Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπας και έχει δοκιμάσει κανείς την aosp extended να μας πει εντυπώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω, θα μπορούσε καποιος να εξηγήσει τις διαφορές ανάμεσα στο απλό και το global ;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

pappao
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγοράσω, θα μπορούσε καποιος να εξηγήσει τις διαφορές ανάμεσα στο απλό και το global ;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7379951#post7379951

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

παιδια με ποια ρομ μπορω να εχω ελληνικα διπλα στον καταλογο επαφων. εχω τωρα την 8.5.4.0 NAMMIED GLOBAL STABLE

και διπλα στις επαφες εχω αγγλικα.με αποτελεσμα για να ψαξω μια επαφη πρεπει να τις ανεβωκατεβαζω μια μια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

παιδια με ποια ρομ μπορω να εχω ελληνικα διπλα στον καταλογο επαφων. εχω τωρα την 8.5.4.0 NAMMIED GLOBAL STABLE

και διπλα στις επαφες εχω αγγλικα.με αποτελεσμα για να ψαξω μια επαφη πρεπει να τις ανεβωκατεβαζω μια μια.

Με τις rom της ελληνικής κοινότητας πάντως λύνεται αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχει παρει κανεις το εν λογο απο σκρουτζομαγαζο..? Αυτο ειναι η Global Version με την 800αρα μπαντα..? οποιος ξερει ας απαντησει..

https://tokinito.gr/mobile-phones-tablets-accessories/mobiles/smartphones/google-android/xiaomi-redmi-4x-4g-32gb-dual-sim-black-eu.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχει παρει κανεις το εν λογο απο σκρουτζομαγαζο..? Αυτο ειναι η Global Version με την 800αρα μπαντα..? οποιος ξερει ας απαντησει..

https://tokinito.gr/mobile-phones-tablets-accessories/mobiles/smartphones/google-android/xiaomi-redmi-4x-4g-32gb-dual-sim-black-eu.html

Δεν το ξεκαθαρίζει με βεβαιότητα.

Πάρε τηλέφωνο και ρώτα αν έχει κόκκινα αυτοκόλλητα global version.

(Κάτι μου λέει πως δεν είναι...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εχει παρει κανεις το εν λογο απο σκρουτζομαγαζο..? Αυτο ειναι η Global Version με την 800αρα μπαντα..? οποιος ξερει ας απαντησει..

https://tokinito.gr/mobile-phones-tablets-accessories/mobiles/smartphones/google-android/xiaomi-redmi-4x-4g-32gb-dual-sim-black-eu.html

 

Δε ξέρω για το συγκεκριμένο, αλλά τη περασμένη βδομάδα πήρα από εκεί το RN4 το οποίο στο site είχε παραπλήσια περιγραφή (Xiaomi Redmi Note 4 (Snapdragon) 32GB Dual Sim Black EU). Τηλεφωνικά με βεβαίωσαν ότι ήταν το global version και τελικά πράγματι ήταν. Οπότε νομίζω με ένα τηλεφώνημα θα έχεις τη απάντησή σου.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Thanks για την πληροφορια. τους εχω παρει 2-3 φορες και μου λεει αναμονη απο 10 εως 25 λεπτα. Απαγορευτικος χρονος αναμονης. Δεν παιρνουν 1 ατομο παραπανω να κανουν δουλεια τους.. τοσα λεφτα βγαζουν.. :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μαθεις φιλε μου πες και σε μας γιατι με ενδιαφερει και μενα!

 

Βεβαια, αν τους βρω πρωτα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το ξεκαθαρίζει με βεβαιότητα.

Πάρε τηλέφωνο και ρώτα αν έχει κόκκινα αυτοκόλλητα global version.

(Κάτι μου λέει πως δεν είναι...)

 

Σημαντικη πληροφορια. Ευχαριστω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξεκαθαρίζει με βεβαιότητα.

Πάρε τηλέφωνο και ρώτα αν έχει κόκκινα αυτοκόλλητα global version.

(Κάτι μου λέει πως δεν είναι...)

 

Κατά 90% είναι. Ό,τι λέει "EU" συνήθως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο το καταστημα της γλυφαδας. Ολα τα Xiaomi εκει ειναι η Global version μου ειπε.

Εσύ δεν τα είδες δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πριν 15 μέρες αγόρασα για δώρο ένα redmi 4x (3, 32gb) από ελληνικό ιντερνετικό κατάστημα(citisshop). Πριν μερικές μέρες και εντελώς ξαφνικά δεν ακούγονταν οι ηχοι ειδοποιήσεων, ο ήχος κλήσης και ο ήχος του ξυπνητηριού!!! Έγινε restart και το πρόβλημα λύθηκε αλλά ξανάγινε το ίδιο την μεθεπόμενη μέρα! Και πάλι με restart λύθηκε. Σε τηλεφωνική επικοινωνία ο τεχνικός του καταστήματος πρότεινε να γίνει factory reset και αν παραμείνει το πρόβλημα, να πάω το κινητό στο service.

