Jump to content

[myPoll] Ποιον κατασκευαστή smartphone εμπιστεύεστε;


DINFUN
 Κοινοποίηση

Ποιον κατασκευαστή smartphone εμπιστεύεστε;  

556 members have voted

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή smartphone εμπιστεύεστε;

    • SAMSUNG
      134
    • APPLE
      94
    • LG
      21
    • ASUS
      4
    • HTC
      26
    • HUAWEI
      62
    • LENOVO
      11
    • SONY
      49
    • XIAOMI
      88
    • ΑΛΛΗ
      66


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά το sduos που πέρασε για λίγο από τα χέρια μου (και ακόμη κάπου το έχω παρατημένο), σίγουρα δεν εμπιστεύομαι τη Samsung.

Lenovo απορρίπτεται λόγω προβληματικής rom στο Vibe P1m του πατέρα μου.

Με τη Sony είχα παλαιότερα πρόβλημα με το t66 (πολύ πριν την εμφάνιση του android), και είναι το μόνο κινητό που με έφτασε στο σημείο να το πετάξω στον τοίχο !!!

Asus, αν και σε γενικές γραμμές είναι καλά (έχει το zenfone 6 η γυναίκα μου), δεν παίρνει την ψήφο γιατί το προηγούμενο (zenfone 5) μια μέρα απλά χάλασε το touch και σε διάφορα δικά μου σκαλίσματα (λόγω έλλειψης αντιπροσωπείας), πλέον δεν ανάβει καθόλου.

Από Huaweii, έχει κάποια θεματάκια το G750 του κουμπάρου μου, έξω και αυτή.

Με τις υπόλοιπες εταιρίες που αναγράφονται δεν είχα κάποια επαφή, οπότε δεν μπορώ να τις ψηφίζω.

Ψηφίζω λοιπόν το "ΑΛΛΗ" λόγω του Coolpad F1 που έχω στην κατοχή μου σήμερα και αποτελεί το κινητό που κράτησα το μεγαλύτερο διάστημα. Το πήρα μεταχειρισμένο 6 μηνών, το έχω άλλα δυόμιση χρόνια και δεν έχω σκοπό να το αλλάξω σύντομα καθώς ακόμη δουλεύει απροβλημάτιστα καλύπτοντας το 100 % της δουλειάς μου, συν ότι άλλο του έχω ζητήσει.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μετά το sduos που πέρασε για λίγο από τα χέρια μου (και ακόμη κάπου το έχω παρατημένο), σίγουρα δεν εμπιστεύομαι τη Samsung.

Lenovo απορρίπτεται λόγω προβληματικής rom στο Vibe P1m του πατέρα μου.

Με τη Sony είχα παλαιότερα πρόβλημα με το t66 (πολύ πριν την εμφάνιση του android), και είναι το μόνο κινητό που με έφτασε στο σημείο να το πετάξω στον τοίχο !!!

Asus, αν και σε γενικές γραμμές είναι καλά (έχει το zenfone 6 η γυναίκα μου), δεν παίρνει την ψήφο γιατί το προηγούμενο (zenfone 5) μια μέρα απλά χάλασε το touch και σε διάφορα δικά μου σκαλίσματα (λόγω έλλειψης αντιπροσωπείας), πλέον δεν ανάβει καθόλου.

Από Huaweii, έχει κάποια θεματάκια το G750 του κουμπάρου μου, έξω και αυτή.

Με τις υπόλοιπες εταιρίες που αναγράφονται δεν είχα κάποια επαφή, οπότε δεν μπορώ να τις ψηφίζω.

Ψηφίζω λοιπόν το "ΑΛΛΗ" λόγω του Coolpad F1 που έχω στην κατοχή μου σήμερα και αποτελεί το κινητό που κράτησα το μεγαλύτερο διάστημα. Το πήρα μεταχειρισμένο 6 μηνών, το έχω άλλα δυόμιση χρόνια και δεν έχω σκοπό να το αλλάξω σύντομα καθώς ακόμη δουλεύει απροβλημάτιστα καλύπτοντας το 100 % της δουλειάς μου, συν ότι άλλο του έχω ζητήσει.

