Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα το ψάχνω εγώ.Έχω στείλει mail σε όλα τα μαγαζιά μέχρι μία τιμή να μου πούνε ποια έκδοση έχουν ακριβώς και αν υποστηρίζεται η b20 μπάντα.Αν θες πληροφορίες στείλε pm.[/QUO

 

Ειδοποίησέ μας όλους! Να ξέρουμε από πού να το πάρουμε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα το ψάχνω εγώ.Έχω στείλει mail σε όλα τα μαγαζιά μέχρι μία τιμή να μου πούνε ποια έκδοση έχουν ακριβώς και αν υποστηρίζεται η b20 μπάντα.Αν θες πληροφορίες στείλε pm.[/QUO

 

Ειδοποίησέ μας όλους! Να ξέρουμε από πού να το πάρουμε!

 

Άκυρο παιδιά, μέχρι στιγμής όλοι μου απάντησαν ότι έχουν την κινέζικη έκδοση χωρίς b20.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Γνωστος παρελαβε σημερα το redmi 4x. Κανει το σεταρισμα του κινητου και μετα απο 3 λεπτα χρησης αυτο κανει επανεκκινησεις η μια μετα την αλλη.Το εκανε hard reset αλλα παλι το ιδιο προβλημα, το κινητο κανει μονο του restarts.

Μιας και δεν μου εχει τυχει εμενα σε καποιο κινητο απο την πρωτη κυριολεκτικα μερα να εχει προβλημα, του προτεινα να επικοινωνησει με το καταστημα (αγορασμενο απο Ελλαδα) .Το καταστημα -σε περιπτωση που οντως το τηλεφωνο ειναι προβληματικο- θα το ανικαταστισει? Δεν εχουν περασει 7 μερες(το λεω αυτο για το DOA)

Η λυση του φλασαρισματος δεν παιζει γιατι το παιδι αλλα και εγω δεν γνωριζουμε

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Γνωστος παρελαβε σημερα το redmi 4x. Κανει το σεταρισμα του κινητου και μετα απο 3 λεπτα χρησης αυτο κανει επανεκκινησεις η μια μετα την αλλη.Το εκανε hard reset αλλα παλι το ιδιο προβλημα, το κινητο κανει μονο του restarts.

Μιας και δεν μου εχει τυχει εμενα σε καποιο κινητο απο την πρωτη κυριολεκτικα μερα να εχει προβλημα, του προτεινα να επικοινωνησει με το καταστημα (αγορασμενο απο Ελλαδα) .Το καταστημα -σε περιπτωση που οντως το τηλεφωνο ειναι προβληματικο- θα το ανικαταστισει? Δεν εχουν περασει 7 μερες(το λεω αυτο για το DOA)

Η λυση του φλασαρισματος δεν παιζει γιατι το παιδι αλλα και εγω δεν γνωριζουμε

Ευχαριστω

Από ποιό μαγαζί ψώνισε?

Ποιά ρομ φοράει τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Από ποιό μαγαζί ψώνισε?

Ποιά ρομ φοράει τώρα?

Το αγορασε απο το smartbobiles.gr , δεν προλαβα να δω ποια rom εχει, το μονο που ξερω ειναι πως ηταν στην εκδοση 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 4x και ένα 4a το 4x έχει έκδοση miui 8.2.10.0 και μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις ενω στο 4a έχει την έκδοση 8.5.... η ερώτηση μου ειναι: γιατί το 4a είναι πιο ενημερωμένο από το 4x που είναι και ακριβότερο
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 4x και ένα 4a το 4x έχει έκδοση miui 8.2.10.0 και μου λέει ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις ενω στο 4a έχει την έκδοση 8.5.... η ερώτηση μου ειναι: γιατί το 4a είναι πιο ενημερωμένο από το 4x που είναι και ακριβότερο

Δεν είναι πιο ενημερωμένο, απλά φοράνε διαφορετικές ρομ.

