Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

135 απο vickmall?

στο gearbest δεν εχει πλεον.

στο bangood βγαινει 122+7. και στο geekmaxi 122.9+4.57

μιλαω για το 3/32 με B20.

 

129€ απο vickmall μαζι με το 2€ που θελει για την τριγωνικη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ελληνικά eshop έχει 122 EUR, δεν αξίζει από έξω η αναμονή.

 

https://www.skroutz.gr/s/11425408/Xiaomi-Redmi-4x-32GB.html

Dimitris :respect:
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι το θέμα service (ελπίζω να μη σου χρειαστεί) το ξεχνάς. Είτε το πάρεις από σκρουτζομάγαζο είτε από Κίνα. Καλορίζικο.
Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικά eshop έχει 122 EUR, δεν αξίζει από έξω η αναμονή.

 

https://www.skroutz.gr/s/11425408/Xiaomi-Redmi-4x-32GB.html

 

Λοιπον με τα μεταφορικα εχει 132,50€ το μαυρο το χρυσο ανεβαινει τελος παντων παμε τωρα στο δια ταυτα

Μου δεινεις ενα λινκ που γραφει 4χ32 αρα με midiatek επεξεργαστη εγω θελω το 3χ32 με τον snapdragon

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι το θέμα service (ελπίζω να μη σου χρειαστεί) το ξεχνάς. Είτε το πάρεις από σκρουτζομάγαζο είτε από Κίνα. Καλορίζικο.

 

Συμφωνω μαζι σου απωλητα οποτε κοιταξα την τσεπη μου , απο το συγκεκριμενο καταστημα εχω παρει 6-7 συσκευες μεχρι τωρα χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπέρδεψες το 4X με το note. Μόνο με snapdragon βγαίνει το redmi 4X.

 

Επίσης όταν έβαλα το λινκ, είχε 122+4=126 EUR και το παραλαμβάνεις σε 1-2 ημέρες. Τώρα έχει 129-133 EUR.

Dimitris :respect:
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει λαθος οταν το εκανα παραγγελια ηταν λιγο πιο μεγαλη η διαφορα , δεν προσπαθω να πισω κανεναν να αγορασει απο το συγκεκριμενο καταστημα απλα αναφερω τι εκανα εγω με δικο μου ρισκο
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου πει αν η παρακατω διαδικασια χρειαζεται και αν ειναι εγκυρη οπως τη δειχνει?

 

Εγω πηρα μολις το mi 4x (2GB/16GB) απο bangood 92 eyro σε 15 μερες και χωρις οποιαδηποτε εξτρα χρεωση τελωνειων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εαν τσεκαρισες την επιλογη Priority Direct Mail δεν νομιζω να εχεις προβλημα εαν οχι τοτε μαλλον θα εχεις
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

Νεος χρηστης xiaomi x4 MIUI GLOBAL V9.2.3.0 ANDROID 7.1.2

Μπ[ορειτε παρακαλω να μου υποδειξετε μια ασφαλη/ευκολη διαδικασια να κανω ροοτ τη συσκευη?

Δε ξερω αν εχει ηδη γραφτει να μου βαλετε το λινκ , ειτε απο εδω ειτε απο youtube κλπ..

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

Νεος χρηστης xiaomi x4 MIUI GLOBAL V9.2.3.0 ANDROID 7.1.2

Μπ[ορειτε παρακαλω να μου υποδειξετε μια ασφαλη/ευκολη διαδικασια να κανω ροοτ τη συσκευη?

Δε ξερω αν εχει ηδη γραφτει να μου βαλετε το λινκ , ειτε απο εδω ειτε απο youtube κλπ..

Ευχαριστω.

Γνωρίζεις για ποιό λόγο θες να κάνεις ροοτ?

Αν ναι, πρέπει να κάνεις τα εξής βήματα με τη σειρά:

1)Δημιουργία mi account

2)Αίτηση άδειας ξεκλειδώματος της συσκευής

3)Ξεκλείδωμα (όταν λάβεις την άδεια)

4)Φλασάρισμα twrp

5)Root.