Θα'θελα τη βοήθειά σας, έχετε ξανακούσει παρόμοιο πρόβλημα??? Να κάνω factory reset ή έχετε κάποια άλλη ιδέα???

ΥΓ: Δεν θυμάμαι ποια έκδοση miui είχε το τηλέφωνο όταν το αγόρασα, αλλά έγινε update στην 8.5 σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δόθηκε σε ορισμένους users η Global stable Miui9 Nougat, όποιος δεν μπορεί να περιμένει 5-6 ημέρες που πιστεύω ότι θα δοθεί σε όλους (η ίδια ή κάποια νεότερη με μικρές αλλαγές), μπορεί να την κατεβάσει από το λινκ παρακάτω και να κάνει αναβάθμιση από τον stock Updater. Η rom είναι επίσημη, δεν χρειάζεται custom recovery, unlocked bootloader κλπ., φλασάρεται κατευθείαν χωρίς να γίνει κάτι ιδιαίτερο από πριν. Αν βγει νεότερη ρομ προφανώς θα πάρετε κανονικά και το νέο update από τον stock updater.

http://bigota.d.miui.com/V9.1.1.0.NAMMIEI/miui_HM4XGlobal_V9.1.1.0.NAMMIEI_e07ff44454_7.1.zip

 

καλό φλασάρισμα...!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Global stable Miui9 Nougat, όποιος δεν μπορεί να περιμένει 5-6 ημέρες που πιστεύω ότι θα δοθεί σε όλους, μπορεί να την κατεβάσει από το λινκ παρακάτω και να κάνει αναβάθμιση από τον stock Updater.

http://bigota.d.miui.com/V9.1.1.0.NAMMIEI/miui_HM4XGlobal_V9.1.1.0.NAMMIEI_e07ff44454_7.1.zip

 

καλό φλασάρισμα...!!!

Πρέπει να γίνουν τίποτα wipe, unlock bootloader, custom recovery κτλ;η οπως ειμαστε μαμα φλασαρουμε; ειναι η ίδια ρομ που θα δωσουν σε λιγες μερες;;; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνουν τίποτα wipe, unlock bootloader, custom recovery κτλ;η οπως ειμαστε μαμα φλασαρουμε; ειναι η ίδια ρομ που θα δωσουν σε λιγες μερες;;; ευχαριστώ

Όπως είσαι φλασάρεις δεν χρειάζεται τίποτα από τα παραπάνω, σε λίγες μέρες ενδεχομένως να είναι η ίδια ή κάποια άλλη νεότερη με μικρές αλλαγές. Όπως και να έχει όμως, φλασάροντας αυτήν (που είναι επίσημη) και νεότερη να βγει αργότερα θα πάρεις κανονικά το νέο update.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Όπως είσαι φλασάρεις δεν χρειάζεται τίποτα από τα παραπάνω, σε λίγες μέρες ενδεχομένως να είναι η ίδια ή κάποια άλλη νεότερη με μικρές αλλαγές. Όπως και να έχει όμως, φλασάροντας αυτήν (που είναι επίσημη) και νεότερη να βγει αργότερα θα πάρεις κανονικά το νέο update.

 

Ευχαριστώ πολυ φιλε μου.. Miui 9 εδω!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δόθηκε σε ορισμένους users η Global stable Miui9 Nougat, όποιος δεν μπορεί να περιμένει 5-6 ημέρες που πιστεύω ότι θα δοθεί σε όλους (η ίδια ή κάποια νεότερη με μικρές αλλαγές), μπορεί να την κατεβάσει από το λινκ παρακάτω και να κάνει αναβάθμιση από τον stock Updater. Η rom είναι επίσημη, δεν χρειάζεται custom recovery, unlocked bootloader κλπ., φλασάρεται κατευθείαν χωρίς να γίνει κάτι ιδιαίτερο από πριν. Αν βγει νεότερη ρομ προφανώς θα πάρετε κανονικά και το νέο update από τον stock updater.

http://bigota.d.miui.com/V9.1.1.0.NAMMIEI/miui_HM4XGlobal_V9.1.1.0.NAMMIEI_e07ff44454_7.1.zip

 

καλό φλασάρισμα...!!!

 

χρειάζεται backup? χάνονται εφαρμογές κλπ με αυτόν τον τρόπο ?

Link to comment
Share on other sites

Την έλαβα και εγκατέστησα ήδη. Να επισημάνω ότι τους ψυχάκηδες με την ελεύθερη RAM που από το πρωί ως το βράδυ ασχολούνται με το πως θα την αυξήσουν τους περιμένει μια πολύ δυσάρεστη έκπληξη. Με μόνο το viber κλειδωμένο (να μην κλείνει) πλέον είναι κάτω από 1GB η ελεύθερη σε 3/32. Οπότε σε αυτή την περίπτωση μάλλον θα πρέπει να σκεφτούν το ενδεχόμενο να μην κάνουν ποτέ το update ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...