Επιπλέον το 4x έχει ήδη nougat (ελληνική developer) ενώ το 4a παραμένει σε mm.

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Nεος κατοχος ενος 4Χ. Για τη σηζυγο βασικα. Ολα ωραια και βολικα, αλλα δεν μπορω να βρω πως εμφανιζονται στην οθονη ολες οι εφαρμογες του κινητου. Σιγουρα δεν ειναι με τα 3 πληκτρα κατω απο την οθονη, και σιγουρα δεν ειναι καποιο κουμπι χαμηλα στο κεντρικο μενου. (κληση/μυνηματα/browser/camera) Πως ανοιγει αυτο το παραθυρο??
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Nεος κατοχος ενος 4Χ. Για τη σηζυγο βασικα. Ολα ωραια και βολικα, αλλα δεν μπορω να βρω πως εμφανιζονται στην οθονη ολες οι εφαρμογες του κινητου. Σιγουρα δεν ειναι με τα 3 πληκτρα κατω απο την οθονη, και σιγουρα δεν ειναι καποιο κουμπι χαμηλα στο κεντρικο μενου. (κληση/μυνηματα/browser/camera) Πως ανοιγει αυτο το παραθυρο??

Τί ακριβώς προσπαθείς να δείς?

Ποιά ρομ φοράς?

Το μαμίσιο launcher έχει?

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Nεος κατοχος ενος 4Χ. Για τη σηζυγο βασικα. Ολα ωραια και βολικα, αλλα δεν μπορω να βρω πως εμφανιζονται στην οθονη ολες οι εφαρμογες του κινητου. Σιγουρα δεν ειναι με τα 3 πληκτρα κατω απο την οθονη, και σιγουρα δεν ειναι καποιο κουμπι χαμηλα στο κεντρικο μενου. (κληση/μυνηματα/browser/camera) Πως ανοιγει αυτο το παραθυρο??

 

Στη miui δεν εμφανίζονται με κάποιο κουμπί όλες οι εφαρμογές.

Απλά όλες οι εφαρμογές βρίσκονται στην επιφάνεια εργασίας και αν θες τις βάζεις μέσα σε φακέλους.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω λίγες ημέρες και μέχρι στιγμής έχει κλείσει και ανοίξει μόνο του δύο φορές. Κατά τα άλλα αστέρι. Να ανησυχήσω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω λίγες ημέρες και μέχρι στιγμής έχει κλείσει και ανοίξει μόνο του δύο φορές. Κατά τα άλλα αστέρι. Να ανησυχήσω;

 

Ε ναι μάλλον πρέπει να ανησυχήσεις. Θερμοκρασία τσέκαρε όταν το κάνει. Ένας λόγος μπορεί να είναι αυτός. Ζεσταίνεται εύκολα και αρκετά παρά την περί του αντιθέτου φήμη των snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω παραγγειλει κ εγω το 4χ με 3gb ram - 32 rom

Βασικα ηθελα το 2-16 , αλλα εψαχνα ειτε απο ελλαδα ειτε απο ευρωπαικη αποθηκη για να μην εχω μπλεξιματα με τελωνεια (διαβαζω οτι τελευταια γινεται χαμος με τα τελωνεια για αγορες απο κινα)

Ετσι το βρηκα (το 3gb-32gb) απο geekbuing στοκ ιταλιας με italia-dhl μεταφορικα 2 ευρω μονο (ενω απο γερμανικο ή ισπανικο στοκ ηταν πανω απο 30ευρω μεταφορικα 135 ευρω μαζι με μεταφορικα), αφαιρεσε 6.5 ευρω κουπονι εκτωσης με κωδικο KIMOVIL μου βγηκε περιπου 128 ευρω

Το 2gb-16gb δεν υπηρχε σε στοκ στην ιταλια (111 ευρω το ειχε,+2 ευρω μεταφορικα 113 ευρω συνολο ,βγαλε 6 ευρω περιπου κουπονι 107 ευρω εβγαινε μονο)

