκι ράγισε)

Hardware στοιβαρό.

Λήψη σήματος GPS, Wifi, Bluetoth, τηλεφωνίας τέλειο.

Είναι πολύ γρήγορο.

Είναι το μόνο κινητό που δεν χρειάστηκε να αλλαξω launcher.

Έχει πολύ καλά βοηθητικά προγράμματα.

Γενικά ότι και να πω είναι λίγο. Δεν έχω αγοράσει ποτέ ακριβό κινητο και δεν ξέρω. Απλά για τα λεφτα του δεν παίζεται.

Θα ήθελα μόνο να μου προτείνει κάποιος ένα τζαμάκι που να μην έχει κενά και να το έχει δοκιμάσει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω αυτο το θεμα:

http://c.mi.com/thread-544952-1-0.html

 

Τη συντομευση την εκανα με το ES File Explorer

Υπαρχει λυση?

 

Τελικα το θεμα με την συντομευση στο home screen το ελυσε κανεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...τζαμάκι που να μην έχει κενά και να το έχει δοκιμάσει.

Ευχαριστώ

 

Δε θα βρεις ευκολα γιατι ειναι κυρτο το τζαμι της συσκευης στις ακρες!

 

Πολυ καλο ειναι για τα λεφτα του. Να ειχε και NFC...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η γυναίκα μου έχει το συγκεκριμένο κινητό και αγόρασε flip cover θήκη. Δε βρίσκω όμως τη ρύθμιση για όταν ανοίγει το πορτάκι, να ανοίγει αυτόματα και η οθόνη.

 

Όπως επίσης και να ανοίγει η οθόνη όταν πατάμε διπλό άγγιγμα πάνω της.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Η γυναίκα μου έχει το συγκεκριμένο κινητό και αγόρασε flip cover θήκη. Δε βρίσκω όμως τη ρύθμιση για όταν ανοίγει το πορτάκι, να ανοίγει αυτόματα και η οθόνη.

 

Όπως επίσης και να ανοίγει η οθόνη όταν πατάμε διπλό άγγιγμα πάνω της.

Δεν υπάρχει ρύθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα και χρόνια πολλά.

Αισθάνομαι τυχερός που έχω αγοράσει αυτό το κινητό. Το έχω εδώ και δύο μήνες.

Μπαταρία ατελείωτη.

Έπεσε πολλές φορές Ακόμη και από μηχανή. Έχω βάλει τζαμάκι μόνο. Το τηλέφωνο δεν έπαθε τίποτα.(Το τζαμάκι ράγισε)

Hardware στοιβαρό.

Λήψη σήματος GPS, Wifi, Bluetoth, τηλεφωνίας τέλειο.

Είναι πολύ γρήγορο.

Είναι το μόνο κινητό που δεν χρειάστηκε να αλλαξω launcher.

Έχει πολύ καλά βοηθητικά προγράμματα.

Γενικά ότι και να πω είναι λίγο. Δεν έχω αγοράσει ποτέ ακριβό κινητο και δεν ξέρω. Απλά για τα λεφτα του δεν παίζεται.

Θα ήθελα μόνο να μου προτείνει κάποιος ένα τζαμάκι που να μην έχει κενά και να το έχει δοκιμάσει.

Ευχαριστώ

 

https://www.aliexpress.com/item/H-A-Full-Screen-Protective-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-4-16G-32G-9H-Protector-Film/32829985507.html?spm=2114.13010708.0.0.vtQn1d

 

https://www.aliexpress.com/item/Tomkas-Xiaomi-Redmi-4X-Glass-Tempered-2-5D-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-4X/32839453439.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.UXWTkC

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη ειναι δοκιμασμενα αυτα?

Αυτο που βαλαν στη γυναικα μου απο τη Wind, ουτε καλυπτει ολη την οθονη ουτε εχει κολησει στις ακρες!

0ss96m909dl7f176g.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ρύθμιση...

 

Δηλαδή δεν λειτουργούν τέτοιες θήκες στο συγκεκριμένο κινητό; Εγώ έχω το note 4 και υπάρχουν αυτά τα 2 που ρώτησα.

 

Καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη ειναι δοκιμασμενα αυτα?

Αυτο που βαλαν στη γυναικα μου απο τη Wind, ουτε καλυπτει ολη την οθονη ουτε εχει κολησει στις ακρες!

0ss96m909dl7f176g.jpg

 

ναι και τα δυο ειναι δοκιμασμενα. δες και της φωτο που εχουν στο σαιτ τους.

Edited by vagelis33
Link to comment
Share on other sites

ναι και τα δυο ειναι δοκιμασμενα. δες και της φωτο που εχουν στο σαιτ τους.

 

Σ' ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι καποιο καλυτερο απο το αλλο, η τα ιδια?

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι καποιο καλυτερο απο το αλλο, η τα ιδια?

 

τα ιδια ειναι αλλα το H&A ηρθε πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω αυτο το θεμα:

http://c.mi.com/thread-544952-1-0.html

 

Τη συντομευση την εκανα με το ES File Explorer

Υπαρχει λυση?

 

Βρήκε κάποιος λύση σ' αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η νέα έκδοση 9.5.4 με την ανανεωμένη notification shade.

 

Την έκανα πριν λίγο και το πρώτο που παρατήρησα είναι ότι βελτιώθηκε η διαχείριση μνήμης. Για μπαταρία και άλλες εντυπώσεις θα επανέλθω αφού το δουλέψω 2-3 μέρες...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...