Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν ξεκλειδωνω τον bootloader, απενεργοποιειται η επιλογη find the device και οι υπολοιπες περι banking?

 

Κανένα τέτοιο (ή και άλλο) πρόβλημα δεν δημιουργεί το ξεκλείδωμα του bootloader.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Εννοειται οτι εχω απενεργοποιησει τις ειδοποιησεις της εφαρμογης . Αλλα η θερμοκρασια και ο τρεχων καιρος εκει , οτι και να κανω.

 

κατεβασε την κουρτινα και κρατα πατημενη την ειδοποιηση του καιρου, σε παει στο μενου για απενεργοποιηση ειδοποιήσεων της συγκεκριμενης εφαρμογης

Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και δέκα μέρες περίπου από public. Σήμερα το κινητοβπως το κρατούσα άρχισε να κάνει κάτι τσακ όταν πατούσα την οθόνη με το καπάκι πίσω. Σαν κάτι να κουνιέται σαν να ξεκόλλησε η ταινία μέσα. Το πάω στο service έτσι? Το έχει κανείς αυτό το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έτυχε φίλε μου, εγώ από 04 Αυγούστου που το έχω δεν έχω θέμα.
Link to comment
Share on other sites

redmi 4x 4/64 μόλις έλαβα αυτή την ΟΤΑ... 58f4548e5dc1f3e66dfb2a9143762146.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

redmi 4x 4/64 μόλις έλαβα αυτή την ΟΤΑ... 58f4548e5dc1f3e66dfb2a9143762146.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είναι android 7.1.2

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος του κινητού εδώ και δέκα μέρες περίπου από public. Σήμερα το κινητοβπως το κρατούσα άρχισε να κάνει κάτι τσακ όταν πατούσα την οθόνη με το καπάκι πίσω. Σαν κάτι να κουνιέται σαν να ξεκόλλησε η ταινία μέσα. Το πάω στο service έτσι? Το έχει κανείς αυτό το θέμα?

μηπως αυτος ο ηχος που λες ερχεται απο τη θυρα φορτισης?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο tempered glass προτεινετε;

 

Τελικα υποστηριζει quick charge?

 

εγώ έχω το 9H που είναι προσαρμοσμένο για την ίδια τη συσκευή, το είχα αγοράσει από σκρουτζομάγαζο καλούτσικο είναι...καλύτερα να πάρεις κάποιο που είναι σχεδιασμένο ειδικά για τη συσκευή .

ΟΧΙ δεν υποστηρίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους,

ημουν ετοιμη να αγορω το xiaomi redmi 4x 3gb/32gb.

 

αλλα θα το ηθελα καλυτερα σε 64gb και οσο το ψαχνω ομως τοσο χανομαι στην μεταφραση του 4 του 4Χ και του note

Δεν θελω Note.

Στην αγορα βρισκω εναν να πουλα xiaomi redmi 4x 64gb και να μην ειναι note

 

Σε ενα επισημο site ελληνικο , http://www.xiaomi-greece.gr/redmi4x/specs

δεν γραφει να βγαινει το 4Χ με 64gb

 

στο https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_(4x)-8608.php υπαρχει

αλλα υπαρχει και το σκετο 4!

Ποια η διαφορα τους .Πρεπει κατι να προσεξω;

 

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων.

Link to comment
Share on other sites

παλι εγω.. προσπαθω να βγαλω ακρη απτο φορουμ αλλα τα ποστ πολλα.. αλλη απορια που μου γεννηθηκε για την παραπανω μου την ελυσε ας πουμε ο προμηθευτης

για το Β20 εχει ολοκληρη συζητηση για το redmi 4X note

για το redmi 4X 64gb πως θα καταλαβω εαν εχει Β20;

https://www.uniphone.gr/shop/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1-uniphone-gr/xiaomi/xiaomi-redmi-4x-4gb64gb-gold/

Παραπανω δεν το αναφερει γενικα.

 

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων.

