Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως είχα μέχρι πριν μερικούς μήνες τo s8 plus.Το υπέρ ευχαριστήθηκα. Δεν παύει όμως να είναι ένα τηλέφωνο του'17 και μπαίνει σε μερικές μέρες το 2021. Όπως και να,'χει θέλει σκέψη...

 

Και που πήγες για αλλαγή;

Έχω το plus και σκέφτομαι να το αλλάξω

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πήγα στο 1+ 7pro (τέλη Απριλίου ένα 8μηνο μαζί του και για πολύ καιρό με βλέπω ακόμη πιθανότατα) και εδώ κι ένα μήνα περίπου παρέα με το Mi 10 T. Το s20 plus που δοκίμασα ενδιάμεσα για κάνα δυο εβδομάδες περίπου με άφησε με ανάμικτα συναισθήματα. Τώρα με το Android 11 & Ui 3.0 βλέπω από τα μέλη πολλές βελτιώσεις. Αν μου έλεγες ξανά ποιο θα επέλεγες με βασικό κριτήριο το "κόλλημα" με το περιβάλλον της Samsung θα σου έλεγα αδιαμφισβήτητα το s20 plus με την προϋπόθεση να μην παίζεις παιχνίδια και μη γνωρίζοντας την συμπεριφορά του exynos σε καλοκαιρινές συνθήκες με υψηλές θερμοκρασίες. Έχει επίσης το ατού της ασύρματης φόρτισης και πολύ μαζεμένο και ελαφρύ ταυτόχρονα για το μέγεθος του. Πίσω πλάτη αδιάφορη τελείως...στα 550 μεταχειρισμένο και άξιζε και δεν άξιζε όταν με 350 πήρα σφραγισμένο Mi 10 T με καλύτερο επεξεργαστή 5g υποστήριξη (από τώρα μάλιστα λειτουργεί κανονικά) μπαταρία ατελείωτη και υπέροχα 144hz .Ok δεν είναι amoled (δεν με πειράζει καθόλου ουσιαστικά είναι τόσο καλή που δεν το καταλαβαίνεις) και ουσιαστικά μου λείπει μόνο η ασύρματη φόρτιση.

Το 1+ είναι μια κατηγορία μόνο του λόγω oxygen os και μη ύπαρξης notch, τρύπες κλπ στην πλούσια χορταστική οθόνη του.

Αυτά....

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πήγα στο 1+ 7pro (τέλη Απριλίου ένα 8μηνο μαζί του και για πολύ καιρό με βλέπω ακόμη πιθανότατα) και εδώ κι ένα μήνα περίπου παρέα με το Mi 10 T. Το s20 plus που δοκίμασα ενδιάμεσα για κάνα δυο εβδομάδες περίπου με άφησε με ανάμικτα συναισθήματα. Τώρα με το Android 11 & Ui 3.0 βλέπω από τα μέλη πολλές βελτιώσεις. Αν μου έλεγες ξανά ποιο θα επέλεγες με βασικό κριτήριο το "κόλλημα" με το περιβάλλον της Samsung θα σου έλεγα αδιαμφισβήτητα το s20 plus με την προϋπόθεση να μην παίζεις παιχνίδια και μη γνωρίζοντας την συμπεριφορά του exynos σε καλοκαιρινές συνθήκες με υψηλές θερμοκρασίες. Έχει επίσης το ατού της ασύρματης φόρτισης και πολύ μαζεμένο και ελαφρύ ταυτόχρονα για το μέγεθος του. Πίσω πλάτη αδιάφορη τελείως...στα 550 μεταχειρισμένο και άξιζε και δεν άξιζε όταν με 350 πήρα σφραγισμένο Mi 10 T με καλύτερο επεξεργαστή 5g υποστήριξη (από τώρα μάλιστα λειτουργεί κανονικά) μπαταρία ατελείωτη και υπέροχα 144hz .Ok δεν είναι amoled (δεν με πειράζει καθόλου ουσιαστικά είναι τόσο καλή που δεν το καταλαβαίνεις) και ουσιαστικά μου λείπει μόνο η ασύρματη φόρτιση.

Το 1+ είναι μια κατηγορία μόνο του λόγω oxygen os και μη ύπαρξης notch, τρύπες κλπ στην πλούσια χορταστική οθόνη του.

Αυτά....

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Θέλω να αγοράσω κάποιο με 5g,

Αλλά δεν θέλω να δώσω πολλά χρήματα.

Είμαι ανάμεσα σε xiaomi mi 10T lite, mi 10T ίσως και Samsung A42 4g.

Δεν ξέρω για την οθόνη στα xiaomi μήπως με χαλάσει από την amoled του S8 plus

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες ώρες με Android 10 με custom rom one ui 2.5.... φυσάει το εργαλείο!! Δουλεύει τέλεια!! Και πολύ smooth.

