Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ευρώ μεταφορικά έχει από IT απλά είναι ακριβότερο απ'τη κινεζική αποθήκη.

http://i65.tinypic.com/27ys40k.png

Αν βάλεις το κουπόνι KIMOVIL πάει 123,77+2 ευρώ και βγαίνει το ίδιο σχεδόν με το priority του banggood.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 ευρώ μεταφορικά έχει από IT απλά είναι ακριβότερο απ'τη κινεζική αποθήκη.

http://i65.tinypic.com/27ys40k.png

Αν βάλεις το κουπόνι KIMOVIL πάει 123,77+2 ευρώ και βγαίνει το ίδιο σχεδόν με το priority του banggood.

 

Από εδώ το πήρα και εγώ σε δύο μέρες παρέλαβα όλα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ το πήρα και εγώ σε δύο μέρες παρέλαβα όλα κομπλέ.
Βάλτε λινκ αν μπορείτε. Είναι global?

 

Edit

Τελικά ακύρωσα από banggood και το πήρα από Ιταλία. Είμαι σε περιοχή που δεν έχει dhl ποια μεταφορική θα το φέρει;

 

Στάλθηκε από το SM-G7105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι η γερμανική αποθήκη θέλει 30+ ευρώ για να το στείλει, ενώ η ιταλική αποθήκη το στέλνει με 2 μόλις ευρώ μέσω... Γερμανίας !!!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως χιλιοειπωμένη η ερώτηση αλλά όσο το έψαξα σε προηγούμενα posts δεν ήταν τόσο ξεκάθαρο.

Ποιοι έχουν αγοράσει από skroutz και η συσκευή ήταν αληθινά Global version με τη B20;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ίσως χιλιοειπωμένη η ερώτηση αλλά όσο το έψαξα σε προηγούμενα posts δεν ήταν τόσο ξεκάθαρο.

Ποιοι έχουν αγοράσει από skroutz και η συσκευή ήταν αληθινά Global version με τη B20;

Δεν έχει νόημα η ερώτηση.

Αν θέλεις τη global version θα επικοινωνήσεις με τα μαγαζιά που ισχυρίζονται ότι την έχουν, ώστε να σε βεβαιώσουν ξεκάθαρα (π.χ κόκκινο αυτοκόλλητο στο κουτί)

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε λινκ αν μπορείτε. Είναι global?

 

Edit

Τελικά ακύρωσα από banggood και το πήρα από Ιταλία. Είμαι σε περιοχή που δεν έχει dhl ποια μεταφορική θα το φέρει;

 

Στάλθηκε από το SM-G7105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπορεις να βαλεις σε παρακαλω ενα λινκ ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει νόημα η ερώτηση.

Αν θέλεις τη global version θα επικοινωνήσεις με τα μαγαζιά που ισχυρίζονται ότι την έχουν, ώστε να σε βεβαιώσουν ξεκάθαρα (π.χ κόκκινο αυτοκόλλητο στο κουτί)

Μα ακριβώς για να αποφύγω όλο αυτό...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα ακριβώς για να αποφύγω όλο αυτό...

Μάλλον δεν πρέπει να το αποφύγεις αν θες να είσαι σίγουρος για το τί ψωνίζεις.

Μπορεί κατάστημα που είχε φέρει global να έφερε μετά κινέζικη παρτίδα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια....εχω και εγω το 4χ..(ινφοκουεστ) θελω να αλλαξω το πιν της καρτας...πως γινεται?

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις >περισσότερες ρυθμίσεις >ασφάλεια και απόρρητο >κλείδωμα κάρτας sim

 

MI 5 Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις .....προσθετες ρυθμισεις ....απορρητο .....(αυτα εχει) και μετα δεν βλεπω κλειδωμα καρτας.....
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε: Ρυθμίσεις - Σύστημα κ συσκευή - Πρόσθετες ρυθμίσεις - Απόρρητο - Κλείδωμα Sim - (ο πάροχος σου) - Αλλαγή αριθμού Pin της κάρτας.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ το πήρα και εγώ σε δύο μέρες παρέλαβα όλα κομπλέ.

 

Πλήρωσες Τελωνείο ? ποιο ειναι το λινκ ?

Edited by st@m@tis
Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν πρέπει να το αποφύγεις αν θες να είσαι σίγουρος για το τί ψωνίζεις.

Μπορεί κατάστημα που είχε φέρει global να έφερε μετά κινέζικη παρτίδα.

Βρε φίλε αν το πήρε κανεις πρόσφατα ρωτάω, τι επιμένεις;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πλήρωσες Τελωνείο ? ποιο ειναι το λινκ ?

 

Δεν έχει τελωνείο από ευρωπαϊκή αποθήκη. Το πήρα για τον ανηψιο σε δύο μέρες παρέλαβα.

