Jump to content

Asus ZenFone 3 Deluxe


tamp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα εχω λίγες μέρες που έκανα την αγορά του κινητού απο cosmote, πρώτη διαπίστωση δεν είναι dual sim
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εγώ την πάτησα. Βάση του model number είναι dual SIM αλλά για κάποιο λόγω αυτό που πουλάει η cosmote δέχεται μία Sim.

 

καλησπέρα χρόνια πολλά χριστός ανέστη, δυστυχώς πιστεύω ότι την έχουμε πατήσει σε πολλά όπως την αναβαθμίσει σε android 7 που σίγουρα δεν την κάνει αυτόματα(χειροκίνητα δεν δοκίμασα),λες και είναι διαφορετικά τηλέφωνα αυτο της cosmote με αυτο του εξωτερικού τι να πω! Μια ερωτήσει εσυ το πήρες απο κοσμοτε; αν ναι το διφιμιστικο περιοδικό της cosmote έγραφε για δώρω θήκη και προστασία οθόνης τα πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Και μένα σε android 6 είναι ακόμα. Ίσως να αναβαθμίστουμε σε 7 λίγο καθυστερημένα επειδή έχει διάφορες σαν συσκευή. Εγώ δεν θα κάνω προσπάθεια για manual αναβάθμιση, μιας και το rom της Asus είναι για dual SIM συσκευές και δεν ξέρω άμα θα δουλεύει σωστά στην δικιά μας.

Θήκη δεν μου έδωσαν αλλά δεν με ενδιαφέρει.

 

Ίσως το πουλήσω μιας και χρειάζομαι dual sim συσκευή. Άμα κάποιος ενδιαφέρεται να την πάρει μισή τιμή ας μου στείλει μύνημα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Και μένα σε android 6 είναι ακόμα. Ίσως να αναβαθμίστουμε σε 7 λίγο καθυστερημένα επειδή έχει διάφορες σαν συσκευή. Εγώ δεν θα κάνω προσπάθεια για manual αναβάθμιση, μιας και το rom της Asus είναι για dual SIM συσκευές και δεν ξέρω άμα θα δουλεύει σωστά στην δικιά μας.

Θήκη δεν μου έδωσαν αλλά δεν με ενδιαφέρει.

 

Ίσως το πουλήσω μιας και χρειάζομαι dual sim συσκευή. Άμα κάποιος ενδιαφέρεται να την πάρει μισή τιμή ας μου στείλει μύνημα.

Καλησπέρα και εγώ δεν θα κάνω καμία αναβαθμίσει. Όταν είδη εκανα την αγορά προσπάθησα να το πουλήσω ζελατίνα(Αθήνα) μένω Θεσσαλονίκη έπιασα μάξιμουμ 250 φοβούνται πολυ με ASUS κινητά. Για την ιστορία αφού είχα κάνει την αγορά λογο κάποιον κουπονιών που έληγαν εκείνες τις μέρες μετα ψαχτηκα για την συσκευή θεωρώντας ότι εχω DOA 7 ημερών αλλά στην cosmote ισχύει DOA 3 ημερών έτσι μου έμεινε η συσκευή(πανω στης διαφωνίες μας ζήτησα και πήρα τη θήκη και προστασία) καλή τύχη σου εύχομαι με την συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο (3 μηνών) zenfone 3 deluxe 64GB - 6GB , την κινέζικη έκδοση. Ξέρει κανείς αν με καλύπτει η εγγύηση για Ελλάδα ??

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα και από εμένα. Αγόρασα ένα μεταχειρισμένο (3 μηνών) zenfone 3 deluxe 64GB - 6GB , την κινέζικη έκδοση. Ξέρει κανείς αν με καλύπτει η εγγύηση για Ελλάδα ??

 

Έχω την εντύπωση ότι ισχύει αυτό:

 

"Warranty applies in the country of purchase."

 

Πηγή

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω καλα νεα.

 

Αφου ειδα το παρακατω video, οπου αναφερεται πως εγινε η συσκευη της cosmote update σε nougat, προσπάθησα να κανω το upgrade, αλλα και οι δυο εκδόσεις με nougat που εχει η asus στο site της απέτυχαν.

