Jump to content

Galaxy S8 launcher σε Galaxy S7/S7 Edge


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Ο launcher του S8 είναι ήδη διαθέσιμος για τους τυχερούς κατόχους των S7/S7 Edge, ανεπίσημα φυσικά. Μπορείτε πολύ εύκολα να τον εγκαταστήσετε, αρκεί η συσκευή σας να φοράει Nougat, ακόμη κι αν δεν έχετε κάνει root.

 

http://content.myphone.gr/photo/full/63156/galaxy-s8-launcher.jpg

 

Διαδικασία:

 

Βήμα 1ο: Κατεβάστε το σχετικό .apk από τα παρακάτω links (χάρη στον takerhbk του XDA forum):

 

Download link #1 | Download link #2

 

Βήμα 2ο: Κάντε install το apk αρχείο. Εννοείται πως πρέπει να έχετε ενεργοποιημένη την επιλογή για εγκατάσταση apps από άγνωστες πηγές.

 

Ο launcher θα εγκατασταθεί σαν update του TouchWiz Home. Μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, πατήστε το Home button για να βρεθείτε στον νέο launcher. Αν κρασάρει, πηγαίνετε στο "Settings" > "Applications" > "TouchWiz Home" > "Storage" και κάντε clear data and cache, έτοιμοι!

 

Αν δε σας αρέσει ή το μετανιώσατε, μπορείτε να κάνετε εύκολα revert στον παλιό σας launcher. Πηγαίνετε στα "Applications" > "TouchWiz Home", πατήστε στις τρείς κουκίδες πάνω δεξιά και επιλέξτε "Uninstall updates".

 

Ο οδηγός βρέθηκε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις ότι σε κάποιους κρασαρει ? Σε άλλους βγάζει μαύρη οθόνη με αποτέλεσμα να πηγαίνουν για επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων. Δεν ξέρω γτ το ανέβασες έτσι απλά .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις ότι σε κάποιους κρασαρει ? Σε άλλους βγάζει μαύρη οθόνη με αποτέλεσμα να πηγαίνουν για επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων. Δεν ξέρω γτ το ανέβασες έτσι απλά .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Factory reset γιά ένα app; Μάλλον δεν έχεις ιδέα από κινητά. Μην λέμε ότι να ναι απλά για να πούμε κάτι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ένα που το δοκιμάσαμε μέχρι στιγμής, όλα οκ. Πείτε μας κι εσείς τις εμπειρίες σας αν το δοκιμάσετε.
Link to comment
Share on other sites

Factory reset γιά ένα app; Μάλλον δεν έχεις ιδέα από κινητά. Μην λέμε ότι να ναι απλά για να πούμε κάτι

 

Δεν εχω ιδεα εγω, αφου εισαι ασχετος τραβα να δεις μεσα στο νημα του s7 edge που καποιοι το τρεξανε.Και δεν ειπα για ολους. Και εδω μεσα δεν θα μου μιλας ετσι εμενα ,εδω θα μιλας κοσμια,ουτε με ξερεις ουτε σε ξερω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ένα που το δοκιμάσαμε μέχρι στιγμής, όλα οκ. Πείτε μας κι εσείς τις εμπειρίες σας αν το δοκιμάσετε.

 

Θα το δοκιμασω και γω και θα γραψω, δεν ξερω γτ καποιοι ειχαν θεμα. Αν δεις μεσα στο νημα s7 edge ομως που το ανεβασε χρηστης ,το κατεβασε παλι για αυτον το λογο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω λιγο να δω πως θα παει και μετα μπορει να το δοκιμασω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το δοκιμασα και γω,ολα καλα. Πρωτα γυρισα στον launcher της sammy κ μετα εκανα εγκατασταση . Εμφανως πιο γρηγορος νομιζω. Τωρα γτ καποιοι ειχαν θεματα δεν ξερω. Ισως εκαναν εφαρμογη πανω σε αλλον launcher
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί δεν διαβάζετε ολόκληρη την δημοσίευση ??

Το λέει ξεκάθαρα. Αν κρασάρει, πηγαίνετε στο "Settings" > "Applications" > "TouchWiz Home" > "Storage" και κάντε clear data and cache.

Στο κάτω - κάτω αν δεν γνωρίζετε, γιατί πειραματίζεστε ??

Έλεος πιά, με τις κατηγορίες αριστερά - δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί δεν διαβάζετε ολόκληρη την δημοσίευση ??