και φυσικα θα το επαιρνα αυτο αντι το 3-32 γιατι δεν νομιζω να αξιοποιει κανει τα 3 gb ram εκτος κ αν εχει ταυτοχρονα τα παντα ανοικτα

Ολα τα xiaomi και οι snapdragon γενικα ζεσταινονται απ οσο ξερω , τωρα για καποια προβληματα μπορει να φταει και η rom, ειδικα αν εχεις καποια κινεζοειδη rom συμβαινει , με τις ελληνικες και του miuiandroid.com ειναι πολυ πιο σταθερες και απροβληματιστες

Παντως απο τις αξιολογησεις στο skroutz δεν βλεπω παραπονα μαλλον το αντιθετο

Και κατι τελευταιο , αυτο κι αν ειναι πιστη αντιγραφη iphone στην σχεδιαση!

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο

Πιο future proof ειναι με τα 3γκιγκα

Δεν είπε κανείς ότι είναι χάλια το 2 γκιγκα

 

Οσο για το τελευταίο σχόλιο , πάνε οι εποχές που γινόταν σύγκριση με το "υπέρτατο" iPhone

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημεριζω και εγω την παρεα οντας απο χτες νεος κατοχος του 4Χ (οχι LG :p ) .Ολα καλα με το κινητο περα απο οτι δεν καταλαβαινω γιατι τα εικονιδια στην status bar ειναι τοσο μικρα και γιατι οι 10αδες εφαρμογες της google μεσα ειναι μη αφαιρουμενες...Μιας και το πηρα καινουργιο ειπα να μην το πειραξω στο λογισμικο αλλα με αυτα που βλεπψ μεσα το τραβαει ο οργανισμος του :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, το πήρα και εγώ σήμερα από κωτσοβολο και ενώ έχω δεδομένα κανονικά ανοικτά και 4g δίκτυο cosmote δεν έχω ίντερνετ, μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να χρειαζεται κατι , εγω το σεταρα χωρις σιμ και σημερα που εβαλα σιμ ανοιξα δεδομενα με τη μια.Μηπως δεν εχει μεσα apn ρυθμισεις για cosmote η δεν ειναι οι σωστες ;
Link to comment
Share on other sites

Καλομιλητο

Πιο future proof ειναι με τα 3γκιγκα

Δεν είπε κανείς ότι είναι χάλια το 2 γκιγκα

 

Δεν είναι χάλια τα 2 γκίγκα της RAM, είναι όμως χάλια τα 16 γκίγκα του αποθηκευτικού που τα συνοδεύουν. Ειδικά όποιος το θέλει για δίκαρτο (που σημαίνει ότι ξεχνάει την SD) χρειάζεται τα 32GB της έκδοσης 3/32. Και ακόμα κι αυτά για κάποιους θα είναι λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να φορτώσεις ταινίες, σειρες, όλη τη μουσική βιβλιοθήκη σου, παιχνίδια, κλπ ε ναι δε φτάνουν.

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να φορτώσεις ταινίες, σειρες, όλη τη μουσική βιβλιοθήκη σου, παιχνίδια, κλπ ε ναι δε φτάνουν.

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Συνήθως δεν φτάνουν τα 16 ακόμα και χωρίς ταινίες και μουσική. Εγώ π.χ. δεν έχω -κυριολεκτικά- ούτε 1 mp3, ούτε μια ταινία στο κινητό. Έχω όμως γενικά >100 εγκατεστημένες εφαρμογές. Ε σε περιόδους που τραβούσα αρκετές φωτογραφίες και κάποια video, στα 16άρια τηλέφωνα που είχα δεν έφτανε ο αποθηκευτικός χώρος και ήθελε απαραίτητα συμπλήρωμα από SD. Για όσους εγκαθιστούν και παίζουν και παιχνίδια δεν το συζητάω καν.

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιες περιπτώσεις αναγκάζεσαι να χρησιμοποιησεις cloud...

 

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...