Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι η 2η συσκευή (s8 plus πάντοτε αναφέρομαι) την πρώτη την πούλησα έκανα έναν κύκλο από διάφορα αλλα και την αγόρασα ξανά πέρυσι τέτοια εποχή. Σε μερικές μέρες κλείνει χρόνο και είναι σε silver artic χρώμα. Είχα μπουχτήσει με τα μαύρα. Έχω και το 7edge με ανάλογο αριθμό κύκλων φόρτισης (385 αν θυμάμαι καλά) και η μπαταρία του βγάζει γύρω στις 4μιση ώρες οθόνης και κάνα τρίωρο κλήσεις. Το s8+. μου έχει μόλις 74 κύκλους καί μου βγάζει χαλαρά πάνω από 6 ώρες sot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν τα έχουν βρει στην τιμή και είναι χαμηλή αξίζει για μένα ακόμη. Αν τον ενδιαφέρουν κάμερες υπέρ ευρυγώνιος κλπ στέρεο ηχεία να κοιτάξει αλλού. Το κινητό επειδή παίρνει μόνο patches ασφαλείας δεν αλλάζει η συμπεριφορά του... μάλιστα το τελευταίο διάστημα όπως έγραψες κι εσύ το ποσοστό των Google play κλπ είναι ανύπαρκτο .

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Thanks.Καπου 180 θα το παρει. Κυριως για την amoled οθονη και επειδη του αρεσει το Edge.

Του προτεινα σε αυτα τα χρηματα να παρει καινουργιο Redmi Pro αλλα θελει Samsung και Edge οποτε....

Και εγω βαρεθηκα τα μαυρα για αυτο πηρα το S20+ σε γκρι. Μου αρεσει κ το μεταλλικο πλαισιο. Απορω γιατι στο μαυρο δεν το διατηρουν απο S8 και μετα...

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε γούστα είναι αυτά. Άλλοι το προτιμούν έτσι (όπως κι εμείς) και άλλοι όπως τώρα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι η 2η συσκευή (s8 plus πάντοτε αναφέρομαι) την πρώτη την πούλησα έκανα έναν κύκλο από διάφορα αλλα και την αγόρασα ξανά πέρυσι τέτοια εποχή. Σε μερικές μέρες κλείνει χρόνο και είναι σε silver artic χρώμα. Είχα μπουχτήσει με τα μαύρα. Έχω και το 7edge με ανάλογο αριθμό κύκλων φόρτισης (385 αν θυμάμαι καλά) και η μπαταρία του βγάζει γύρω στις 4μιση ώρες οθόνης και κάνα τρίωρο κλήσεις. Το s8+. μου έχει μόλις 74 κύκλους καί μου βγάζει χαλαρά πάνω από 6 ώρες sot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν τα έχουν βρει στην τιμή και είναι χαμηλή αξίζει για μένα ακόμη. Αν τον ενδιαφέρουν κάμερες υπέρ ευρυγώνιος κλπ στέρεο ηχεία να κοιτάξει αλλού. Το κινητό επειδή παίρνει μόνο patches ασφαλείας δεν αλλάζει η συμπεριφορά του... μάλιστα το τελευταίο διάστημα όπως έγραψες κι εσύ το ποσοστό των Google play κλπ είναι ανύπαρκτο .

 

Που βλεπουμε τους κυκλους φορτισης που εχει κανει η εκαστοτε συσκευη?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογη phone info στην καρτελα personal. Υποστηριζει μεχρι το android 9 αυτη την δυνατοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογη phone info στην καρτελα personal. Υποστηριζει μεχρι το android 9 αυτη την δυνατοτητα.