 

Είδες τελικά οτι όλες οι γνωστές μάρκες αποδεικτηκαν μπαχατελες. Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα. Και το ταπεινό coolpad f1 πυροβολαει 2.5 χρόνια.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

OnePlus δεν εχει στις επιλογες, αρα "ψηφιζω" XIAOMI (την οποια εκτιμω εξ'ισου..) :cool:
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

HTC, κατ' εμέ έχει το πιο smoothless sence, δε κολλάει ποτέ και για κανέναν λόγο, με φοβερή ποιότητα κατασκευής και βέβαια το πιο σημαντικό (για τους ανταγωνιστές της) ανύπαρκτο τμήμα marketing.

Νομίζω πως μια που στήνεις ένα HTC (flagship) και μια που το ερωτεύεσαι.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

OnePlus απο εμένα. Τα 3 τελευταιά χρόνια, είμαι υπερευχαριστημένος από κάθε άποψη.

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Huawei. Γιατί δίνει καλές συσκευές, σε καλές τιμές και παρέχει αρκετά καλή υποστήριξη.

Αν μπορούσα να βάλω και μια 2η επιλογή, θα έβαζα Microsoft. Πολύ ποιοτικά κινητά, απροβλημάτιστα αλλά δυστυχώς με ελλιπές store. Πράγμα το οποίο την χαντάκωσε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi. Χρήστης τηλεφώνων τους εδώ και τέσσερα χρόνια και υπέρ ευχαριστημένος

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Demis
Link to comment
Share on other sites

+ 1000 :)

Και όχι μόνο το 6s ... Και τα iphone 3g , 4 , 5 , 5s , 6 ...:) Απροβλημάτιστα όλα ..

 

αν ειναι να πληρωνεις ομως μια συσκευη 3 φορες την αξια της για να πεις οτι δουλευει σωστα,τοτε κατι δεν παει καλα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εμπιστεύομαι sammy, πάντα πρόσφερε αρκετά ποιοτικές συσκευές. Και παρόλο που έκανε χοντρό λάθος με τα εκρηκτικά note 7 προσπάθησε άμεσα να το διορθώσει, πράγμα που δείχνει ότι πρόκειται για μια σοβαρή εταιρία.
Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να πληρωνεις ομως μια συσκευη 3 φορες την αξια της για να πεις οτι δουλευει σωστα,τοτε κατι δεν παει καλα.

 

Αυτό ισχύει για όλες τις "μεγάλες" φίρμες. Για κάποιον που δεν αγοράζει μέσω σκρουτζ, όλες οι μεγάλες εταιρίες πάνω κάτω ίδιες τιμές έχουνε..δεν υπάρχει iphone που να είναι 2 και 3 φορές πιο ακριβό από samsung, htc, sony ακόμα και huawei.από εκεί και πέρα αν θες να αποφύγεις τις όντως υπερβολικές τιμές όλων των προαναφερθέντων, υπάρχουν απίστευτες vfm επιλογές όπως xiaomi κτλ...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλες τις "μεγάλες" φίρμες. Για κάποιον που δεν αγοράζει μέσω σκρουτζ, όλες οι μεγάλες εταιρίες πάνω κάτω ίδιες τιμές έχουνε..δεν υπάρχει iphone που να είναι 2 και 3 φορές πιο ακριβό από samsung, htc, sony ακόμα και huawei.από εκεί και πέρα αν θες να αποφύγεις τις όντως υπερβολικές τιμές όλων των προαναφερθέντων, υπάρχουν απίστευτες vfm επιλογές όπως xiaomi κτλ...

 

Με την διαφορα οτι αν περιμενεις μπορεις να βρεις της αλλες μεγαλες φιρμες σε αισθητα πιο χαμηλη τιμη πραγμα που δεν συμβαινει με την Apple

Get your head out of your ash!

Confirmation Bias is our era's intellectual cancer

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλες τις "μεγάλες" φίρμες. Για κάποιον που δεν αγοράζει μέσω σκρουτζ, όλες οι μεγάλες εταιρίες πάνω κάτω ίδιες τιμές έχουνε..δεν υπάρχει iphone που να είναι 2 και 3 φορές πιο ακριβό από samsung, htc, sony ακόμα και huawei.από εκεί και πέρα αν θες να αποφύγεις τις όντως υπερβολικές τιμές όλων των προαναφερθέντων, υπάρχουν απίστευτες vfm επιλογές όπως xiaomi κτλ...

 

ειναι αστειο αυτο που λες.

και ιδια αρχικη τιμη να ειχαν τα ακριβα μοντελα των μεγαλων εταιριων,η μονη εταιρια που πουλαει σε οτι τιμη της καπνισει οσος καιρος και αν περασει ειναι η apple.