Link to comment
Share on other sites

παλι εγω.. προσπαθω να βγαλω ακρη απτο φορουμ αλλα τα ποστ πολλα.. αλλη απορια που μου γεννηθηκε για την παραπανω μου την ελυσε ας πουμε ο προμηθευτης

για το Β20 εχει ολοκληρη συζητηση για το redmi 4X note

για το redmi 4X 64gb πως θα καταλαβω εαν εχει Β20;

https://www.uniphone.gr/shop/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1-uniphone-gr/xiaomi/xiaomi-redmi-4x-4gb64gb-gold/

Παραπανω δεν το αναφερει γενικα.

 

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων.

το Redmi 4X αποτελεί την Global έκδοση του Redmi 4, η οποία έχει και την μπάντα Β20 ενώ το απλό redmi 4 δεν την έχει. Απλά θα πρέπει να εξασφαλίσεις ότι πρόκειται για το original Redmi 4X και όχι το Redmi4 με εγκατεστημένο λογισμικό global. Αυτά εν ολίγης...!!!

 

ΥΓ

Απ΄ ότι βλέπω στην φωτογραφία του λινκ που παρέθεσες το κινητό είναι το Redmi 4X, ένα τηλεφώνημα όμως και στο κατάστημα δεν θα έβλαπτε.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

frasgr σ'ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου!

Πηρα και ρωτησα ηδη κ μ ειπαν οτι το συγκεκριμενο δν εχει :fool: κ να να κοιταξω οποιο κινητο αναφερει global..

Επισης μου ειπαν οτι εαν δν εχω WIND (που εχω, Q) οτι δεν ειναι και τοση σημαντικη η Β20 και οτι σε ελαχιστες περιοχες δεν θα σε καλυπτει το 4G αλλα με το 3G θα ειμαι οκ...

 

Απλά θα πρέπει να εξασφαλίσεις ότι πρόκειται για το original Redmi 4X και όχι το Redmi4 με εγκατεστημένο λογισμικό global. .
Αυτο με το 4 που εχει εγκατεστημένο λογισμικό global πως γινεται; το βγαζει ετσι η Xiaomi? πως μπορω να τα ξεχωρισω; εαν μπορω δλδ.. Edited by anemsalok
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έβαλε την nougat 8.5.4.0 διόρθωσαν την μπάρα αναζήτησης στις επαφές στα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει διορθωθεί.

Edit

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς, Όχι δεν έχει διορθωθεί. Βασικά δεν βλέπω κάποια διαφορά από την προηγούμενη έκδοση.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα κ γω τη nougat που μου ηρθε προχθες η εενημερωση , εγω δεν ειδα καποια διαφορα στο λογισμικο,ιδιο το βλεπω:blink:....εσεις τι ειδατε να εχει αλλαξει?
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειδα καποια διαφορα στο λογισμικο,ιδιο το βλεπω:blink:....εσεις τι ειδατε να εχει αλλαξει?

Πρέπει να διαβάσεις το changelog, αν θες αλλαγές που φαίνονται άλλαξε launcher.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω δυο ερωτησεις που με απασχολουν ?

 

1. Πως ζουμαρω σε οθονες , πχ στον chrome ? Τα δυο δαχτυλα που κινουνται αντιθετα δεν ζουμαρουν ( ενω ζουμαρουν πχ σε φωτογραφιες δεν το κανουν σε αλλα προγραμματα πχ browser) . Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση ?

2. εντελως ξαφνικα και ενω το τηλεφωνο ειναι σε αναμονη με σβηστη οθονη αυτη ενεργοποιειται χωρις καποια φανερη αιτια , εμφανιζεται η lock screen που σβηνει μονη της 30δ αργοτερα . Το κανει ακομα και οταν το internet ειναι κλειστο (wlan και δεδομενα ) Τι μπορει να φταιει ? Ειναι αρκετα ενοχλητικο οταν γινεται πχ βραδυ σε απολυτο σκοταδι.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω δυο ερωτησεις που με απασχολουν ?

