Jump to content

[myPoll] Ποιον κατασκευαστή smartphone εμπιστεύεστε;


DINFUN
 Κοινοποίηση

Ποιον κατασκευαστή smartphone εμπιστεύεστε;  

556 members have voted

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή smartphone εμπιστεύεστε;

    • SAMSUNG
      134
    • APPLE
      94
    • LG
      21
    • ASUS
      4
    • HTC
      26
    • HUAWEI
      62
    • LENOVO
      11
    • SONY
      49
    • XIAOMI
      88
    • ΑΛΛΗ
      66


Recommended Posts

Huawei, και δεν ψηφιζω μονο απο την προσωπική εμπειρία, αλλα και απο την εμπειρία φιλων με αλλα μοντέλα της εταιρείας, οπως P9 lite kai honor 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καμιά! όλες θέλουν να μας τα πάρουν για να διατηρήσουν τα τρις κέρδη τους. γιαυτό όπου φυσάει ο άνεμος, όποια εταιρεία προσφέρει το καλύτερο και χρεώνει τα λιγότερα την χρονική στιγμή που γυρεύω.

εξαίρεση η μηλοεταιρεια που από το 07 κοροϊδεύει τον κόσμο κανονικότατα. να πληρώνεις 1/3 της τιμής για μαρκετινγκ είναι γελοίο στην καλύτερη. αν θέλω να το παίξω κάποιος υπάρχουν τα vertu.

Link to comment
Share on other sites

Apple ρε παιδιά , τι να λέμε τώρα. Συσκευές 4ετιας και δουλεύουν μια χαρά με τα updates τους και όλα. Σπάνιο πράγμα η υποστήριξη στα παλιά μοντέλα.

 

να λεμε οτι δουλευουν απροβληματιστα,ακριβως επειδη η apple εχει στην ουσια ενα τηλεφωνο να υποστηριξει.

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα apple αν και την σιχαίνομαι.. Μπορώ να την εμπιστευτώ σαν εταιρία. Ξέρεις ότι θα χρυσοπληρώσεις μια συσκευή της αλλά θα δουλεύει ρολόι...

 

Από android κατασκευαστές δεν ξέρω.. ίσως samsung. Από κινέζους δεν ξέρω.. λέτε όλοι ότι βγάζουν καλές συσκευές αλλά δεν έχω εμπειρία, ο κινέζος είναι κινέζος.

 

LG που έχω... με τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Η εμπιστοσύνη δεν είναι θέμα μόνο απροβλημάτιστων συσκευών.

Αλλά να τιμούν τον καταναλωτή με την υποστήριξη στα προβλήματά του, στην εύκολη επικοινωνία με την εταιρεία, στο σέρβις.

Έχει πολλές πτυχές.

Το ότι προτίμησε κάποιος, ας πάρουμε την Xiaomi .... επειδή αγόρασε το κινητό από κινεζομάγαζο με ανύπαρκτη υποστήριξη, όπως ανύπαρκτη είναι και η υποστήριξη από την εταιρεία (ευτυχώς υπάρχει αρκετά ενεργή κοινότητα που σώζει την κατάσταση), που καταπατά την GPL και κρύβει τα sources συστηματικά (αν και τελευταία δίνει....κάποια), δεν την κάνει άξια εμπιστοσύνης.

Ακόμα και η Asus που δεν την ψήφισε κανένας, είναι σαφώς πιο αξιόπιστη.

Το ότι προτίμησε κάποιος και πήρε κάτι δεν λέει την αλήθεια.

Μπορείς να πάρεις μια συσκευή επειδή είναι vfm. Αλλά άλλο η εταιρική εμπιστοσύνη.

 

Έπιασες και αναλύσες επακριβώς το point της υποστήριξης όλου του υπόλοιπου κόσμου, πλην των λίγων που ποστάρουν στο myphone (και άλλων αναλόγων φόρουμς)

Αυτοί όλοι λοιπόν, οι περισσότεροι εκ των οποίων δεν γνωρίζουν ότι ένα τηλέφωνο δέχεται αναβαθμίσεις, υποστήριξη θεωρούν την εύκολη και άμεση εύρεση οποιουδήποτε εξαρτήματος ή ανταλλακτικού χρειαστούν. Ακόμα και σε βάθος χρόνου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Ronnie 2004♥2018
Link to comment
Share on other sites

Sony αν και τελευταία την έχω απαρνηθεί λόγω οικονομικής κρίσης και έχω στραφεί σε πιό οικονομικές λύσεις. Ισως το επόμενο διάστημα να την ξαναπροτιμήσω αφού ήμουν πολύ ικανοποιημένος από τις συσκευές της στο παρελθόν...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πάρα την τραγική στάση της στις αναβαθμίσεις αλλά και το ...εκρηκτικό ΝΟΤΕ 7 ψηφίζω. ..