αμα ειναι να περιμενω 2 χρονια για να αγορασω σε <<νορμαλ>> τιμη το μοντελο που μου αρεσει αστο,παω στα κινεζικα.

το 4s ακομα πουλαει 80 ευρω μεταχειρισμενο,τι να λεμε..

Link to comment
Share on other sites

Καμία. Δεν εμπιστευόμαστε τις εταιρείες. Διαλέγουμε τα προϊόντα ανάλογα με τις ανάγκες μας, την κάθε στιγμή.

 

Lenovo ικανοποιημένος πάρα πολύ, αλλά στα updates της τα κάνει "σαλάτα".

 

Δε γράφω Xiaomi, γιατί έχω πολύ λίγο καιρό συσκευή της, οπότε θα περάσει αξιολόγηση.

 

Sony θα ήθελα να δοκιμάσω, αλλά όχι σε αυτές τις τιμές. Δε ζούμε όλοι στη Japan.. Άσχετα αν το έχουμε σκεφτεί... :lol:

 

Η Apple δίνει τη καλύτερη υποστήριξη από όλους, ακόμα κι από τον πρώτο του Android. Εκεί δε μπορεί να της πει κανείς τίποτα. (Πριν αρχίσουν να γράφουν διαφορά μερικοί, να γράψω ότι δε διαθέτω κανένα προϊόν Apple, επειδή έχει γελοία (για 'μένα) τιμολογιακή πολιτική).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ειναι αστειο αυτο που λες.

και ιδια αρχικη τιμη να ειχαν τα ακριβα μοντελα των μεγαλων εταιριων,η μονη εταιρια που πουλαει σε οτι τιμη της καπνισει οσος καιρος και αν περασει ειναι η apple.

αμα ειναι να περιμενω 2 χρονια για να αγορασω σε <<νορμαλ>> τιμη το μοντελο που μου αρεσει αστο,παω στα κινεζικα.

το 4s ακομα πουλαει 80 ευρω μεταχειρισμενο,τι να λεμε..

 

Νομιζω οτι μιλησα ξεκαθαρα για αρχικες τιμες...αστειο ειναι να κατηγορουμε μια εταιρια λες και μας βαζει με το ζορι να αγορασουμε η να αποθεωνουμε αλλες επειδη εχουμε κινητα τους. Συζητηση κανουμε. Καμια απο τις μεγαλες φιρμες δεν πουλαει παρομοιες συσκευες σε μιση τιμη η στο ενα τριτο...αρα αυτο που εγραψες δεν ισχυει.για τις τιμες στο σκρουτζ δε φταιει η apple που δεν χανουν αξια τα κινητα της.ουτε και για τις τιμες μεταχειρισμενων iphone 4 φυσικα:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την διαφορα οτι αν περιμενεις μπορεις να βρεις της αλλες μεγαλες φιρμες σε αισθητα πιο χαμηλη τιμη πραγμα που δεν συμβαινει με την Apple

 

Συμφωνω..εγω σχολιασα το "δυο και τρεις φορες πανω".ολα ειναι θεμα προσφορας και ζητησης...καμια εταιρια δεν μας ληστευει θεωρω..εγω που πηρα το note 4 δηλαδη day 1 στα 850 το 2014 με εκλεψε η samsung?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμία. Δεν εμπιστευόμαστε τις εταιρείες. Διαλέγουμε τα προϊόντα ανάλογα με τις ανάγκες μας, την κάθε στιγμή.

 

Lenovo ικανοποιημένος πάρα πολύ, αλλά στα updates της τα κάνει "σαλάτα".

 

Δε γράφω Xiaomi, γιατί έχω πολύ λίγο καιρό συσκευή της, οπότε θα περάσει αξιολόγηση.

 

Sony θα ήθελα να δοκιμάσω, αλλά όχι σε αυτές τις τιμές. Δε ζούμε όλοι στη Japan.. Άσχετα αν το έχουμε σκεφτεί... :lol:

 

Η Apple δίνει τη καλύτερη υποστήριξη από όλους, ακόμα κι από τον πρώτο του Android. Εκεί δε μπορεί να της πει κανείς τίποτα. (Πριν αρχίσουν να γράφουν διαφορά μερικοί, να γράψω ότι δε διαθέτω κανένα προϊόν Apple, επειδή έχει γελοία (για 'μένα) τιμολογιακή πολιτική).

 

Απο τις πιο σωστες τοποθετησεις...δεν ειναι φιλοι μας οι εταιριες...κρινουμε βασει των αναγκων και τυχον εμπειριων που εχουμε..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και φταιει η apple που τα τηλεφωνα της κρατανε τετοιες τιμες.