 

1. Πως ζουμαρω σε οθονες , πχ στον chrome ? Τα δυο δαχτυλα που κινουνται αντιθετα δεν ζουμαρουν ( ενω ζουμαρουν πχ σε φωτογραφιες δεν το κανουν σε αλλα προγραμματα πχ browser) . Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση ?

2. εντελως ξαφνικα και ενω το τηλεφωνο ειναι σε αναμονη με σβηστη οθονη αυτη ενεργοποιειται χωρις καποια φανερη αιτια , εμφανιζεται η lock screen που σβηνει μονη της 30δ αργοτερα . Το κανει ακομα και οταν το internet ειναι κλειστο (wlan και δεδομενα ) Τι μπορει να φταιει ? Ειναι αρκετα ενοχλητικο οταν γινεται πχ βραδυ σε απολυτο σκοταδι.

 

εγω στον chrome σε αλλες ιστοσελιδες μπορω να ζουμαρω σε αλλες οχι,αρα μαλλον ειναι θεμα site.

για το 2ο μηπως ερχεται καποια ειδοποιηση? τσεκαρεις τη μπαρα? αλλα θα μου πεις χωρις ιντερνετ πως? :X

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους στο φορουμ! Περασα και εγω το Android 7.1.2 ολα μια χαρα! Θελω να ρωτησω γινεται να κατεβασω εικονιδια icon packs και που μπορω να βρω? Και πως να τα περασω?

Xiaomi Mi 9 Lite 6gb/128gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους στο φορουμ! Περασα και εγω το Android 7.1.2 ολα μια χαρα! Θελω να ρωτησω γινεται να κατεβασω εικονιδια icon packs και που μπορω να βρω? Και πως να τα περασω?

 

εικονιδια εχουν τα θεματα

μπορεις απο τα θεματα (αφου εχει κανει Login σε λογαριασμο Mi ) και κατεβαζεις οτι θεμα θελεις (που εχει και εικονιδια ) και μετα να αλλαξεις αν θελεις μονο τα εικονιδια (και οχι ολο το θεμα) απο την προσαρμογη θεματος

Το μεγαλο must του miui (του πειραγμενου android λειτουργικου που εχουν τα xiaomi) ειναι τα θεματα , οτι εχει απειρη ποικιλια σε θεματα!

Μπορεις βεβαια να κανεις και αυτο που εκανα εγω (αν εχεις τις γνωσεις που χρειαζεται) να κανεις δικα σου θεματα (με editor η και χωρις) και να τα "πειραξεις" με εικονιδια , ταπετσαριες απο ιντερνετ ,ακομα και html κωδικα για πρωχωρημενους

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

το Redmi 4X αποτελεί την Global έκδοση του Redmi 4, η οποία έχει και την μπάντα Β20 ενώ το απλό redmi 4 δεν την έχει. Απλά θα πρέπει να εξασφαλίσεις ότι πρόκειται για το original Redmi 4X και όχι το Redmi4 με εγκατεστημένο λογισμικό global. Αυτά εν ολίγης...!!!

 

Δεν είναι όπως τα λες. Άλλο τηλέφωνο το ένα, άλλο το άλλο. Έχουν σημαντικές διαφορές στο SoC, στις κάμερες, στη μνήμη (το σκέτο βγαίνει μόνο σε 2/16), στο bluetooth version, σε αισθητήρες (το 4 δεν έχει καν πυξίδα).

https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-redmi-4,xiaomi-redmi-4x-global

 

Υ.Γ. Ακόμα και στις εξωτερικές διαστάσεις έχουν μικροδιαφορές. Και το λέω για να μην παρασυρθεί κανείς και αγοράσει λάθος θήκες κλπ.

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

εγω στον chrome σε αλλες ιστοσελιδες μπορω να ζουμαρω σε αλλες οχι,αρα μαλλον ειναι θεμα site.

για το 2ο μηπως ερχεται καποια ειδοποιηση? τσεκαρεις τη μπαρα? αλλα θα μου πεις χωρις ιντερνετ πως? :X

Ειναι πραγματικα περιεργο Καμια ιδεα κανεις ή μήπως είαι bug του λειτουργικου ? (ή προβλημα του hardware ?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...