Samsung αν και έχω πολύ ψηλά και τη Sony ...θα έλεγα και apple αλλά η τιμολογιακή της πολιτική καθώς και η τεχνολογία με το σταγονόμετρο δεν μου επιτρέπουν να την βάλω στο κάδρο

ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΤΥΧΑΝ... ΟΙ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΟΧΙ !!!

ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi για την ποιότητα /τιμή /τρελή αυτονομία.

 

Xiaomi redmi pro / xiaomi redmi note 3g

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

κατά καιρούς είχα μοντέλα απ' όλους αυτούς τους κατασκευαστές, όλα ξεχωριστά με τον τρόπο του το καθένα, όμως ένα θα ξεχωρίσω, αν και δεν το χρησιμοποιώ πλέον για τους δικούς μου λόγους, είναι το HUAWEI, πιστεύω ο κατασκευαστής που αν και λίγα χρόνια στην αγορά έχει εξελίξει όσο κανένας άλλος τα μοντέλα που παράγει συνδυάζοντας κάτι από samsung κάτι από apple, από μοτο, σόνυ κλπ, οπότε πιστεύω ότι είναι ο κατασκευαστής με την μεγαλύτερη προοπτική εξέλιξης στον χώρο και σ' αυτόν θα δώσω την ψήφο μου
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Καθε μια εχει να δωσει κατι.

Δε θα πω χιαομι, ουτε σαμσουνγκ.

 

Θα ελεγα με τυχαια σειρα μπλακμπερι, απλ και χουαγουεΐ.

Αν ηταν να επιλεξω μια, αυτη θα ήταν η χουαγουεϊ, λογω χαμηλοτερης τιμης

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Japan power! Χρόνια εμπιστεύομαι την Sony σε πολλά της προϊόντα χωρίς να είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Αν και μου αρεσει η σταθεροτητα της apple λεω samsung γιατι με το παρον τηλ μου εχω μεινει ξετρελαμενος (s7 edge)!!
Link to comment
Share on other sites

MEIZU γιατι οι συσκευες της ειναι κουκλια με απιστευτες κατασκευες και ωραιο λειτουργικο με αναβαθμισεις. Και ας μην εχει "δυνατοτερα" τηλεφωνα στον κοσμο. Για ενα design ζουμε ρε παιδια !!!!!:D:D
Link to comment
Share on other sites

φηφισα lg γιατι ειχα το p500 την πρωτη νομιζω με android συσκευη,ισως να κανω και λαθος,και μετα απο μακροχρονια πορεια με samsung ξαναπηρα lg (g3 x 2φορες)με καλυπτει στα χαρακτηριστικα που θελω εγω(ραδιο-μπαταρια αποσπωμενη-καρτα μνημης) αν και με το τελευταιο μοντελλο της η μπαταρια δεν αλλαζει πλεον(δυστηχως) θα την προτιμουσα και για την τιμολογηση που εχει.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το poll είναι "άκυρο" γιατί η συντριπτική πλειοψηφία ψηφίζει αυτό που έχει.

 

Ναι, αλλά εάν ψηφίζει αυτό που έχει επειδή εμπιστεύεται την εταιρεία, τότε είναι έγκυρο. ;)

 

Όσο για το θέμα μας, παλιότερα Νόκια, τώρα πλέον Αππλ.

Σημασία για εμένα ώστε να "εμπιστευτώ" κάποια εταιρεία, είναι να εμπιστευτώ τα προϊόντα της και αυτό προέρχεται από την καλή λειτουργία τους και μόνο.

Σε δεύτερο κομμάτι πηγαίνει η υποστήριξη.

Και επειδή μιλώ για κινητά τηλέφωνα, θέλω απλά να κάνει αυτό ακριβώς για τον λόγο που το αγόρασα και τίποτε περισσότερο. Απροβλημάτιστα, και σε βάθος χρόνου, όχι μόνο την ημερομηνία αγοράς του προϊόντος.

Edited by achillefs76
Link to comment
Share on other sites

Htc τωρα στο μελλον Νοκια ξανα

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα LG γιατί απο αυτήν επιλέγω τα τελευταία χρόνια. Δεν ξέρω αν είναι επειδή την εμπιστεύομαι αλλά για να το κάνω σίγουρα υπάρχουν σοβαροί λόγοι!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...