Επικοινωνησα με τον δημιουργό του video και μου εξήγησε πως και ο ιδιος ειχε το ιδιο προβλημα και το έλυσε κανοντας upgrade πρωτα στην τελευταία marshmallow που δινει η asus και μετα σε nougat.

 

Μετα απο χειροκινητη αναβάθμιση στην τελευταια εκδοση marshmallow, το κινητο μου εκανε μονο του (ΟΤΑ) upgrade σε nougat και σε ακομα μια μικροτερη αναβάθμιση. Οποτε μπορειτε να προχωρήσετε αφοβα σε upgrade

 

Ενα ακομα ευχαριστώ στον δημιουργό του video

 

https://youtu.be/OOmAcDZ45U8

Link to comment
Share on other sites

Εχω καλα νεα.

 

Αφου ειδα το παρακατω video, οπου αναφερεται πως εγινε η συσκευη της cosmote update σε nougat, προσπάθησα να κανω το upgrade, αλλα και οι δυο εκδόσεις με nougat που εχει η asus στο site της απέτυχαν.

Επικοινωνησα με τον δημιουργό του video και μου εξήγησε πως και ο ιδιος ειχε το ιδιο προβλημα και το έλυσε κανοντας upgrade πρωτα στην τελευταία marshmallow που δινει η asus και μετα σε nougat.

 

Μετα απο χειροκινητη αναβάθμιση στην τελευταια εκδοση marshmallow, το κινητο μου εκανε μονο του (ΟΤΑ) upgrade σε nougat και σε ακομα μια μικροτερη αναβάθμιση. Οποτε μπορειτε να προχωρήσετε αφοβα σε upgrade

 

Ενα ακομα ευχαριστώ στον δημιουργό του video

 

https://youtu.be/OOmAcDZ45U8

 

Καλησπέρα φίλε μού αν μπορείς σε παρακαλώ βοήθησε πως .μπορεί να το κάνω αναλυτικα γιατί η γνώσεις μου πάνω στο θέμα είναι λίγες! Επίσης να ρωτήσω μια βλακεία υπΡχει πιθανότητα να γίνει dual sim;

Link to comment
Share on other sites

Εχω καλα νεα.

 

Αφου ειδα το παρακατω video, οπου αναφερεται πως εγινε η συσκευη της cosmote update σε nougat, προσπάθησα να κανω το upgrade, αλλα και οι δυο εκδόσεις με nougat που εχει η asus στο site της απέτυχαν.

Επικοινωνησα με τον δημιουργό του video και μου εξήγησε πως και ο ιδιος ειχε το ιδιο προβλημα και το έλυσε κανοντας upgrade πρωτα στην τελευταία marshmallow που δινει η asus και μετα σε nougat.

 

Μετα απο χειροκινητη αναβάθμιση στην τελευταια εκδοση marshmallow, το κινητο μου εκανε μονο του (ΟΤΑ) upgrade σε nougat και σε ακομα μια μικροτερη αναβάθμιση. Οποτε μπορειτε να προχωρήσετε αφοβα σε upgrade

 

Ενα ακομα ευχαριστώ στον δημιουργό του video

 

https://youtu.be/OOmAcDZ45U8

Ξανα Καλησπέρα θα ήθελα να με βοήθησες με την αναβάθμιση τρόπος είναι : κατεβάζω την 4. 12.40.1698 και την περνάω στο κινητό αυτό την βρίσκει και την τρεχει.Όταν τελειώσει απο την ενημέρωση συστήματος πατάω έλεγχος ενημερώσεων και η συσκευή βρίσκει μονη της την nougat και κάνει εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα φίλε μου όχι δεν υπάρχει δυνατότητα για dual sim. Επίσημα απο το service της Asus στην Ιταλία με το οποίο μίλησα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό που συζητάτε; στο site βλέπω μόνο ένα και αναφέρει πως είναι dual sim. Δείτε το λινκ https://www.asus.com/in/Phone/ZenFone-3-Deluxe-ZS570KL/Tech-Specs/

