Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το speedtest δείχνει ταχύτητα 6.5 στο λάπτοπ ενώ όταν το wifi του κινητου είναι ανοικτό μερικες φορές δείχνει 1.5

Μάλλον πρέπει να πειραματιστείς με διάφορα σενάρια για να δείς τί φταίει, πχ:

-Μόνο το 4χ πάνω στο ρούτερ και speedtest

-Με άλλο κινητό και το λάπτοπ για να δείς τη συμπεριφορά του ρούτερ.

-Με άλλο ρούτερ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

.ξεχασα να αναφέρω ότι το λάπτοπ με το ρούτερ το συνδέω με καλώδιο ethernet;μήπως φταίει αυτό;

Όχι, αυτός είναι ο ιδανικός τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Ωραίο φαίνεται. Δε δέχεται PayPal όμως.

 

φιλε μου απο το aliexpress οπως και να πληρωσεις, αν παει κατι στραβα τα λεφτα σου τα παιρνεις πισω.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

φιλε μου απο το aliexpress οπως και να πληρωσεις, αν παει κατι στραβα τα λεφτα σου τα παιρνεις πισω.

Την παρήγγειλα ήδη. Thnx!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ενα θεμα με το κινητο.οταν συνδεομαι με το wifi του κινητου στο ρουτερ του γραφειου μου με ριχνει την ταχυτητα συνδεσης του λαπτοπ.πηρα τηλ.vodafone και μου το επιβεβαιωσε.τι συμβαινει;σας ετυχε και σε αλλους αυτο;

 

 

Εμένα με wind όταν συνδεομουν στο wifi μού έριχνε το ίντερνετ.

Δεν φόρτωνε τίποτα.

Άλλαξα ρουτερ και ήσυχα χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος να το αγοράσω από κάποιο σκρουτζομαγαζο .Να υποθέσω οτι αυτά που κυκλοφορούν στα ελληνικά μαγαζιά υποστηρίζουν 4G ,πρέπει να προσέξω κάτι ,::;;
nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Να είναι το μοντέλο με 3/32 μνήμη το Global version πρόσεξε μόνο και είσαι κομπλέ!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

η αποτυχια ενος screen protector :wacko:

ειναι τοσο κυρτο στις ακρες και δε κολλαει? ή επεσα σε κακης ποιοτητας τζαμακι

 

2016-03-23-3300.jpg

 

2016-03-23-3302.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει πολλές φορές που καταντάω γραφικός. Έτσι ήταν και της γυναίκας μου, έβαλα λαδάκι γύρω γύρω με μια μπατονετα. Από το Σεπτέμβρη δεν υπάρχει ούτε ένα πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι έτοιμος να το αγοράσω από κάποιο σκρουτζομαγαζο .Να υποθέσω οτι αυτά που κυκλοφορούν στα ελληνικά μαγαζιά υποστηρίζουν 4G ,πρέπει να προσέξω κάτι ,::;;

Να είναι global version. Από κει και περα χρειάζεσαι και λιγη τύχη για να σου κάτσει σωστή συσκευή. Γιατί παίζουν πολλά ελαττωματικά 4χ εκει έξω.

Link to comment
Share on other sites

Να είναι global version. Από κει και περα χρειάζεσαι και λιγη τύχη για να σου κάτσει σωστή συσκευή. Γιατί παίζουν πολλά ελαττωματικά 4χ εκει έξω.

 

Τι εννοεις?Σκεφτομαι να το παρω μιας και φαινεται τιμιο απο χαρακτηριστικα και σχεδον τσαμπα,ελλατωματικο αν ειναι δεν το καλυπτει η εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει πολλές φορές που καταντάω γραφικός. Έτσι ήταν και της γυναίκας μου, έβαλα λαδάκι γύρω γύρω με μια μπατονετα. Από το Σεπτέμβρη δεν υπάρχει ούτε ένα πρόβλημα!

 

καλη ιδεα το δοκιμασα κανει επαφη το λαδι στις ακρες αλλα προχωραει και πιο μεσα το κενο αφηνοντας μια λεπτη γραμμη ενδιαμεσα.

 

edit:

διορθωνω μετα απο λιγες ωρες απλωθηκε το λαδι παντου και καλυψε τα κενα.

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?Σκεφτομαι να το παρω μιας και φαινεται τιμιο απο χαρακτηριστικα και σχεδον τσαμπα,ελλατωματικο αν ειναι δεν το καλυπτει η εγγυηση?

Aν το πάρεις από σκρουτζομάγαζο έχεις εγγύηση καταστήματος που σημαίνει ότι αν τους χρειαστείς, θα πρέπει να οπλιστείς με υπομονή...

Αν το πάρεις από κάποια από τις γνωστές αλυσίδες, έχεις εγγύηση αντιπροσωπείας, οπότε είσαι κομπλέ.

Πάντως το κινητό είναι πολύ δυνατό εργαλείο. Μακράν ό,τι καλύτερο υπάρχει σε αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Πώς απενεργοποιούνται οι εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούμε?
Εδώ είσαι φίλε:

 

http://en.miui.com/thread-649583-1-1.html

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο έπαθα και εγώ με tempered class .. θα το δοκιμάσω ,ευχαριστώ

 

σοβαρά τώρα ? λόγω της κυρτής οθόνης θα πας να ρίξεις και εσύ λάδι ?

βάλε Screen Protector καλύτερα η ένα full cover glass !!!!!!!!

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σοβαρά τώρα ? λόγω της κυρτής οθόνης θα πας να ρίξεις και εσύ λάδι ?

βάλε Screen Protector καλύτερα η ένα full cover glass !!!!!!!!

 

και εγω που δοκιμασα λαδι 3-4 μερες κρατησε και εφυγε ολο.

περιμενω full cover και λεπτες TPU μεμβρανες. λογικα θα εφαρμοζουν πολυ καλυτερα στις ακρες απ' οτι το τζαμακι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω που δοκιμασα λαδι 3-4 μερες κρατησε και εφυγε ολο.

περιμενω full cover και λεπτες TPU μεμβρανες. λογικα θα εφαρμοζουν πολυ καλυτερα στις ακρες απ' οτι το τζαμακι

 

στην αρχή είχα δοκιμάσει 2-3 tempered glass και είχα το θέμα περιμετρικά ! πέρασα Screen Protector και έχω ησυχάσει

 

αυτό εδώ

http://www.xiaomi-greece.gr/ProductDetails?sku=xiaomi-mi-redmi-4x-screen-protector

σε ένα πολυκατάστημα τα είχα τύχει σε προσφορά και το πακέτο έχει μέσα 3

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τις κουταμάρες με τα λάδια που επιμένει να προτείνει σε κάθε ευκαιρία αυτός ο ανεκδιήγητος τύπος (και δεν τον μαζεύει κανείς τόσο καιρό) και αφού σας απασχολεί τόσο πολύ η "αισθητική", πάρτε ένα τέτοιο: https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?from=catspan&keyphrase=ancus+redmi+4x

Εφαρμόζει άριστα. Ή μη βάζετε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,πως μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές με το gmail .δοκίμασα νέα επαφή και την αποθηκεύει στο τηλέφωνο ή στον λογαριασμό της MI.
nokia c5,samsung galaxy y duos,LG G2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, επιτέλους βρέθηκε η λύση στο πρόβλημα του μικροφώνου.

Στο δικό μου κινητό δούλεψε κανονικότατα.

Έπρεπε να αφαιρέσω το σιλικονάκι του μικροφώνου.

Είναι πολύ απλό.

Μπορείται να το δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...