Το λέει ξεκάθαρα. Αν κρασάρει, πηγαίνετε στο "Settings" > "Applications" > "TouchWiz Home" > "Storage" και κάντε clear data and cache.

Στο κάτω - κάτω αν δεν γνωρίζετε, γιατί πειραματίζεστε ??

Έλεος πιά, με τις κατηγορίες αριστερά - δεξιά.

Χρήστες ανέφεραν στο επίσημο νήμα του s7 edge ότι μετά το κρασαρισμα δεν μπορούσαν να μπουν καθόλου στις ρυθμίσεις κ γενικά να χειριστούν το κινητό. Ακόμα και σε εισερχόμενη κλήση δεν μπορουσαν να την ανοίξουν λόγω της μαύρης οθόνης . Σε κάποια κινητά τα επηρεάζει είτε μας αρέσει ή όχι . Σιγά το δύσκολο οδηγό. Απλά συμβαινει σε κάποιους τι να κάνουμε .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί δεν διαβάζετε ολόκληρη την δημοσίευση ??

Το λέει ξεκάθαρα. Αν κρασάρει, πηγαίνετε στο "Settings" > "Applications" > "TouchWiz Home" > "Storage" και κάντε clear data and cache.

Στο κάτω - κάτω αν δεν γνωρίζετε, γιατί πειραματίζεστε ??

Έλεος πιά, με τις κατηγορίες αριστερά - δεξιά.

Φίλε μου εμένα δεν φόρτωνε κανένας launcher. Μαύρη οθόνη... Πως θα κάνεις clear την εφαρμογή με μαύρη οθόνη; Ούτε το clear cache με τα τρία κουμπιά δεν έκανε κάτι.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εμένα δεν φόρτωνε κανένας launcher. Μαύρη οθόνη... Πως θα κάνεις clear την εφαρμογή με μαύρη οθόνη; Ούτε το clear cache με τα τρία κουμπιά δεν έκανε κάτι.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εμενα ειχε κολλησει στην οθονη με την φωτο αναμονης. πηγα μετα μεσω pc kai astro file απεγκατεστησα το apk. και μετα απο 4-5 επανεκινησεις επανηλθε.

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που επιστρεψουμε στο μανισιο touchwiz θα εχουν χαθει ολες οι ρυθμισεις μετα τη διαδικασια του clear cache?
Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που επιστρεψουμε στο μανισιο touchwiz θα εχουν χαθει ολες οι ρυθμισεις μετα τη διαδικασια του clear cache?

Ναι, αν έχεις φακέλους θα πρέπει να τους ξανακάνεις.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Το weather widget επρεπε να εμφανιστει με την εγκατασταση του launcher? Γιατι ακομη το παλιο βλεπω..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος να το κάνει κάποιος τι θα κερδίσει απο πλευρας λειτουργίας του κινητου?

Θα λειτουργεί όπως το s8 :p :p :p

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είχα την έκδοση touchwiz 6.0.77 και ήθελα να κάνω ανανέωση στην έκδοση 6.0.94, με αποτέλεσμα γύρισα στην 5.7.92 και πλέον δεν μπορώ να την ανανεώσω μου βγάζει μνμ "παρουσιάζεται διένεξη του πακέτου με ένα υπάρχον πακέτο με το ίδιο όνομα" sorry για το κατεβατό και ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παιδια καλησπερα κατεβαζω το apk κ οταν παταω install κλπ

Μου λεει οτι υπαρχει καποιο αρχειο με την ιδια ονομασια και δεν μου το τρεχει ξερει κανενας τπτ???galaxy s6 edge plus εχω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλησπερα κατεβαζω το apk κ οταν παταω install κλπ

Μου λεει οτι υπαρχει καποιο αρχειο με την ιδια ονομασια και δεν μου το τρεχει ξερει κανενας τπτ???galaxy s6 edge plus εχω.

 

Ο launcher είναι για S7/S7edge.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

 

Άργησα λίγο να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο, αλλά η ανάγκη με έφερε σε εσάς! :p

 

Λόγω του τελευταίου update στο S7 Edge, υπάρχει αρκετός κενός χώρος μεταξύ touchbar και widget καιρού π.χ (λογικά όλοι το προσέξατε)....που σημαίνει ότι χάλασε όλη η "ομορφιά" της αρχικής οθόνης!

 

Πάω να κάνω install το S8 Launcher που υπάρχει εδώ στον οδηγό και μου λέει: Παρουσιάζεται διένεξη πακέτου με ένα υπάρχον πακέτο με το ίδιο όνομα."

 

Πώς καταφέρατε και το κάνατε install εσείς ??? Please help !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...