απο καπου ξεκιναει ολο αυτο και σιγουρα δεν ξεκιναει απο τους εμπορους του skroutz.

τελος παντων,δεν εχει νοημα η συζητηση που προσπαθουμε να κανουμε.

αν η apple ειχε νορμαλ τιμολογιακη πολιτικη ισως να ειχε λογο να ειναι στo poll,τωρα δε βλεπω το λογο :P

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και φταιει η apple που τα τηλεφωνα της κρατανε τετοιες τιμες.

απο καπου ξεκιναει ολο αυτο και σιγουρα δεν ξεκιναει απο τους εμπορους του skroutz.

τελος παντων,δεν εχει νοημα η συζητηση που προσπαθουμε να κανουμε.

αν η apple ειχε νορμαλ τιμολογιακη πολιτικη ισως να ειχε λογο να ειναι στo poll,τωρα δε βλεπω το λογο :P

 

Απο την αλλη για εναν κατοχο κινητου, οπως και αυτοκινητου φυσικα ειναι οτι καλυτερο το προιον του να κραταει τιμη..δεν εχω ακουσει καποιον κατοχο mercedes να κοπανιεται επειδη το αμαξι του κραταει τιμη:D αν το ερωτημα του poll ηταν "ποια εταιρια εχει την καλυτερη τιμολογιακη πολιτικη" συμφωνω οτι η apple θα μπορουσε να απουσιαζει..ομως Το ερωτημα του poll ειναι η εμπιστοσυνη, αρα δεν εκπλησσομαι που ειναι ψηλα(βλ. Υποστηριξη). Εκπληξη ειναι ισως η ανετη επικρατηση της samsung μετα την περσινη ...εκρηκτικη χρονια...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη για εναν κατοχο κινητου, οπως και αυτοκινητου φυσικα ειναι οτι καλυτερο το προιον του να κραταει τιμη..δεν εχω ακουσει καποιον κατοχο mercedes να κοπανιεται επειδη το αμαξι του κραταει τιμη:D αν το ερωτημα του poll ηταν "ποια εταιρια εχει την καλυτερη τιμολογιακη πολιτικη" συμφωνω οτι η apple θα μπορουσε να απουσιαζει..ομως Το ερωτημα του poll ειναι η εμπιστοσυνη, αρα δεν εκπλησσομαι που ειναι ψηλα(βλ. Υποστηριξη). Εκπληξη ειναι ισως η ανετη επικρατηση της samsung μετα την περσινη ...εκρηκτικη χρονια...

μη σου κανει εντυπωση,αφου οι συσκευες της ειναι τουμπανο,μη βλεπεις που εσκασε το σκηνικο με το σαμποταζ.

μπορει ο κοσμος να μην ψηφισε οπως θα επρεπε,αλλα η apple ειναι μια μισιτη εταιρια.

μη συγκρινεις τη Merc με το μηλο,εκεινη αξιζει τα λεφτα της :P

Link to comment
Share on other sites

μη σου κανει εντυπωση,αφου οι συσκευες της ειναι τουμπανο,μη βλεπεις που εσκασε το σκηνικο με το σαμποταζ.

μπορει ο κοσμος να μην ψηφισε οπως θα επρεπε,αλλα η apple ειναι μια μισιτη εταιρια.

μη συγκρινεις τη Merc με το μηλο,εκεινη αξιζει τα λεφτα της :P

 

Τα ιδια ακουω απο πολλους και για τη merc παντως..."εχει κινητηρες renault, εχει ακριβα εξτρα, κλπ κλπ..."και στις δυο περιπτωσεις ισχυει πως οποιος τα εχει τα σκαει και τα αγοραζει..ποσο τουμπανο ειναι τα samsung το ξερω..αλλωστε ειχα το note 4....αλλο τουμπανο αλλο αξιοπιστη παντως..το μισητη το βλεπω απο τους εκατομμυρια ανθρωπους που αγοραζουν συσκευες της...ακομα και στην Ελλαδα της κρισης το οτι παιζει μεταξυ δευτερης και τριτης θεσης με τετοιες τιμες και τοσο λιγες συσκευες ειναι κατι που αποδεικνυει το μισος του κοσμου...για το σαμποταζ στα note 7 μαλλον θα πρεπει να κσταθεσεις τα στοιχεια που προφανως εχεις στις εισαγγελικες αρχες που χειριζονται την ερευνα η και στη cia ακομα μπας κσι ξεστραβωθουν λιγο..:lol:

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Η Apple δίνει τη καλύτερη υποστήριξη από όλους, ακόμα κι από τον πρώτο του Android. Εκεί δε μπορεί να της πει κανείς τίποτα. (Πριν αρχίσουν να γράφουν διαφορά μερικοί, να γράψω ότι δε διαθέτω κανένα προϊόν Apple, επειδή έχει γελοία (για 'μένα) τιμολογιακή πολιτική).