Εδώ είναι ένα καλό ξεκίνημα

Link to comment
Share on other sites

μου έκανε μια ενημέρωση σήμερα 100 mb κοντά V9.2.4.0

 

Το ίδιο και σε 'μένα το μεσημεράκι. Πριν από λίγο ανέβηκε ολόκληρη η αναβάθμιση στο επίσημο site της xiaomi.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Τι ενημέρωση ειναι αυτή?

 

εκτός ότι όταν την έκανα σερνόταν η συσκευή και ήθελε επανεκκίνηση δεν είδα κάποια αλλαγή από πριν :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην περιγραφή έλεγε για κάποιες διορθώσεις και εγκαταστάθηκε και νεότερη ενημέρωση ασφαλείας της Google. Κάτι άλλο δεν παρατήρησα κι εγώ...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα τη συσκευη απο σκρουτζομαγαζο.Εγκατεστησα λογαριασμους εφαρμογες κλπ εκανε και μια αναβαθμιση συστηματος ολα ηταν οκ. Μετα απο 2 ωρες παω να τηλεφωνησω ηταν σβηστο και δεν ανοιγει με τιποτα(μπαταρια ειχε 40% οταν το αφησα).Το βαζω για φορτιση δεν φορτιζει.Δοκιμασα αλλο φορτιστη τιποτα.Το μονο που ακουγεται ειναι μια ελαφρια δονηση πατωντας το power για 10 δευτερα.Ουτε hard reset μπορω να κανω.Υπαρχει αλλη λυση να δοκιμασω πριν το επιστρεψω?
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα τη συσκευη απο σκρουτζομαγαζο.Εγκατεστησα λογαριασμους εφαρμογες κλπ εκανε και μια αναβαθμιση συστηματος ολα ηταν οκ. Μετα απο 2 ωρες παω να τηλεφωνησω ηταν σβηστο και δεν ανοιγει με τιποτα(μπαταρια ειχε 40% οταν το αφησα).Το βαζω για φορτιση δεν φορτιζει.Δοκιμασα αλλο φορτιστη τιποτα.Το μονο που ακουγεται ειναι μια ελαφρια δονηση πατωντας το power για 10 δευτερα.Ουτε hard reset μπορω να κανω.Υπαρχει αλλη λυση να δοκιμασω πριν το επιστρεψω?
Όπως είναι πίσω ούτε καν να το σκεφτείς....

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Από χθες μου κρασάρει συνεχώς η εφαρμογή της default κάμερας.

Εκανα restart, δεν έφτιαξε. Εσβησα τα δεδομένα της εφαρμογής και μετά έκανα restart, πάλι δεν έφτιαξε.

Τι λέτε να φταίει;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Από χθες μου κρασάρει συνεχώς η εφαρμογή της default κάμερας.

Εκανα restart, δεν έφτιαξε. Εσβησα τα δεδομένα της εφαρμογής και μετά έκανα restart, πάλι δεν έφτιαξε.

Τι λέτε να φταίει;

Υποθέτοντας πάντα ότι έχεις official rom, εγκατέστησε 3rd party camera app:

1/Αν δουλεύει σωστά τότε μάλλον χρειάζεσαι φρέσκο install της ρομ.

2/ Αν πάλι κρασάρει τότε μάλλον h/w πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με άλλη εφαρμογή λειτουργεί κανονικά.

Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να εγκαταστήσω ξανά την ROM ή να κάνω factory reset μόνο για αυτό το πρόβλημα.

Υπάρχει περίπτωση να μου δώσει κάποιος το apk της default κάμερας μπας και καταφέρω και την φτιάξω;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι με άλλη εφαρμογή λειτουργεί κανονικά.

Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να εγκαταστήσω ξανά την ROM ή να κάνω factory reset μόνο για αυτό το πρόβλημα.

Υπάρχει περίπτωση να μου δώσει κάποιος το apk της default κάμερας μπας και καταφέρω και την φτιάξω;

Ρώτα στο ελληνικό φόρουμ, σίγουρα θα σου δώσουν κανά link.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ

 

Μετά από 4 χρονια χρησης Windows phone αποφάσισα να επιστρέψω στην αντροιντ εκδοχή και βλέπω αρκετά καλά σχόλια για την συγκεκριμένη συσκευή. Αξίζει στην τιμή που είναι τώρα στα σκρουτζομαγαζα;

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...