 

Ευχαριστω πολυ....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας πόσο χρεώνει η Samsung για καινούργια οθόνη στο S8;

 

Είχα μια στενή επαφή με το πάτωμα και έσπασε κάτω δεξιά η οθόνη. Είναι η 2η φορά το τελευταίο διάστημα.. Την 1η έσπασε μόνο το tempered. Τώρα δεν είχα προλάβει να πάρω άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Δώσε το για ανταλλακτικά καλύτερα...το 180αρι δεν το γλυτώνεις ,αν έχει λήξει και η εγγύηση του δεν αξίζει να το επισκευάσεις...Η άποψή μου πάντοτε εκτός κι αν τι γουστάρεις σαν συσκευή πολύ όπως εγώ το μεγαλύτερο αδελφάκι του το 8+.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ελληνική συσκευή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα μου ήρθε σήμερα πρωί από Samsung cloud επείγον αναβάθμιση γύρω στα 40ΜΒ περίπου...δεν την έκανα πρώτη φορά μου έρχεται τέτοια ειδοποίηση τόσα χρόνια. Λέτε επειδή δεν ανανέωσα τον λογαριασμό μου μέχρι τέλη Απριλίου που μου ζητούσε μέσω email ...δεν χρησιμοποιώ Samsung cloud το έχω αφήσει...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!

Θυμίστε μου που μπορώ να βρω τον οδηγό για τις εφαρμογές που μπορούμε να απεγκαταστησουμε με το package disabler.. Thanks!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταργησε οτι δεν χρησιμοποιεις

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σε λογικη τιμη (200) και με καινουργια μπαταρια αξιζει και με το παραοπανω.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τι αξίζει για τον καθένα είναι υποκειμενικό. Κατά τα υπόλοιπα, η κάθε συσκευή αξίζει όσα πιάνει στην αγορά. Εγώ το έδωσα 300€ πριν ενάμιση χρόνο για παράδειγμα και αν ήταν να το πάρω ξανά σήμερα, θα έδινα τα μισά.

 

Υγ. Λάθος, νόμιζα πως μιλάμε για το plus.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα εβλεπα τι μπορεις να παρεις καινουργιο σε αυτα τα λεφτα. Στα 200 Redmi Note 8 Pro στα 250 Α51. Σαφως καλυτερο σε ολα το Xiaomi με μονο μειον οτι δεν εχει amoled οθονη.

Αν το S8 επαιρνε ενημερωσεις λογισμικου για αλλα 2 χρονια πχ το συζητουσαμε...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τελειωσε η εγγυηση και τα updates, ειπα να rootαρω!

Ειμαι μια βδομαδα στο ψαξιμο και στις δοκιμες.

Android 10 no. Οχι πολλα bugs αλλα χρησιμοποιω miracast και δε δουλευει ακομα. Επισης εχω καλομαθει στον OneUi και με ψηλοχαλασε το pure (ωραια τα gestures by the way).

Για οποιον ενδιαφερεται, κατεληξα eclipse. Ειναι βασισμενη στην τελευταια official Μαιου χωρις φρουφρου και αρωματα που συνηθως δημιουργουν διαφορα θεματακια.

Πειραγμενο τοσο οσο. Χωρις τα πραγματα που δε λειτουργουν λογο knox και με διαφορα CSC καλουδια οπως native εγγραφη κλησης και οθονης. Δεν υπαρχει το παραμικρο bug. Οτι υπαρχει στις ρυθμισεις, λειτουργει. Safetynet περναει και γινετε hide. Δε χρησιμοποιω εφαρμογες τραπεζης αλλα τα Nintendo apps και το PS4 remote play που εχουν προστασια root καταφερα και τα ετρεξα. Σε συνδιασμο με τον RZ kernel εχω απιστευτη μπαταρια και εκει που ψαχνομουν να αλλαξω κινητο (αν και δεν ειχα καταληξει λογο μεγεθους) με βλεπω να καθομαι με το s8 για πολυ καιρο ακομα.

jHW6IfI.jpg

 

9VI3dXu.jpg

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να βρεις ή να κάνεις κανέναν οδηγό σε παρακαλώ; Έχω χρόνια να ασχοληθώ με το modding και ειδικά με σαμμυ. Από κάμερα τι φοράει σαν εφαρμογή; Την πέρασες εύκολα τη ρομ;

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...