 

Χρόνια πολλά με υγεία!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αγόρασα πρόσφατα στην γυναίκα μου το s8 και δώρο της πήρα μια θήκη spigen Neo Hybrid και ένα spigen Tempered Glass Screen Protector. Στις οδηγίες έλεγε να είναι περασμένη η θήκη στο κινητό και μετά να εφαρμοστεί το τζαμάκι. Δυστυχώς το έκανα έτσι όπως έλεγε και φαίνεται να περάστηκε καλά το τζαμάκι μιας και δεν φαίνονται κενά ή να μην έχει προσαρμοστεί καλά, αλλά η οθόνη δεν υπακούει καθόλου καλά. Καθυστερεί πάρα πολύ στην κύλιση και στην πληκτρολόγηση και σε κάποια σημεία χρειάζεται παραπάνω από μια φορές να πατήσεις για να "ακούσει" πάτημα. Υπάρχει κάτι άλλο σε Tempered Glass αξιόπιστο ή λόγο της κυρτής οθόνης να ψάξω να βρω άλλη λύση;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα δουλεψει με το S8 ειναι το Whitestome Dome Glass. Αλλαξα παρα πολλα οταν το ειχα γιατι δεν ηθελα να δωσω το 40αρι αλλα τελικα και περισσοτερα εδωσα και δουλεια δεν εκανα. Πανω απο 2 βδομαδες δεν κρατησε κανενα. Ειτε ξεκολλουσαν ειτε γεμιζαν σκονη απο τα πλαγια.
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα δουλεψει με το S8 ειναι το Whitestome Dome Glass. Αλλαξα παρα πολλα οταν το ειχα γιατι δεν ηθελα να δωσω το 40αρι αλλα τελικα και περισσοτερα εδωσα και δουλεια δεν εκανα. Πανω απο 2 βδομαδες δεν κρατησε κανενα. Ειτε ξεκολλουσαν ειτε γεμιζαν σκονη απο τα πλαγια.

 

Η θήκη που έχω ήδη αγοράσει θα κάνει ή θα πρέπει να αγοράσω κάποια άλλη που θα κάθεται καλύτερα;;

Link to comment
Share on other sites

Θα κανει λογικα... Επειδη ειναι ζορικη η τοποθετηση καλυτερα σε μαγαζι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

Μετα το τελευταιο update επαψαν να ακουνε τα κουμπια απαντησης και τερματισμου κλησης.

Το εκανα επαναφορα και το ξαναεστησα απο την αρχη, οχι απο backup, αλλα παλι τα ιδια.

Εμφανιζονται τα κουμπια κανονικα, αλλα δεν ακουνε, ειναι σαν να μην υπαρχουν, η οθονη κλησης εμφανιζεται επισης κανονικα.

Εχει συμβει σε κανεναν;

Μηπως ειναι καποια ρυθμιση που δεν ξερω;:worry:

 

edit:

Λοιπον, μολις διαπιστωσα οτι ειναι θεμα software.

Σκεφτηκα οτι ο dialer ειναι απλα μια εφαρμογη που εχει ενσωματωσει η Samsung στο λειτουργικο.

Οποτε θυμηθηκα οτι ειχα δει καποια στιγμη εναλλακτικες εφαρμμογες dialer, και κατεβασα μια πολυ καλη, την true phone, και ω του θαυματος το προβλημα λυθηκε!

Η μαμμα Samsung το εκανε παλι το θαυμα της!

Η version που κανει το προβλημα ειναι η one ui - android 9 απο 1/10/20 G950FXXSBDTJ1

Edited by ganian
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει κ εγγύηση ναι σίγουρα 200 μαζί με το γεγονός ότι θα είναι άριστο... συσκευή 2017 πια σε δυο μήνες θεωρείται 4 χρόνια γεμάτα από την επίσημη παρουσίαση του.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eχει τυχει σε κανεναν το moisture detected και να μην φορτιζει??

Απιστευτα εκνευριστικο, υποτιθεται πληρωνουμε παραπανω για ip68 τι χαζομαρα ειναι αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει και στο S8 και στο S10e. Σε λίγη ώρα φεύγει. Δεν έχει καμία σχέση με το ip rating. Σου λέει ότι υπάρχει υγρασία στη θύρα φόρτισης, όχι μέσα στη συσκευή. Είναι κάτι που μπορεί να γίνει, και επειδή δεν είναι ασφαλές να συνδεθεί και να περάσει ρεύμα από εκεί στο απαγορεύει μέχρι να στεγνώσει.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Eχει τυχει σε κανεναν το moisture detected και να μην φορτιζει??

Απιστευτα εκνευριστικο, υποτιθεται πληρωνουμε παραπανω για ip68 τι χαζομαρα ειναι αυτη?

 

Δοκιμασε να αλλαξεις καλωδιο.

Link to comment
Share on other sites

Στεγνωσε το με κρυο αερα απο πιστολακι και κανε επανεκκινηση.
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει 100 φορεσ τις τελευταιες 3 μερες. Ειναι μπελας, μετα απο πιστολακια αλλαγες καλωδιων συνδεση με λαπτοπ καποια στιγμη φορτιζει.. Αλλα δεν μπορει να γινεται αυτο καθε μερα.. Τραγικο το θεωρω, σε φαση που σκεφτομαι να μην ξαναπαρω σαμσουνγκ.. Δεν γινεται να δινεις ενα καρο λεφτα να παιρνεις ναυαρχιδα και να εχουν τετοια θεματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...