 

Το λινκ και ο κωδικός είναι αυτό που ποσταρε

ο @adversus

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε φίλε αν το πήρε κανεις πρόσφατα ρωτάω, τι επιμένεις;

 

Φίλε καλά σου λέει, και να το έχει πάρει κάποιος εσύ πρέπει να το διευκρινήσεις και μάλιστα γραπτώς (πχ mail) για να είσαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ το πήρα και εγώ σε δύο μέρες παρέλαβα όλα κομπλέ.

 

Αυτο πηρα και εγω ,το ειπα και σε προυγουμενο ποστ ,ερχεται πολυ γρηγορα χωρις τελωνειο αφου ειναι Ιταλια στοκ και απο την μερα παραγγελιας το ειχε σε 1 εβδομαδα στα χερια μου (Global version)

Με τον κωδικο kimovil -5% κατω η τιμη , και αν θελετε περισοτερη ασφαλεια αγορα με paypal και επισης μπορειτε να επιλεξετε 1. να ερθει ασφαλισμενο και 2. σε περιπτωση βλαβης στην εγγυηση να παει Ιταλια για service (που ειναι φτηνα μεταφορικα κ πιο γρηγορα) αντι Κινα

Και μια cool θηκη ala iphone :

https://www.aliexpress.com/item/Case-For-Xiaomi-Redmi-4x-case-back-coque-Luxury-PC-Plastic-Matte-Hard-cover-Xiomi-Redmi/32818936294.html?spm=2114.search0104.3.324.hGelDs&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10065_10151_10068_10304_10307_10137_10302_10060_10155_10154_10056_10055_10054_5470020_10059_100031_10099_5460020_10103_10102_10052_10053_10142_10107_10050_10051_5380020_10326_10084_10083_10080_10082_10081_10177_10110_10111_10112_10113_10114_10312_10313_10314_10078_10079_10073_5540020,searchweb201603_18,ppcSwitch_5&btsid=8a2595d8-43d2-4b20-82d4-6f20f256da81&algo_expid=43dbcc88-dda5-4404-9d80-1df478ccd2e9-39&algo_pvid=43dbcc88-dda5-4404-9d80-1df478ccd2e9

 

image.jpg

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

Με Priority Direct Mail περνάει τελωνείο ?

 

Το έχουμε ξαναπεί όχι δεν περνάει. Έχω πάρει πράγματα από banggood με priority direct mail όπως και πολλοί άλλοι χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε καλά σου λέει, και να το έχει πάρει κάποιος εσύ πρέπει να το διευκρινήσεις και μάλιστα γραπτώς (πχ mail) για να είσαι καλυμμένος.

Ωραία ας μου πουν απο που και το ελεγχω. Πω πω ελεος ρωτάτε και συζητάτε εκατό χρόνια για Ιταλίες και Γερμανίες και ποια αποθήκη και δεν ξερω γω τι αλλο και εγω ρωταω κατι για Ελλάδα και γινεστε καποιοι αγενεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ας μου πουν απο που και το ελεγχω. Πω πω ελεος ρωτάτε και συζητάτε εκατό χρόνια για Ιταλίες και Γερμανίες και ποια αποθήκη και δεν ξερω γω τι αλλο και εγω ρωταω κατι για Ελλάδα και γινεστε καποιοι αγενεις.

 

http://www.skroutz.gr/s/11425408/Xiaomi-Redmi-4x-32GB.html

Δικό σου, στον τίτλο σε κάποια λέει global version. Εννοείται όμως ρώτα και για επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ας μου πουν απο που και το ελεγχω. Πω πω ελεος ρωτάτε και συζητάτε εκατό χρόνια για Ιταλίες και Γερμανίες και ποια αποθήκη και δεν ξερω γω τι αλλο και εγω ρωταω κατι για Ελλάδα και γινεστε καποιοι αγενεις.

 

Η αγενεια από που προκύπτει;Δεν είδα κανένα σχόλιο το οποίο να είναι προσβλητικό. Το ακούσαμε και αυτό η βοήθεια να είναι αγενεια. Τέλος πάντων ρωτάς στα σκρουτζομάγαζα να έχει το κουτί κόκκινη αυτοκόλλητη ταινία που να γράφει global version και κωδικό ΜΑG138.

Αυτό έχει την μπαντα b20 ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Το ακούσαμε και αυτό η βοήθεια να είναι αγένεια.

Ε μα και συ τί συνεχίζεις και ασχολείσαι...

Link to comment
Share on other sites

Οκέι, εμένα το ερώτημά μου μένει ως έχει, μόνο για όποιον αγόρασε πρόσφατα από ελληνικό κατάστημα από skroutz/bestprice, από πού πήρε τη συσκευή με τη μπάντα B20. Άλλες απαντήσεις δε βοηθούν. Μπορώ και εγώ να αρχίσω να γράφω συνέχεια για Ιταλία και Γερμανία ότι είναι εξαιρετικά μεγάλο ρίσκο να παραγγείλει κανείς κτλ κτλ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...