 

Καλή υποστήριξη είναι η ανακοίνωση ότι δεν έχει καλό σήμα το κινητό επειδή κρατάνε λάθος οι χρήστες ? Καλή υποστήριξη είναι η ανακοίνωση ότι αν δε χτύπησε το ξυπνητήρι στις 1 η 2 του μήνα (του νέου έτους), μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε άφοβα από τις 3 του μήνα και μετά ? Από αυτές τις ανακοινώσεις προτιμώ μια πιο άμεση λύση όπως μια ανάκληση για επισκευή, έστω και την ανάκληση όπως έγινε στα note. Αλλά αυτό κοστίζει στην εταιρία...

Καλή υποστήριξη λοιπόν η apple έχει μόνο στα update, αλλά το after sales της είναι απαράδεκτο.

Δεν είμαι hater, έχει πολύ ποιοτικές συσκευές κατά γενική παραδοχή. Το ότι δεν επιλέγω apple, έχει να κάνει καθαρά με την τιμολογιακή πολιτική της και όχι για λόγους αντιπάθειας. Βέβαια, όσο περνάει ο καιρός και όσο αυξάνονται οι αγορές εφαρμογών στο play, ακόμα και στο 1/3 της τιμής να τα δώσει, δύσκολα θα τα προτιμήσω πλέον.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Είχα Νοκια 2-3 τηλέφωνα σερί,χωρίς να με συγκινούν ιδιαίτεραΚορόιδευα τον αδελφό μου που του άρεσαν τα Sony-Erikson.Όταν το πιανα στα χέρια μου,ήταν σαν να χω κανα εξωτικό κινητό.Ε,πως ήρθε,πήρα το SONU ERIKSON HAZEL και το κράτησα 5 χρόνια.Το χάρηκα,και τώρα χτύπησα το Ζ5.Δεν κόλλησε ούτε λίγο 9 μήνες που το χω.Ψηφίζω SONU
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ήταν σαμποτάζ το θέμα της μπαταρίας του Note 7.

Εξάλλου η κατασκευάστρια εταιρεία της μπαταρίας είναι θυγατρική της ..... Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Καλή υποστήριξη είναι η ανακοίνωση ότι δεν έχει καλό σήμα το κινητό επειδή κρατάνε λάθος οι χρήστες ? Καλή υποστήριξη είναι η ανακοίνωση ότι αν δε χτύπησε το ξυπνητήρι στις 1 η 2 του μήνα (του νέου έτους), μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε άφοβα από τις 3 του μήνα και μετά ? Από αυτές τις ανακοινώσεις προτιμώ μια πιο άμεση λύση όπως μια ανάκληση για επισκευή, έστω και την ανάκληση όπως έγινε στα note. Αλλά αυτό κοστίζει στην εταιρία...

Καλή υποστήριξη λοιπόν η apple έχει μόνο στα update, αλλά το after sales της είναι απαράδεκτο.

Δεν είμαι hater, έχει πολύ ποιοτικές συσκευές κατά γενική παραδοχή. Το ότι δεν επιλέγω apple, έχει να κάνει καθαρά με την τιμολογιακή πολιτική της και όχι για λόγους αντιπάθειας. Βέβαια, όσο περνάει ο καιρός και όσο αυξάνονται οι αγορές εφαρμογών στο play, ακόμα και στο 1/3 της τιμής να τα δώσει, δύσκολα θα τα προτιμήσω πλέον.

 

Περίμενες να παραδεχτεί κάτι από αυτά τα 2 η Apple (το 2 δεν το ήξερα); Με το "ύφος" που έχει; Και η Samsung, αν δεν ήταν τόσες πολλές οι συσκευές που έκαναν μπαμ, λες να το αντιμετώπιζε με τον ίδιο τρόπο;

 

Από updates, κρίνω από το 5s ενός φίλου, που ακόμα παίρνει updates. Τόσα updates τα "ονειρεύονται" οι συσκευές με Android.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...