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι αυτό που συζητάτε; στο site βλέπω μόνο ένα και αναφέρει πως είναι dual sim. Δείτε το λινκ https://www.asus.com/in/Phone/ZenFone-3-Deluxe-ZS570KL/Tech-Specs/

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Και έχει και ένα στις 5.5" το οποίο είναι επίσης dual sim

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το σάιτ της Asus δεν το αναφέρει είναι μια έκδοση αποκλειστικά για Ελλάδα και cosmote που η μόνη διαφορά είναι ότι δεν είναι dual sim περίσοτερες Πληροφορίες στο επίσημο service της asus το τηλ Επικοινωνίας το έχει στο σάιτ που βλέπεις(το κινητό είναι εξαιρετικό ειδικά τώρα στην τιμή που το έχει η cosmote)
Link to comment
Share on other sites

Με με παρεξηγήσεις αλλά είναι δυνατόν να έχει η Asus κινητό, ας είναι αποκλειστικά για την cosmote, και να μην το έχει στο site; γι αυτό το πληρώνουμε πανάκριβα;

Δεν θυμάμαι καμία εταιρεία κατασκευής να το έχει κάνει αυτό.

Απλά εννοώ ότι δυσκολεύομαι να το πιστέψω, όχι ότι λες ψέματα

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μίλησε με το σέρβις τις asus (Δωρεάν κλήσης) και θα το πιστέψεις
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!! Μολις ξεκλειδωσα το κινητο (απο COSMOTE) και πηγα να κανω επανεκκινηση μου λεει "για να ξεκινησει το Android εισαγετε τον κωδικο σας". Εγω εντωμεταξυ δεν εχω βαλει κανεναν κωδικο. Δεν ανοιγει τωρα...
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!! Μολις ξεκλειδωσα το κινητο (απο COSMOTE) και πηγα να κανω επανεκκινηση μου λεει "για να ξεκινησει το Android εισαγετε τον κωδικο σας". Εγω εντωμεταξυ δεν εχω βαλει κανεναν κωδικο. Δεν ανοιγει τωρα...
Τι εννοείς "το ξεκλειδώσεις από cosmote", του πέρασες άλλη rom ή πηγές με κάποιο τρόπο να το ξεκλειδώσεις από τον παρόχο, προσωπικά δεν καταλαβαίνω

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "το ξεκλειδώσεις από cosmote", του πέρασες άλλη rom ή πηγές με κάποιο τρόπο να το ξεκλειδώσεις από τον παρόχο, προσωπικά δεν καταλαβαίνω

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

 

Από Cosmote αγορασμένο εννοώ. Ξεκλείδωσα τον bootloader και όταν έκανε επανεκκίνηση ζητούσε PIN για να ξεκινήσει χωρίς όμως να έχω βάλει εγω νωρίτερα κανένα PIN. Τελικά έκανα hard reset μέσω κουμπιών και λύθηκε το θέμα. Τώρα όμως θέλω να το ξανακλειδώσω γιατί δεν παίρνει ΟΤΑ αναβαθμίσεις αλλά ΔΕΝ υπάρχει τρόπος... Έψαξα παντού αλλά δε γίνεται. Άσε που έχασα και την εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Από Cosmote αγορασμένο εννοώ. Ξεκλείδωσα τον bootloader και όταν έκανε επανεκκίνηση ζητούσε PIN για να ξεκινήσει χωρίς όμως να έχω βάλει εγω νωρίτερα κανένα PIN. Τελικά έκανα hard reset μέσω κουμπιών και λύθηκε το θέμα. Τώρα όμως θέλω να το ξανακλειδώσω γιατί δεν παίρνει ΟΤΑ αναβαθμίσεις αλλά ΔΕΝ υπάρχει τρόπος... Έψαξα παντού αλλά δε γίνεται. Άσε που έχασα και την εγγύηση...
Δεν γνωρίζω πολλά από αυτά, γιατί έχασες εγγύηση; γράφει κάπου ο bootloader;

Asus είναι, δεν νομίζω να την χρειαστείς ποτέ... Στο εύχομαι ολόψυχα κι όλας

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus ZenFone 3 Deluxe

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...